Vyškov

29. 4. 2019

Okresní přebor odehrál první jarní turnaje – 27.4.2019

Hrály se čtyři turnaje na umělkách sportovních areálů: ZŠ Školní Bučovice, ZŠ Habrovany, Stadion a Orel Vyškov.

V Bučovicích přivítal Sokol rezervu týmu Orlů Bučovice a JČ Marefy. Pořádající tým byl favoritem a Orli měli jen sekundovat, jenže již první zápas předpoklady nepotvrdil a tým Orlů získal cenný bod po celkovém vyrovnaném boji. Ani Marefy nerespektovaly postavení v tabulce a po vyrovnaných poločasech jasně přehrály oba bučovské týmy.

V Habrovanech se utkaly týmy ze spodní poloviny tabulky. Pořádající tým nestačil na hostující týmy a o zbývající tři body se utkaly Orli a Kloboučky. Kloboučky si rozhodující náskok vytvořily již v prvním poločase a dokázaly ho udržet až do závěrečného hvizdu sudího.

Ve Vyškově na Stadiónu byly dva zápasy odloženy. Zbývající zápas byl hodně zajímavý, potvrdil, že se utkaly druhý a třetí tým tabulky OP. Hodně dlouho byl boj vyrovnaný, ale domácí tým měl stále mírně navrch. V závěru náskok zvýšil a ziskem tří bodů se dotáhl na svého soupeře na rozdíl pouhého jednoho bodu.

Ve Vyškově na Orlovně vedoucí tým tabulky přivítal soupeře z konce tabulky a v pohodě rozdal dvouciferné příděly. Zajímavostí je dvanáctka na kontě všech tří vítězů. Vyrovnaným byl jen souboj týmů ze dna tabulky. Kozlany přes zimu posílily sestavu o zkušené futsalisty, a přestože obdržely již zmíněnou dvanáctku, tak více než polovinu zápasu vedli. Šanci na první body ztratily až koncem zápasu, nicméně naznačily, že na jaře nebudou v OP jen do počtu.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrály týmy JČ Marefy, FC Kloboučky a Amor Vyškov.

 

Výsledky zápasů, tabulku a následující kolo naleznete na
https://futsal.fotbal.cz/futsal/homepage/100?competitionId=O1A

Střelce branek naleznete na
https://futsal.fotbal.cz/futsal/homepage/shooters/100?competitionId=O1A