Události 13.kola

Po jasném vítězi základní části, Kladnu, mají účast v elitní čtyřce, která bude bojovat v play-off o vítěze a postup do vyšší soutěže, zajištěny také Benešov a Třebusice. Všechny tři nejlepší celky soutěže také vyhráli, Kladno nadělilo desítku Hraslu Slaný, Benešov otočil nepříznivé skóre v Kutné Hoře po přestávce a Třebusice deklasovaly MCE Slaný 16 góly. Kralupy remizovaly s Kolínem. O čtvrtém místě po základní části se rozhodne mezi Kralupy a Hraslem Slaný až ve 14.kole. Lídrem aktivity zůstává Vymětalík V. z Kralup s tříbodovým náskokem. Nejlepší střelec soutěže je také neměnný, Volf L. z MCE Slaný má nyní dvoubrankový náskok. Šestigólová představení kolínského Motrunicha A. a Fedrhance A. z Třebusic, 10 bodů aktivity (5+5) pro Hinka J. z Třebusic.

Statistiky:

V předposledním kole základní části dopadl souboj domácí – hosté lépe pro hostitele v poměru 2 1 1. Na cizích palubovkách vyhrál jen Benešov a Kolín si přivezl remízu. Urodily se dva dvouciferné výsledky, 16 branek nadělily Třebusice, desítku trefilo Kladno. Nejvíce branek padlo v utkání Třebusic s MCE Slaný, a to celkem 23. K utkáním nastoupilo celkem 68 hráčů, nejvíce jich nastoupilo v utkání Kutné Hory s Benešovem, celkem po 19, nejvíce hráčů nominovala Kutná Hora, a to 10, nejméně jich nasadil Hrasl Slaný, a to 7 hráčů. Celkem bylo vstřeleno rekordních 61 branek (průměr na zápas 15,25), domácí jich vstřelili 38, nový rekord (průměr na zápas 9,50), hosté se trefili 23x (průměr na zápas 5,75). Toto kolo sledovalo celkem 84 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do kralupské haly, a to 27. Uděleno bylo celkem 5 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbírala Kutná Hora, a to 13, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Hrasl Slaný, s 5 fauly.

Třebusické PK přestřílelo slánské MCE, ale muselo dotahovat rychlé tříbrankové manko, hostitel od druhé čtvrtiny utkání již potvrzoval roli favorita, ofenzivu režírovala dvojice Fedrhanc A. 6+3 a Hink J. 5+5, u hostů si vystřelil hattrick Maroušek J. V úvodu hostitel svého soupeře trochu podcenil a brzy prohrával o tři branky. Hosté poprvé udeřili hned v úvodní minutě Nyklem M. a další dva góly vstřelil Maroušek J. Po diskuzi na lavičce domácího mužstva se utkání začalo odvíjet očekávaným výsledkem. Domácí začali stíhačku po 9 minutách hry Bělohradským T., poté se v minutových intervalech trefili Hink J., Fedrhanc A., Měkota O. opět Hink J., Šerák R. a také domácí měli tříbrankový náskok. Hosté se do přestávky trefili ještě jednou Volfem L., ale domácí odpověděli ještě dvěma zásahy, Fedrhanc se trefil podruhé, Hink J, si stihl zkompletovat hattrick, a tak šli do poločasové přestávky spokojenější domácí s čtyřbrankovým vedením. Na tomto obratu se podepsala i nedisciplinovanost hostujících hráčů, kteří nasbírali 6 AF. Stejný počet branek přidali domácí i ve druhé části hry, vše začal hattrickem Fedrhanc A., desítku trefil Hink J. Aktivní Fedrhanc stačil přidat další tři trefy, mezi střelce se zapsal také Šulc K., podruhé se prosadil Měkota P. a popáté Hink J. Hosté kontrovali jen třemi góly, o které se postarali Volf l., Duda J. a v poslední minutě stihl zkompletovat hattrick Maroušek J. Třebusice si sedmou výhrou v soutěži udržují třetí místo tabulky, Hink J. je druhý v celkové aktivitě 39 (25+14), Fedrhanc A. čtvrtý 31 (24+7). MCE Slaný čeká na výhru již 6 kol a uzavírá tabulku, třetím nejlepším hráčem aktivity je Volf L. 34 (27+7).

