Události 1.kola nadstavby

Úvod nadstavbové části vyšel dle předpokladů, největší favorité nezaváhali. Trochu nečekaný výsledek přišel jen ze Slaného, kde MCE přerušilo svoji dlouhou sérii bez výher. Vedoucí Kladno zdolalo Třebusice po přestávce. Benešov rozhodl duel s Kralupami v úvodu druhé půle. Kolín smetl Kutnou Horu v úvodní čtvrtině zápasu. Přetahovanou ve Slaném vyhrálo o jednou branku MCE nad Hraslem. Dva červení hříšníci v třebusickém dresu, Dráb V. a Fedrhanc A. Nejlepšímu střelci nyní stačil hattrick, kolínskému Kmochovi T. Vymětalík V. z Kralup si nadále udržuje 5 bodový náskok na čele aktivity 47 (26+21).

Statistiky:

V prvním kole nadstavbové části dopadl souboj domácí – hosté lépe pro domácí celky v poměru 3 0 1. Venku vyhrálo jen slánského MCE v derby s Hraslem, v tomto utkání také padlo nejvíce branek, a to celkem 11. K utkáním nastoupilo celkem 69 hráčů, nejvíce jich nastoupilo v utkání Kladna s Třebusicemi, celkem 19, nejvíce hráčů nominovalo Kladno, a to 10, nejméně jich nasadily hned čtyři celky, Benešov, Kralupy, Hrasl Slaný a MCE Slaný a to po 8 hráčích. Celkem bylo vstřeleno jen 32 branek (průměr na zápas 8,00), domácí jich vstřelili 20 (průměr na zápas 5,00), hosté se trefili 12x (průměr na zápas 3,00). Toto kolo sledovalo celkem 100 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do kladenské haly, a to 35. Uděleny byly celkem jen 2 žluté karty a stejný počet červených, obě inkasovaly Třebusice, za vyloučení Drába V. a Fedrhance A. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíraly Třebusice, a to 10, nejslušnějším celkem v této činnosti byly Kralupy, s 5 fauly.

Kladenský Brazil přehrál třebusické PK po změně stran, domácím pomohlo i dvojí vyloučení soupeře. První poločas byl velmi vyrovnaný. Do vedení šli první hosté po 5 minutách Fedrhancem A. Domácí však o minutu později srovnali stav Nesládkem A. Tato situace se do poločasu opakovala ještě jednou po čtvrthodině hry, opět se prosadil třebusický Fedrhanc A., ale v té samé minutě si vynutil vyrovnání Dlouhý P. Úvod druhé části hry vyšel lépe hostiteli, první vedení zařídil Čičmanec L. Domácí přebírají iniciativu, soupeř přestává stíhat a z toho pramenila jejich nervozita na adresu rozhodčích, kteří to ocenili dvěma červenými žolíky. V závěrečné devítiminutovce domácí vstřelili ještě dvě branky, podruhé se trefil Dlouhý P. a skóre uzavřel 5 minut před koncem Santler D. Závěr se již odehrával v klidu. Kladno si tak udržuje v pokračující tabulce devítibodový náskok, nejlepším v aktivitě je Čičmanec L. 33 (19+14). Třebusice mají pátou porážku v řadě a bude je čekat pravděpodobně tuhý boj o uhájení třetího místa, nejlepším v aktivitě je nadále Hink J. (druhý hráč celkové aktivity) 40 (25+15).

