5. 1. 2018

Finále Školské futsalové ligy vybojovala děvčata z Dolní Bečvy a Rýmařova

Ve čtvrtek se uskutečnilo Konferenční finále Školské futsalové ligy „Východ“ dívek 9. tříd, za přítomnosti ZŠ Bednářova Brno, Dolní Bečva, Jelínkova Rýmařov a Hustopeče, ze kterého do Superfinále, které se uskuteční nejspíše ve Skutči nad Sázavou, postoupily ZŠ Dolní Bečva a Jelínkova Rýmařov.

Právě tyto dva celky ve třetím utkání turnaje na sebe narazily a byla to hra pohledná, kdy obě mužstva se nedokázala prosadit přes výborné brankářky. Nakonec utkání skončilo nerozhodně, ale o to více spravedlivě. Turnaj navštívil asistent trenéra ženské futsalové reprezentace Michal Odehnal, který sledoval výkony hráček, které by mohly být příslibem pro budoucnost české reprezentace.

Utkání řídil zkušený a již i reprezentačními utkáními ostřílený rozhodčí Radim Čep. Všechny týmy obdržely diplomy za umístění a byla oceněna i nejlepší střelkyně celého turnaje, kterou se stala z mužstva Jelínkova Rýmařov reprezentantka fotbalu do patnácti let Kateřina Furiková s dvanácti vstřelenými brankami. Nad celým turnajem a hladkým průběhem dohlížel Kamil Bednář.

ZŠ Bednářova Brno - ZŠ a MŠ Dolní Bečva 0:6 (0:4)
ZŠ Hustopeče, Komenského - ZŠ Jelínkova Rýmařov 0:7 (0:5)   
ZŠ a MŠ Dolní Bečva - ZŠ Jelínkova Rýmařov 0:0 (0:0)
ZŠ Bednářova Brno - ZŠ Hustopeče, Komenského 3:0 (1:0)
ZŠ Hustopeče, Komenského - ZŠ a MŠ Dolní Bečva 0:5 (0:1)
ZŠ Jelínkova Rýmařov - ZŠ Bednářova Brno 7:2 (4:1)

Konečné pořadí

1. Rýmařov - 14:2, 7 b
2. Dolní Bečva - 11:0, 7 b
3. Bednářova - 5:13, 3 b
4. Hustopeče - 0:15, 0 b

Text a foto: Bednář Kamil

Školská futsalová liga dívek 9. tříd (4. ledna 2018)