3.kolo nadstavby

Ve skupině o titul se o vítězi rozhodne mezi dvojicí Hrasl Slaný a Příbramí. V začátku nadstavbové části byla čtyřčlenná skupina daleko vyrovnanější, ale Benešov i Kralupy nyní ztrácí a čeká je jen boj o třetí příčku. Benešov sice v hodně kombinované a oslabené sestavě vzdoroval slánskému Hraslu, ale ten na konec vyhrál o jedinou branku, Příbram po pomalejším začátku zaslouženě přejela Kralupy. Následující kolo napoví, kdo bude mít lepší výchozí pozici k celkovému prvenství ve vzájemném souboji. Aktivitu této části soutěže vede s dvoubodovým náskokem příbramský Šrajn F. 10 (5+5), před svým spoluhráčem Valtou M. 8 (5+3).

Ve skupině o 5-7 místo si Dobřichovice jasnou výhrou v Kutné Hoře navýšily náskok na 5 bodů před slánským MCE. Kutná Hora má ještě dva pokusy na zisk první výhry v tomto ročníku. Aktivitu vede nadále slánský Fedrhanc A. 10 (7+3), ale má ten těsný náskok před dobřichovickým Obermajerem L. 9 (9+0).

Statistiky

V tomto kole nadstavby dopadl souboj domácí – hosté lépe opět pro domácí celky, v poměru 2 0 1, na cizí palubovce bodovaly jen Dobřichovice v Kutné Hoře. Urodily se hned dva dvouciferné výsledky, 11 branek inkasovaly Kralupy v Příbrami, v tomto utkání padlo také nejvíce branek, a to celkem 14, a desítku obdržela Kutná Hora od Dobřichovic. K utkáním nastoupilo celkem 45 hráčů, nejvíce jich nominovaly Dobřichovice, a to 9, nejméně jich nasadily Benešov a Kralupy, jen po 6. Vstřeleno bylo celkem 37 branek (průměr na zápas 12,33), domácí jich vstřelili 19 (průměr na zápas 6,33), hosté se trefili 18x (průměr na zápas 6,00). Toto kolo sledovalo celkem jen 28 diváků, nejvíce jich našlo cestu do kutnohorské haly, a to 15. Hrálo se velice slušně s minimem AF, nikdo nedostal výhodu PVK6AF. Hrálo se bez žlutých i červených karet. Nejvíce akumulovaných faulů posbíraly Dobřichovice, a to 6, nejslušnějším celkem v této činnosti byla Příbram, s 1 faulem.

Příbramská Legie i přes pomalejší rozjezd zcela zaslouženě přehrála kralupské AFC, oba celky představily nekompletní kádry, lépe se s tím popasovali příbramští, kteří nakonec připravili soupeři dvoucifernou porážku, hattrickem k ní pomohl Chytka F., čistý hattrick kralupského Moravce L. na body nestačil. V úvodu hosté našli svého hostitele v určité letargii, stříleli mu velice snadné branky Moravcem L.. Domácí však na ně našli odpověď, první vyrovnávací branku trefil Šrajn F., druhou Branžovský M. To už se domácí dostali do své pohody a v 8 minutě je poslal do prvního vedení Šperer J. Kralupský Moravec L. v té samé minutě srovnal stav zkompletovaným čistým hattrickem, ale pak již dominovali na palubovce jen domácí hráči, jejichž ofenzivu vydatně podporoval gólman Vančát M. a soupeři prakticky již nic nedovolili. Domácím vrátil vedení dvěma zásahy Chytka F. Těsně před poločasem se podruhé trefil i Branžovský M. a domácí si tak do druhé části hry přenesli tříbrankový náskok. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí byli výrazně lepší a svou převahu i nadále potvrzovali i střelecky. Hned v úvodu druhého poločasu se mezi střelce zapsal také kapitán Valta M. s Mourkem F. Devátou branku hostitele vystřelil opět Šrajn F. a připravil tak mečbol na desítku pro brankáře Vančáta M. Poslední změna skóre přišla dvě minuty před koncem, kdy si Chytka F. zkompletoval svůj hattrick. Příbram drží krok s vedoucím slánským Hraslem, v nadstavbě má tři přesvědčivé výhry, její hráči ovládají aktivitu hned šesti hráči, nyní pět branek připravil Mourek F. Kralupy venku zůstávají jen na dvou výhrách sedmým hráčem aktivity nadstavby je Moravec L. 5 (4+1).

