Události 11.kola

Toto kolo přineslo očekávané výsledky, kdy favorité nezaváhali, ale neměli to úplně lehké, všichni museli mazat manka z úvodů utkání. Benešov získal u slánského MCE náskok až po změně stran, hattrickem přispěl Průcha Š. Také slánský Hrasl zlomil odpor Dobřichovic ve druhém poločase. Nekompletní Příbram rozhodla až v závěrečné sedmiminutovce, u všeho podstatného měla naštěstí Šebka J. 3+3, kterému hattrickem pomohl i Zákoucký V. Na čele aktivity si udržuje dostatečný náskok benešovský kanonýr Průcha Š. 22+15, který zároveň kraluje i střelcům. Soutěž fair – play zatím patří Příbrami.

Statistiky

V dalším kole dopadl souboj domácí – hosté jednoznačně pro hostující celky v poměru 0 0 3. Dvouciferný výsledek tentokrát ze žádné palubovky nepřišel, nejvíce branek, a to celkem 15 (6:9) padlo v utkání Kutné Hory s Příbramí. K utkáním nastoupilo celkem 52 hráčů (vyrovnaný rekord), nejvíce jich nominovala Kutná Hora, a to 12, nejméně jich nasadila Příbram, jen 6. Vstřeleno bylo celkem 32 branek (průměr na zápas 10,66), domácí jich vstřelili 12 (průměr na zápas 4,00), hosté se trefili 20x, vyrovnaný rekord (průměr na zápas 6,66). Toto kolo sledovalo celkem 50 diváků, nejvíce jich našlo cestu do kutnohorské haly, a to 20. Jeden celek zahrával PVK6AF, Příbram ho proměnila. Uděleno bylo celkem 7 žlutých karet. Opět hrálo slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbírala Kutná Hora, a to 10, nejslušnějšími celky v této činnosti byly Benešov a Příbram, s 5 fauly.

Benešovští Tenisáci potvrdili roli favorita u MCE slaný po změně stran, Průcha Š. pomohl k výhře hattrickem, domácí kanonýr Volf držel svůj tým ve hře téměř až do konce utkání. V první půli se hrál poměrně vyrovnaný duel, ve kterém domácí 2x vedli, ale soupeř dokázal v obou případech vyrovnat. Poprvé domácí udeřili v 6 minutě Novotným F., vyrovnání trefil zanedlouho Průcha Š. Další radost domácích po trefě Marka M. trvala jen pár vteřin, než vyrovnávací branku vstřelil Hocek P. Za tohoto nerozhodného stavu se šlo do poločasové přestávky. Ve druhém dějství hosté i bez několika opor prokázali své kvality a po půlhodině hry získali dvoubrankové vedení, které se nakonec ukázalo jako rozhodující, první vedení hostům trefil Hronek K. a pak se podruhé v tomto utkání prosadil Průcha Š. Domácí ještě vstřelili kontaktní branku Volfem L., ale více benešovští svému hostiteli nedovolili. V závěru se prosadili ještě třikrát a zcela zaslouženě vyhráli. 2x se mezi střelce zapsal Šlejmar J. a Průcha Š. si dokonává hattrick. Benešov se sedmou výhrou v soutěži drží prozatím na čele s jednobodovým náskokem před Hraslem Slaný, který má však zápas k dobru, mezi nejlepší trojicí v aktivitě má hned dva hráče, vedoucího Průchu Š. 22+15 a třetího Šlejmara J. 15+9. MCE Slaný zůstává na 6 bodech a také šestém místě tabulky, nejlepším v klubové aktivitě je druhý hráč celkového pořadí Volf L. 15+12.

V utkání dvou zcela rozdílných poločasů se z výhry nakonec radují hosté se slánského Hraslu, který musel po přestávce otáčet nepříznivý stav za pomoci často hrané power-play, domácí dobřichovičtí hráči neuhájili rychlé dvoubrankové vedení z úvodu utkání. Utkání divizní úrovně bylo velmi zajímavé. V prvním poločase měli více ze hry domácí, kteří to brzy zúročili dvoubrankovým vedením, o které se postarali Chadima M. a Román J. Soupeř do poločasu odpověděl jen snížením po čtvrthodině hry Landvojtovičem V. Brzy po změně stran hosté srovnali stav Hájkem T. V té samé minutě ale hosté nabídli svému hostiteli pokutový kop, která proměnil v opětovné vedení Rada L. Ale ani domácí se z vedení neradovali dlouho, po několika minutách trefil vyrovnání svoji druhou brankou Landvojtovič V. a po půlhodině hry jdou hosté i poprvé do vedení po trefě Klusáčka P. Hosté si často vypomáhali hrou power-play a potvrdili, že v této činnosti jsou silní. Kaňkou v tomto utkání jsou udělené tři žluté karty za nemístné řečnění. Hrasl Slaný si devátou výhrou v soutěži udržel v těsném závěsu za Benešovem a má ještě jeden zápas k dobru, nejlepším v klubové aktivitě je kapitán Peška J. 6+8. Dobřichovice zůstávají s 11 body celkově páté, mají čtvrtého hráče celkové aktivity Radu L. 12+8.

