6.kolo nadstavby

Poslední kolo nadstavbové části přineslo očekávané výsledky, již známý celkový vítěz slánský Hrasl přehrál nekompletní benešovské Tenisáky na jejich neveklovské palubovce, příbramská Legie vyhrála v Kralupech lepší koncovkou ve druhém poločase a pohlídala si celkové druhé místo, dobřichovický Sokol porazil doma kutnohorské N.P.C. K vidění bylo celkem 5 hattricků, z toho byly dva i čisté. Aktivitu ve skupině o titul si pohlídal příbramský Šrajn F. 19 (14+5), který vyhrál i střelce, ve skupině o 5-7 místo ji udržel s nejtěsnějším náskokem Fedrhanc A. z MCE Slaný 16 (9+7), střelce vyhrál Obermajer L. z Dobřichovic.

Statistiky

V tomto kole nadstavby dopadl souboj domácí – hosté lépe pro hostující celky, v poměru 1 0 2, na domácí palubovce uhájily body jen Dobřichovice s Kutnou Horou, v tomto utkání také padlo nejvíce branek, a to celkem 13 (8:5). K utkáním nastoupilo celkem opět jen 38 hráčů, nejvíce jich nominovaly Dobřichovice, a to 13, nejméně jich nasadily Benešov, Příbram a Kutná Hora, jen po 6. Vstřeleno bylo celkem 33 branek (průměr na zápas 11,00), domácí jich vstřelili 14 (průměr na zápas 4,66), hosté se trefili 19x (průměr na zápas 6,33). Toto kolo sledovalo celkem 58 diváků, nejvíce jich našlo cestu do neveklovské haly, a to 25. Jeden celek dostal výhodu PVK6AF, a to Kutná Hora. Hrálo se slušně bez vyloučení. Uděleny byly jen dvě žluté karty Nejvíce akumulovaných faulů posbíraly Dobřichovice, a to 10, nejslušnějšími celky v této činnosti byly Kutná Hora a Příbram, měly po 6 faulech.

Slánský Hrasl vyhrál u benešovských Tenisáků, prokázal lepší zakončení, vedení po celé utkání, hattrick trefil slánský Procházka D., domácí s jediným hráčem na střídání jen neúspěšně snižovali v první části hry, nepomohla jim ani závěrečná power-play. Do utkání vstoupili lépe hosté a bylo vidět, že jsou právem lídrem soutěže. Slánští od začátku zatlačili svého hostitele před branku a nic mu nedovolili. Zpočátku ale hosty zrazovala koncovka i nepřesnost v přihrávkách a když něco prošlo na branku, tak to zastavila tyčka nebo břevno. Hosté ale vytrvale dál mačkali domácí a v 7 minutě se dočkali vedoucí branky Procházkou D., kdy rozebrali domácí obranu. Pak nastala hluchá část, kdy se domácí snažili vymanit z tlaku soupeře a rozdrobit hru, ale hosté si dávali bedlivý pozor v obraně. Ve 14 minutě slánští pojistili své vedení druhým zásahem Procházky D. do prázdné benešovské branky. Nekompletní domácí se snažili, ale zanedlouho inkasovali z brejku potřetí, trefil se Klusáček P. Domácí byli úplně bezzubí a nevěděli co hrát, tak si vzali oddechový čas, přeskupili svoje řady a rázem se narodila první branka, po pěkné akci celé čtyřky se trefuje nadvakrát Rozsypal L. Tenisáky to povzbudilo, hosté sice odolávali zkušeně narůstajícímu tlaku, ale pár vteřin před poločasem domácí trefují kontaktní branku Marešem V. a rázem bylo ve druhé části hry pro domácí celek o co hrát. Druhý poločas začal očekávaným náporem hostitele, ale nic se neujalo, protože chyběla přesná koncovka nebo je srážela zbrklost v zakončení, všechny akce končily již před pokutovým územím. Tak si slovo opět vzali hosté a v závěrečné sedmiminutovce ještě 3x překonali domácího brankáře Báru L. Čtvrtou brankou hostů si Procházka D. zkompletoval svůj hattrick, poté po chybě domácí obrany přesně zakončuje Kuba O., který se zanedlouho trefuje i podruhé. Domácí ještě zkusili power-play bez brankáře, ale na snížení a zdramatizování utkání bylo pozdě, hosté si zkušeně výsledek pohlídali a zaslouženě si odváží všechny body. Hrasl Slaný vyhrál se čtyřbodovým náskokem, venkovní bilanci má 5 2 2, představil v soutěži nejméně hráčů, vystačil si s 10, nejlepší v klubové aktivitě byl Procházka D. 30 (22+8), který vyhrál i klubové střelce. Benešov skončil třetí, domácí bilanci má 5 0 4, celkem nasadil v soutěži 24 hráčů, nejlepším v klubové aktivitě i ve střelcích byl Průcha Štěpán 43 (25+18).

