Středočeský krajský svaz futsalu

22. 12. 2021

11.kolo KP 21-22

Události 11.kola

Toto kolo žádné větší překvapení nenabídlo. Kladno využilo zaváhání svých pronásledovatelů, a ještě více navýšilo náskok na čele na úctyhodných 12 bodů, ale mělo to právě s Třebusicemi hodně těžké, nakonec vyhrálo o jedinou branku. Zaváhal i Benešov, který odjel do Kralup oslabený, ale chyběl mu střelec Průcha Š., Kralupy byly v koncovce lepší. Kutná Hora porazila výsledkově hladce slánské MCE, ale hosté po ztrátě dvou svých zraněných hráčů již tolik nestíhali. Neuspěl doma Kolín, který se potýká z neefektivní koncovkou, slánský Hrasl jen čekal na chyby soupeře a dva góly stačily na zisk všech tří bodů. Na čele aktivity kralupský kanonýr Vymětalík V. ještě navýšil své vedení na 11 bodů, 39 (22+17). Střelce vede stále Volf L. z MCE Slaný se 24 góly.

Statistiky:

V dalším kole dopadl souboj domácí - hosté daleko lépe pro domácí tvrze v poměru 3 0 1. Jediný kdo přivezl body domů byl slánský Hrasl po těsné výhře v Kolíně. Žádné brankové hody se nekonaly, nejvíce branek a to jen 9, viděli diváci v Kutné Hoře v duelu se slánským MCE. K utkáním nastoupilo celkem 67 hráčů, nejvíce jich nastoupilo v utkání Kutné Hory s MCE Slaný, celkem 18, nejvíce hráčů nominoval Kolín, a to 11, nejméně jich nasadil Hrasl Slaný, jen 6 hráčů. Celkem bylo vstřeleno pouhých 23 branek, nový smutný rekord (průměr na zápas 5,75), domácí jich vstřelili 15 (průměr na zápas 3,75), hosté se trefili jen 8x (průměr na zápas 2,00). Toto kolo sledovalo celkem jen 42 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do kladenské haly, a to 20, naopak bez diváků se hrálo v Kutné Hoře a v Kolíně. Uděleny byly jen 2 žluté karty. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíral Kolín, celkem 8, nejslušnějším celkem v této činnosti bylo Kladno, jen se 2 fauly.

Kutnohorské N.P.C. zdolalo v závěru oslabené slánské MCE, hosté doplatili na dva zraněné hráče, domácí Laštovka L. si vystřelil hattrick. Domácí tak jako minule začali s velkou vervou, rychle střídali a často stříleli ze střední vzdálenosti. Skóre se však dlouho neměnilo. Až po 14 minutách hry se dostali do vedení domácí po trefě Laštovky L. Zanedlouho připojil pojistku Král M. Hosté stihli do poločasu snížit Žahourem M. a šli tak do druhého dějství s jednobrankovým mankem. Ráz druhého poločasu ale velmi ovlivnilo dvojí zranění hostující hráčů, utkání dohrávali jen se dvěma náhradníky a v závěru jim už chyběli i síly. Brzy po změně stran hosté inkasovali potřetí, podruhé v tomto utkání se trefil Laštovka L. Soupeř sice zareagoval snižovací brankou Snovického J., ale bohužel pro hosty to byla poslední radost ze vstřeleného gólu. Ve zbytku utkání se již trefoval pouze hostitel, čtvrtou branku zařídil Biroš M., poté si Laštovka L. zkompletoval hattrick, ještě se v závěr trefili Vojtíšek M. a podruhé ještě Král M. Hosté hráli v závěru celých 8 minut power-play, ale místo snížení inkasovali další branky. Hosté měli alespoň prostor si tuto činnost vyzkoušet. Kutná Hora se tímto třetím vítězstvím odpoutala ze dna tabulky, nejlepším v aktivitě i ves střelcích je Mukařovský D. 13 (8+5). Slánské MCE se čtvrtou porážkou v řadě propadlo na 6 místo, Volf L. je druhý v celkové aktivitě 28 (24+4).