Benešovští Tenisáci na své neveklovské palubovce zlomili odpor kralupského AFC na začátku druhého poločasu, své vedení si pohlídali precizní obranou s brankářem Fraňkem. První dějství bylo velmi vyrovnané, oba celky začaly velice opatrně, nikdo nechtěl udělat první chybu. Domácí se dostali k první velké šanci až v 7 minutě a Krunert M. trefil vedení. Dlouho se ale z něj hostitel neradoval, soupeř ihned z rozehrání vyrovnal Moravcem L. Do konce první části hry již hráli prim oba gólmani a skóre se již nezměnilo. Úvod druhého poločasu zastihl obranu hostů v nedbalkách, domácí ji pokořili během jedné minuty hned dvakrát, nejprve vrátil vedení domácím Průcha Š. a pojistku ještě přidal svoji druhou trefou Krunert M. Dobře hrající benešovská obrana s výborným gólmanem Fraňkem, soupeře uhlídala a dovedla utkání k zaslouženému vítězství. Benešov si navýšil bodový náskok na druhé příčce před pronásledovateli, nejlepším v aktivitě zůstává nadále Sklenička M. 27 (18+9). Kralupy zůstávají na 20 bodech a budou bojovat o střed tabulky, mají vedoucího hráče aktivity Vymětalíka V. 47 (26+21).

Slánské derby mezi Hraslem a MCE vyznělo o jedinou branku šťastněji pro MCE, obraty ve skóre, pozdní finiš Hraslu. V prvním poločase byla hra velmi vyrovnaná, útoky se přelévaly z jedné strany palubovky na druhou. Lépe začalo MCE, které dostal do vedení ve 4 minutě Maroušek J. Za 9 minut bylo vyrovnáno, když se prosadil hraslský Klusáček P. Hosté z MCE si brzy vrátili vedení Říčkou J. ml., ale domácí Hrasl stihl ještě do přestávky opět srovnat stav, trefil se kapitán Landvojtovič J. ml. Začátek druhého dějství začal opačně domácí dvakrát vedli po střelách Kuby O. a Klusáčka P., soupeř vždy těsné vedení hostitele smazal, nejdřív se to povedlo kapitánovi Nyklovi M. a pak i Říčkovi J. ml. Hosté z MCE ale pokračovali v brankové aktivitě a dalšími dvěma slepenými góly Volfa L. a Marka M. soupeři utekli na rozdíl dvou branek. Tento „trhák“ se ukázal jako rozhodující. Vyrovnaný a důrazný duel po přestávce pokračoval až do posledních vteřin zápasu. Hráčům Hraslu se podařilo vsítit kontaktní branku až 24 vteřin před koncem, a to už bylo pozdě, tomuto utkání by spíše slušela remíza. MCE Slaný přerušilo nelichotivou sérii osmi zápasů bez výhry, má třetího hráče celkové aktivity Volfa L. 35 (28+7). Hrasl Slaný zůstává na 19 bodech, nejlepším v aktivitě je Kuba O. 30 (15+15).

Kolínsko kutnohorské derby dopadlo lépe pro domácí SKP, domácí rozhodli tento duel velice brzy, prakticky po 10 minutách hry, N.P.C. se prosadilo až 7 minut před koncem, když odčarovalo kouzlo domácího brankáře Jílka M., kolínský Kmoch T. si vystřelil čistý hattrick během 5 minut. I když domácí nastoupili bez několika nejzkušenějších hráčů, vlítli do utkání jak uragán, soupeř nestíhal, chyběl mu hlavně pohyb bez míče a nezvyklé chyby obrany. Výsledkem byla jejich pětibranková ztráta po 12 úvodních minutách. Úvodní minuty si pronajal na kolínské palubovce Kmoch T. který soupeře sestřelil čistým hattrickem, další branky přidali Kovařík J. s Lytvyněnkem R. Domácí gólman Jílek M. byl navíc neprůstřelný. Ani přestávka hostům moc neprospěla, velice brzy inkasovali pošesté, když se podruhé v tomto utkání trefil Lytvyněnko R. a po půlhodině už svítil na ukazateli skóre stav 7:0 po gólu Bláži M. Poté hostitel hodně přibrzdil a dovolil soupeři trochu zkorigovat nepříznivý stav v závěru utkání, trefili se Laštovka D., Biroš M. a Laštovka L. Kolín stále mrzí že se neprobojoval do lepší čtyřky soutěže, ale stále může pomýšlet na celkové třetí místo, na které mu chybí jen dva body, nejlepším v aktivitě zůstává Váňa M. 23 (10+13). Kutná Hora zůstává osmá a ještě bude bojovat s MCE Slaný o sedmou příčku tabulky, nejlepším v aktivitě je Laštovka L. 21 (12+9).

