Do zápasu vstoupili lépe Jihočeši, kterým se vydařila první půle, v níž zásluhou branek Zástěry a Kociny vybojovali vedení 2:0. Především první branka, jejímž autorem byl Štěpán Zástěra, splňovala parametry gólu sezony, když domácí hráč pumelicí z velké vzdálenosti propálil hostujícího brankáře.

Druhé dějství zápasu přineslo po vyrovnané první desetiminutovce postupný obrat brněnských hráčů. Jiří Bílý nejprve snížil na rozdíl jedné branky ve 30. minutě, a poté o 7 minut později dokonal obrat svého týmu vstřeleným hattrickem.

V závěrečných třech minutách přešli hráči domácího jihočeského celku do power-play, které měli perfektně nacvičené a jednou akcí za druhou přidělávali starosti obraně MU. Vyrovnání nakonec přišlo v poslední vteřině zápasu společně se sirénou. O trefu se postaral Jan Hušek, a českobudějovickou halu Lokomotiva zachvátila euforie všech jihočeských hráčů a příznivců.

Prodloužení již bylo v režii hostujícího brněnského týmu a zároveň ho provázela svázanost v počtu akumulovaných faulů a hrozba potenciálního desetimetrového kopu pro soupeře. S tímto tlakem si lépe poradila právě MU. Bílý přidal další dvě branky, čímž se stal celkově nejlepším střelcem soutěže a zároveň jejím nejgólovějším hráčem, když ve třech utkáních, do kterých za MU nastoupil, vstřelil 13 branek.

Skóre zápasu na konečných 7:3 poté dovršili Sznapka a Vránek. Po vyrovnaném a dramatickém zápase tak nakonec nastoupí proti Báňské ve Velkém televizním finále Masarykova univerzita!

Po skončení utkání vylosoval trenér a manažer druholigového Absolutu Černý Dub Radim Staněk z osudí tým Jihočeské univerzity, která tak bude hrát utkání o třetí místo proti ústecké UJEP v domácím prostředí. Zápas se odehraje ve čtvrtek 9. prosince od 12 hodin v hale Lokomotiva v Českých Budějovicích.

OHLASY

Jiří Bílý (MU): „První půle byla hrozně těžká a nepadalo nám to tam. O poločase jsem myslel, že zahodím sálovky, protože jsme dali tři tyčky a dvě břevna. Soupeř hrál dobře a dal gól ze všeho, z čeho mohl. Druhá půle byla vyrovnaná, ale konečně nám to tam začalo padat. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

‚Góly jsou super. Mám z nich radost. 13 gólů ve třech zápasech je dobrá vizitka, ale teď je důležité, abychom ještě vyhráli finále. V něm čekáme podobný zápas jako proti Ostravské univerzitě, která s Báňskou ve skupině skončila vyrovnaně. Očekáváme podobně vyrovnané utkání jako s nimi, ale pokud se nám bude střelecky dařit, tak věřím, že to prolomíme a strhneme utkání na svou stranu.“

Tomáš Pecka (JU): „Myslím si, že to byl dosud nejtěžší zápas, který byl oba poločasy nesmírně vyrovnaný. V první půli jsme měli lehce navrch, bylo vidět, že kluci z Brna mají za sebou dlouhou cestu. Ve druhé půli ukázali svoje kvality, když se dostávali do šancí, které zároveň dokázali proměňovat. V zápase padl na obou stranách asi rekordní počet tyček a břeven, načež jsme v závěru neuhlídali nástřel na zadní tyč, a prohrávali 2:3. Nacvičená power-play nám poté vyšla výborně, když jsme dali se sirénou vyrovnávací gól. Všichni jsme poté byli v laufu. Myslel jsem si, že díky tomu tento zápas zlomíme, ale bohužel se tak nestalo. Kluky z Brna musím pochválit, protože hráli výborně. Bylo znát, že mají v týmu spoustu hráčů hrajících první ligu. Byl to výborný zápas.“

JU - MU 3:7pp (3:3)

Branky: 14. Zástěra, 18. Kocina (Polanský), 40. Hušek - 30. Bílý (Sznapka), 37. Bílý (Sehnal), 37. Bílý (Šperka), 42. Bílý, 47. Bílý (Hromek), 49. Sznapka, 50. Vránek (Mosler). Žluté karty: Polanský - Hromek, Bílý. Rozhodčí: Kliner - Mertl - Burian. Diváci: 50.

JU: Dřevojan (Hučík) - Zástěra, Pecka (K), Sigmund, Kocina, Hušek, Pineau, Votava, Polanský. Trenér: Dvořák.

MU: Mosler - Šperka, Hromek, Sehnal, Vránek, Lidmila (K), Bílý, Sznapka. Trenér: Bokůvka.

Autor: Martin Boška