Benešovští Tenisáci si vezou všechny body z Kutné Hory, kde museli dohánět úvodní dvoubrankové manko, ve druhé části již střílel branky jen Benešov, dvougólový benešovský Sklenička M. potvrdil roli lídra aktivity svého celku. Úvod utkání patřil domácímu celku. Poprvé se hostitel radoval z gólu ve 4 minutě, když se trefil Král M., pojistka vzápětí přišla od Laštovky L. Domácí rychle sbírali AF a už po 13 minutách hry nabídly soupeři PVK6AF, který proměnil ve snižovací branku Průcha Š. Domácím vzápětí vrátil dvoubrankové vedení Vojtíšek M., jak se později ukázalo tímto gólem domácím zvlhl střelecký prach. Hosté po výsledkově nezvládnutém prvním poločase nesložili zbraně, svoji taktickou hrou, precizní obranou a přesnější koncovkou přivodili dokonalý obrat ve vývoji utkání. Po 24 minutách hry zavelel ke zteči kontaktní brankou Rozsypal L., vyrovnání zařídil Šlejmar J. a dílo dokonal nejlepší hráč na palubovce Sklenička M. svými dvěma zásahy. V samotném závěru ještě hosté navýšili vedení kapitánem Marešem V. Domácí se sice snažili v závěru utkání zdramatizovat, ale soupeř jim již nic nedovolil. Benešov zůstává druhý v tabulce, nejlepšími v aktivitě jsou Sklenička L. 26 (18+8) a Průcha Š. 22 (16+6).

Kladenský Brazil připravil slánskému Hraslu nepopulární desítku, hosté sehráli s lídrem soutěže vyrovnanou partii jen v úvodní části, než jim postupně docházeli síly, o 10 branek hostitele se postaralo celkem 6 střelců, soupeř stihl jen čestný úspěch. Úvod byl velmi vyrovnaný. První změna skóre nastala po 2 minutách hry, kdy se trefil domácí Čampulka D. Pojistku vzápětí přidal Nesládek A. Hosté zareagovali snižovací brankou kapitána Klusáčka P., ale to bylo z jejich strany bohužel vše. S přibývajícím časem se začal u hostů hrajících jen s dvěma hráči na střídání projevovat úbytek sil a převaha domácího celku byla po změně stran již výrazná a podpořená i dalšími góly. Domácí ještě do přestávky udeřili podruhé Nesládkem A. a další branky si schovali na druhé dějství, které odstartoval Dlouhý P. s Havlenou T. Šestou branku favorita přidal Čičmanec L. své druhé trefy v tomto utkání pak přidali Dlouhý P., Čampulka D. a Havlena T., mezi střelce se také dostal Zelenka M. Kladno si na čele, s 11 výhrami, udržuje 12 bodový náskok před zbytkem soutěže, nejlepšími v aktivitě jsou Čičmanec L. 31 (18+13) a Neuman R. 25 (13+12), Čičmanec L. je navíc jediným 100 % hráčem v bodové aktivitě soutěže. Hrasl Slaný na pátém místě ještě může v posledním kole základní části bojovat o čtvrtou příčku tabulky, nejlepšími v aktivitě jsou Kuba O. 22 (12+10) a Klusáček P. 22 (10+12).

Kralupské AFC si na své palubovce rozdělilo body s kolínským SKP, přetahovaná ve skóre, bod nakonec zachraňovali domácí při power-play minutu před koncem, hostující ofenzivu řídil 6 góly Motrunich A., kolínští měli v závěru smůlu v podobě nastřeleného břevna. Po počátečním oťukávání šli domácí do dvoubrankového vedení po trefách Valdy D. a kapitána Vymětalíka V. Po 11 minutách rozehrál svoje parádní představení kolínský Motrunich A. snižovací brankou. Hosté se postupně dostávali do hry a začali domácí přehrávat, excelovala především první čtyřka. Dva brejky hostů góly nepřinesly, udeřili domácí, další dvoubrankové vedení zařídil Menčl D. Hosté udeřili až po čtvrthodině hry, a to hned 2x kapitánem Váňou P. Další šance oba celky do přestávky neproměnily, a tak šli do ní spokojenější domácí o jedinou branku. Poločasové snížení a rozbor hry přinesl kolínským ve druhé části hry velký obrat. Sice jako první se trefili opět domácí Tetivou M., ale pak začal úřadovat Motrunich A., se kterým si domácí obrana vůbec nevěděla rady, ten během 6 minut vstřelil 5 branek, další přidal Kovařík J. a rázem byli ve vedení hosté. Na tahu byl hostitel, který přešel ke hře bez brankáře a vyplatilo se mu to, stíhačku domácích začali svými druhými góly Valda D., Menčl D. a Mára M., a dvě minuty před koncem domácí dohnali gólové manko další trefou Vymětalíkem V. V samotném závěru hosté vyvinuli tlak, který ale vyústil jen trefeným břevnem. Hosté odjížděli zklamaní, neboť si tím uzavřeli postup mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Bod přinesl Kolínu posun na 6 místo tabulky, nejlepším v aktivitě zůstává Váňa P. 23 (10+13). Kralupy zůstávají čtvrté, o jejich konečném umístění po základní části, ale rozhodne až poslední 14.kolo, mají lídra aktivity Vymětalíka V. 42 (24+18).