Střelci kola nyní stačil hattrick, čistý trefil kolínský Kmoch T. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na tři branky, byl Kuba O. z Hraslu Slaný.

Statistiky:

čekatelé: Zlata René (MCE Sl) – 1 branka do stovky, 9 sezóna, Husárek Dalibor (MCE Sl) – 1 asistence do  stovky, 7 sezóna, Moravec Lukáš (AFC Kralupy) – 3 body do čtyřstovky 397 (210+187), 14 sezóna, Šerák Martin (PK Třebusice) – 2 branky do stovky, 11 sezóna, Kubín Martin (PK Třebusice) – 7 asistencí do stovky, 13 sezóna,  Říčka Jiří (MCE Sl) – 13 bodů do čtyřstovky 387 (265+122), 12 sezóna, Fedrhanc A. (Třebusice) – 7 asistencí do stovky, 7 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Sl) – 13 branek do stovky, 7 sezóna, Nachtigal L. (Brazil Kl) – 13 bodů do stovky, 87 (39+48), 6 sezóna, Hrdlička Jiří (Hrasl Sl) – 9 bodů do stovky 91 (62+29), 4 sezóna, Hocek P. (Benešov) – 9 bodů do stovky 91 (61+30), 5 sezóna, Landvojtovič Vít (Hrasl Sl) – 13 bodů v aktivitě do stovky 87 (53+34), 4 sezóna, Mareš Václav (Benešov) – 11 bodů do stovky, 89 (50+39), 5 sezóna, Slezák Lukáš (Kolín) – 12 bodů do stovky, 88 (57+41), 2 sezóna

Sestava 15.kola:

Horsica M. (Třebusice) – Kmoch T. (Kolín), Santler D. (Kladno) 2x, Říčka J. ml. (MCE Slaný), Kuba O. (Hrasl Slaný) 2x

O1B0101 FC Brazil Kladno - PK Třebusice 5 : 2 (2 : 2)

Rozhodčí: Laštovička Stanislav, Svoboda Richard Diváků: 35 Místo konání: SH BIOS Kladno Datum konání: 12.2.2022 Výkop: 18:45 AF: D 4/2 – H 4/6 Fair play (trestné body): D 6 – H 18                     Branky (asistence): 6. Nesládek Aleš (Čičmanec Lukáš), 15. Dlouhý Pavel (Santler Dominik), 24. Čičmanec Lukáš (Kott Tomáš), 31. Dlouhý Pavel (Santler Dominik), 35. Santler Dominik (Zelenka Martin) - 5. Fedrhanc Adam (Horsica Miroslav), 15. Fedrhanc Adam (Hink Jaroslav)
ČK: 0 - Dráb Václav, Fedrhanc Adam
FC Brazil Kladno: Kabele Petr, Neumann Radislav, Čampulka David, Čičmanec Lukáš, Dlouhý Pavel, Doležal Jan, Kott Tomáš, Nesládek Aleš, Santler Dominik, Zelenka Martin
PK Třebusice: Horsica Miroslav, Hink Jaroslav, Dráb Václav, Fedrhanc Adam, Kinský Lukáš, Měkota Ondřej, Šerák Radek, Šulc Kryštof, Šulc Richard Nejlepší hráči: Santler D. (Kladno), Horsica M. (Třebusice), Dlouhý P. (Kladno)

O1B0102 Tenisáci Benešov - AFC Kralupy 3 : 1 (1 : 1)

