Události 14.kola základní části

14.kolo zakončilo základní část soutěže. V závěrečném kole si slánský Hrasl šťastnou výhrou nad Benešovem (2.místo po základní části) vybudoval dvoubrankový náskok do nadstavby o titul, kde se utká s celky na 2-4.místě. Mezi těmito celky je jen šestibodový rozdíl. Příbram po nerozhodném výsledku s Kralupami uhájila třetí pozici na lídra ztrácí jen 4 body. Kralupy skončily čtvrté, a i ony mohou stále pomýšlet na lepší celkové umístění, bodové ztráty na tři nejlepší celky nejsou velké. O vítězi aktivity rozhodla jediná vstřelená branka navíc pro benešovského kanonýra Průchu Š., který opanoval i střeleckou tabulku. Vítězem Fair-play tohoto ročníku (soutěž byla ukončena již po základní části) se stal Benešov. Ve druhé části tabulky uspělo MCE Slaný v Kutné Hoře a svede souboj s Dobřichovicemi o konečné páté místo v soutěži. Kutná Hora má velkou ztrátu na zmíněnou dvojici a prakticky dohrává soutěž jen z povinnosti a skončí na konečném 7.místě. Dobřichovice měly volný los.

Statistiky

V posledním kole základní části dopadl souboj domácí – hosté zcela nerozhodně, v poměru 1 1 1. Tentokrát se žádné brankové hody nekonaly, nejvíce branek padlo v Příbrami, celkem 12, oba celky vstřelily shodně 6 branek. K utkáním nastoupilo celkem 47 hráčů, nejvíce jich nominovaly Kutná Hora a Příbram, a to po 9, nejméně jich nasadilo slánské MCE, jen 6. Vstřeleno bylo celkem jen 27 branek (průměr na zápas 9,00), domácí jich vstřelili 11, nový rekord (průměr na zápas 3,67), hosté se trefili 16x, (průměr na zápas 5,33). Toto kolo sledovalo celkem 60 diváků, nejvíce jich našlo cestu do kutnohorské haly, a to 40. Jeden celek zahrával PVK6AF, Příbram ho ale neproměnila. Uděleno bylo celkem jen 6 žlutých karet (čtyři inkasovala Příbram). Jediným vyloučeným hříšníkem byl příbramský Šperer J. za 2 ŽK. Nejvíce akumulovaných faulů posbírala Příbram, a to 11, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Hrasl Slaný, se 4 fauly.

Slánské MCE si veze naprosto zaslouženou vysokou výhru od kutnohorského N.P.C., hosté dominovali ve všech směrech, jejich hru režíroval zejména Fedrhanc A. 4+1, domácí se utápěli v nepřesnostech jak ve hře, tak i v koncovce. Vyrovnaná byla jen úvodní sedmiminutovka, ve které se oba celky oťukávaly, a to i směrem k rozhodčím, co jim dovolí. Pak ale začala úřadovat slánská posila z Třebusic Fedrhanc A., nejprve ranou z 10 metrů otevřel skóre tohoto utkání a o minutu později připravil pojistku pro dalšího kanonýra Volfa L. Domácí hráče to viditelně rozhodilo, ale snažili se s tím něco udělat, tlačili se na slánskou branku, ale nic jim tam nespadlo, lépe řečeno srážela je nepřesnost v přihrávkách, a tak to šlo celý první poločas. Těsně před přestávkou se podruhé prosadil Fedrhanc A. a po pár vteřinách ještě navýšil vedení hostů Marek M. Tento pohodový čtyřbrankový náskok si slánští přenesli do druhého dějství. Na domácích byla znát frustrace ale i odhodlání s utkáním ještě něco udělat. Druhý poločas začal očekávaným náporem hostitelského celku, ale ta nepřesnost v přihrávkách domácí hráče deptala, podařilo se jim jen jednou přesně zamířit do slánské sítě a to ve 25‘ Králem M. Tím kutnohorský nápor skončil, v dalším průběhu si opět vzali slovo hosté a Snovický J. ml. přidal pátou branku svého celku. Hosté domácích již nic nedovolovali a po 32 minutách si Fedrhanc A. zkompletoval svůj hattrick. Domácí byli bezradní a nevěděli co mají hrát, zkušení hosté je pouštěli jen do sporadických útoků, jeden z nich zakončil druhým domácím gólem Tugsmandakh M. To ale bylo z domácí strany vše, soupeř nadále vládnul na kutnohorské palubovce a v samotném své vedení ještě navýšil, Fedrhanc A. se trefuje počtvrté a za 20 vteřin zakončuje gólový účet tohoto klání brankář Hnízdil D. MCE Slaný se třetí výhrou v soutěži přiblížilo na dva body pátým Dobřichovicím, v základní části se představilo celkem 19 hráčů, má druhého hráče celkové aktivity Volfa L. 40 (21+19), který zůstal jako jediný z celé základní části 100 % v bodové aktivitě, celkově čtvrtý se umístil Fedrhanc A. 22 (15+7). Kutná Hora se výhry v základní části nedočkala, uhrála jen jednu remízu, nejlepším v klubové aktivitě je Mukařovský D. 16 (8+8), celkem nominovala v základní části 16 hráčů.

