Středočeský krajský svaz futsalu

8. 3. 2022

4.kolo nadstavby 21-22

Události 4.kola nadstavby

Kolín se prodírá tabulkou, již je třetí po divoké výhře v Kutné Hoře. Benešov přehrál Kralupy po přestávce a drží druhou příčku. Přestřelku u Třebusic zvládl lépe o jedinou branku lídr z Kladna. Slánské derby vyznělo lépe pro MCE, nekompletní Hrasl ale dlouho vzdoroval. Hink J. z Třebusic navyšuje své vedení v aktivitě na 5 bodů, nyní má 54 (34+20) a ovládá i střelce. O celkové druhé a třetí místo ještě bojují tři celky, Benešov, Kolín a Třebusice.

Statistiky:

Ve čtvrtém kole nadstavbové části dopadl souboj domácí – hosté daleko lépe pro hosty v poměru 1 0 3. Domácí palubovku uhájilo ve slánském derby jen MCE. Přestřelka mezi Třebusicemi a Kladnem přinesla celkem 15 branek, nejvíc v tomto kole. K utkáním nastoupilo celkem 65 hráčů, nejvíce jich nastoupilo v utkání Kutné Hory s Kolínem, celkem po 17, nejvíce hráčů nominovalo MCE Slaný, a to 10, nejméně jich nasadil Hrasl Slaný, a to jen 6 hráčů. Celkem bylo vstřeleno 45 branek (průměr na zápas 11,25), domácí jich vstřelili 19 (průměr na zápas 4,75), hosté se trefili 26x (průměr na zápas 6,50). Toto kolo sledovalo celkem jen 50 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do slánské haly na derby, a to jen 17. Uděleno bylo celkem 8 žlutých karet. Hrálo se slušně bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíral Kolín, a to 19, nejslušnějšími celkem v této činnosti byly slánské celky MCE a Hrasl, jen se 4 fauly.

Bezstarostný futsal na slánské palubovce vyzněl lépe pro celkového vítěze soutěže, kladenský Brazil vyhrál o jednu branku nad Třebusicemi, domácí finiš vyrovnání nepřinesl, kladenský Havlíček R. si vystřelil hattrick. Dva rozdílené poločasy, co se týká proměňování šancí. V prvním byli střelci v této činnosti dost na štíru, ve druhém nastalo podstatné zlepšení a k vidění nakonec bylo celkem 15 branek. Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří se rychle ujali dvoubrankového vedení, skóre otevřel Danylych D., druhou branku favorita přidal Zelenka M., domácí ihned vstřelili kontaktní branku svým kanonýrem Hinkem J., ale další dobré šance z obou stran zůstaly neproměněny. Druhé dějství nabídlo kvalitní oboustrannou přestřelku i obraty ve skóre. Opět do poločasu lépe vstoupili hosté, třetí branku trefil Havlíček R. Domácí to však nezaskočilo a brzy se dvěma slepenými góly od Drába V. a opět Hinka J. dočkali srovnání stavu. Střelecké dostihy pokračovaly, hosté si vrátili vedení Havlíčkem R., domácí kontrovali góly Šulce K. a Šeráka R., a šli tak poprvé i do vedení. To však trvalo necelou minutu, než srovnal Čičmanec L. Pak nastal mezi střelci devítiminutový klid. V závěrečné šestiminutovce hosté utekli na rozdíl tří branek, což se ukázalo jako rozhodující, trefili se Neumann R., Danylych D. a Havlíček R. si dokonává hattrick. Domácí ne nevzdávají, ale přišly jen dvě snižovací branky Šeráka R. a Měkoty O., což na body nestačilo. Kladno zůstává v nadstavbě 100 %, aktivitu řídí Čičmanec L. 41 (23+18). Třebusice bojují o druhou příčku, na kterou nyní ztrácí 3 body, mají lídra aktivity Hinka J. 54 (34+20).