Kladenský Brazil na své palubovce porazil třebusické PK tím nejtěsnějším rozdílem, domácí favorit si postupně vypracoval dostatečný náskok, stíhací jízda hostů přišla pozdě. Ve velmi slušně hraném utkání se ujali vedení domácí po 6 minutách hry Čičmancem L. Hosté hráli vyrovnanou partii a také se jim podařilo zanedlouho srovnat stav svým kanonýrem Hinkem J. Postupně se stále více začali prosazovat „fyzicky mladší“ vybavení domácí hráči a korunovali to dvěma góly ještě do poločasu, vedení jim vrátil Dlouhý P. a pojistku připojil krátce před přestávkou Kott T. Druhé dějství odehrála obě mužstva spíše uprostřed palubovky. Po 6 minutách druhé půle se domácím podařilo navýšit vedení Havlíčkem R. Další změny skóre přišly až v samotném závěru hry. Hosté se nejprve trefili Fedrhancem A. a 30 vteřin před koncem stihl kontaktní branku, svojí druhou trefou, Hink J. Poslední vteřiny si domácí pohlídali s míčem na svých futsalkách. Kladno ještě více navýšilo svůj náskok na čele, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Čičmanec L. 26 (17+9), který společně s Havlíčkem R. zůstávají 100 % v bodové aktivitě. Třebusice i přes čtvrtou porážku v soutěži zůstávají druhé, třetím hráčem celkové aktivity je Hink J. 27 (19+8).

Kralupské AFC přehrálo benešovské Tenisáky, precizní obrany udržely spíše fotbalové skóre, domácí utkání rozhodly dvěma góly v polovině utkání. Ve velice vyrovnaném utkání oba celky vyrukovaly se zabezpečenými obranami, a tak nebylo divu, že skóre bylo velmi dlouho na nule. Tu smazali domácí střelci až těsně před poločasem, a to hned dvěma slepenými góly. Poprvé se trefil Harmáček D. a o minutu později připojil pojistku Tetiva M. Hosté domácího gólmana Heimratha P. nepřekonali a šli do přestávky s dvoubrankovým mankem. Podobný obraz hry se naskytl i po změně stran, opět velmi dlouho dominovaly obrany. Až v závěrečné čtvrtině utkání hostitel navýšil vedení kapitánem Valdou D. Hosté smazali nulu na svém kontě až 6 minut před koncem Skleničkou M., ale byla to jediná branka hostů. Více toho domácí soupeři již nedovolili a zaslouženě si připsali všechny body. Kralupy si pátou výhrou pojistily čtvrtou příčku, mají lídra aktivity Vymětalíka V. 39 (22+17). Benešov si přerušil třízápasovou šňůru výher, ale zůstává třetí, Sklenička L. vede aktivitu i střelce klubu, 22 (15+7).

Slánský Hrasl si veze všechny body z Kolína od SKP, taktická hra hostů ze zabezpečené obrany podnikat brejky celkem vyšla, přičinila se ale i domácí hráči, kteří soupeři nabízeli chyby a soupeř je dokázal trestat, domácí již poněkolikáté pohořeli v koncovce. Tradiční soupeři se spolu střetávaly ještě o patro výše a bohužel pro domácí celek se negativní bilance s tímto soupeřem ještě více potvrdila. Domácí sice začali náporem, ale při první ztrátě míče začali hrát nekompletní hosté s brankářem v poli. Šance se střídaly na obou stranách, ale byli to hosté, kteří se dostali do vedení v 9 minutě hře Hájkem T. Hostiteli se nedařilo dostat k brance hostů, kteří byli zataženi ve svém brankovišti. Byli to opět hosté, kteří využili další chybu domácích a navýšili své vedení kapitánem Klusáčkem P. Ve druhé části hry sice domácí konečně zlomili střelecké prokletí Shpurykem O. ale další branky se již nedočkali. Šancí na zvrat bylo několik, ani závěrečný drtivý tlak však ovoce nepřinesl, brankář hostů byl vždy na správném místě. Hrasl Slaný se čtvrtou výhrou posunul na páté místo, aktivitě klubu vévodí Klusáček P. 19 (9+10), střelcům Kuba O. s 10 góly. Kolín čeká na výhru již 6 kol a nyní se propadl na dno tabulky, nejlepším v aktivitě i ve střelcích zůstává Váňa 14 (8+6).

