Události 2.kola nadstavby KP 2022/2023

Oba vedoucí celky ve skupině o titul nezaváhaly a získaly tak mírný náskok, slánský Hrasl vyhrál v Kralupech i díky hattricku Procházky D., příbramská Legie přestřílela benešovské Tenisáky, čisté hattricky dvou příbramských hráčů Valty M. a Malého D. Aktivitu ovládá příbramský Šrajn F. 8 (3+5).

Ve skupině o 5-7 místo další přestřelka s 22 góly u slánského MCE s Kutnou Horou, hostům nestačilo na výhru ani 10 vstřelených branek, hosty rozstřílela dvojice Fedrhanc A. 6+2 a Volf L. 4+3. Dobřichovice měly volno. MCE Slaný se přiblížilo k Dobřichovicím na dva body. Aktivitu ovládá slánský Fedrhanc A. 10 (7+3).

Statistiky

V tomto kole nadstavby dopadl souboj domácí – hosté lépe pro domácí celky, v poměru 2 0 1, na cizí palubovce bodoval jen slánský Hrasl v Kralupech. Urodily se hned dva dvouciferné výsledky, 11 branek inkasoval Benešov v Příbrami, a ještě o jednu branku navíc obdržela Kutná Hora u slánského MCE, kde padlo i nejvíce branek, celkem 22. K utkáním nastoupilo celkem 45 hráčů, nejvíce jich nominovaly Kralupy, Příbram a Benešov, a to po 8, nejméně jich nasadily Kutná Hora oba slánské celky Hrasl i MCE, jen po 7. Vstřeleno bylo celkem 47 branek (průměr na zápas 15,66), domácí jich vstřelili 25 (průměr na zápas 8,33), hosté se trefili 25x, zatím nejvíce (průměr na zápas 8,33). Toto kolo sledovalo celkem 99 diváků, nejvíce jich našlo cestu do kralupské haly, a to 69. Dva celky dostaly výhodu jednoho PVK6AF, Benešov ho proměnil ve snižovací branku, Kutná Hora této možnosti nevyužila. Udělena byla jen 1 žlutá karta. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbíralo MCE Slaný, a to 9, nejslušnějším celkem v této činnosti byly Kralupy, s 5 fauly.

Slánský Hrasl potvrdil roli favorita i na kralupské palubovce u AFC, hosté dominovali v rychlosti, v kombinaci, kontrolovali hru a stříleli branky, k zasloužené výhře slánským pomohl hattrickem Procházka D. i kvalitní výkon brankáře Hrdličky J. Velice slušně hrané utkání v přátelském duchu a fair play. Slánští měli velmi dobrý vstup do utkání, a brzy vedli o dvě branky, první vedení zařídil po 7 minutách hry Procházka D. a o minutu později přidal pojistku Hájek T. Hostiteli se podařilo do přestávky vstřelit jen kontaktní branku Menčlem D., navíc těsně před přestávkou hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek po trefě Kuby O. Ani ve druhé části hry se obraz hry nezměnil, hosté režírovali hru a zaslouženě se dočkali navýšení vedení, dvěma góly si dokonal svůj hattrick Procházka D. Domácí také ve druhé části hry docílili jen jediné branky, vstřelil ji Moravec L., ale to na bodový zisk nemohlo stačit. Hrasl Slaný má venkovní bilanci v kladných číslech 4 1 2 a má na čele jednobodový náskok před Příbramí, v aktivitě nadstavby je třetí Procházka D 5 (4+1). Kralupy na domácí palubovce zaznamenaly druhou porážku, šestým hráčem aktivity nadstavby je Hruška L. 4 (2+2).

Příbramská Legie je na své palubovce silná, zaslouženě přestřílela benešovské Tenisáky, dostatečný náskok do poločasu, dva čisté hattricky, soupeře srážela nepřesnost přihrávek, snahu hostům nelze upřít, ale gólové manko již nesrazili. Hostitelský celek měl otěže na svých futsalkách, hru režíroval Šebek J. Soupeř se nedostal do svého režimu, provázela ho řada nepřesností v přihrávkách i v koncovce. Skóre se ale dlouho drželo na nule, domácí udeřili až po 9 minutách hry Pohořálkem M. Další minuty patřili příbramskému kapitánovi Valtovi M., který čistým hattrickem během tří minut zařídil zasloužené vedení. Hosté kontrovali jedinou snižovací brankou Matouška M. Po čtvrthodině hry domácí vedli již čtyřbrankovým rozdílem po trefě Malého D., který si těsně před přestávkou vstřelil i druhou svoji branku. Benešovští odpověděli jen gólem Průchy Š. a do druhé části si tak přenesli ještě poměrně milosrdné čtyřbrankové manko. Druhé dějství začali náporem hosté, který ale vyústil jen jednou brankou od Rabiňáka O. Pak si zase vzali slovo domácí hráči, Malý D. si také vystřelil čistý hattrick a mezi střelce se zapsal i Šebek J. Následovaly i dvě slepené branky soupeře v podání kapitána Mareše V. a druhé trefy Matouška M. po deváté brance hostitele, kterou trefil Branžovský M. hosté sáhli k power-play, ale pozornou domácí obranu dlouho nedokázali pokořit, navíc benešovský gólman kapituloval podesáté po střele Chytky F. Hostům se povedlo snížit až Průchovi Š. z PVK6AF minutu před koncem. V závěrečné minutě se trefily oba celky ještě jednou, hosté snížili Navrátilem L. a střelecký účet tohoto utkání završil svoji druhou brankou domácí Branžovský M. Příbram má čtvrtou domácí dvoucifernou výhru a prohání vedoucí slánský Hrasl, na čele aktivity nadstavby má hned dva hráče Šrajna F. 8 (3+5) a Valtu M. 7 (4+3). Benešovu se poslední tři kola nedaří, nemá stabilní hráčský kádr a vypadá to jen na souboj o třetí místo s Kralupami, na čelo ztrácí 4-5 bodů, sedmým hráčem aktivity nadstavby je Průcha Š. 3 (3+0).

