Středočeský krajský svaz futsalu

22. 2. 2022

2 kolo nastavby 21-22

2.kolo nadstavby

Kladno se přiblížilo k oslavě titulu v předstihu, po zakolísání benešovského pronásledovatel, má k dispozici 12 bodový náskok a jen 4 kola do konce soutěže, odpor Kralup zlomilo v závěru utkání. Oslabený Benešov nezvládl přímý souboj o medailové pozice s Třebusicemi, Benešov má nyní již jen tříbodový náskok. Kolín zvládl v nekompletní sestavě přestřelku ve Slaném u MCE, který soupeři daroval dva vlastence. Kutná Hora přehrála torzo slánského Hraslu po přestávce. Vedoucího hráče aktivity kralupského Vymětalíka V. 47 (26+21) stíhá třebusický Hink J. 44 (27+17). Střelcům vládne nadále Volf L. z MCE Slaný s 31 góly. Vynucená pauza kvůli výpadku elektřiny přerušila na 20 minut drama u slánského MCE. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejlepším střelcům nyní stačili hattricky.

Statistiky:

Ve druhém kole nadstavbové části dopadl souboj domácí – hosté zcela nerozhodně v poměru 2 0 2. Papírový favorité nezaváhali, 19 branek u slánského MCE u duelu s Kolínem, kde hosté trefili nakonec desítku. K utkáním nastoupilo celkem 64 hráčů, nejvíce jich nastoupilo v utkání Kladna s Kralupami a MCE Slaný s Kolínem, celkem po 17, nejvíce hráčů nominovalo MCE Slaný, a to 10, nejméně jich nasadil Hrasl Slaný, a to jen 6 hráčů. Celkem bylo vstřeleno 41 branek (průměr na zápas 10,25), domácí jich vstřelili 22 (průměr na zápas 5,50), hosté se trefili 19x (průměr na zápas 4,75). Toto kolo sledovalo celkem jen 84 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do kutnohorské haly, a to 50. Uděleny bylo celkem 6 žlutých karet, celou polovinu inkasovalo MCE Slaný. Hrálo se slušně bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíralo MCE Slaný, a to 10, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Benešov, jen se 4 fauly.

Kladenský Brazil se přiblížil k celkovému prvenství v soutěži, když bez inkasované branky vyhrály na kralupské palubovce u AFC, domácí odpor definitivně zlomil až v závěru utkání, power-play hostitele změnu nepřinesla. V první půli se hrál velice opatrný futsal, jediná branka do přestávky přišla z kladenské strany, v 6 minutě se trefil Čičmanec L. Vedoucí branka soupeře nijak domácí hráče v jejich hře nepoznamenala, ale nedokázali se střelecky prosadit. Nejtěsnější náskok hosté udrželi až do 34 minuty, to přidal pojistku Neumann R. Domácí ve snaze zkorigovat nepříznivý stav začali hrát power-play, ale místo snížení inkasovali v rychlém sledu další tři branky, Čičmanec L. se prosadil podruhé, dalšími střelci byli Čampulka D. a Dlouhý P. Hostující kapitán Kabele P. udržel čisté konto. Konečný výsledek vůbec neodráží velice dobrou hru hostitele, bohužel bez patřičné koncovky. Kladno může v dalším kole slavit titul, má nyní již 12 bodový náskok, nejlepším v aktivitě je Čičmanec L. 36 (22+14), který má stále 100 % bodovou aktivitu. Kralupy poslední dvě utkání prohrály a v tabulce si pohoršily na 5 místo, mají nejlepšího hráče aktivity Vymětalíka V. 47 (26+21).