Benešovští Tenisáci si vezou zaslouženou výhru z Kralup, po počátečních obratech ve skóre hosté získali po přestávce převahu, domácím nepomohla ani power-play, navíc přišli o zraněného Koláčka L. Domácí začali lépe a než si hosté zvykli na halu, prohrávali po střele Harmáčka D. Hosté začali více kombinovat a odměnou jim bylo vyrovnání Stibůrkem F. i vedení Šlejmarem J., ze kterého se ale dlouho neradovali. Dvě branky vstřelili i domácí 3arochem M., Menčlem D. a opět se měnilo skóre. V pořadí třetí obrat do přestávky ještě stihli hosté, 2 minuty před poločasem vyrovnává Sklenička M. a kapitán Mareš V. posílá svůj celek do opětovného vedení. Ve druhé části hry začínali domácím docházet síly, navíc odstoupil ze hry zraněný Koláček L. a zůstali jim jen dva hráči na střídání. Soupeř toho využil, a ještě 4x překonal domácího brankáře Heimratha P., své druhé trefy si zařídili Stibůrek F., Sklenička M. a Šlejmar J., a mezi střelce se zapsal i Průcha Š. Hostitel se netrefil po změně stran ani jednou. Benešov si udržel druhou příčku před pronásledovateli z Třebusic a Kolína, nejlepší v aktivitě je Sklenička M. 31 (21+10). Kralupy v nadstavbě stále bez bodů a klesly na 6 příčku, má druhého hráče aktivity Vymětalíka V. 49 (26+23).

Slánské derby pro MCE, nekompletní Hrasl statečně vzdoroval do posledních minut, tři body připravil Nykl M. svým hattrickem. Derby přineslo oboustranně pěkný útočný futsal. Hosté z Hraslu měli pouze jednoho hráče na střídání, ale stejně byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Právě hosté šli jako první do vedení po 5 minutách hry Landvojtovičem V. To se nelíbilo zejména domácímu Nyklovi M.. který dvěma góly strhl vedení na stranu hostitele, vedoucí branku trefil po pěkné akci do prázdné. O tuto jedinou branku také domácí vyhráli první poločas. Druhé dějství nabídlo spoustu pěkných akcí, po 32 minutách hry si Nykl M. zkompletovává svůj hattrick. Hraslu ještě svitla naděje, nejprve se podruhé prosazuje Ladvojtovič V a kontaktní branky 2 minuty před koncem od Eichlera T. Drama rozlousknul domácí Koula Š. v poslední minutě utkání. MCE Slaný vyhrálo v nadstavbě třetí utkání a posunulo se na 5 pozici, nejlepším v aktivitě je třetí hráč celkové aktivity Volf L. 42 (33+9), které pomalu dohání Nykl M. 35 (20+15). Hrasl Slaný v nadstavbě také ještě nebodoval a klesl na 7 místo tabulky, nejlepším v aktivitě je Kuba O. 31 (15+16).

Kolínské SKP si veze všechny body od svého souseda, kutnohorského N.P.C., dva odlišné poločasy, divočina s fauly po přestávce, neproměňování PVK6AF (z devíti možností proměnili domácí jen dva) a stálo je to  body, kolínský Lev L. trefil hattrick. Hosté s vidinou boje o celkové druhé místo tabulky začalo na jedničku, když po 9 minutách vedlo 3:0, o góly se postarali 2x Lev L. a Kovařík J. Další dvě tutovky do poločasu hosté neproměnili. Po změně stran se domácí rozehráli, ale vázla jim finální přihrávka, brzy vstřelili alespoň branku kapitánem Pacákem M. Hosté hráli nepřesně, zbrkle a nervózně, na jejich straně se rychle kumulovaly AF. 5 minut před koncem hosté navyšují vedení Švábem T., ale domácí mají velké výhody v zahrávání PVK6F, ale z nabídky 9 PVK6AF se trefují jen dvakrát Kosprdem D., což přineslo jen snížení na rozdíl jedné branky. V závěru hosté docílili hezkých ale celkem laciných dvou branek, kterými pečetili výhru Lev L. (zkompletovaný hattrick) a Lytvynenko R. Kolín má pátou výhru v řadě a posouvá se tabulkou vzhůru, nyní již je třetí, nejlepším v aktivitě je nadále Váňa P. 27 (13+14). Kutná Hora má v nadstavbě vyrovnanou bilanci 2 0 2 a zůstává na 8 místě, nejlepším v aktivitě je stále Laštovka L. 23 (14+9).