Skvělé futsalové představení na kutnohorské palubovce, kam přijela příbramská Legie, velké zvraty ve skóre, hodně hezkých branek, klíčovým faktorem pro hosty byl výkon Šebka J., který byl téměř u všech branek Legie a prakticky zařídil výhru svého celku. Utkání začalo tradičním oťukáváním soupeře jak od domácích, tak i od hostů, kteří přijeli s jediným náhradníkem. Na první branku se čekalo do 7 minuty, kdy příbramský Šebek J. napřáhl z 10 m a trefil se přesně do spodního rohu kutnohorské branky. Hostiteli se snaha nedala upřít, ale jejich pojetí hry nebylo dobré. Zanedlouho dal o sobě vědět opět hostující Šebek J., který připravil i třetí branku pro svého spoluhráče Zákouckého V. Domácí přeskupili řady, postupně dokázali vyrovnat hru a odměnou jim bylo snížení Laštovkou L., který doklepl střelu Biroše M. Kutnohorští byli politi živou vodou, byla jich plná palubovka, brzy se dočkali kontaktní branky Vokounem R. Domácí si vynutili nátlakovou hru, ale srážela je nepřesnost v přihrávkách nebo ve střelbě až při posledním útoku se po zmatcích v příbramské obraně, trefená tyč, pak brankář, se ze skrumáže prosadil vyrovnávací brankou Král M. A bylo po náskoku, oba celky šly do poločasové pauzy za nerozhodného stavu. Druhé dějství začalo rozvážně, hosté šli dvakrát po sobě do těsného vedení nejprve Valtou M., pak i Ventou V., ale domácí stihli v obou případech srovnat stav Kalfiřtem F. Domácí, jak na běžícím páse sbírali akumulované fauly a již od 30 minuty hráli pod hrozbou PVK6AF. Další gólový únik hostů již domácí neodvrátili, podruhé se trefil Zákoucký V., a o chvilku později přidal pojistku svým zkompletovaným hattrickem Šebek J., když se prosadil další střelou z dálky. Domácí sice zklidnili svou hru a začali hrát futsal, ale naději jim definitivně vzala 39 minuta, kdy hosté dostali výhodu PVK6AF, která proměnil v osmou branku Legie Šrajn F. V poslední minutě se ještě měnilo skóre na obou stranách, u hostů si hattrick trefil také Zákoucký V., domácí účet uzavřel svým druhým gólem dvě vteřiny před koncem Král M. Příbram nabírá dech, tlačí se medailové pozice a je nyní třetí, nejlepším v klubové aktivitě je nadále Drašnar O. 10+6. Kutná Hora na první výhru stále čeká, ale pokud nezkvalitní kádr, bude to mít těžké, nejlepším v klubové aktivitě je nadále Mukařovský D. 5+6.

Střelcům kola nyní stačili hattricky, které trefili Průcha Š. z Benešova a dva hráči Příbrami Šebek J. a Zákoucký V. Asistentem kola, nahrával celkem na tři góly, byl také Šebek J. z Příbrami.

Statistiky:

čekatelé: Benešov – 7 branek do šestistovky, 6 sezóna, Tošovský J. (Příbram) – 1 branka do stovky, 5 sezóna, Fedrhanc A. (MCE Slaný) – 5 bodů do třístovky 295 (199+96), 5 sezóna, Hocek P. (Benešov) – 3 body do stovky 97 (62+35), 6 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Slaný) – 11 branek do stovky, Moravec L. (Kralupy) – 7 asistencí do dvoustovky, 16 sezóna, Drašnar O. (Příbram) – 11 asistencí do stovky, 7 sezóna

Sestava 11.kola:

Geissler J. (Dobřichovice) 2x – Šebek J. (Příbram) 2x, Zákoucký V. (Příbram), Průcha Š. (Benešov) 5x, Landvojtovič V. (Hrasl Slaný) 2x

O1A1101 AFC Kralupy: volno

O1A1102 MCE Slaný - Tenisáci Benešov 3 : 7 (2 : 2)