Třebusické PK si snadno poradilo s nekompletními benešovskými Tenisáky, kteří byli celkem vyrovnaným soupeřem jen první poločas, Měkota O. si vystřelil hattrick. Hosté dorazili k utkání velmi oslabeni, polovina hráčů byla s rezervního celku. Domácí začali lépe a hned v úvodní minutě otevřeli skóre Šerákem R. Hosté se nenechali zaskočit a vzápětí srovnali stav Šlejmarem J. Následně se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale ani jedno mužstvo nedokázalo zužitkovat své příležitosti. Až těsně před přestávkou si domácí vrátili vedení góly Hinak J. a Měkoty O. Po změně stran si již domácí vynutili převahu a své vedení neustále navyšovali, čtvrtou branku hostitele trefil Kala L., poté své druhé zásahy přidali Hink J. s Měkotou O. Po půlhodině hry se domácí trefili do vlastní branky. Další slovo měl domácí Kinský L., který se prosadil hned dvakrát po sobě. V poslední minutě si stihl zkompletovat svůj hattrick Měkota O. Hosté v závěru trochu korigovali nepříznivý stav druhou brankou Šlejmara J. Třebusice se na tři body přiblížili k dnešnímu soupeři a bude s ním bojovat o celkové druhé místo, nejlepším v aktivitě je Hink J. 44 (27+17). Benešov přerušil sérii čtyř výher v řadě, ale zůstává druhý, nejlepším v aktivitě je nadále Sklenička M. 27 (18+9).

Kutnohorské N.P.C. otočilo utkání s oslabeným slánským Hraslem po přestávce, počáteční power-play hostů slavila úspěch, ale postupně docházely síly, s jediným hráčem na střídání moc šancí neměli. Od začátku měl hostitel sice územní převahu, ale jakmile se dostali na dostřel, byl bezradný. Hosté odehráli skoro celý poločas v power-play a hned z první střely ze 2 minuty se ujali vedení Klusáčkem P. Další své šance ale hosté nedávají, domácí zachraňuje dvakrát branková konstrukce, tyč a poté i břevno. Silový futsal domácích s neustálým dobýváním soupeřovi branky nepřinesl kýžený úspěch. Domácí se dočkali až minutu po změně stran, vyrovnání zařídil Laštovka L. Tato branka domácí hráče hodně nakopla, zanedlouho se hlavou trefil Mukařovský D. Hosté již pomalu nestíhali, zato domácí přidali na frekvenci střídání a v závěru utkání přidali ještě další dvě pojistky, třetí branku trefil Pacák M. a vše zakončil 4 minuty před koncem Král M. Kutná Hora se pátou výhrou v soutěži posunula na sedmou příčku, nejlepším v aktivitě je Laštovka L. 22 (13+9). Hrasl Slaný zatím v nadstavbové části nebodoval a zůstává na šesté příčce, nejlepším v aktivitě je Kuba O. 31 (15+16).

Málo vídaná přestřelka u slánského MCE v duelu s kolínským SKP, velké obraty ve skóre, přes 19 vstřelených branek dobří gólmani, dva vlastenci domácího celku, definitivní rozuzlení přinesla až závěrečná power-play domácích, při které potvrdil tři body pro svůj celek kolínský gólman Černý J., hattricky na obou stranách. I když hosté dorazili nekompletní jen se šesti hráči do pole, patřil jim jednoznačně úvod utkání. V 5 minutě otevřeli hosté skóre Lvem L., zanedlouho přišla ještě pojistka od Velčovského L. Domácí sice v té samé minutě snížili Volfem L., ale přišly další proměněné šance hostů a po čtvrthodině hry svítil na ukazateli skóre stav již 1:5, Lev l. se trefil podruhé, pak se domácí sami trefili do vlastní branky a prosadil se také Lytvynenko R. Pak nastala kuriózní situace, kdy pod vlivem silného větru došlo k výpadku elektřiny a 20 minut se nehrálo. Tato neplánovaná pauza pomohla domácím, kteří začali náskok soupeře smazávat. Trefil se Říčka J. a posledních minutách první půle i Koula Š. s Markem M. Hosté ještě kontrovali Fundou a šli tak do poločasové přestávky jen s dvoubrankovým náskokem. Hostům začali postupně odcházet síly a domácí toho po přestávce náležitě využili, třemi góly v řadě, v minutových intervalech strhli vedení na svoji stranu, nejprve se podruhé prosazuje Koula Š. a pak Maroušek J. se trefuje hned dvakrát po sobě. Na tahu byli hosté a začíná přetahovaná, Lytvynenko R. srovnává stav, Volf L. vrací vedení hostiteli. Sedm minut před koncem se domácí, již podruhé trefují do vlastní branky a je opět srovnáno, kolínský Lev L. si dodělává hattrick a kolínští opět vedou. Domácí zkouší power-play, ale tak jim nevychází, kolínský gólman Černý J. uklízí míč přes celé hřiště do domácí opuštěné svatyně. V poslední minutě ještě domácí utkání dramatizují zkompletovaným hattrickem Volfa L., ale více už nestihli. V malé slánské hale bylo k vidění spousta šancí, ale vynikali oba gólmani. Kolín se sedmou výhrou v soutěži dostává na čtvrté místo tabulky, nejlepším v aktivitě zůstává Váňa P. 23 (10+13). MCE Slaný si připsalo desátou porážku v soutěži a kleslo na poslední 8 příčku tabulky, nejlepším v aktivitě je Volf L. 39 (31+8).

