7. 11. 2019

Futsal: Češi budou hostit kvalifikační skupinu v Brně

Los elitního kola kvalifikace o postup na MS 2020 do Litvy byl pro český tým přívětivý. Nejprve se Češi stali hostitelem skupiny D, která se odehraje v Brně. A pak přišli soupeři. Silní, ale hratelní.

Los kvalifikace MS 2020 - elitní kolo

Skupina A: Portugalsko (hostitel), Itálie, Bělorusko, Finsko.
Skupina B
: Španělsko, Srbsko (hostitel), Ukrajina, Francie
Skupina C
: Rusko, Ázerbajdžán, Slovensko, Chorvatsko (hostitel).
Skupina D
: Kazachstán, Slovinsko, Rumunsko, Česká republika (hostitel).

Skupina se odehraje od 27. ledna do 5. února 2020. Na MS postoupí přímo jen vítěz skupiny, tým na 2. místě půjde do baráže.

Ohlas

Tomáš Neumann, trenér české reprezentace: „Dostali jsme strašně těžkou skupinu. Známe kvality všech tří soupeřů. Navíc Kazaši a Rumuni mají ve svém středu Brazilce. Myslím si, že může postoupit kdokoliv. Skupina je velmi vyrovnaná a podle mého nemá favorita. My se připravíme tak, abychom ji vyhráli. Věřím, že nás domácí publikum v Brně požene za vítězstvím. Fanoušky budeme strašně moc potřebovat.“

Los EURO 2022

Před losem kvalifikace MS byla vylosována první část kvalifikace o postup na EURO 2022 do Nizozemska. Češi v ní ještě nefigurují. Z těchto skupin postoupí vítězové do QUALIFYING GROUP STAGE a 10 týmů (9 na 2. místech a 1 nejlepší na třetím) bude hrát v dubnu 2020 baráž. Vítězové se přidají k vítězům skupin a los QUALIFYING GROUP STAGE, kde budou už i Češi, proběhne 14. května 2020. Tato fáze se už nově bude hrát systémem doma - venku, nikoliv formou mini turnajů.