První velkou šanci zápasu měl po zajímavě rozehrané standardce chrudimský David Drozd, ale v rozhodující moment netrefil míč přesně. Zato Teplice se mohly radovat. V 9. minutě prostrčil míč za obranu soupeře Alemao a Baran ho dloubnul za gólmana Rennana - 1:0. O pět minut později bylo srovnáno. Koudelka rozehrál aut na Évertona a ten obstřelil dvoučlennou hradbu před sebou - 1:1. Do přestávky se už ale skóre nijak nezměnilo.

Do druhé půle vstoupila lépe Chrudim. Po přihrávce Évertona se prosadil skluzující Pavel Drozd a otočil skóre zápasu - 1:2. Ve 29. minutě bylo se Svarogem ještě hůř. Rennan vyslal dlouhý pas od vlastní branky a přes oba Drozdy se balon dostal ke Koudelkovi, který ho za pomocí Deca poslal do sítě - 1:3. Domácí ožili devět minut před koncem druhé půle: Adriano si navedl míč do středu a křížnou střelou za tyč snížil na 2:3.

Ve 34. minutě přišel slavnostní moment. Po chybě Tata utekl Slováček a přesnou ranou nejenže vstřelil čtvrtý gól Chrudimi, ale také touto trefou vstoupil do střeleckého Klubu 250! Svarog přispěchal s dalším kontaktním gólem při power play. Krásným "angličanem" snížil na 3:4 Joao Salla. Na druhé straně vzápětí Éverton trefil spojnici teplické brány. Severočeši dál dobývali hostující branku, ale přišel rychlý brejk, který rozhodl o postupu Chrudimi do finále. Évertonovu střelu ještě Joao Salla v dresu gólmana vyrazil, ale s dorážkou si poradil Max - 3:5. Východočeši vyhráli sérii 3:1 na zápasy a ve finále budou usilovat o svůj patnáctý titul.