Příbramská Legie si veze všechny body zaslouženě z Kralup, hosté i bez svého režiséra hry Šebka J. měli převahu a kontrolovali průběh utkání, domácí zlobili jen v první části hry, čisté hattricky na obou stranách, domácím od Tetivy M. přinesl jen snižovací branky, příbramského Šrajna F. znamenal pojištění vedení. Hosté jako v předešlých zápasem začali hrát ihned s brankářem v poli a tato taktika slavila úspěch hned v 1 minutě, kdy se trefil kapitán Valta M. Domácí nemohli najít recept na hru soupeře, který po 12 minutách navyšuje své vedení gólem brankáře Vančáta M. Domácím se však brzy podařilo potrestat chybu příbramské obrany, kontaktní branku trefil Valda D. Hosté ale drama nepřipustili a o chvilku později jim vrací dvoubrankové vedení Pechar P. Do přestávky se podobná situace ještě jednou opakovala, na další kontaktní branku hostitele od Tetivy M. zareagoval příbramský Chytka F. a posílá tak svůj celek do druhé části hry s dvoubrankovým náskokem. Po změně stran domácím ještě jednou svitla naděje v podobě třetí kontaktní trefy od Tetivy M., ale soupeř brzy kontroval pojištěním vedení druhou brankou Chytky F. a vše završil ještě svým čistým hattrickem během čtyř minut Šrajn F. Poslední slovo měli domácí, čistý hattrick si vystřelil i Tetiva M., ale ten body nepřinesl. Příbram si uhájila druhou příčku, venkovní bilanci má 4 0 5, celkem nominovala v soutěži 25 hráčů, nejlepším v klubové aktivitě byl Šebek J. 26 (16+10), střelce vyhrál se 17 góly Šrajn F. Kralupy skončily čtvrté, domácí bilanci má 4 1 4, celkem nasadil v soutěži 18 hráčů, nejlepším v klubové aktivitě i ve střelcích byl Valda D. 27 (16+11).

Dobřichovický Sokol přestřílel kutnohorské N.P.C., souboj domácích hráčů s kutnohorským gólmanem byl dlouho na vážkách, rozhodla až závěrečná čtvrtina zápasu, hattricky na obou stranách domácí Onderka A. a kutnohorský Biroš M. Utkání hrané v rychlém tempu se od začátku vyvíjelo lépe pro domácí celek, který otevřel skóre v 5 minutě Onderkou A. Soupeř sice rychle odpověděl vyrovnávací brankou Biroše M., ale o minutu později se vedení vrátilo opět na stranu hostitele, zařídil ho Obermajer L. Další šance domácích hráčů likvidoval gólman hostů Vokoun R., další branky první půle nenabídla, a tak domácí si přenesli jen nejtěsnější vedení. Také druhý poločas začali lépe domácí, pojišťovací gól trefil opět Onderka A. Hosté však bojovali a o minutu později vsítil kontaktní branku Mukařovským D. Po půlhodině hry se ta samá situace opakovala, na domácí trefu Šírla L. zareagoval snižovací brankou svoji druhou trefou Biroš M. a opět to bylo jen o jedinou branku. V následných minutách domácí drama nepřipustili, třemi góly v řadě během 5 minut definitivně zlomili odpor soupeře, trefili se Rada J., Velebil V. a Román J. Soupeř kontroval jednou trefou Jeřábka R. V samotném závěru oba celky vstřelily ještě po jedné brance, domácí Onderka A. si zkompletoval svůj hattrick stejně tak to stihl i Biroš M., ale jeho na body nestačil. Dobřichovice skončily páté, s domácí bilancí 5 1 2, celkem v soutěži představily 27 hráčů, nejlepším v klubové aktivitě i ve střelcích byl Obermajer L. 26 (19+7). Kutná Hora skončila sedmá, veku nezískala ani bod 0 0 7, celkem v soutěži nasadila 18 hráčů, nejlepší v klubové aktivitě byl Mukařovský D. 18 (9+9), nejlepším střelcem byl Král M. s 11 góly.

