Středočeský krajský svaz futsalu

22. 3. 2022

6.kolo nadstavby 21-22

Události 6.kola nadstavby (skupiny o titul a skupiny o 5-8.místo)

Poslední kolo nadstavbové části již nemohlo změnit pořadí ve skupině o titul, Benešov (2.místo) se před domácím publikem rozloučil výhrou na Kladnem, celkovým zaslouženým vítězem, 7x se prosadil Sklenička M. Kralupy (4.místo) získaly výhrou nad Třebusicemi (3.místo) první výhru v nadstavbě. Ve skupině o 5-8.místo potvrdili stoupající formu Kolín a MCE Slaný, které přehrály zaslouženě své soupeře, Kolín (5.místo) rychle rozhodl duel s Hraslem Slaný (7.místo) a MCE Slaný (6.místo) dokončilo obrat v závěrečných minutách utkání v Kutné Hoře (8.místo. Aktivitu i střelce ve skupině o titul vyhrál jednoznačně třebusický kanonýr Hink J. Ve skupině o 5-8.místo ho napodobil kolínský Lev L. Celkové prvenství FC Brazilu Kladno bylo naprosto zasloužené a suverénní a bude velice důstojným soupeřem v Divizi A, kam má právo postupovat.

Statistiky:

V šestém kole nadstavbové části dopadl souboj domácí – hosté daleko lépe pro domácí v poměru 3 0 1. Jediný, kdo uspěl venku bylo MCE Slaný v Kutné Hoře. Dvouciferný výsledek přišel z Neveklova, kde Kladno inkasovalo 11 branek, v tomto utkání padlo také nejvíce branek, a to celkem 15. K utkáním nastoupilo celkem 61 hráčů, nejvíce jich nastoupilo hned ve třech utkáních, celkem 16, nejvíce hráčů nominoval Kolín, a to 10, nejméně jich nasadily Kladno a Hrasl Slaný, a to jen po 6 hráčích. Celkem bylo vstřeleno 43 branek (průměr na zápas 10,75), domácí jich vstřelili 27 (průměr na zápas 6,75), hosté se trefili 16x (průměr na zápas 4,00). Toto kolo sledovalo celkem 96 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do kralupské haly na Hrasl, a to 61. Udělena bylo celkem 10 žlutých karet (nejvíce jich obdrželo MCE Slaný, a to 4). Hrálo se slušně bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíraly Kralupy a MCE Slaný, a to 8, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Hrasl Slaný, bez jediného faulu.

Benešovští Tenisáci se rozloučili s touto sezónou výhrou nad vítězem soutěže, kladenským Brazilem, oba celky hrály v oslabených sestavách, domácí získali rychlé vedení, které soupeř již nedokázal smazat (zkoušel hrát s brankářem v poli), 7x se trefil domácí Sklenička M. Na obou stranách byly k vidění velmi prořídlé lavičky náhradníků, domácí tam měli 2 hráče, hosté dokonce jen jednoho. Hned první útok hostitele přinesl vedení, po 28 vteřinách otevřel své střelecké galapředstavení Sklenička M. Vedené mohl domácí celek navýšit Průchou Š., ale jeho střela skončila na tyči kladenské branky. Další branka přišla po 7 minutách hry a opět se trefil Sklenička M. zkušenou střelou ze střední vzdálenosti. Další pojistka přišla zanedlouho, kdy domácí rychle rozehráli PVK a zcela volný Průcha Š. před brankářem Kabelem P. se nemýlil. Hosté moc domácího gólmana Fraňka M. nezaměstnávali, první zákrok měl až v 9 minutě hry. Další možnost na zvýšení vedení měl Stibůrek F., ale i on trefuje tyč a z dorážky míří vedle. Od 13 minuty se kladenský gólman začíná vysouvat na útočnou polovinu, ale kýžený úspěch to nepřináší, domácí gólman je pozorný. Po čtvrthodině hry si dokonává svůj hattrick Sklenička M. angličanem ze střední vzdálenosti. Soupeř smazává nulu na svém kontě až 16 minutě, kdy se k odraženému míči v brankovišti dostává Zelenka M. V závěru poločasu hosté využívají power-play, když se podruhé prosazuje Zelenka M. V závěrečných vteřinách první půle ještě aktivní Sklenička M. trefuje břevno. Také druhé dějství začínají lepé domácí, Průcha Š. z dálky trefuje kladenskou svatyni popáté. Hosté pokračují s gólmanem v poli a dvěma góly se vrací do hry. Nejprve se z poměrně velkého úhlu trefuje angličanem Čampulka D. a po půlhodině hry střílí kontaktní branku Danylych D. V další fázi domácí několik tutovek neproměňují, přidávají i další tyčku. Pojistku vedení dal ve 32 minutě Sklenička M., který přesprintoval celé a dovezl míč do opuštěné branky. Závěr se již odehrával v režii domácího celku, Šlejmar J. trefuje z půlky jen tyčku, pak přečíslení využívá v sedmou branku Rozsypal L. V posledních minutách střílí Sklenička M. ještě další tři branky a dvouciferné vítězství zakončuje 3 vteřiny před koncem Šlejmar J. Benešov obhájil druhou příčku ze základní části, nejlepšími v aktivitě byli Sklenička M. 39 (28+11), Průcha Š. 39 (25+14) a Šlejmar J. 22 (14+8). Kladno vyhrálo jak s přehledem základní část, a i skupinu o titul, nejlepšími v aktivitě byli Čičmanec L. 43 (24+19), Neumann R. 34 (17+17) a Zelenka M. 34 (15+19).

