Události 4.kola nadstavby

Další kolo nadstavbové části nepřineslo nějaké větší rozuzlení, co se týká umístění v obou tabulkách. Ve skupině o titul se dva nejlepší celky rozešly smírně, domácí Příbram zachraňovala bod se slánským Hraslem v závěrečné minutě, a tak mezi nimi zůstává nadále jen jednobodový rozdíl. Benešov vyhrál v Kralupech, čímž si vytvořil na třetím místě čtyřbodový náskok. Ve skupině o 5-7.místo se udála další střelecká přestřelka, slánské MCE přestřílelo Dobřichovice, kterým se tak přiblížilo na dva body. V čelní skupině ovládá aktivitu příbramský Šrajn F., který má nyní čtyřbodový náskok před dalšími třemi spoluhráči. Aktivitu dolní skupiny vede také se čtyřbodovým náskokem Fedrhanc A. ze slánského MCE.

Statistiky

V tomto kole nadstavby dopadl souboj domácí – hosté naprosto nerozhodně, v poměru 1 1 1, na domácí palubovce uhájilo všechny body jen MCE Slaný s Dobřichovicemi, v tomto utkání také padlo nejvíce branek, a to celkem 17 (9+8). Žádný dvouciferný výsledek toto kolo nenabídlo. K utkáním nastoupilo celkem 45 hráčů, nejvíce jich nominovaly opět Dobřichovice, a to 9, nejméně jich nasadily Kralupy, jen 6. Vstřeleno bylo celkem 37 branek (průměr na zápas 12,33), domácí jich vstřelili 17 (průměr na zápas 5,66), hosté se trefili 20x (průměr na zápas 6,66). Toto kolo sledovalo celkem jen 45 diváků, nejvíce jich našlo cestu do kralupské haly, a to 25. Dva celky dostaly výhodu jednoho PVK6AF, Kralupy ani Příbram však tuto šanci promarnily. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbíraly Hrasl Slaný a Benešov, a to po 11, nejslušnějším celkem v této činnosti byly Dobřichovice, bez jediného faulu (nový rekord).

Duel dvou nejlepších celků soutěže nepoznal vítěze, domácí Příbram sehrála se slánským Hraslem vyrovnanou partii plnou obratů ve skóre, bod si nakonec domácí zajistili až v poslední minutě a pomohla jim k tomu power-play, kterou často hráli se svým gólmanem i čistý hattrick Šrajna F. Po úvodním oťukávání šli jako první do vedení hosté, v 8 minutě překonal domácího brankáře Vančáta M. Procházka D. Vedení hostů však trvalo jen krátce, 10 minuta přinesla hned trojí radost domácím, Šebek J. srovnal skóre, Chytka F. poslal svůj celek do vedení, a ještě gólman Vančát M. přidal pojistku. Poté zase převzali iniciativu hosté, dvěma slepenými góly srovnali stav, nejprve trefil kontaktní branku Klusáček P., pak se rovnou z výkopu trefil do prázdné gólman Hrdlička J. Tento kousek si slánský gólman zopakoval ještě jednou před přestávkou a poslal tím svůj celek do opětovného vedení, další branky do půle již nepadly. Také po změně stran domácí hráli často s vysunutým brankářem v poli a soupeř toho opět využil k navýšení náskoku po trefě kapitána Pešky J. Domácím zachráncem byl nakonec Šrajn F., který nejprve smazal dvoubrankové manko a v poslední minutě stihl svým dokončeným čistým hattrickem vybojovat alespoň bod. Hosté před tím získali opětovné vedení Procházkou D., ale domácí power-play nakonec slavila úspěch v podobě asi spravedlivé remízy. Příbram nadále tlačí na vedoucí slánský Hrasl, před posledními koly ztrácí pouhý bod, aktivitu ovládají hned čtyři příbramští hráči v čele se Šrajnem F. 13 (8+5). Slánský Hrasl uhájil těsný náskok na horké příbramské palubovce, a čekají ho stejní soupeři jako Příbram, bude to dramatické a napínavé do posledního kola, má 5 a 6 hráče aktivity, Procházku D. 7 (6+1) a Pešku J. 7 (4+3).

