12. 7. 2022

Formát kvalifikační skupiny o postup na MS domluven. Češi začnou až v říjnu

Předseda SFČR Radek Lobo absolvoval v posledních dnech celkem tři online jednání s asociacemi Arménie a Bosny a Hercegoviny o pořadí zápasů hlavní fáze kvalifikační skupiny o postup na Mistrovství světa 2024. Ve hře bylo několik variant.

Shodu našli zástupci tří asociací až v úterý. Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nakonec odehrají skupinu 3 v říjnu, listopadu a na přelomu února a března.

České zápasy během hlavní fáze kvalifikace

3.-12. října 2022: Česko vs. Bosna a Hercegovina, Arménie vs. Česko
6.-9. listopadu 2022: Česko vs. Arménie
27. února – 8. března 2023: Bosna a Hercegovina vs. Česko

„Jednání nebyla jednoduchá, ale vesměs vyhrála varianta, kterou jsme si přáli. Takže jsme nakonec spokojení. Nyní budeme řešit přesné termíny zápasů. Brzy vás budeme informovat, kde a kdy odehrajeme domácí duely s Bosnou a Arménií,“ uvedl předseda SFČR Radek Lobo.

Kvůli tomu, že Češi nebudou hrát v září, vznikla v termínové listině 1. Futsal ligy poměrně velká pauza mezi třetím a čtvrtým kolem. „Bavili jsme se s trenérem Tomášem Neumannem a zvažujeme, že jedno říjnové kolo přesuneme právě do uvolněného okna v září, aby měl tým více času na přípravu před říjnovým startem kvalifikace. Vše ale musí schválit Výkonný výbor,“ nastínil jednu z možností Lobo.