Slánský Hrasl si poradil na své palubovce s benešovskými Tenisáky, domácí si vytvořili proti značně oslabenému soupeři rozhodující náskok ještě do přestávky, hattrick benešovského Šlejmara J. bodový zisk nepřinesl. První poločas byl ve znamení dobývání benešovské branky, hosté s jediným hráčem na střídání hrozili z protiútoků. Již v úvodní minutě poslal svůj celek do vedení kapitán Peška J., zanedlouho přidal pojistku brankář Hrdlička J. Ve druhé polovině úvodního dějství se hostům podařil během tří minut dokonalý obrat, dvě branky, kontaktní a vedoucí trefil Šlejmar J., vyrovnávací kapitán Mareš V. Radost hostům vydržela ale jen pár minut, také domácí třikrát překonali benešovského brankáře Fraňka M. a šli tak do poločasové pauzy s dvoubrankovým náskokem, který se ukázal nakonec jako rozhodující. Vyrovnání trefil svoji druhou brankou Peška J. a těsně před poločasem vrátili vedení hostiteli Landvojtovič J. ml. a Eichler T. Druhá část hry byla daleko vyrovnanější oba celky toužily po vítězství, ale hosté dokázali střílet pouze kontaktní branky, První naději hostům vystřelil Božovský O., ale domácím vrátil větší klid šestou domácí brankou Klusáček P. V závěrečné minutě přišlo další snížení hostů Šlejmarem J., který si dokonal svůj hattrick, ale to bylo vše. Hrasl Slaný si druhou výhrou v nadstavbové části udržuje na čele těsný náskok, disponuje nejužším, ale i stabilním kádrem, v nejlepší devítce aktivity této části hry má dva hráče, osmý je Procházka D.  +() a hned za ním figuruje Peška J. 5 (3+2).

Dobřichovický Sokol si veze zasloužené dvouciferné vítězství od kutnohorského N.P.C., v první části byl nekompletní hostitel, který měl pouze jednoho hráče na střídání celkem vyrovnaným soupeřem, ale opět ho zrazovala nepřesná koncovka, hosté postupně převzali iniciativu, kterou dokázali zužitkovat i střelecky, Obermajer L. si vystřelil hattrick. Domácí spoléhali na pozornou obranu a hru na nebezpečné protiútoky, ty ale nedokázali proměňovat. Hosté na tom v koncovce byli daleko lepší a brzy šli také do dvoubrankového vedení, branky v rychlém sledu trefili Velebil V, a Šírl L. Zanedlouho připojil další pojistku dobřichovický kanonýr Obermajer L.  Postupem času domácím začali ubývat síly a otěže zápasu převzali dobřichovičtí. Těsně před poločasovým hvizdem hosté udeřili počtvrté Radou J. a tento dostatečný náskok si přenesli do druhého poločasu, kde již hosté jasně dominovali. Skóre pro hosty utěšeně narůstalo, Obermajer L. se prosadil podruhé, dalším střelcem byl Román J. a sedmou branku si bezzubí domácí vstřelili sami. Střelecké prokletí hostitel zlomil až po 25 minutách hry Vojtíškem M. v závěru si svůj hattrick zkompletoval Obermajer L., devátou branku trefil brankář Geissler J. a desítku minutu před koncem Janouš M. Domácí kontrovali jen kapitánem Pacákem M. Dobřichovice mají v nadstavbové části dvě dvouciferné výhry a výrazně se přibližují konečnému 5 místu, mají spolehlivého kanonýra Obermajera L. 9 (9+0). Kutná Hora stále čeká na plný bodový zisk, šance si vytváří, ale s proměňováním je na štíru, v nadstavbě je nejlepší v klubové aktivitě kapitán Pacák M. 6 (3+3).

Střelcům kola nyní stačili hattricky, trefili je Šlejmar J, z Benešova, Chytka F. z Příbrami a Obermajer L. z Dobřichovic. Asistentem kola, nahrával celkem na 5 branek, byl příbramský Mourek F.

Statistiky:

čekatelé: Příbram – 11 branek do třístovky, 2 sezóna, Hocek P. (Benešov) – 3 body do stovky 97 (62+35), 6 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Slaný) – 8 branek do stovky, Moravec L. (Kralupy) – 2 asistence do dvoustovky, 16 sezóna, Drašnar O. (Příbram) – 11 asistencí do stovky, 7 sezóna

Sestava 3.kola nadstavby:

Hrdlička J. (Hrasl Slaný) 5x – Chytka F. (Příbram), Obermajer L. (Dobřichovice) 4x, Moravec L. (Kralupy), Šlejmar J. (Benešov) 3x

Skupina o titul:

O1B0301 Hrasl Slaný - Tenisáci Benešov 6 : 5 (5 : 3)