Střelecké galapředstavení u slánského MCE v duelu s kutnohorským N.P.C. zvládl lépe hostitel, kutnohorští v závěru mocně dotahovali, ale ani 10 vstřelených branek na první výhru nestačilo, domácí ofenzivu řídila dvojice Fedrhanc A., Volf L., hosté trefili dva hattricky Tuzarem L. a Laštovkou L. V tomto bezstarostném utkání se opět projevila slabina hostů a tou je proměňování šancí. Hosté toužící, již dlouho, po první výhře v soutěži si přijeli zahrát futsal, domácí sáhli do svých rezerv a do branky postavili gólmana Čížka J., který nestál mezi tyčemi 5 let. Začátek tomu také napovídal, trošku mu trvalo, nežli se rozchytal a očividně své řemeslo nezapomněl. Hosté svoji nátlakovou hrou přišpendlili svého hostitele na vlastní polovinu, měli spoustu šancí několik tyček, ale góly dávali domácí. Již ve 3 minutě odstartoval střelecké manévry Volf L., soupeř brzy srovnává Laštovkou L. Po několikrát minutách se situace opakuje, na druhou trefu Volfa L. tentokrát zareagoval vyrovnávací brankou Biroš M. Vzápětí jdou i hosté do vedení druhou trefou Laštovky L., ale to bylo z jejich strany na dlouhé minuty vše. Po 15 minutách hry si slánský kanonýr Volf L. vyrovnávací brankou zkompletoval čistý hattrick a v posledních minutách první půle jdou domácí do třígólového trháku po dvou trefách Fedrhance A. a gólu Říčky J. ml. I po změně stran začali lépe slánští a navýšili své vedení o další dvě branky Volfem L. a Říčkou J. ml. V závěrečné čtvrtině hry se utkání řádně zdramatizovalo, po zkompletování hattricku domácího Fedrhance A. domácí dostali k dobru šestibrankový náskok, který trval ještě šest minut před koncem po dalším zásahu Fedrhance A. a snižovací brance Laštovky L. (také dokonaný hattrick). V závěru však domácí hráči polevili a soupeř začal stíhací jízdu, během 6 minut vstřelil hned 5 branek a rázem domácí měli 3 minuty před koncem jen těsný náskok, 2x se trefili Pacák M. s Tuzarem L. a jednou také Biroš M. Závěr si však domácí zkušeně pohlídali, uklidnění a pojistky připravil svými dalšími dvěma góly Fedrhanc A. Hosté jen snížili Tuzarem L. (čistý hattrick během 3 minut). MCE Slaný má nyní doma kladnou bilanci 3 2 2 a bojuje s Dobřichovicemi o celkové páté místo, má dva hráče této skupiny nadstavby na čele aktivity Fedrhance A 10 (7+3) a Volfa L. 7 (4+3). Kutná Hora zůstává na jediném získaném bodu v této sezóně a má ještě tři pokusy získat nějakou výhru, čtvrtým hráčem nadstavby této skupiny v aktivitě je Laštovka L. 5 (3+2).

Střelcem kola se stal se 6 góly Fedrnanc A. z MCE Slaný. Asistentem kola, nahrával celkem na 5 branek, byl také hráč slánského MCE Zíma T.

Statistiky:

600 branku Hraslu Slaný trefil v 5 sezóně Procházka D.

čekatelé: Hocek P. (Benešov) – 3 body do stovky 97 (62+35), 6 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Slaný) – 8 branek do stovky, Moravec L. (Kralupy) – 2 asistence do dvoustovky, 16 sezóna, Drašnar O. (Příbram) – 11 asistencí do stovky, 7 sezóna

Sestava 2.kola nadstavby:

Hrdlička J. (Hrasl Slaný) 4x – Fedrhanc A. (MCE Slaný) 4x, Malý D. (Příbram) 2x, Procházka D. (Hrasl Slaný) 2x, Volf L. (MCE Slaný) 5x

Skupina o titul:

1B0201 AFC Kralupy - Hrasl Slaný 2 : 5 (1 : 3)

