UK – VŠZ

V úterý 3.5. byly k vidění dva duely a v obou případech se jednalo o čistě pražské klání. První z těchto zápasů startoval ve 20:00 ve SH FTVS. Univerzita Karlova přivítala na své palubovce Vysokou školu zdravotnickou, která mohla už pouze překvapit. Oproti tomu UK musela zabrat, pokud stále její hráči chtěli pomýšlet na postup ze skupiny.

Úvod střetnutí se lépe povedl domácím, jelikož v 9. minutě zvyšoval už na 2:0 Janko. Hráči VŠZ ale nechtěli na palubovce nechat domácím nic zadarmo a rozhodně nepůsobili odevzdaným dojmem. O 4 minuty později se jim dokonce podařilo zásluhou Nováka snížit na rozdíl jediné branky. Po kratším gólovém půstu se dokázali prosadit opět studenti UK, když před přestávkou zvýšil náskok svým druhým přesným zásahem v utkání Kubů. Dvougólové vedení ovšem netrvalo dlouho, jelikož hostující střelec Novák se nechtěl nechat zahanbit a díky jeho druhé brance v zápase se odcházelo na přestávku za stavu 3:2.

První poločas sliboval dramatickou přestřelku, a to se také potvrdilo. Hned v 1. minutě druhé půli se střelecky prosadil Dumbrovský a UK si vzala zpět dvoubrankový náskok. Následných 11 minut nabídlo nejdelší bezgólovou pasáž v utkání, poté ovšem následoval gólový uragán. Ve 37. a 42. minutě se podařilo VŠZ vstřelit dvě branky a vůbec poprvé v utkání se dotáhla na svého soupeře. Nerozhodný stav trval ale jen pár vteřin. Po krásné týmové akci dokonal hattrick Kubů a domácí se už o vedení do konce zápasu připravit nenechali. Naopak během následujících 3 minut přidali ještě další dvě branky. Hostující celek v závěru dokázal již pouze snížit a 3 body z dramatické přestřelky tedy připadli domácím hráčům.

UK – VŠZ 7:5 (3:2)

Branky: 5. Kubů (Vampola), 9. Janko (Dvořák), 21. Kubů (Fikrle), 26. Dumbrovský (Dvořák), 43. Kubů (Hucek), 45. Janko (Hucek), 46. Král (Fikrle) – 13. Novák (Balaščák), 22. Novák (Bláha), 37. Bláha (Novák), 42. vlastní, 47. Novák (Sládek) Žluté karty: nikdo Rozhodčí: Cichra – Gryc

UK: Dlask – Mareš, Kubů, Dvořák, Král, Dumbrovský, Borůvka, Vampola, Janko, Hucek, Fikrle

VŠZ: Sládek – Hluboček, Sláma, Horňák, Novák, Balaščák, Karnet, Bláha

VŠCHT – ČVUT

Druhé ryze pražské klání bylo k vidění ve SH v ulici Pod Juliskou, kde se střetli studenti VŠCHT a ČVUT. Pro chemiky to byla poslední šance, jak sezónu nezakončit s nulovým bodovým ziskem, naopak hostující tým bojoval o postup do play-off.

Skóre se poprvé měnilo v 8. minutě, když se prosadil Bělovský a hosté se ujali vedení. Do poločasu svůj náskok hráči ČVUT ještě navýšili zásluhou Kováře a VŠCHT čekala ve druhé půli pěkná šichta. Žádné překvapení se ale nekonalo. Během druhých 25 minut se hosté prosadili ještě šestkrát a nadělili chemikům na závěr sezóny pořádný debakl.

VŠCHT – ČVUT 0:8 (0:2)

Branky: 8. Bělovský, 12. Kovář (Juřík), 28. Vlnař (Zíka), 30. Mates (Bělovský), 38. Svoboda (Mates), 41. Svoboda (Juřík), 48. Mates (Juřík), 50. Svoboda (Bělovský) Žluté karty: nikdo Rozhodčí: Lafek – Laštovička

VŠCHT: Eret – Jeřábek, Vaszi, Bouček, Kochan, Jančík, Stankuš, Tetour, Pešek

ČVUT: Tarr – Bělovský, Vlnař, Šíma, Svoboda, Kovář, Šplíchal, Juřík, Mates, Zíka

ČZU – UJEP

Nováček soutěže v Praze přivítal UJEP a diváci v hlavním městě se těšili na souboj s týmem, který loňský ročník zakončil na 3. místě. Letos ovšem zůstává za očekáváním.

I přes aktivní nástup obou týmů se na úvodní gólový zápis čekalo až na konec první půle, jelikož útočné snahy obou mužstev končily na pevných obranách soupeřů. Když už se blížil konec prvního dějství, dokázali se domácí zásluhou Lebdušky ujmout vedení, které si nakonec přenesli až do druhé půle.

Po 10 minutách druhého poločasu se gólově prosadili také hosté, když se k zahrávání standartní situace postavil Hora a dokázal propálit jak zeď, tak i gólmana domácích, 1:1. Zápas již směřoval k nerozhodnému konci, ale ve 47. minutě si vzal slovo opět Hora a svou druhou brankou v zápase dokonal obrat hostující univerzity. Studenti ČZU ale neskládali zbraně a ze všech sil se snažili s výsledkem ještě něco udělat, a to se jim také v poslední minutě utkání povedlo. Přízemní střelou dokázal Puchoň překonat hostujícího gólmana a o dělbě bodů již nikdo nepochyboval. Kdo ale opustil halu ještě před koncem utkání, musel těžce litovat. UJEP dostal v posledních vteřinách k dispozici ještě jednu standartní situaci, ke které se postavil kapitán Chmelan. Hostující kapitán napálil míč tak prudce, že nakonec skončil až v brance domácích. Tato branka rozhodla o tom, že všechny body si odvezli Ústečtí.

