28. 6. 2022

Fotbalový Baník slaví sto let. Futsalisté se zapojili povedeným mistrovstvím

Baník. Značka Ostravy. V roce 2022 slaví sto let. K velkolepým fotbalovým oslavám se připojil i futsalový Baník Ostrava, v jehož čele stojí Pavel Czene. Právě on, Karel Murin a další organizační pracovníci uspořádali o víkendu souběžně Mistrovství ČR ve futsalu kategorií U13 a U15.

Šampionáty se hrály v hale SPŠ a také v Sareze. Mladší kategorii do 13 let ovládl Cheb, ostravští futsalisté brali bronz. Starší kategorii U15 už ostravští futsalisté vyhráli a stali se futsalovými mistry republiky v kategorii U15. „Mám ohromnou radost, že oba naše týmy dosáhly na domácím turnaji na medaili. Mistrovský titul těší nejvíce. Je to další korálek do stoletého výročí značky Baníku Ostrava,“ těšilo předsedu klubu Pavla Czeneho.

Oba turnaje měly vysokou úroveň. Nejen herní, ale také díky formě servisu pro zúčastněné týmy. Nechyběl pitný režim či ovoce a sušenky v kabinách. Během turnaje týmy obdržely také teplou stravu. Na palubovkách byl k vidění nádherný boj do posledních vteřin. Navíc skvělá atmosféra. Snad každý tým měl v hledišti své fanoušky.

Patronem mistrovství se stal rekordman počtu reprezentačních gólů a nejlepší futsalista roku Michal Seidler. On sám pochází z nedalekého Bílovce a fotbalově vyrostl také v ostravském Baníku. Pak začal sbírat futsalové tituly, které má ze všech zemí visegrádské čtyřky. „Zápal mladých futsalistů byl parádní. Je skvělé, že začínají s futsalem tak brzo. Je to ideální doplněk pro fotbal. Futsal jim rozvíjí techniku, zrychluje myšlení a rozhodování na hřišti,“ vyzdvihl pozitiva spojení fotbalu s futsalem Michal Seidler.

Na léta v Baníku vzpomíná Seidler rád: „Krásný dorostenecký fotbalový věk. Baník mi dal hodně a je úžasné, že letos slaví sto let. Přál bych mu titul a futsalovému Baníku, aby se jednou stal pravidelným účastníkem 1. Futsal ligy.“

Právě spolupráce fotbalového a futsalového Baníku je pro klub z haly klíčová. „Snažíme navázat užší spolupráci a dokázat fotbalistům, že pro ně bude futsal přínosem. Věřím, že pod jednou vlajkou ještě dokážeme velké věci,“ dodal Pavel Czene.