Střelcům kola opět stačili hattricky, Lev L. z Kolína, Volf L. z MCE Slaný a Měkota O. z Třebusic. Nejlepšími asistenty, nahrávali celkem na tři branky, byli Šerák R. z Třebusic a Pospíšil M. ml. z MCE Slaný.

Statistiky:

čekatelé: Zlata René (MCE Sl) – 1 branka do stovky, 9 sezóna, Husárek Dalibor (MCE Sl) – 1 asistence do  stovky, 7 sezóna, Moravec Lukáš (AFC Kralupy) – 3 body do čtyřstovky 397 (210+187), 14 sezóna, Šerák Martin (PK Třebusice) – 2 branky do stovky, 11 sezóna, Kubín Martin (PK Třebusice) – 7 asistencí do stovky, 13 sezóna,  Říčka Jiří (MCE Sl) – 11 bodů do čtyřstovky 389 (266+123), 12 sezóna, Fedrhanc A. (Třebusice) – 7 asistencí do stovky, 7 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Sl) – 13 branek do stovky, 7 sezóna, Nachtigal L. (Brazil Kl) – 13 bodů do stovky, 87 (39+48), 6 sezóna, Hrdlička Jiří (Hrasl Sl) – 9 bodů do stovky 91 (62+29), 4 sezóna, Hocek P. (Benešov) – 9 bodů do stovky 91 (61+30), 5 sezóna, Landvojtovič Vít (Hrasl Sl) – 13 bodů v aktivitě do stovky 87 (53+34), 4 sezóna, Mareš Václav (Benešov) – 10 bodů do stovky, 90 (50+40), 5 sezóna, Slezák Lukáš (Kolín) – 10 bodů do stovky, 90 (57+43), 2 sezóna

Sestava 16.kola:

Kabele P. (Kladno) 2x – Hink J. (Třebusice) 7x, Měkota O. (Třebusice) 3x, Lev L. (Kolín), Volf L. (MCE Slaný) 6x

O1B0201 AFC Kralupy - FC Brazil Kladno 0 : 5 (0 : 1)

Rozhodčí: Orálek Kamil, Polák Ivo Diváků: 12 Místo konání: SH Kralupy Datum konání: 18.2.2022 Výkop: 20:00 AF: D 3/4 – H 2/4 Fair play (trestné body): D 7 – H 8
Branky (asistence): - 6. Čičmanec Lukáš (Čampulka David), 34. Neumann Radislav (Zelenka Martin), 36. Čičmanec Lukáš (Dlouhý Pavel), 37. Čampulka David, 39. Dlouhý Pavel
ŽK: 0 - Zelenka Martin
AFC Kralupy: Heimrath Pavel, Harmáček Daniel, Vymětalík Vladimír, Moravec Lukáš, Valda David, Koláček Libor, Koláček Tomáš, Šaroch Michal, Junek Petr
FC Brazil Kladno: Kabele Petr, Neumann Radislav, Dlouhý Pavel, Čampulka David, Čičmanec Lukáš, Zelenka Martin, Nesládek Aleš, Havlíček Robin Nejlepší hráči: Čičmanec L., Čampulka D., Dlouhý P. (všichni Kladno)

O1B0202 PK Třebusice - Tenisáci Benešov 9 : 3 (3 : 1)