V bojovném utkání si domácí příbramská Legie rozdělila body s kralupským AFC, hosté dokázali v úvodu druhé části smazat dvoubrankové manko, dlouho hájili i těsné vedení při power-play domácího celku, která trvala celý druhý poločas, přes nespočet tyčí domácí otočili výsledek na svoji stranu, ale pak neproměnili PVK6AF a přišel trest v podobě vyrovnávací branky tři minuty před koncem. V úvodu byli aktivnější domácí ve 4 minutě nejdříve hosty zachránila tyč po střele Šrajna F., ale vzápětí vyslal ze 7 metrů nekompromisní bodlo po zemi Malý D., kralupský gólman Hanák D. byl bez šance. Domácí brankář Vančát M. často podporoval útok a mohlo se to Legii vymstít v 7 minutě kdy, Moravec L. z půlky přeloboval domácí prázdnou branku. V té samé minutě udeřili domácí podruhé, opět střelou po zemi se prosadil Šebek J. Výživná 7 minuta měla pokračování, hosté se po narážečce Koláčka L. dostali k zakončení Valdou M., střela po zemi k tyči tak přinesla kontaktní branku. To samé si kralupští zopakovali o minutu později, a opět Koláček L. narážečkou připravil vyrovnávací branku pro kapitána Bednárika J. Domácí aktivitu to však nepřibrzdilo, zanedlouho vrátil vedení domácím dorážkou z blízka Malý D. a za další minutu si Malý D. již dokonal svůj hattrick po hezké kombinační akci se Šrejnem F. Hostitel měl neustále mírnou převahu. Po čtvrthodině hry začali být aktivnější hosté, nejdříve domácí zachránila tyč po střele Moravce L. ze střední vzdálenosti, a vzápětí hosté předvedli hezkou akci, na jejímž konci střílí kontaktní branku do prázdné Valda D. Ve zbytku první půle se již skóre nezměnilo, do poločasové pauzy tak šli spokojenější domácí o jednu branku. Začátek druhého dějství načapal domácí hráče v nedbalkách, hosté hned v úvodní minutě využili špatně postavené zdi a z PVK ji obstřelil k tyči Hruška L., bylo vyrovnáno. Než se domácí vzpamatovali hosté předvedli rychlý kontr zakončený přesným sólo nájezdem Menčla D., obrat byl na světě. A začala dlouhá příbramská power-play s gólmanem v poli, kterou zezadu režíroval Šebek J. Dlouhé minuty ale domácí nedokázali překonat kralupskou obranu ani jejího gólmana, jednou mohli inkasovat do prázdné, ale Menčl D. z vlastní poloviny těsně míjí příbramskou opuštěnou branku. Kralupský gólman vytáhl ve 26‘ zázračný zákrok proti dělovce Šebka J., kterou zastavil nohou. Ani další dalekonosný pokus hostů od Valdy D. netrefuje prázdnou domácí branku. Po půlhodině hry domácí hned 2x orazítkují kralupskou svatyni, brankář Vančát M. trefuje břevno a střelu Čecha J. zastavuje další tyč. Až další gólovka končí vyrovnáním, bodlem se ze střední vzdálenosti trefuje Šebek J. V pořadí čtvrtou tyč domácích nastřeluje agilní Šebek J. o minutu později. Od 36 minuty hrají hosté pod tlakem 5 AF. 5 minut před koncem trefují kralupští z vlastní poloviny břevno opuštěné příbramské svatyně. Domácí Šebek J. hraje bez střídání a 4 minuty před koncem zúročuje power-play gólovou přihrávkou pro Šperera J., který vrací svému celku vedení. V té samé minutě dostávají domácí výhodu PVK6AF, který však Šebkovi J. nevychází, jeho střelu po zemi doprostřed branky kryje kralupský gólman Hamák D. Příbramští trochu nepochopitelně pokračují ve hře s brankářem v poli a to se jim nakonec krutě vymstilo, další lob od vlastní branky již míří do domácí branky, jeho autorem byl Hruška L. Power-play domácí trvá do posledních vteřin, ale změna skóre již nepřišla. V čase 39:48 trefuje domácí neúnavný Šebek J. břevno, hosté v závěru nevyužívají krátkou desetivteřinovou přesilovku po vyloučení Šperera J. Příbram měla lepší druhou polovinu základní částí ve které nasadila celkem 25 hráčů, a na čelo ztrácí jen 4 body, sedmým hráčem celkové aktivity je Šebek J. 19 (12+7), který ale odehrál jen 4 utkání. Kralupy zakončily základní část s 20 body na čtvrtém místě tabulky se šestibodovou ztrátou na čelo, celkem představily 18 hráčů, mají pátého hráče celkové aktivity Vymětalíka V. 21 (12+9), který bodoval ve všech svých 9 odehraných utkáních.