Rozhodčí: Borek Alexandr, Maxián Libor Diváků: 10 Místo konání: SH Neveklov Datum konání: 13.2.2022 Výkop: 18:00 AF: D 4/2 – H 4/1 Fair play (trestné body): D 8 – H 5                                     Branky (asistence): 7. Krunert Michal (Sklenička Martin), 22. Průcha Štěpán (Rozsypal Lukáš), 23. Krunert Michal - 7. Moravec Lukáš (Vymětalík Vladimír)
ŽK: Průcha Štěpán - 0
Tenisáci Benešov: Franěk Michal, Mareš Václav, Balík Tomáš, Krunert Michal, Průcha Štěpán, Rozsypal Lukáš, Sklenička Martin, Šlejmar Jakub
AFC Kralupy: Heimrath Pavel, Menčl Dominik, Junek Petr, Koláček Libor, Moravec Lukáš, Valda David, Vymětalík Vladimír, Harmáček Daniel Nejlepší hráči: Krunert M., Franěk M., Průcha Š. (všichni Benešov)

O1B0103 Hrasl Slaný - MCE Slaný 5 : 6 (2 : 2)

Rozhodčí: Kalík Michal, Pejša Tomáš Diváků: 25 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 11.2.2022 Výkop: 19:15 AF: D 3/5 – H 3/6 Fair play (trestné body): D 8 – H 9                                        Branky (asistence): 13. Klusáček Petr (Kuba Ondřej), 19. Landvojtovič Jan ml. (Kuba Ondřej), 22. Kuba Ondřej, 27. Klusáček Petr, 40. Hrdlička Jiří (Kuba Ondřej) - 4. Maroušek Jan, 15. Říčka Jiří ml. (Marek Matyáš), 25. Nykl Michal, 27. Říčka Jiří ml., 28. Volf Libor (Nykl Michal), 30. Marek Matyáš (Pustai Simon)
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Landvojtovič Jan ml., Eichler Tomáš, Hájek Tomáš, Klusáček Petr, Krček Marek, Kuba Ondřej, Vokřál Martin
MCE Slaný: Pustai Simon, Nykl Michal, Marek Matyáš, Maroušek Jan, Nejedlý Samuel, Říčka Jiří ml., Snovický Jan ml., Volf Libor Nejlepší hráči: Říčka J. ml., (MCE Slaný), Kuba O. (Hrasl Slaný), Nykl M. (MCE Slaný)

O1B0104 SKP Kolín - N.P.C. Kutná Hora 7 : 3 (5 : 0)

Rozhodčí: Vala Luboš, Kopic Miloslav Diváků: 30 Místo konání: SH Borky Kolín Datum konání: 13.2.2022 Výkop: 16:15 AF: D 4/5 – H 3/3 Fair play (trestné body): D 9 – H 6                                   Branky (asistence): 4. Kmoch Tomáš (Bláža Lukáš), 8. Kmoch Tomáš, 9. Kmoch Tomáš (Bláža Lukáš), 11. Kovařík Jakub (Lytvynenko Roman), 12. Lytvynenko Roman, 22. Lytvynenko Roman (Lev Lukáš), 30. Bláža Lukáš (Hejduk Zdeněk) - 33. Laštovka David (Biroš Martin), 34. Biroš Martin, 39. Laštovka Lukáš (Mukařovský David)
SKP Kolín: Jílek Miroslav, Kovařík Jakub, Bláža Lukáš, Funda Ladislav, Hejduk Zdeněk, Kmoch Tomáš, Lev Lukáš, Lytvynenko Roman, Škopek Michal
N.P.C. Kutná Hora: Dostál Lukáš, Pacák Martin, Biroš Martin, Laštovka David, Laštovka Lukáš, Mukařovský David, Tugsmandakh Munkhbayasak, Vojtíšek Matěj, Vokoun Lukáš Nejlepší hráči: Kmoch T. (Kolín), Laštovka D. (Kutná Hora), Jílek M. (Kolín)