Rozhodčí: Ježek Ondřej, Říha Jaroslav Diváků: 12 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 18.2.2022 Výkop: 19:15 AF: D 2/4 – H 2/2 Fair play (trestné body): D 8 – H 4                                             Branky (asistence): 1. Šerák Radek (Kala Lukáš), 18. Hink Jaroslav (Kala Lukáš), 19. Měkota Ondřej (Šulc Kryštof), 25. Kala Lukáš (Hink Jaroslav), 28. Hink Jaroslav (Šerák Radek), 29. Měkota Ondřej (Hink Jaroslav), 31. Kinský Lukáš (Šerák Radek), 34. Kinský Lukáš (Měkota Ondřej), 40. Měkota Ondřej (Šerák Radek) - 6. Šlejmar Jakub (Mareš Václav), 30. Vlastní, 36. Šlejmar Jakub (Rynda Pavel)
ŽK: Hink Jaroslav - 0
PK Třebusice: Horsica Miroslav, Hink Jaroslav, Šerák Radek, Měkota Ondřej, Kinský Lukáš, Šulc Kryštof, Šerák Martin, Kala Lukáš
Tenisáci Benešov: Dvořák Jiří, Mareš Václav, Rabiňák Ondra, Rynda Pavel, Pěkný Petr, Hanka David, Šlejmar Jakub Nejlepší hráči: Hink J., Měkota O., Kala L. (všichni Třebusice)

O1B0203 N.P.C. Kutná Hora - Hrasl Slaný 4 : 1 (0 : 1)

Rozhodčí: Klobása Michael, Hervert Pavel Diváků: 50 Místo konání: SH Kutná Hora Datum konání: 19.2.2022 Výkop: 20:30 AF: D 3/5 – H 4/2 Fair play (trestné body): D 8 – H 6                                             Branky (asistence): 21. Laštovka Lukáš (Král Michal), 23. Mukařovský David (Pacák Martin), 35. Pacák Martin (Laštovka David), 36. Král Michal (Mukařovský David) - 2. Klusáček Petr (Kuba Ondřej)
N.P.C. Kutná Hora: Dostál Lukáš, Biroš Martin, Laštovka David, Laštovka Lukáš, Mukařovský David, Pacák Martin, Král Michal, Kosprd David, Tuzar Lukáš
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Landvojtovič Jan ml., Kuba Ondřej, Klusáček Petr, Eichler Tomáš, Landvojtovič Vít Nejlepší hráči: Pacák M. (Kutná Hora), Klusáček P. (Hrasl Slaný), Biroš M. (Kutná Hora)

O1B0204 MCE Slaný - SKP Kolín 9 : 10 (4 : 6)

Rozhodčí: Bázler Jiří, Říha Jaroslav Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 18.2.2022 Výkop: 20:45 AF: D 4/6 – H 4/5 Fair play (trestné body): D 16 – H 13
Branky (asistence): 7. Volf Libor (Pospíšil Miroslav ml.), 16. Říčka Jiří (Koula Štěpán), 19. Koula Štěpán (Volf Libor), 20. Marek Matyáš (Maroušek Jan), 26. Koula Štěpán, 27. Maroušek Jan (Pospíšil Miroslav ml.), 28. Maroušek Jan (Říčka Jiří), 29. Volf Libor (Pospíšil Miroslav ml.), 40. Volf Libor (Maroušek Jan) - 5. Lev Lukáš (Velčovský Lubomír), 7. Velčovský Lubomír (Lytvynenko Roman), 8. Lev Lukáš (Slezák Lukáš), 9. Vlastní, 15. Lytvynenko Roman, 18. Funda Ladislav (Lev Lukáš), 29. Lytvynenko Roman, 32. Vlastní, 33. Lev Lukáš (Slezák Lukáš), 38. Černý Jiří
ŽK: Pustai Simon, Nykl Michal, Pospíšil Miroslav ml. - Slezák Lukáš, Velčovský Lubomír
MCE Slaný: Pustai Simon, Volf Libor, Maroušek Jan, Marek Matyáš, Nykl Michal, Snovický Jan ml., Pospíšil Miroslav ml., Koula Štěpán, Říčka Jiří, Duda Jan
SKP Kolín: Černý Jiří, Slezák Lukáš, Lytvynenko Roman, Velčovský Lubomír, Lev Lukáš, Funda Ladislav, Teplý Josef Nejlepší hráči: Lev L. (Kolín), Volf L. (MCE Slaný), Lytvynenko R. (Kolín)