Střelcům kola nyní stačili hattricky, trefili je Havlíček R. z Kladna, Nykl M. z MCE Slaný a Lev L. z Kolína, . Nejlepšími asistenty, nahrávali celkem na tři branky, byli Zelenka M. z Kladna, Lev L. z Kolína a Sedlák M. z Třebusic.

Statistiky:

500 branku Tenisáků Benešov trefil v 5 sezóně Sklenička M.

čekatelé: Zlata René (MCE Sl) – 1 branka do stovky, 9 sezóna, Husárek Dalibor (MCE Sl) – 1 asistence do  stovky, 7 sezóna, Moravec Lukáš (AFC Kralupy) – 2 body do čtyřstovky 398 (210+188), 14 sezóna, Šerák Martin (PK Třebusice) – 2 branky do stovky, 11 sezóna, Kubín Martin (PK Třebusice) – 7 asistencí do stovky, 13 sezóna,  Říčka Jiří (MCE Sl) – 11 bodů do čtyřstovky 389 (266+123), 12 sezóna, Fedrhanc A. (Třebusice) – 7 asistencí do stovky, 7 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Sl) – 13 branek do stovky, 7 sezóna, Nachtigal L. (Brazil Kl) – 13 bodů do stovky, 87 (39+48), 6 sezóna, Hrdlička Jiří (Hrasl Sl) – 5 bodů do stovky 95 (63+32), 4 sezóna, Hocek P. (Benešov) – 9 bodů do stovky 91 (61+30), 5 sezóna, Landvojtovič Vít (Hrasl Sl) – 8 bodů v aktivitě do stovky 92 (57+35), 4 sezóna, Mareš Václav (Benešov) – 7 bodů do stovky, 93 (51+42), 5 sezóna, Slezák Lukáš (Kolín) – 10 bodů do stovky, 90 (57+43), 2 sezóna

Sestava 18.kola:

Kašpar J. (Kolín) 2x – Lev L. (Kolín) 2x, Nykl M. (MCE Slaný), Sklenička M. (Benešov) 2x, Zelenka M. (Kladno)

O1B0401 PK Třebusice - FC Brazil Kladno 7 : 8 (1 : 2)

Rozhodčí: Bázler Jiří, Říha Jaroslav Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 4.3.2022 Výkop: 20:45 AF: D 2/5 – H 4/3 Fair play (trestné body): D 9 – H 7
Branky (asistence): 7. Hink Jaroslav, 22. Dráb Václav (Hink Jaroslav), 23. Hink Jaroslav (Sedlák Michal), 24. Šulc Kryštof (Šerák Radek), 25. Šerák Radek (Měkota Ondřej), 35. Šerák Radek (Sedlák Michal), 39. Měkota Ondřej (Sedlák Michal) - 6. Danylych Denys (Čičmanec Lukáš), 7. Zelenka Martin (Čampulka David), 22. Havlíček Robin (Čičmanec Lukáš), 24. Havlíček Robin (Havlena Tomáš), 26. Čičmanec Lukáš (Zelenka Martin), 34. Neumann Radislav (Zelenka Martin), 35. Danylych Denys (Zelenka Martin), 37. Havlíček Robin (Havlena Tomáš)
ŽK: Šulc Kryštof - 0
PK Třebusice: Sedlák Michal, Hink Jaroslav, Šerák Radek, Šulc Kryštof, Měkota Ondřej, Šulc Richard, Dráb Václav, Bělohradský Tomáš
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Zelenka Martin, Čičmanec Lukáš, Danylych Denys, Neumann Radislav, Čampulka David, Havlíček Robin, Havlena Tomáš Nejlepší hráči: Zelenka M. (Kladno), Hink J. (Třebusice), Havlíček R. (Kladno)

O1B0402 AFC Kralupy - Tenisáci Benešov 3 : 8 (3 : 4)

