Předposlední kolo 2. ligy-západ definitivně určilo druhého sestupujícího. K ústeckému Combixu se přidal také kadaňský Betis. Ten potřeboval k vykřesání naděje na záchranu zvítězit na Kladně, ale místo toho utrpěl debakl 1:8 a po dvou letech se vrací do Divize A. Jasno bylo už po prvním poločase, který domácí vyhráli 5:0. S s chutí si zastřílel především Martin Koubek, jenž do Severočechy popravil hned čtyřmi zásahy.

Další sestupem ohrožené týmy si už zřejmě mohou oddechnout. Vzhledem k situaci v Chance futsal lize to totiž vypadá, že sestupovat budou jen poslední dva. A pokud by se naplnil nepříliš pravděpodobný scénář a do divize zamířil i desátý celek Západu, tak si záchranu již takřka jistě zajistila Chotěboř. Boca totiž udolala třetí Jerigo 4:3 a na desáté Malibu má tříbodový náskok. Oba vzájemné zápasy těchto celků skončily remízami 3:3, ale Východočeši mají mnohem lepší skóre...

Plzeňský tým prospal především první poločas, po kterém Boca vedla o tři branky. Po přestávce se Jerigu podařilo srovnat, ale dvě minuty před koncem trefil domácím téměř jistotu druholigové účasti i v příští sezóně Pavel Klimeš. Naopak žlutočerní si zkomplikovali boj o konečné druhé místo s Liberecem, na který před posledním kolem ztrácejí bod a situaci už tak nemají ve svých rukách.

Ani Zlej se(n) nedokázal v předposledním kole bodovat naplno, ale i remíza 4:4 v Chebu, kde hraje domácí zápasy Hradiště, mu stačila k osamostatnění se na druhé příčce. Hosté přitom nebyli daleko od výhry, byť do dějiště utkání přicestovali jen s šesti hráči do pole. Ve 37. minutě strhl vedení na jejich stranu Klíma, ale hráči HERDU stačili těsně před závěrečným hvizdem zásluhou Hiblera vyrovnat.

Desáté Malibu jen remizovalo 9:9 s chomutovským Baníkem a bude muset čekat na již zmíněnou situaci v nejvyšší soutěži. Mladoboleslavští přitom měli zápas rozehrnaný na výhru. Po poločase vedli již 7:3 a byť Baník po přestávce mocně dotahoval, tak ještě tři minuty před koncem ztrácel dva zásahy. Konečnou remízu nakonec chomutovskému nováčkovi zajistili svými zásahy Zdeněk Kopta a Petr Nový. Oba hráči se v utkání blýskli hattrickem. Domácí Zděnek Bělík se trefil dokonce čtyřikrát.

Zajímavé utkání se odehrálo v Jablonci, kam přijel již jistý vítěz soutěže - Olympik Mělník. Ten se musel obejít bez zraněného kanonýra Vokouna a také bez Gabča, jenž dohraje sezónu v týmu Benaga. Čtvrtý celek tabulky sahal dokonce po cenném vítězství, ale nakonec se musel spokojit s remízou 5:5. Mělničtí sice na začátku druhé půle zvýšili už na 2:4, ale domácí zabojovali a díky hattricku Petra Mečíře dokázali skóre otočit. Pouhých šest sekund před koncem však využil power-play Olympiku Jakub Němec.

Ve zbývajícím utkání kola se střetl poslední Combix s pražskými Wizards. Nejhorší tým soutěže své chudé bodové konto nerozšířil a podlehl nováčkovi 1:3. Největší zásluhu na výhře osmého týmu tabulky má autor dvou branek Zdeněk Vácha. Právě on svým zásahem na začátku druhé půle sebral Ústeckým vítr z plachet.

Výsledky zápasů 21. kola 2. ligy-západ:

FK Kladno - Betis Kadaň 8:1 (5:0)
Branky: 6. Koubek (Farkaš), 12. Koubek (Kaválek), 15. Farkaš (Junek), 17. Jaráb (Procházka), 18. Koubek, 24. Kaválek (Jaráb), 36. Koubek, 40. Jaráb – 37. Haba

Boca Chotěboř - Jerigo Plzeň 4:3 (3:0)
Branky: 7. Klimeš (Popelka), 16. Klimeš (Koutný), 20. Klimeš (10 m kop), 38. Klimeš (Čáp) – 32. Vitouš, 34. Heller (Trnka), 37. Touš (Lenk)

HERD Hradiště - Zlej se(n) Liberec 4:4 (2:3)
Branky: 2. Eisenreich, 8. Eisenreich (Šneberger), 28. Janda (Lukáč), 40. Hibler (Lukáč) – 7. Žoček (Knejzlík) (10 m kop), 8. Knejzlík (Žoček), 20. Žoček, 37. Klíma (Knejzlík)

Malibu Ml. Boleslav - Baník Chomutov 9:9 (7:3)
Branky: 6. Bělík, 7. Bílek, 8. Bělík (R. Kohnhäuser), 11. R. Kohnhäuser (Volf), 13. Bělík (Tvaroh), 19. Volf (Kohnhäuser), 20. Kohnhaüser (Bělík), 30. Boško, 34. Bělík (Boško) – 6. Kopta, 11. Nový (Minařík), 17. Süssmilch (Novák), 22. Nový (Minařík), 23. Kopta, 24. Koutník (Novák), 30. Minařík (Nový), 38. Kopta (Nový), 40. Nový (Kopta)

GMM Jablonec - Olympik Mělník 5:5 (2:3)
Branky: 6. Mazánek, 7. Řeháček, 30. Mečíř, 31. Mečíř, 38. Mečíř – 4. Babovák, 9. Surmaj, 19. Surmaj, 21. Prejsa, 40. Němec

Combix Ústí n/L. - Wizards Praha 1:3 (1:2)
Branky: 12. Horvath – 7. Vácha (Tomek), 13. Tomek, 21. Vácha (Rathaus)

zdroj: eFutsal.cz