Český tým začal zápas vlažně a Bosňané logicky nastoupili, aby co nejrychleji smazali manko vzájemných zápasů. To se začalo dařit v 5. minutě Gašparovi, který zamotal hlavu české obraně a prostřelil Vahalu - 1:0.

Češi se však z úvodního tlaku oklepali. V 10. minutě úspěšně dorazil Holého střelu Vnuk - 1:1. Zlepšená hra Neumannova týmu a česká bojovnost nesla ovoce. Vnuk rozehrál aut na Holého a ten nechal promluvit svou levačku - 1:2. Šanci měl po přečíslení i Koudelka, který obešel brankáře Milanoviće, ale trefil jen boční síť.

Futsal: Bosna a Hercegovina vs. Česko 1:5 (8.3.2023), foto Ivana Hošková

Začátek druhé půle byl divoký. Domácí Bundavica ve velké šanci přestřelil. Po další Vahalově zákroku pelášil sám na bosenského brankáře Slováček, ale nedal. Z následného autu nastřelil tyč P. Drozd. Brankovou konstrukci nastřelili také Bosňané. Na druhé straně pak jen o kousek minul domácí branku D. Drozd.

Na začátku poslední desetiminutovky český tým rozhodl o výhře. Seidler ještě první šanci po standardce neproměnil, ale pak hlavou uklidil do prázdné brány přesný výhoz Vahaly - 1:3. Vzápětí si před bránou přihrála dvojčata Drozdovi a Pavel zvýšil už na 4:1.

Tři minuty před koncem obdržel domácí Gosto druhou žlutou kartu a Češi měli přesilovku. Tu dokázal z přečíslení využít kapitán Rešetár po asistenci Vnuka - 1:5. Češi si tak zajistili dubnovou baráž.

Sestřih branek

Rozhovor s trenérem Tomášem Neumannem

Rozhovor s Tomášem Vnukem

Bosna a Hercegovina - Česko 1:5 (1:2)

Branky: 5. Gašpar - 10. Vnuk (Holý), 13. Holý (Vnuk), 32. Seidler (Vahala), 32. P. Drozd (D. Drozd), 39. Rešetár (Vnuk). Rozhodčí: Peronaová - D´adamo (ITA). ŽK: Bošković, Gosto - Koudelka. ČK: 37. Gosto (BIH).
Bosna a Hercegovina: Milanović (Poračanin) – J. Sesar, Ivanković, Bundavice, Bošković – M. Sesar, Gašpar, Gosto, Jelić, Baručija, Džindić, Čorhodžić, Duvnjak. Trenér Ivo Krezo.
Česko: Vahala (Němec) - Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd - Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk, Buchta, Künstner, Křivánek, Vokoun. Trenér Tomáš Neumann.

Tabulka skupiny 3

P TÝM Z V R P SKÓRE B
1. Arménie 4 4 0 0 15:8 12
2. Česko 4 2 0 2 12:11 6
3. Bosna a Hercegovina 4 0 0 4 8:16 0

Los baráže

Baráž se odehraje v termínu 10. - 19. dubna 2023. Los proběhne v pátek 10. března od 14 hodin. Potencionální soupeři Čechů jsou: Belgie, Moldavsko, Maďarsko, Nizozemsko, Německo, Švédsko, Litva.