Kralupské AFC vybojovalo ve skupině o titul alespoň jednu výhru, když porazilo v tomto posledním kole třebusické PK, celkem vyrovnané utkání rozhodl domácí kapitán Vymětalík V., který si společně se svým spoluhráčem Moravcem L. vystřelil hattrick, hosté drželi dlouho nerozhodný stav, ale závěr patřil Vymětalíkovi V. Od začátku vyrovnané utkání, lehce nervózní, ale slušně hrané bez zákeřností. Domácí se několikrát dostali do těsného vedení, soupeř vždy, celkem čtyřikrát, stihl srovnat. Na první branku domácích Moravce L. odpověděl v té samé minutě třebusický kanonýr Hink J., Další vedení hostiteli zařídil Vymětalík V., zanedlouho opět srovnal Hink J. 3 minuty před přestávkou přišlo třetí vedení domácího celku od Moravce L., tentokrát hosté srovnali brankářem Sedlákem M. a oba celky šly do poločasové přestávky za nerozhodného stavu. I úvod druhého dějství měl podobný průběh, další vedení domácích zařídil dokonaným hattrickem Moravec L., které ale mělo opět velmi krátké trvání, další vyrovnání hostům trefil Měkota O. Na v pořadí páté vedení domácího celku již soupeř nedokázal reagovat, trefil ho nejlepší hráč na palubovce Vymětalík V., který 6 minut před koncem přidal ještě pojistku, kterou si i zkompletoval svůj hattrick. Kralupy na vázaly na umístění po základní části a skončily čtvrté, nejlepšími v aktivitě byli Vymětalík V. 54 (29+25), Junek P. 24 (14+10) a Valda D. 23 (14+9). Třebusice také obhájily ve skupině o titul svoje umístění ze základní části a skončily třetí, nejlepšími v aktivitě jsou Hink J. 62 (38+24),  Fedrhanc A. 35 (27+8) a Šerák M. 27 (9+18).

Kolínské SKP i v tomto utkání potvrdilo stoupající formu a popáté ve skupině o 5-8.místo vyhrálo, hostující nekompletní slánský Hrasl byl v koncovce bezmocný. Hosté s jediným hráčem na střídání přijeli s taktikou pozorné obrany a spoléhat na brejky, ale to jim moc nevycházelo. Domácí měli od začátku převahu, zpočátku své šanci neproměňovali, až přišla 5 minuta a prosadil se poprvé nejlepší kolínský střelec nadstavby Lev L., ten po dalších dvou minutách hry přidal druhý zářez a další pojistku přidal ještě Lytvynenko R. střelou do prázdné branky, když soupeř zkusil power-play. Zdálo se že budou padat další branky, ale domácí střelci upadli do letargie a začal festival neproměněných šancí. Hosté zlobili jen sporadicky a vstřelili jen snižovací branku Landvojtovičem V. Druhý poločas začal úplně stejně jako ten první, domácí neproměňovali své tutovky, trefil se až Kudláček M. a vzápětí přidal pátou branku hostitele opět Lytvynenko R.  Po této uklidňující brance domácí opět polevili, ale soupeř toho směrem dopředu moc nepředvedl a inkasoval další branky v závěrečné sedmiminutovce. Nejprve se prosadil Motrunich A. a Kovařík J., poslední osmou branku si hosté vstřelili sami. Konečný gólový účet tohoto utkání završili hosté již do správné branky, trefil Bardoň L. Kolín se posunul na celkové 5 místo (polepšil si o jednu příčku oproti základní části), nejlepšími v aktivitě byli Váňa P. 27 (13+14), Kovařík J. 24 (17+7) a Lytvynenko R. 22 (13+9), skupinu o 5-8.místo vyhrál celkově Lev L. 15 (10+5). Hrasl Slaný vyhrál v nadstavbě pouze jedno utkání a skončil celkově 7 sedmý (pohoršil si o dvě místa oproti základní části), nejlepšími v aktivitě byli Klusáček P. 33 (19+14), Kuba O. 33 (15++18) a Landvojtovič V. 19 (13+6).