Slánský Hrasl sehrál šťastné vítězné utkání s benešovskými Tenisáky, kvalitní vyrovnaný duel dvou nejlepších celků soutěže v režii obou gólmanů rozhodly individuální chyby, domácí vstřelili vítěznou branku 20 vteřin před koncem. V tomto velmi vyrovnaném utkání hráli dlouho prim oba gólmani domácí Hrdlička J. držel čisté konto 19 minut, benešovský strážce svatyně Tůma J. ještě o dvě minuty déle. Jedinou branku úvodní části hry trefili hosté těsně před přestávkou Šlejmarem J. Brzy po změně stran prolomil neprůstřelnost hostujícího brankáře Kuba O. Další změny skóre tohoto souboje o první místo v tabulce nabídly až závěrečné minuty. Domácí se poprvé radovali z vedení 3 minuty před koncem, kdy se Kuba O. prosadil podruhé. Radost domácím se vydržela jen minutu, než hosté trefili vyrovnání Rozsypalem L. Vše směřovalo ke spravedlivé remíze, ale proti byl slánský Eichler T., který 20 vteřin před závěrečným hvizdem trefil všechny body pro hostitele. Hrasl Slaný zakončil základní část s dvoubodovým náskokem na čele, celkem mu k tomu stačilo jen 10 hráčů, nejlepším v klubové aktivitě je Klusáček P. 18 (6+12). Benešov si čtvrtou porážkou v soutěži zajistil druhé místo po základní části, do které celkem nominoval 19 hráčů, celkovou aktivitu základní části vyhrál Průcha Š., jediná vstřelená branka navíc nad Volfem L. z MCE Slaný, znamená i výhru ve střelcích, třetím hráčem celkové aktivity je ještě Šlejmar J. 27 (18+9).

Střelcem kola se stal se 4 góly Fedrhanc A. z MCE Slaný. Asistenty kola, nahrávali celkem na 3 góly, byli Volf. L. z MCE Slaný a Šebek J. z Příbrami.

Statistiky:

600 branku Benešova trefil v 6 sezóně Šlejmar J.

čekatelé: Hrasl Slaný – 9 branek do šestistovky, 5 sezóna, Hocek P. (Benešov) – 3 body do stovky 97 (62+35), 6 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Slaný) – 8 branek do stovky, Moravec L. (Kralupy) – 3 asistence do dvoustovky, 16 sezóna, Drašnar O. (Příbram) – 11 asistencí do stovky, 7 sezóna

Sestava 14.kola:

Tůma J. (Benešov) 4x – Fedrhanc A. (MCE Slaný) 3x, Šebek J. (Příbram) 4x, Malý D. (Příbram), Volf L. (MCE Slaný) 4x

O1A1401 TJ Sokol Dobřichovice: volno

O1A1402 N.P.C. Kutná Hora - MCE Slaný 2 : 8 (0 : 4)