Benešovští Tenisáci po delší době zabrali a vezou si výhru od kralupského AFC, hosté byli lepší po celé utkání, diktovali tempo zápasu a svého hostitele k ničemu nepostili, ten v závěru promarnil i PVK6AF. Benešovští od prvních minut kralovali na kralupské palubovce, domácí měli jen jednoho hráče na střídání, soupeř o jednoho více. Tenisáci svou převahu korunovali vedoucí brankou ze 7 minuty, kterou vstřelil Matoušek M., po čtvrthodině hry si nemohoucí domácí vstřelili vlastence a těsně před poločasovým hvizdem si hosté zajistili již tříbrankové vedení po trefě Rozsypala L. V podobném duchu se odehrával i druhý poločas, hosté navýšili své vedení Navrátilem L. Domácí nulu na svém kontě odmazali až po 26 minutách hry, Valda D. se trefil hned dvakrát. Drama se ale nekonalo, benešovský Matoušek M. přidal po půlhodině hry svoji druhou branku a další pojistku připojil za minutu kapitán Mareš V. Domácí ještě mohli snížit z PVK6AF, ale tuto výhodu promarnili. Benešov přerušil sérii čtyř porážek v řadě a udělal důležitý krok k celkovému třetímu místu, nejlepší v klubové aktivitě nadstavby je Matoušek M. 5 (4+1). Kralupy mají sérii tří porážek v řadě a jejich šance na třetí místo se hodně zmenšila, nejlepší v klubové aktivitě nadstavby je Moravec L. 5 (4+1).

Přestřelku na slánské palubovce zvládlo lépe MCE, které přestřílelo dobřichovický Sokol nakonec o jedinou branku, 17 vstřelených branek, ale jen několik dvougólových střelců. Lépe začali hosté, po 4 minutách je do vedení poslal kapitán Velebil V. Zanedlouho ale bylo vyrovnáno, trefil se slánský Krampera D. Hosté jdou ještě jednou do vedení gólem Širla M., ale ve zbytku utkání jen marně dotahují náskok hostitele. Závěr první půle vyšel lépe domácím a třemi góly v řadě od Nejedlého S., Zímy T. a Volfa L. si zajistili dvoubrankové vedení. V průběhu druhého poločasu dokázali hosté jen 2x dosáhnout na kontaktní branku, ale to bylo málo. Hned v úvodu dal hostům naději Janouš M., ale domácí zareagovali hned čtyřmi góly v řadě a po půlhodině vedli rozdílem pěti branek. Nejedlý S. se s Volfem L. trefili podruhé a dvě branky přidal také Fedrhanc A. Soupeř kontroval dvěma zásahy Plzákem M. a Suchomelem O. 7 minut před koncem domácí vsítili 9 branku Kramperou D., ale další již nepřidali. Hosté bojovali a třemi slepenými góly se dostali 3 minuty před koncem na rozdíl jediné branky, Janouš se trefil podruhé a dvě branky připojil Obermajer L. Více jim však domácí nedovolili a tři body uhájili. Jednoduché utkání pro oba rozhodčí, hosté neudělali za celý zápas jediný faul. MCE Slaný stíhá dobřichovického rivala, nyní má jen dvoubodovou ztrátu, oba celky čeká ještě souboj s poslední Kutnou Horou, aktivitu nadstavby této skupiny s přehledem ovládá Fedrhanc A. 16 (9+7). Dobřichovice si přerušily sérii tří výher v řadě a mají lepší výchozí pozici k celkovému 5 místu, druhým hráčem aktivity této nadstavby je Obermajer L. 12 (11+1).

Střelci kola nyní opět stačil hattrick, trefil ho Šrajn F. z Příbrami. Asistentem kola, nahrával celkem na 4 branky, byl Fedrhanc A. z MCE Slaný.

Statistiky:

čekatelé: Příbram – 5 branek do třístovky, 2 sezóna, Hocek P. (Benešov) – 3 body do stovky 97 (62+35), 6 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Slaný) – 8 branek do stovky, Moravec L. (Kralupy) – 2 asistence do dvoustovky, 16 sezóna, Drašnar O. (Příbram) – 11 asistencí do stovky, 7 sezóna

Sestava 4.kola nadstavby:

Hrdlička J. (Hrasl Slaný) 6x – Fedrhanc A. (MCE Slaný) 5x, Velebil V. (Dobřichovice) 2x, Šrajn F. (Příbram), Valda D. (Kralupy) 2x

Nadstavba - skupina o titul

O1B0401 Legie Příbram - Hrasl Slaný 6 : 6 (3 : 4)