Slánské MCE si veze všechny body od kutnohorského N.P.C., když muselo otáčet nepřiznivý stav až v závěru druhého poločasu, hostitel z počáteční převahy získal jen těsné vedení, o které nakonec přišel v závěrečných minutách utkání, slánský kanonýr Říčka J. ml. si vystřelil hattrick. Hosté přijeli jen se dvěma hráči na střídání a celý první poločas se bránili. Domácí však svou aktivitu proměnili jen v těsné vedení, které zařídil po 11 minutách hry Laštovka L. Po změně stran se hosté rozehráli a dokázali trestat chyby domácího celku. Již po minutě hry druhého poločasu vyrovnal slánský kanonýr Volf L. Domácí se ještě jednou dostali do vedení Mukařovským D., ale to bylo od domácích útočníků vše.   Minut před koncem hosté opět srovnali, tentokrát se prosadil Říčka J. ml. V závěru chtěli domácí ubránit alespoň remízu, ale v závěrečných dvou minutách inkasovali hned tři branky, o které se postarali Říčka J. ml. (zkompletovaný hattrick) a mezi střelce se zapsal také Koula Š. Slánské MCE získalo v nadstavbě také 5 výher a skončilo šesté, nejlepšími v aktivitě byli Volf L. 48 (36+12), Nykl M. 39 (21+18) a Maroušek J. 24 (12+12). Kutná Hora vyhrála v nadstavbě jednou a celkově obsadila 7 příčku, nejlepšími v aktivitě byli Laštovka L. 25 (16+9), Mukařovský D. 24 (12+12) a Pacák M. 22 (11+11).

Střelcem kola se stal se 7 góly Sklenička M. z Benešova. Nejlepšími asistenty, nahrávali celkem na tři branky, byl Průcha Š. z Benešova a Nykl M. z MCE Slaný.

Statistiky:

Svůj 400 bod aktivity, nyní 401 (213+188), trefil ve 14 sezóně Moravec L. z Kralup.

Sestava 20.kola (6.kolo nadstavby:)

Hrdlička J. (Hrasl Slaný) 4x – Sklenička M. (Benešov) 3x, Vymětalík V. (Kralupy) 6x, Říčka J. ml. (MCE Slaný) 2x, Průcha Š. (Benešov) 4x

Skupina o titul:

O1D0601 Tenisáci Benešov - FC Brazil Kladno 11 : 4 (4 : 2)

Rozhodčí: Borek Alexandr, Maxián Libor Diváků: 15 Místo konání: SH Neveklov Datum konání: 18.3.2022 Výkop: 20:45 AF: D 2/4 – H 4/3 Fair play (trestné body): D 8 – H 9                                            Branky (asistence): 1. Sklenička Martin (Průcha Štěpán), 8. Sklenička Martin (Stibůrek Filip), 10. Průcha Štěpán (Sklenička Martin), 15. Sklenička Martin (Průcha Štěpán), 22. Průcha Štěpán (Šlejmar Jakub), 32. Sklenička Martin, 36. Rozsypal Lukáš (Sklenička Martin), 37. Sklenička Martin (Rozsypal Lukáš), 38. Sklenička Martin (Průcha Štěpán), 39. Sklenička Martin, 40. Šlejmar Jakub (Franěk Michal) - 16. Zelenka Martin (Čampulka David), 19. Zelenka Martin (Kabele Petr), 24. Čampulka David (Kabele Petr), 29. Danylych Denys (Zelenka Martin)
ŽK: Průcha Štěpán - Čampulka David
Tenisáci Benešov: Franěk Michal, Mareš Václav, Rozsypal Lukáš, Stibůrek Filip, Šlejmar Jakub, Sklenička Martin, Průcha Štěpán
FC Brazil Kladno: Kabele Petr, Čampulka David, Danylych Denys, Neumann Radislav, Havlena Tomáš, Zelenka Martin Nejlepší hráči: Sklenička M., Průcha Š., Šlejmar J. (všichni Benešov)