Rozhodčí: Pejša Tomáš, Svoboda Richard Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 17.2.2023 Výkop: 19:10 Hlavní pořadatel: Nepil Pavel Časoměřič: Landvojtovič J. Zdravotník: Snovická Jindra AF: D 2/2 – H 2/2 Fair-play (trestné body): D 4 – H 4
Branky (asistence): 1. Peška Jan (Kuba Ondřej), 7. Hrdlička Jiří, 15. Peška Jan (Klusáček Petr), 18. Landvojtovič Jan ml. (Hrdlička Jiří), 20. Eichler Tomáš (Kuba Ondřej), 37. Klusáček Petr (Landvojtovič Jan ml.) - 11. Šlejmar Jakub, 12. Mareš Václav (Stibůrek Filip), 13. Šlejmar Jakub (Stibůrek Filip), 31. Božovský Ondřej (Stibůrek Filip), 40. Šlejmar Jakub (Franěk Michal)
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Peška Jan, Kuba Ondřej, Klusáček Petr, Landvojtovič Jan ml., Procházka David, Hájek Tomáš, Eichler Tomáš
Tenisáci Benešov: Franěk Michal, Mareš Václav, Šlejmar Jakub, Rabiňák Ondra, Stibůrek Filip, Božovský Ondřej Nejlepší hráči: Hrdlička J. (Slaný), Franěk M. (Benešov), Klusáček P. (Slaný)

O1B0302 Legie Příbram - AFC Kralupy 11 : 3 (6 : 3)

Rozhodčí: Orálek Kamil, Čikara Petr Diváků: 3 Místo konání: SH Příbram Datum konání: 17.2.2023 Výkop: 20:45 Hlavní pořadatel: Kvasnica Lukáš Časoměřič: Šinágl Miroslav Zdravotník: Mezera Petr AF: D 0/1 – H 2/2 Fair-play (trestné body): D 1 – H 4
Branky (asistence): 5. Šrajn Filip (Šperer Josef), 7. Branžovský Marek (Šperer Josef), 8. Šperer Josef (Mourek František), 10. Chytka František (Mourek František), 12. Chytka František (Mourek František), 20. Branžovský Marek (Vančát Milan), 21. Valta Michal (Mourek František), 22. Mourek František (Šperer Josef), 27. Šrajn Filip (Chytka František), 29. Vančát Milan (Mourek František), 38. Chytka František (Vančát Milan) - 4. Moravec Lukáš, 6. Moravec Lukáš (Heimrath Pavel), 8. Moravec Lukáš (Valda David)
Legie Příbram: Vančát Milan, Valta Michal, Šrajn Filip, Branžovský Marek, Chytka František, Mourek František, Šperer Josef
AFC Kralupy: Heimrath Pavel, Moravec Lukáš, Kaňka Jan, Hamák Daniel, Valda David, Tetiva Martin Nejlepší hráči: Chytka F., Branžovský M. (oba Příbram), Moravec L. (Kralupy)

Skupina o 5-7.místo:

O1C0301 N.P.C. Kutná Hora - TJ Sokol Dobřichovice 2 : 10 (0 : 4)

Rozhodčí: Hervert Pavel, Vala Luboš Diváků: 15 Místo konání: SH Kutná Hora Datum konání: 18.2.2023 Výkop: 18:30 Hlavní pořadatel: Lagron Michal Časoměřič: Král Michael Zdravotník: Vokoun Lukáš AF: D 0/2 – H 2/3 Fair-play (trestné body): D 2 – H 6
Branky (asistence): 25. Vojtíšek Matěj (Pacák Martin), 39. Pacák Martin (Jeřábek Radim) - 4. Velebil Václav (Rada Jan), 5. Šírl Lukáš, 7. Obermajer Ladislav (Rada Jan), 20. Rada Jan (Suchomel Marcel), 21. Obermajer Ladislav (Kubata Karel), 22. Román Jiří, 25. vlastní, 27. Obermajer Ladislav (Kubata Karel), 30. Geissler Jiří (Kubata Karel), 39. Janouš Martin (Suchomel Marcel)
N.P.C. Kutná Hora: Vokoun Radek, Pacák Martin, Vojtíšek Matěj, Jeřábek Radim, Dostál Lukáš, Tugsmandakh Munkhbayasak, Kalfiřt Filip
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Rada Jan, Velebil Václav, Obermajer Ladislav, Šírl Lukáš, Janouš Martin, Román Jiří, Suchomel Marcel, Kubata Karel Nejlepší hráči: Pacák M. (Kutná Hora), Obermajer L., Rada J. (oba Dobřichovice)

O1C0302 MCE Slaný: volno