11. 10. 2021

Druhá liga začala na východě bez jediné remízy. Gerčák skóroval

2. Futsal liga východ odstartovala prvním kolem v pátek. Tabulku šesti účastníků soutěže pak uzavřel nedělní šlágr v Olomouci.

Ostravský Baník si na úvod sezony poradil s Vyškovem, který porazil doma 6:4. „Celý pátek byl velice hektický. Už od rána, kdy jsme dolaďovali příchody dvou hráčů na poslední chvíli. Tímto bych chtěl poděkovat klubům KFV Roub Vítkovice a AC Gamaspol Jeseník,“ vzkázal trenér Baníku Karel Murin a o výhře řekl: „Zápas jednoznačně ukázal jak bude 2. Futsal liga východ vyrovnaná a že budou rozhodovat malé detaily.“

Podobně vyrovnaný byl i druhý páteční souboj. Atraps Modřice doma prohrál těsně 4:5 s Hodonínem. Zápas rozhodl čtyři minuty před koncem hostující Benda. Domácí kapitán Tomáš Buršík mluvil po utkání o neproměněných šancích: „Dramatické utkání rozhodly naše neproměněné šance a soupeř dokázal svými zkušenosti v závěru utkání překlopit skóre na svou stranu.“ Hodonínský kouč Miroslav Bartyzal měl z výhry pochopitelně radost. „Velmi bojovné a vyrovnané utkání, ve kterém o výsledku rozhodovaly drobné chybičky. Naši hráči jich dokázali vyrobit několik a soupeř nás trestal, my naopak pálili jednu tutovku za druhou. V závěru utkání se štěstěna přiklonila na naši stranu a odvážíme si z Modřic cenné tři body.“

Do čela tabulky se po nedělním střetnutí dostal Nejzbach Vysoké Mýto, který zvládl zajímavý duel v Olomouci. Po přestávce si Vysoké Mýto vypracovalo pohodlné vedení 4:0, které rozhodlo o konečné výhře hostí 6:2. Jeden gól vstřelil i brankář Nejzbachu Libor Gerčák.

"První utkání v Olomouci jsme zvládli výsledkově skvěle. Bylo důležité, že jsme vstřelili první branku. Na hřišti jsme se ještě dost hledali, ale věřím, že si to sedne," prozradil vysokomýtský Michal Jiráský.