Vyškov

24. 6. 2019

Okresní přebor odehrál poslední jarní turnaje – 22.6.2019

Hrály se dva turnaje a jeden samostatný zápas na umělkách sportovních areálů: Stadion Vyškov, ZŠ Školní Bučovice a Gymnázium Bučovice.

Ve Vyškově na Stadionu se hrály zápasy přeložené z Kozlan. Pořádající Kozlany tedy nehrály doma, ale jako by je to polilo živou vodou. Že porazily Galaxy se tak trochu mohlo stát, osekával se vyrovnaný boj týmů ze dna tabulky. Určitě se nedal očekávat zisk bodů na úkor týmu Maref, kterým v sestavě chyběl tvůrce hry a v kritických momentech to bylo znát. Marefy se pak vyřádily v zápase s Galaxy.

V Bučovicích na ZŠ se hrálo jen o udržení míst v tabulce či spíše jen o prestiž. Přesto jen první zápas nepřinesl překvapení ve vítězi zápasu, ale v rozdílu skóre ano. V následujícím zápase hosté překvapivě získali bod. Domácím Orlům jaksi nevycházela střelba, podobně jako proti City v nedávném čtvrtečním zápase. A třetí zápas potvrdil špatný den Sokola, a naopak vydařený den Krásenska.

V Bučovicích na Gymnáziu se hrál jen jeden odložený zápas mezi domácími Orly a City z Vyškova už ve čtvrtek 20.6.2019. Zápas měl od počátku překvapivý průběh. Tedy na pohled měli převahu domácí, ale vývoj skóre měli pod kontrolou hosté, kteří překvapivý stav udrželi až do konce.

Konečná tabulka OP pak ukazuje stálost formy většiny týmů, horní polovina tabulky je stejná až na jednu výjimku, kdy Sokol se z pátého místa o několik míst propadl na místo deváté a nahradily ho Kloboučky, které se na páté místo dostaly jarními výkony, když prohrály pouze s okresním mistrem a vice mistrem. Za zmínku již jen stojí mírný vzestup Orlů z Vyškova a mírný propad Krásenska.

Úspěšně, tj. s plným počtem šesti bodů za dva vítězné zápasy hracího dne hrál pouze tým LF Kozlany.

Výsledky zápasů, tabulku a následující kolo naleznete na

https://futsal.fotbal.cz/futsal/homepage/100?competitionId=O1A

Střelce branek naleznete na

https://futsal.fotbal.cz/futsal/homepage/shooters/100?competitionId=O1A