10. 9. 2020

Druhé kolo: Hrát se bude od pátku do neděle. Začínáme třemi zápasy

1. FUTSAL liga má na programu od pátku do neděle pět zápasů. Čtyři zápasy druhého kola a v sobotu televizní předehrávku třetího mezi Chrudimí a Spartou. Páteční zápas z Plzně můžete sledovat živě na internetu.

V pátek večer se hrají tři duely. V zápase stoprocentních celků přivítá Plzeň soupeře z České Lípy. "Čeká nás dle mého názoru velmi těžký zápas," myslel si plzeňský Michal Seidler a pokračoval: "Česká Lípa vyhrála v prvním zápase s Helasem Brno, což je velmi nepříjemný soupeř. Lípa má ve svém kádru velmi kvalitní a zkušené hráče, na které si budeme muset dát pozor. My musíme hrát zodpovědně, jako v prvním zápase s Libercem. Na zápas se všichni těšíme a budeme dělat vše proto, aby tři body zůstaly doma."

Poprvé si doma zahraje i Helas Brno, který vyzve nováčka z Ústí. "První domácí utkání musíme bodově zvládnout a přizpůsobit tomu vše, co můžeme ovlivnit. Pokud chceme být úspěšní, je nutné z naší hry odstranit individuální taktické chyby, které nás v posledním utkání stály body. Příprava posledních dní nebyla z mého pohledu ideální, a proto budu nucen udělat nepopulární kroky, které pramení z důležitosti utkání," konstatoval trenér Helasu Brno Tomáš Galia.

Olympik Mělník pojede znovu ven. Pokusí se zabojovat o body na horké půdě v Liberci. "Po dlouhé době nás čeká domácí utkání v naší hale a já pevně věřím, že nás přijde podpořit spousta fanoušků," přál si hrající trenér Liberce Aleš Benek. "Doufám, že nikoho neodradí ani roušky a další opatření, která jsou nutná. Přijede Mělník a to je záruka toho, že to bude boj o každý metr palubovky. Vždy jsou to velmi vyrovnaneá utkání, která rozhodují detaily a maličkosti. Mělník potvrdil v určitých fázích zápasu svou kvalitu v prvním kole na Slavii. Jsou nebezpeční a zejména Pepíkovi Gabčovi nesmíme nechat žádný prostor. Na zápas se všichni těšíme a uděláme maximum, aby všechny tři body zůstaly v Liberci."

V sobotu liga pokračuje parádním televizním zápasem Chrudim - Sparta. O něm jsme psali v tomto článku. Program zakončí nedělní utkání v Českých Budějovicích, kam přijede pražská Slavia.

Program 1. FUTSAL ligy

Pátek
20:30 | Helas Brno - FC Rapid Ústí n. L.
19:30 | FTZS Liberec - SK Olympik Mělník
20:00 | SK Interobal Plzeň - FC Démoni Česká Lípa (živě YouTube)
Sobota
18:30 | FK Chrudim - AC Sparta Praha (živě ČT Sport)
Neděle
19:00 | SK Dynamo PCO České Budějovice - SK Slavia Praha