Rozhodčí: Klobása Michael, Vala Luboš Diváků: 40 Místo konání: SH Kutná Hora Datum konání: 21.1.2023 Výkop: 20:30 Hlavní pořadatel: Horký Jaromír Časoměřič: Vokoun Lukáš Zdravotník: Šibrava Miroslav AF: D 4/1 – H 0/5 Fair-play (trestné body): D 5 – H 5
Branky (asistence): 25. Král Michal (Laštovka Lukáš), 37. Tugsmandakh Munkhbayasak (Pacák Martin) - 7. Fedrhanc Adam, 8. Volf Libor (Fedrhanc Adam), 19. Fedrhanc Adam (Volf Libor), 20. Marek Matyáš (Volf Libor), 23. Snovický Jan (Hnízdil Dominik), 32. Fedrhanc Adam (Volf Libor), 39. Fedrhanc Adam, 40. Hnízdil Dominik (Svačina Petr)
N.P.C. Kutná Hora: Vokoun Radek, Pacák Martin, Laštovka Lukáš, Laštovka David, Král Michal, Mukařovský David, Jeřábek Radim, Kalfiřt Filip, Tugsmandakh Munkhbayasak
MCE Slaný: Hnízdil Dominik, Volf Libor, Snovický Jan, Fedrhanc Adam, Svačina Petr, Marek Matyáš Nejlepší hráči: Snovický J. ml., Svačina P. (oba MCE Slaný), Král M. (Kutná Hora)

O1A1403 Legie Příbram - AFC Kralupy 6 : 6 (4 : 3)

Rozhodčí: Borek Alexandr, Maxián Libor Diváků: 10 Místo konání: SH Příbram Datum konání: 20.1.2023 Výkop: 20:45 Hlavní pořadatel: Kvasnica Lukáš Časoměřič: Šinágl Miroslav Zdravotník: Mezera Petr AF: D 5/6 – H 4/4 Fair-play (trestné body): D 21 – H 8
Branky (asistence): 4. Malý David (Šebek Jan), 7. Šebek Jan, 11. Malý David (Šebek Jan), 12. Malý David (Šrajn Filip), 32. Šebek Jan (Vančát Milan), 36. Šperer Josef (Šebek Jan) - 7. Valda David (Koláček Libor), 9. Bednárik Jan (Koláček Libor), 16. Valda David (Moravec Lukáš), 21. Menčl Dominik (Moravec Lukáš), 21. Hruška Lukáš, 37. Hruška Lukáš
ŽK: Kvasnica Michael, Šebek Jan, Malý David - 0 ČK: Šperer Josef - 0
Legie Příbram: Vančát Milan, Valta Michal, Kvasnica Michael, Čech Jonáš, Zákoucký Vojtěch, Šperer Josef, Šebek Jan, Šrajn Filip, Malý David
AFC Kralupy: Hamák Daniel, Bednárik Jan, Moravec Lukáš, Menčl Dominik, Junek Petr, Koláček Libor, Valda David, Hruška Lukáš Nejlepší hráči: Šebek J., Šrajn F. (oba Příbram), Menčl D. (Kralupy)

O1A1404 Hrasl Slaný - Tenisáci Benešov 3 : 2 (0 : 1)

Rozhodčí: Stádník Vladimír, Svoboda Richard Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 20.1.2023 Výkop: 19:15 Hlavní pořadatel: Hovorka Libor Časoměřič: Landvojtovič Jan Zdravotník: Andrlová Markéta AF: D 2/2 – H 4/4 Fair-play (trestné body): D 6 – H 10
Branky (asistence): 22. Kuba Ondřej (Klusáček Petr), 37. Kuba Ondřej, 40. Eichler Tomáš - 20. Šlejmar Jakub (Průcha Štěpán), 38. Rozsypal Lukáš (Průcha Štěpán)
ŽK: Procházka David - Průcha Štěpán
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Landvojtovič Jan ml., Kuba Ondřej, Hájek Tomáš, Klusáček Petr, Procházka David, Eichler Tomáš
Tenisáci Benešov: Tůma Jan, Mareš Václav, Šlejmar Jakub, Hronek Karel, Průcha Štěpán, Navrátil Lukáš, Rozsypal Lukáš, Rabiňák Ondra Nejlepší hráči: Tůma J. (Benešov), Hrdlička J., Eichler T. (oba Hrasl Slaný)