Rozhodčí: Říha Jaroslav, Adámek Filip Diváků: 69 Místo konání: SH Kralupy Datum konání: 10.2.2023 Výkop: 20:15 Hlavní pořadatel: Listík Petr Časoměřič: Listík Antonín Zdravotník: Hermanová Lenka AF: D 2/3 – H 4/3 Fair-play (trestné body): D 5 – H 7
Branky (asistence): 12. Menčl Dominik (Moravec Lukáš), 35. Moravec Lukáš (Valda David) - 7. Procházka David (Landvojtovič Vít), 8. Hájek Tomáš (Peška Jan), 19. Kuba Ondřej (Procházka David), 27. Procházka David (Hrdlička Jiří), 33. Procházka David (Landvojtovič Vít)
AFC Kralupy: Hamák Daniel, Junek Petr, Menčl Dominik, Kaňka Jan, Moravec Lukáš, Valda David, Hruška Lukáš, Koláček Libor
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Peška Jan, Kuba Ondřej, Procházka David, Hájek Tomáš, Landvojtovič Jan ml., Landvojtovič Vít Nejlepší hráči: Valda D. (Kralupy), Hrdlička J., Jandvojtovič V. (oba Hrasl Slaný)

O1B0202 Legie Příbram - Tenisáci Benešov 11 : 7 (6 : 2)

Rozhodčí: Vala Luboš, Kopic Miloslav Diváků: 15 Místo konání: SH Příbram Datum konání: 10.2.2023 Výkop: 20:45 Hlavní pořadatel: Kvasnica Lukáš Časoměřič: Šinágl Miroslav Zdravotník: Mezera Petr AF: D 2/6 – H 2/5 Fair-play (trestné body): D 8 – H 7
Branky (asistence): 9. Pohořálek Michal (Šrajn Filip), 11. Valta Michal (Vančát Milan), 12. Valta Michal (Malý David), 13. Valta Michal (Šebek Jan), 15. Malý David (Šrajn Filip), 20. Malý David (Chytka František), 30. Malý David (Šrajn Filip), 31. Šebek Jan (Vančát Milan), 35. Branžovský Marek (Vančát Milan), 39. Chytka František (Pohořálek Michal), 40. Branžovský Marek (Valta Michal) - 12. Matoušek Milan, 17. Průcha Štěpán, 26. Rabiňák Ondra, 34. Mareš Václav (Matoušek Milan), 35. Matoušek Milan (Dvořák Jiří), 39. Průcha Štěpán, 40. Navrátil Lukáš
Legie Příbram: Vančát Milan, Valta Michal, Branžovský Marek, Chytka František, Pohořálek Michal, Šebek Jan, Malý David, Šrajn Filip
Tenisáci Benešov: Dvořák Jiří, Mareš Václav, Rynda Pavel, Rabiňák Ondra, Hronek Karel, Průcha Štěpán, Navrátil Lukáš, Matoušek Milan Nejlepší hráči: Šebek J. (Příbram), Průcha Š. (Benešov), Pohořálek M. (Příbram)

Skupina o 5-7 místo:

O1C0201 MCE Slaný - N.P.C. Kutná Hora 12 : 10 (6 : 3)

Rozhodčí: Klobása Michael, Kalík Michal Diváků: 15 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 10.2.2023 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Pospíšil Miroslav Časoměřič: Staněk Ladislav Zdravotník: Snovická Jindra AF: D 6/3 – H 4/2 Fair-play (trestné body): D 11 – H 6
Branky (asistence): 3. Volf Libor (Fedrhanc Adam), 8. Volf Libor (Fedrhanc Adam), 15. Volf Libor (Krampera David), 17. Fedrhanc Adam (Zíma Tomáš), 18. Říčka Jiří ml. (Zíma Tomáš), 19. Fedrhanc Adam (Volf Libor), 24. Volf Libor (Zíma Tomáš), 28. Říčka Jiří ml., 31. Fedrhanc Adam (Volf Libor), 34. Fedrhanc Adam (Zíma Tomáš), 38. Fedrhanc Adam (Volf Libor), 40. Fedrhanc Adam (Zíma Tomáš) - 5. Laštovka Lukáš (Dostál Lukáš), 10. Biroš Martin (Laštovka Lukáš), 14. Laštovka Lukáš (Laštovka David), 32. Laštovka Lukáš (Pacák Martin), 35. Pacák Martin (Biroš Martin), 36. Biroš Martin (Pacák Martin), 37. Pacák Martin (Laštovka Lukáš), 37. Tuzar Lukáš, 38. Tuzar Lukáš, 40. Tuzar Lukáš (Laštovka David)
ŽK: Zíma Tomáš - 0
MCE Slaný: Čížek Jindřich, Volf Libor, Snovický Jan ml., Zíma Tomáš, Říčka Jiří ml., Krampera David, Fedrhanc Adam
N.P.C. Kutná Hora: Dostál Lukáš, Pacák Martin, Laštovka David, Laštovka Lukáš, Biroš Martin, Tuzar Lukáš, Mukařovský David Nejlepší hráči: Volf L. (MCE Slaný), Biroš M., Tuzar L. (oba Kutná Hora)