Střelci kola se stali se 6 góly Motrunich A. z Kolína a Fedrhanc A. z Třebusic. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na pět branek, byl Hink J. z Třebusic.

Statistiky:

1800 branku Třebusic vstřelil ve 12 sezóně Fedrhanc A. 500 branku Hraslu Slaný ve 4 sezóně trefil Klusáček P.

čekatelé: Zlata René (MCE Sl) – 1 branka do stovky, 9 sezóna, Husárek Dalibor (MCE Sl) – 1 asistence do  stovky, 7 sezóna, Moravec Lukáš (AFC Kralupy) – 4 body do čtyřstovky 396 (209+187), 14 sezóna, Šerák Martin (PK Třebusice) – 2 branky do stovky, 11 sezóna, Kubín Martin (PK Třebusice) – 7 asistencí do stovky, 13 sezóna,  Říčka Jiří (MCE Sl) – 13 bodů do čtyřstovky 387 (265+122), 12 sezóna, Fedrhanc A. (Třebusice) – 7 asistencí do stovky, 7 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Sl) – 13 branek do stovky, 7 sezóna, Nachtigal L. (Brazil Kl) – 13 bodů do stovky, 87 (39+48), 6 sezóna, Hrdlička Jiří (Hrasl Sl) – 10 bodů do stovky 90 (61+29), 4 sezóna, Hocek P. (Benešov) – 9 bodů do stovky 91 (61+30), 5 sezóna, Landvojtovič Vít (Hrasl Sl) – 13 bodů v aktivitě do stovky 87 (53+34), 4 sezóna

Sestava 13.kola:

Kabele P. (Kladno) – Motrunich A. (Kolín), Hink J. (Třebusice) 6x, Fedrhanc A. (Třebusice) 3x, Menčl D. (Kralupy)

O1A1301 PK Třebusice - MCE Slaný 16 : 7 (8 : 4)

Rozhodčí: Říha Jaroslav, Ježek Ondřej Diváků: 25 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 14.1.2022 Výkop: 19:15 AF: D 1/6 – H 7/1 Fair play (trestné body): D 9 – H 12                                         Branky (asistence): 9. Bělohradský Tomáš (Šerák Radek), 12. Hink Jaroslav (Šerák Radek), 13. Fedrhanc Adam (Šerák Radek), 14. Měkota Ondřej (Bělohradský Tomáš), 15. Hink Jaroslav (Dráb Václav), 16. Šerák Radek, 19. Fedrhanc Adam (Hink Jaroslav), 20. Hink Jaroslav (Fedrhanc Adam), 22. Fedrhanc Adam (Hink Jaroslav), 25. Hink Jaroslav (Fedrhanc Adam), 26. Fedrhanc Adam (Hink Jaroslav), 33. Šulc Kryštof (Hink Jaroslav), 36. Fedrhanc Adam (Hink Jaroslav), 37. Měkota Ondřej (Fedrhanc Adam), 38. Fedrhanc Adam, 39. Hink Jaroslav (Bělohradský Tomáš) - 1. Nykl Michal (Pustai Simon), 2. Maroušek Jan (Nejedlý Samuel), 6. Maroušek Jan (Nykl Michal), 19. Volf Libor, 26. Volf Libor (Pustai Simon), 35. Duda Jan (Volf Libor), 40. Maroušek Jan (Marek Matyáš)
ŽK: Měkota Ondřej - Nykl Michal, Marek Matyáš
PK Třebusice: Horsica Miroslav, Hink Jaroslav, Měkota Ondřej, Fedrhanc Adam, Šerák Radek, Bělohradský Tomáš, Šulc Kryštof, Dráb Václav
MCE Slaný: Pustai Simon, Volf Libor, Maroušek Jan, Koula Štěpán, Nykl Michal, Snovický Jan ml., Marek Matyáš, Nejedlý Samuel, Duda Jan Nejlepší hráči: Hink J., Fedrhanc A. (oba Třebusice), Volf L. (MCE Slaný)

O1A1302 N.P.C. Kutná Hora - Tenisáci Benešov 3 : 6 (3 : 1)