O1D0602 AFC Kralupy - PK Třebusice 6 : 4 (3 : 3)

Rozhodčí: Laštovička Stanislav, Kalík Michal Diváků: 61 Místo konání: SH Kralupy Datum konání: 20.3.2022 Výkop: 18:00 AF: D 3/5 – H 3/4 Fair play (trestné body): D 10 – H 11                                        Branky (asistence): 4. Moravec Lukáš (Vymětalík Vladimír), 9. Vymětalík Vladimír (Junek Petr), 17. Moravec Lukáš (Ocásek Vítězslav), 24. Moravec Lukáš, 29. Vymětalík Vladimír (Ocásek Vítězslav), 34. Vymětalík Vladimír - 4. Hink Jaroslav, 10. Hink Jaroslav, 19. Sedlák Michal (Šerák Martin), 25. Měkota Ondřej (Hink Jaroslav)
ŽK: Vymětalík Vladimír - Hink Jaroslav, Šerák Radek
AFC Kralupy: Heimrath Pavel, Vymětalík Vladimír, Koláček Tomáš, Junek Petr, Moravec Lukáš, Valda David, Ocásek Vítězslav, Bednárik Jan
PK Třebusice: Sedlák Michal, Hink Jaroslav, Šerák Radek, Šerák Martin, Šulc Richard, Kinský Lukáš, Měkota Ondřej, Kubín Pavel Nejlepší hráči: Vymětalík V. (Kralupy), Hink J. (Třebusice), Moravec L. (Kralupy)

Skupina o 5-8.místo

O1E0601 SKP Kolín - Hrasl Slaný 8 : 2 (3 : 1)

Rozhodčí: Vala Luboš, Klobása Michael Diváků: 10 Místo konání: SH Borky Kolín Datum konání: 19.3.2022 Výkop: 17:15 AF: D 2/4 – H 0/0 Fair play (trestné body): D 6 – H 0                                      Branky (asistence): 5. Lev Lukáš (Motrunich Artem), 7. Lev Lukáš (Motrunich Artem), 8. Lytvynenko Roman, 25. Kudláček Michal, 28. Lytvynenko Roman, 33. Motrunich Artem (Kovařík Jakub), 34. Kovařík Jakub, 35. vlastní - 12. Landvojtovič Vít (Krček Marek), 37. Bardoň Lukáš (Krček Marek)
SKP Kolín: Černý Jiří, Hejduk Zdeněk, Škopek Michal, Kovařík Jakub, Váňa Petr, Lytvynenko Roman, Kudláček Michal, Lev Lukáš, Teplý Josef, Motrunich Artem
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Landvojtovič Vít, Eichler Tomáš, Hájek Tomáš, Krček Marek, Bardoň Lukáš Nejlepší hráči: Hrdlička J. (Hrasl Slaný), Kudláček M. (Kolín), Landvojtovič V. (Hrasl Slaný)

O1E0602 N.P.C. Kutná Hora - MCE Slaný 2 : 6 (1 : 0)

Rozhodčí: Orálek Kamil, Polák Ivo Diváků: 20 Místo konání: SH Kutná Hora Datum konání: 19.3.2022 Výkop: 20:30 AF: D 4/1 – H 2/6 Fair play (trestné body): D 7 – H 16
Branky (asistence): 11. Laštovka Lukáš (Laštovka David), 30. Mukařovský David (Tuzar Lukáš) - 21. Volf Libor, 34. Říčka Jiří ml. (Nykl Michal), 36. Volf Libor (Nykl Michal), 39. Říčka Jiří ml. (Koula Štěpán), 41. Koula Štěpán (Pospíšil Miroslav ml.), 41. Říčka Jiří ml. (Koula Štěpán)
ŽK: Pacák Martin - Hnízdil Dominik, Pospíšil Miroslav ml., Volf Libor, Nykl Michal
N.P.C. Kutná Hora: Dostál Lukáš, Pacák Martin, Laštovka David, Laštovka Lukáš, Mukařovský David, Vokoun Lukáš, Tuzar Lukáš, Tugsmandakh Munkhbayasak, Jeřábek Radim
MCE Slaný: Hnízdil Dominik, Pospíšil Miroslav ml., Koula Štěpán, Snovický Jan ml., Říčka Jiří ml., Volf Libor, Nykl Michal Nejlepší hráči: Říčka J. ml., Volf L. (oba MCE Slaný), Pacák M. (Kutná Hora)