Střelcem kola se stal se 3 góly Laštovka L. z Kutné Hory. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na tři branky, byl také hráč Kutné Hory Mukařovský D.

Statistiky:

čekatelé: Hrasl Slaný – 7 branek do pětistovky, 4 sezóna, Kladno – 4 branky do pětistovky, 4 sezóna, Zlata René (MCE Sl) – 1 branka do stovky, 9 sezóna, Husárek Dalibor (MCE Sl) – 1 asistence do  stovky, 7 sezóna, Maroušek Jan (MCE Sl) – 1 branka do stovky, 9 sezóna, Moravec Lukáš (AFC Kralupy) – 4 body do čtyřstovky 396 (209+187), 14 sezóna, Koláček Libor (AFC Kralupy) – 1 asistence do stovky, 11 sezóna, Šerák Martin (PK Třebusice) – 2 branky do stovky, 11 sezóna, Kubín Martin (PK Třebusice) – 7 asistencí do stovky, 13 sezóna,  Říčka Jiří (MCE Sl) – 13 bodů do čtyřstovky 387 (265+122), 12 sezóna, Fedrhanc A. (Třebusice) – 10 asistencí do stovky, 7 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Sl) – 13 branek do stovky, 7 sezóna, Nachtigal L. (Brazil Kl) – 13 bodů do stovky, 87 (39+48), 6 sezóna, Hrdlička Jiří (Hrasl Sl) – 10 bodů do stovky 90 (61+29), 4 sezóna, Klusáček P. (Hrasl Sl) – 1 bod do stovky, 99 (56+43), 4 sezóna, Hocek P. (Benešov) – 9 bodů do stovky 91 (61+30), 5 sezóna, Landvojtovič Vít (Hrasl Sl) – 13 bodů v aktivitě do stovky 87 (53+34), 4 sezóna

Sestava 11.kola:

Hrdlička J. (Hrasl Sl) 2x – Laštovka L. (Kutná Hora), Král M. (Kutná Hora), Hink J. (Třebusice) 5x, Mukařovský D. (Kutná Hora)

O1A1101 N.P.C. Kutná Hora - MCE Slaný 7 : 2 (2 : 1)

Rozhodčí: Kopic Miloslav, Klobása Michael Diváků: 0 Místo konání: SH Kutná Hora Datum konání: 19.12.2021 Výkop: 18:30 AF: D 0/5 – H 1/3 Fair play (trestné body): D 5 – H 4                                 Branky (asistence): 14. Laštovka Lukáš (Mukařovský David), 17. Král Michal (Laštovka Lukáš), 21. Laštovka Lukáš (Mukařovský David), 28. Biroš Martin (Laštovka Lukáš), 30. Laštovka Lukáš, 36. Vojtíšek Matěj (Král Michal), 40. Král Michal (Mukařovský David) - 17. Žahour Martin (Marek Matyáš), 24. Snovický Jan ml.
N.P.C. Kutná Hora: Vokoun Radek, Pacák Martin, Král Michal, Laštovka David, Jeřábek Radim, Laštovka Lukáš, Tugsmandakh Munkhbayasak, Mukařovský David, Biroš Martin, Vojtíšek Matěj
MCE Slaný: Matoušek Filip, Volf Libor, Marek Matyáš, Žahour Martin, Koula Štěpán, Zlata René, Maroušek Jan, Snovický Jan ml. Nejlepší hráči: Vokoun R., Laštovka L. (oba Kutná Hora), Žahour M. (MCE Slaný)