Rozhodčí: Polák Ivo, Orálek Kamil Diváků: 20 Místo konání: SH Kutná Hora Datum konání: 15.1.2022 Výkop: 18:30 AF: D 6/7 – H 3/5 Fair play (trestné body): D 15 – H 10
Branky (asistence): 4. Král Michal (Laštovka Lukáš), 8. Laštovka Lukáš (Vojtíšek Matěj), 14. Vojtíšek Matěj (Laštovka Lukáš) - 13. Průcha Štěpán, 24. Rozsypal Lukáš, 28. Šlejmar Jakub (Krunert Michal), 29. Sklenička Martin (Mareš Václav), 36. Sklenička Martin (Rozsypal Lukáš), 39. Mareš Václav (Franěk Michal)
ŽK: Král Michal - Průcha Štěpán
N.P.C. Kutná Hora: Dostál Lukáš, Pacák Martin, Vokoun Lukáš, Biroš Martin, Tugsmandakh Munkhbayasak, Vojtíšek Matěj, Mukařovský David, Laštovka Lukáš, Král Michal, Tuzar Lukáš
Tenisáci Benešov: Franěk Michal, Mareš Václav, Krunert Michal, Průcha Štěpán, Sklenička Martin, Rozsypal Lukáš, Rabiňák Ondra, Dvořák Daniel, Šlejmar Jakub Nejlepší hráči: Sklenička M. (Benešov), Laštovka L. (Kutná Hora), Rozsypal L. (Benešov)

O1A1303 FC Brazil Kladno - Hrasl Slaný 10 : 1 (3 : 1)

Rozhodčí: Pejša Tomáš, Čikara Petr Diváků: 12 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 15.1.2022 Výkop: 17:15 AF: D 3/3 – H 3/2 Fair play (trestné body): D 6 – H 5
Branky (asistence): 2. Čampulka David (Čičmanec Lukáš), 5. Nesládek Aleš (Dlouhý Pavel), 17. Nesládek Aleš (Čičmanec Lukáš), 21. Dlouhý Pavel (Zelenka Martin), 22. Havlena Tomáš (Čampulka David), 26. Čičmanec Lukáš (Nesládek Aleš), 27. Dlouhý Pavel (Čičmanec Lukáš), 28. Zelenka Martin (Havlena Tomáš), 37. Čampulka David (Neumann Radislav), 39. Havlena Tomáš (Čampulka David) - 9. Klusáček Petr (Kuba Ondřej)
FC Brazil Kladno: Kabele Petr, Neumann Radislav, Dlouhý Pavel, Čampulka David, Čičmanec Lukáš, Zelenka Martin, Nesládek Aleš, Havlena Tomáš
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Klusáček Petr, Rössler Lukáš, Kuba Ondřej, Eichler Tomáš, Procházka David, Hájek Tomáš Nejlepší hráči: Nesládek A. (Kladno), Procházka D. (Hrasl Slaný), Čičmanec L. (Kladno)

O1A1304 AFC Kralupy - SKP Kolín 9 : 9 (4 : 3)

Rozhodčí: Trlida Zdeněk, Říha Jaroslav Diváků: 27 Místo konání: SH Kralupy Datum konání: 16.1.2022 Výkop: 18:00 AF: D 6/5 – H 6/5 Fair play (trestné body): D 11 – H 11
Branky (asistence): 4. Valda David (Menčl Dominik), 6. Vymětalík Vladimír (Junek Petr), 13. Menčl Dominik (Junek Petr), 20. Mára Michal (Koláček Libor), 23. Tetiva Martin (Vymětalík Vladimír), 34. Valda David (Tetiva Martin), 35. Menčl Dominik, 35. Mára Michal, 38. Vymětalík Vladimír (Junek Petr) - 11. Motrunich Artem (Váňa Petr), 15. Váňa Petr (Lytvynenko Roman), 16. Váňa Petr (Lytvynenko Roman), 29. Motrunich Artem (Váňa Petr), 30. Kovařík Jakub, 31. Motrunich Artem (Váňa Petr), 32. Motrunich Artem (Škopek Michal), 33. Motrunich Artem (Škopek Michal), 35. Motrunich Artem (Váňa Petr)
AFC Kralupy: Heimrath Pavel, Vymětalík Vladimír, Menčl Dominik, Koláček Libor, Junek Petr, Tetiva Martin, Valda David, Mára Michal
SKP Kolín: Jílek Miroslav, Váňa Petr, Funda Ladislav, Kovařík Jakub, Lytvynenko Roman, Teplý Josef, Škopek Michal, Motrunich Artem, Lev Lukáš Nejlepší hráči: Menčl D. (Kralupy), Škopek M., Motrunich A. (oba Kolín)