Rozhodčí: Borek Alexandr, Maxián Libor Divák: 10 Místo konání: SH Příbram Datum konání: 24.2.2023 Výkop: 20:45 Hlavní pořadatel: Kvasnica Lukáš Časoměřič: Šinágl Miroslav Zdravotník: Mezera Petr AF: D 3/2 – H 6/5 Fair-play (trestné body): D 5 – H 13
Branky (asistence): 9. Šebek Jan (Chytka František), 10. Chytka František, 11. Vančát Milan, 25. Šrajn Filip (Valta Michal), 29. Šrajn Filip (Vančát Milan), 40. Šrajn Filip (Šperer Josef) - 8. Procházka David, 11. Klusáček Petr (Peška Jan), 12. Hrdlička Jiří, 18. Hrdlička Jiří, 25. Peška Jan (Landvojtovič Jan ml.), 34. Procházka David
ŽK: 0 - Klusáček Petr
Legie Příbram: Vančát Milan, Valta Michal, Kvasnica Michael, Mourek František, Šrajn Filip, Chytka František, Šperer Josef, Šebek Jan
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Peška Jan, Kuba Ondřej, Procházka David, Klusáček Petr, Landvojtovič Jan ml., Eichler Tomáš Nejlepší hráči: Šrajn F. (Příbram), Hrdlička J. (Slaný), Valta M. (Příbram)

O1B0402 AFC Kralupy - Tenisáci Benešov 2 : 6 (0 : 3)

Rozhodčí: Adámek Filip, Laštovička Stanislav Diváků: 25 Místo konání: SH Kralupy Datum konání: 26.2.2023 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Listík Petr Časoměřič: Listík Antonín Zdravotník: Hermanová Lenka AF: D 4/3 – H 5/6 Fair-play (trestné body): D 7 – H 13
Branky (asistence): 26. Valda David (Bednárik Jan), 29. Valda David (Bednárik Jan) - 7. Matoušek Milan, 15. vlastní, 20. Rozsypal Lukáš, 25. Navrátil Lukáš (Rozsypal Lukáš), 30. Matoušek Milan (Mareš Václav), 31. Mareš Václav (Navrátil Lukáš)
ŽK: 0 - Rabiňák Ondra
AFC Kralupy: Hamák Daniel, Valda David, Moravec Lukáš, Bednárik Jan, Kaňka Jan, Tetiva Martin
Tenisáci Benešov: Bára Lukáš, Mareš Václav, Rabiňák Ondra, Navrátil Lukáš, Šlejmar Jakub, Rozsypal Lukáš, Matoušek Milan Nejlepší hráči: Bára L. (Benešov), Valda D. (Kralupy), Matoušek M. (Benešov)

Nadstavba - skupina o 5-7 místo

O1C0401 MCE Slaný - TJ Sokol Dobřichovice 9 : 8 (4 : 2)

Rozhodčí: Bázler Jiří, Říha Jaroslav Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 24.2.2023 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Pospíšil Miroslav st. Časoměřič: Nepil Pavel Zdravotník: Snovická Jindra AF: D 2/1 – H 0/0 Fair-play (trestné body): D 5 – H 0
Branky (asistence): 7. Krampera David (Fedrhanc Adam), 17. Nejedlý Samuel (Krampera David), 18. Zíma Tomáš (Nejedlý Samuel), 20. Volf Libor (Fedrhanc Adam), 23. Nejedlý Samuel (Fedrhanc Adam), 28. Fedrhanc Adam, 29. Fedrhanc Adam (Zíma Tomáš), 31. Volf Libor (Fedrhanc Adam), 33. Krampera David (Snovický Jan ml.) - 4. Velebil Václav (Suchomel Marcel), 11. Šírl Lukáš (Velebil Václav), 22. Janouš Martin (Obermajer Ladislav), 32. Plzák Michal (Velebil Václav), 33. Suchomel Marcel (Janouš Martin), 34. Janouš Martin (Velebil Václav), 36. Obermajer Ladislav (Onderka Adam), 37. Obermajer Ladislav
ŽK: Zíma Tomáš - 0
MCE Slaný: Hnízdil Dominik, Volf Libor, Fedrhanc Adam, Snovický Jan ml., Nejedlý Samuel, Krampera David, Pospíšil Miroslav ml., Zíma Tomáš
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Velebil Václav, Janouš Martin, Šírl Lukáš, Obermajer Ladislav, Babiak Matyáš, Plzák Michal, Suchomel Marcel, Onderka Adam Nejlepší hráči: Fedrhanc A. (Slaný), Velebil V. (Dobřichovice), Krampera D. (Slaný)

O1C0402 N.P.C. Kutná Hora: volno