O1A1102 FC Brazil Kladno - PK Třebusice 4 : 3 (3 : 1)

Rozhodčí: Říha Jaroslav, Svoboda Richard Diváků: 30 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 19.12.2021 Výkop: 19:45 AF: D 1/1 – H 3/2 Fair play (trestné body): D 2 – H 7                                   Branky (asistence): 6. Čičmanec Lukáš (Čampulka David), 12. Dlouhý Pavel, 17. Kott Tomáš (Čampulka David), 26. Havlíček Robin - 9. Hink Jaroslav (Dráb Václav), 39. Fedrhanc Adam (Sedlák Michal), 40. Hink Jaroslav (Fedrhanc Adam)
ŽK: 0 - Kubín Martin
FC Brazil Kladno: Zelenka Martin, Neumann Radislav, Dlouhý Pavel, Čampulka David, Čičmanec Lukáš, Havlíček Robin, Kott Tomáš, Nesládek Aleš
PK Třebusice: Sedlák Michal, Hink Jaroslav, Šerák Radek, Kinský Lukáš, Kubín Martin, Šulc Kryštof, Fedrhanc Adam, Měkota Ondřej, Dráb Václav Nejlepší hráči: Čičmanec L. (Kladno), Hink J. (Třebusice), Čampulka D. (Kladno)

O1A1103 AFC Kralupy - Tenisáci Benešov 3 : 1 (2 : 0)

Rozhodčí: Orálek Kamil , Polák Ivo Diváků: 12 Místo konání: SH Kralupy Datum konání: 17.12.2021 Výkop: 20:30 AF: D 3/2 – H 3/2 Fair play (trestné body): D 5 – H 5
Branky (asistence): 17. Harmáček Daniel (Vymětalík Vladimír), 18. Tetiva Martin (Mára Michal), 33. Valda David (Vymětalík Vladimír) - 34. Sklenička Martin (Šlejmar Jakub)
AFC Kralupy: Heimrath Pavel, Vymětalík Vladimír, Junek Petr, Tetiva Martin, Valda David, Harmáček Daniel, Řenč Matěj, Mára Michal
Tenisáci Benešov: Franěk Michal, Mareš Václav, Pěkný Petr, Sklenička Martin, Rabiňák Ondra, Žižka Ondřej, Šlejmar Jakub Nejlepší hráči: Vymětalík V., Heimrath P. (oba Kralupy), Mareš V. (Benešov)

O1A1104 SKP Kolín - Hrasl Slaný 1 : 2 (0 : 2)

Rozhodčí: Trlida Zdeněk, Hervert Pavel Diváků: 0 Místo konání: SH SOŠ Kolín Datum konání: 17.12.2021 Výkop: 19:15 AF: D 4/4 – H 0/3 Fair play (trestné body): D 8 – H 5                                          Branky (asistence): 21. Shpuryk Oleksandr (Kmoch Tomáš) - 9. Klusáček Petr (Bardoň Lukáš), 14. Hájek Tomáš
ŽK: 0 - Klusáček Petr
SKP Kolín: Havránek Lukáš, Kovařík Jakub, Teplý Josef, Hejduk Zdeněk, Bláža Lukáš, Shpuryk Oleksandr, Škopek Michal, Lytvynenko Roman, Kmoch Tomáš, Lev Lukáš
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Klusáček Petr, Kuba Ondřej, Hájek Tomáš, Bardoň Lukáš, Eichler Tomáš Nejlepší hráči: Hrdlička J. (Hrasl Slaný), Kmoch T. (Kolín), Kuba O. (Hrasl Slaný)