Rozhodčí: Trlida Zdeněk, Černý Martin Diváků: 15 Místo konání: SH Kralupy Datum konání: 6.3.2022 Výkop: 18:00 AF: D 1/4 – H 3/3 Fair play (trestné body): D 7 – H 10
Branky (asistence): 7. Harmáček Daniel (Vymětalík Vladimír), 15. Šaroch Michal (Harmáček Daniel), 17. Menčl Dominik (Mára Michal) - 10. Stibůrek Filip (Průcha Štěpán), 14. Šlejmar Jakub (Sklenička Martin), 18. Sklenička Martin (Průcha Štěpán), 20. Mareš Václav (Suk Vojtěch), 28. Stibůrek Filip (Mareš Václav), 32. Sklenička Martin (Stibůrek Filip), 36. Průcha Štěpán (Šlejmar Jakub), 38. Šlejmar Jakub
ŽK: Mára Michal - Šlejmar Jakub, Suk Vojtěch
AFC Kralupy: Heimrath Pavel, Mára Michal, Koláček Libor, Vymětalík Vladimír, Harmáček Daniel, Menčl Dominik, Junek Petr, Šaroch Michal
Tenisáci Benešov: Franěk Michal, Mareš Václav, Hanka David, Průcha Štěpán, Sklenička Martin, Šlejmar Jakub, Suk Vojtěch, Stibůrek Filip Nejlepší hráči: Sklenička M. (Benešov), Harmáček D. (Kralupy), Stibůrek F. (Benešov)

O1B0403 MCE Slaný - Hrasl Slaný 5 : 3 (2 : 1)

Rozhodčí: Svoboda Richard, Pejša Tomáš Diváků: 17 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 4.3.2022 Výkop: 19:15 AF: D 1/3 – H 0/4 Fair play (trestné body): D 4 – H 6                                       Branky (asistence): 9. Nykl Michal (Volf Libor), 13. Nykl Michal (Maroušek Jan), 26. Volf Libor (Marek Matyáš), 33. Nykl Michal, 40. Koula Štěpán - 5. Landvojtovič Vít (Bosca Sospedra S.), 30. Landvojtovič Vít, 38. Eichler Tomáš
ŽK: 0 - Landvojtovič Jan ml.
MCE Slaný: Hnízdil Dominik, Volf Libor, Maroušek Jan, Zlata René, Říčka Jiří ml., Snovický Jan ml., Koula Štěpán, Nykl Michal, Matoušek Filip, Marek Matyáš
Hrasl Slaný: Landvojtovič Jan, Landvojtovič Jan ml., Kuba Ondřej, Landvojtovič Vít, Bosca Sospedra S., Eichler Tomáš Nejlepší hráči: Nykl M. (MCE Slaný), Landvojtovič V. (Hrasl Slaný), Volf L. (MCE Slaný)

O1B0404 N.P.C. Kutná Hora - SKP Kolín 4 : 7 (0 : 3)

Rozhodčí: Polák Ivo, Orálek Kamil Diváků: 8 Místo konání: SH Kutná Hora Datum konání: 5.3.2022 Výkop: 20:30 AF: D 3/6 – H 5/14 Fair play (trestné body): D 10 – H 23                                                     Branky (asistence): 21. Pacák Martin (Kalfiřt Filip), 36. Kosprd David, 37. Kosprd David, 39. Kalfiřt Filip (Mukařovský David) - 4. Lev Lukáš (Lytvynenko Roman), 8. Lev Lukáš (Kudláček Michal), 9. Kovařík Jakub (Černý Jiří), 35. Šváb Tomáš (Lev Lukáš), 37. Teplý Josef (Lev Lukáš), 38. Lev Lukáš (Šváb Tomáš), 39. Lytvynenko Roman (Lev Lukáš)
ŽK: Dostál Lukáš - Lytvynenko Roman, Kovařík Jakub
N.P.C. Kutná Hora: Dostál Lukáš, Pacák Martin, Kalfiřt Filip, Tuzar Lukáš, Kosprd David, Biroš Martin, Král Michal, Mukařovský David
SKP Kolín: Černý Jiří, Slezák Lukáš, Lytvynenko Roman, Lev Lukáš, Teplý Josef, Kovařík Jakub, Kudláček Michal, Šváb Tomáš, Škopek Michal Nejlepší hráči: Kašpar J., Lev L. (oba Kolín), Pacák M. (Kutná Hora)