Ohlasy po utkání:

Petr Chalupa (brankář ČZU): „Na to, že jsme v této soutěži úplní nováčci a hráli jsme ve skupině se dvěma týmy, které pravidelně každý rok postupují do celorepublikových kol, to bylo dobré. Kdybychom s UJEPem remizovali, skončili bychom dokonce třetí za ČVUT. Sezónu tak jednoznačně hodnotím pozitivně. Podařila se a musíme to brát jako úspěch.“

Jiří Chmelan (kapitán UJEP): „Za výhru jsem moc rád. Přijeli jsme jen v šesti lidech, protože zítra máme kvalifikace na akademické hry, takže jsme vzali širší kádr. Jsem rád, že jsme to zvládli.“

ČZU – UJEP 2:3 (1:0)

Branky: 23. Lebduška (Vocl), 50. Puchoň (Chleborád) – 35. Hora, 47. Hora (Růžička), 50. Chmelan Žluté karty: nikdo – 39. Živnůstka Rozhodčí: Dragoun – Gryc

ČZU: Chalupa, Makuev – Čáp, Chleborád, Chylík, Puchoň, Rehák, Panák, Chukhan, Vocl, Lebduška

UJEP: Živnůstka – Růžička, Chmelan, Šindelář, Parachin, Zedníček, Hora

UNOB – UHK

Poslední zápas tohoto hracího týdne se odehrál v Brně, kam dorazili hráči Univerzity Hradec Králové k souboji s místní Univerzitou obrany. Studenti z Brna chtěli potvrdit skvělou formu a dobře rozjetou sezónu korunovat postupem do vyřazovací části.

Domácí prokázali, že proti univerzitám z Hradce Králové příliš nezvládají úvodní minuty zápasů a stejně jako tomu bylo s UK HK, tak i v tomto střetnutí museli od brzkých minut dotahovat, když po chybné rozehrávce v zadních řadách dokázali hosté hned v úvodní minutě zápasu skórovat. V 19. minutě se hráči UHK prezentovali pěknou kombinační akcí a Svoboda do odkryté branky přidal svou druhou branku v utkání a zároveň druhou branku svého týmu. Domácí po druhé inkasované brance změnili styl hry a začali si vytvářet více příležitostí, než tomu bylo v úvodu zápasu. Do konce první půle to ještě přineslo své ovoce. Ve 21. a 24. minutě se po dvou vydařených akcích povedlo brněnským vyrovnat a do druhé půle se šlo s čistým štítem.

Vstup do druhého dějství byl ovšem naprosto odlišný než začátek zápasu a během úvodní minuty druhé půle se podařilo domácím vstřelit hned 2 branky, které určily průběh zbytku utkání. Hosté se sice tlačili do zakončení, co to šlo, ale jejich největší příležitost skončila pouze na tyči Dostálovy branky. Oproti tomu UNOB dokázal ještě přidat jednu branku, konkrétně se ve 40. minutě prosadil do odkryté branky Přikryl a skóre zápasu dostalo konečnou podobu 5:2.

Robin Ptáček (hráč UHK): „Je to strašná škoda, začali jsme výborně. Hned v 1. minutě jsme vedli 1:0. Přidali jsme na 2:0. Bohužel na závěr prvního poločasu jsme inkasovali. V kabině si říkáme, že na to vlítneme, na druhou půlku, že to urveme na naši stranu a hned první střídání dostaneme dva góly a je po zápase. Snažili jsme se. Byly tam šance, ale bohužel. Univerzita obrany měla více štěstí a vítězství je asi zasloužené.“

Štěpán Přikryl (hráč UNOB): „Začátek byl hodně špatný. Zvolili jsme špatnou taktiku. Hosté šli do vedení 2:0. Pak jsme museli úplně změnit styl hry. Začali jsme hrát více agresivně, více týmově a podařilo se nám do poločasu vyrovnat. V tom jsme pokračovali i druhý poločas. Dali jsme další 3 góly a vyhráli jsme. Každopádně soupeř byl velice kvalitní jak individuálně, tak týmově. Za mě to byl nejlepší zápas v naší skupině, hlavně druhý poločas. Jsem rád, že jsme vyhráli. Kluci nakonec odvedli dobrou práci.“

UNOB – UHK 5:2 (2:2)

Branky: 21. Wajshajtl (Přikryl), 24. Havrda (Hudeček), 26. Přikryl (Jakš), 26. Wajshajtl (Přikryl), 40. Přikryl - 1. Svoboda (Vítek), 19. Svoboda (Kretschmer) Žluté karty: nikdo Rozhodčí: Čep – Jurča

UNOB: Dostál – Maleta, Jakš, Kocman, Havrda, Přikryl, Levíček, Plhal, Pajer, Wajshajtl, Hudeček, Lavička, Kolomazník

UHK: Lehký – Ptáček, Svoboda, Studýnka, Hanuš, Ansorge, Šindelář, Hájek, Nosek, Kretschmer, Vítek, Kutý

Autor: Matěj Čapek