Rozhodčí: Bázler Jiří, Říha Jaroslav Diváků: 15 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 16.12.2022 Výkop: 19:30 Hlavní pořadatel: Pospíšil Miroslav Časoměřič: Staněk Ladisla Zdravotník: Snovická Jindra AF: D 2/5 – H 0/5 Fair-play (trestné body): D 9 – H 7
Branky (asistence): 6. Novotný Filip (Volf Libor), 16. Marek Matyáš (Volf Libor), 34. Volf Libor (Nykl Michal) - 10. Průcha Štěpán (Tůma Jan), 16. Hocek Petr (Rozsypal Lukáš), 27. Hronek Karel, 31. Průcha Štěpán (Hocek Petr), 37. Šlejmar Jakub (Rozsypal Lukáš), 39. Průcha Štěpán (Šlejmar Jakub), 40. Šlejmar Jakub
ŽK: Marek Matyáš - Rabiňák Ondra
MCE Slaný: Hnízdil Dominik, Volf Libor, Marek Matyáš, Novotný Filip, Nykl Michal, Snovický Jan, Pustai Simon, Zíma Tomáš
Tenisáci Benešov: Tůma Jan, Hronek Karel, Šlejmar Jakub, Rabiňák Ondra, Průcha Štěpán, Hocek Petr, Novotný Dominik, Rozsypal Lukáš Nejlepší hráči: Hocek P., Průcha Š. (oba Benešov), Volf L. (Slaný)

O1A1103 TJ Sokol Dobřichovice - Hrasl Slaný 3 : 4 (2 : 1)

Rozhodčí: Čikara Petr, Adámek Filip Diváků: 15 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 16.12.2022 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Velebil Radek Časoměřič: Suchomel Marcel Zdravotník: Žídková Klára AF: D 5/2 – H 3/5 Fair-play (trestné body): D 11 – H 12
Branky (asistence): 2. Chadima Miroslav (Koštialik David), 3. Román Jiří, 23. Rada Lukáš - 15. Landvojtovič Vít (Procházka David), 23. Hájek Tomáš (Landvojtovič Vít), 26. Landvojtovič Vít (Kuba Ondřej), 29. Klusáček Petr (Peška Jan)
ŽK: Chadima Miroslav, Román Jiří - Procházka David, Landvojtovič Vít
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Halenka Jakub, Chadima Miroslav, Rada Jan, Rada Lukáš, Koštialik David, Román Jiří, Meloun Jan, Plzák Michal, Velebil Václav
Hrasl Slaný: Klusáček Petr, Peška Jan, Kuba Ondřej, Procházka David, Hájek Tomáš, Landvojtovič Vít, Eichler Tomáš Nejlepší hráči: Geissler J. (Dobřichovice), Landvojtovič V., Klusáček P. (oba Slaný)

O1A1104 N.P.C. Kutná Hora - Legie Příbram 6 : 9 (3 : 3)

Rozhodčí: Vala Luboš, Kopic Miloslav Diváků: 20 Místo konání: SH Kutná Hora Datum konání: 18.12.2022 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Vokoun Lukáš Časoměřič: Lagron Michal Zdravotník: Šibrava Miroslav AF: D 4/6 – H 2/3 Fair-play (trestné body): D 10 – H 7
Branky (asistence): 13. Laštovka Lukáš (Biroš Martin), 19. Vokoun Radek, 20. Král Michal (Laštovka David), 27. Kalfiřt Filip (Tuzar Lukáš), 31. Kalfiřt Filip (Král Michal), 40. Král Michal - 7. Šebek Jan (Vančát Milan), 9. Šebek Jan (Venta Václav), 11. Zákoucký Vojtěch (Šebek Jan), 22. Valta Michal (Šebek Jan), 30. Venta Václav (Zákoucký Vojtěch), 33. Zákoucký Vojtěch (Vančát Milan), 35. Šebek Jan (Zákoucký Vojtěch), 39. Šrajn Filip, 40. Zákoucký Vojtěch (Šebek Jan)
ŽK: 0 - Šrajn Filip
N.P.C. Kutná Hora: Vokoun Radek, Pacák Martin, Jeřábek Radim, Tuzar Lukáš, Král Michal, Biroš Martin, Laštovka Lukáš, Laštovka David, Kalfiřt Filip, Timko Nokolas, Tugsmandakh Munkhbayasak, Dostál Lukáš
Legie Příbram: Vančát Milan, Valta Michal, Šebek Jan, Šrajn Filip, Venta Václav, Zákoucký Vojtěch Nejlepší hráči: Šebek J. (Příbram), Kalfiřt F. (Kutná Hora), Zákoucký V. (Příbram)