MCE Slaný skončilo šesté, s venkovní bilancí 1 1 6, celkem v soutěži nastoupilo 21 hráčů, nejlepším v klubové aktivitě i ve střelcích byl Volf L. 50 (28+22).

Střelcům kola nyní stačili hattricky, trefili je Procházka D. z Hraslu Slaný, Tetiva M. z Kralup, Šrajn F. z Příbrami, Onderka A. z Dobřichovic a Biroš M. z Kutné Hory. Asistentem kola se stal se 4 přihrávkami Chytka F. z Příbrami.

Statistiky:

300 branku Příbrami trefil ve 2 sezóně Vančát M.

Letošní 100 branku Dobřichovic vsítil Šírl L.

Letošní 100 branku Tenisáků Benešov vstřelil Stibůrek F.

Sestava 6.kola nadstavby:

Vančát M. (Příbram) – Chytka F. (Příbram) 2x, Procházka D. (Hrasl Slaný) 4x, Onderka A. (Dobřichovice), Tetiva M. (Kralupy)

O1B0601 Tenisáci Benešov - Hrasl Slaný 2 : 6 (2 : 3)

Rozhodčí: Vala Luboš, Klobása Michael Diváků: 25 Místo konání: SH Neveklov Datum konání: 12.3.2023 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Rabiňák Ondřej Časoměřič: Pěkný Petr Zdravotník: Stibůrková Iva AF: D 4/3 – H 3/4 Fair-play (trestné body): D 7 – H 7
Branky (asistence): 17. Rozsypal Lukáš, 20. Mareš Václav (Rozsypal Lukáš) - 7. Procházka David (Kuba Ondřej), 14. Procházka David (Kuba Ondřej), 16. Klusáček Petr (Procházka David), 33. Procházka David (Bardoň Lukáš), 34. Kuba Ondřej (Procházka David), 36. Kuba Ondřej (Bardoň Lukáš)
Tenisáci Benešov: Bára Lukáš, Mareš Václav, Šlejmar Jakub, Rozsypal Lukáš, Matoušek Milan, Stibůrek Filip
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Peška Jan, Kuba Ondřej, Procházka David, Klusáček Petr, Landvojtovič Vít, Bardoň Lukáš Nejlepší hráči: Landvojtovič V., Klusáček P. (oba Slaný), Rozsypal L. (Benešov)

O1B0602 AFC Kralupy - Legie Příbram 4 : 8 (2 : 4)

Rozhodčí: Pejša Tomáš, Říha Jaroslav Diváků: 13 Místo konání: SH Kralupy Datum konání: 12.3.2023 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Listík Petr Časoměřič: Moravec Aleš Zdravotník: Hermanová Lenka AF: D 3/5 – H 2/4 Fair-play (trestné body): D 8 – H 6
Branky (asistence): 14. Valda David, 17. Tetiva Martin (Menčl Dominik), 24. Tetiva Martin, 39. Tetiva Martin (Bednárik Jan) - 1. Valta Michal (Chytka František), 12. Vančát Milan (Šperer Josef), 16. Pechar Petr (Chytka František), 18. Chytka František, 27. Chytka František, 31. Šrajn Filip (Valta Michal), 33. Šrajn Filip (Chytka František), 35. Šrajn Filip (Chytka František)
AFC Kralupy: Hamák Daniel, Vymětalík Vladimír, Junek Petr, Menčl Dominik, Valda David, Tetiva Martin, Bednárik Jan
Legie Příbram: Vančát Milan, Valta Michal, Šperer Josef, Šrajn Filip, Chytka František, Pechar Petr Nejlepší hráči: Chytka F. (Příbram), Tetiva M. (Kralupy), Vančát M. (Příbram)

O1C0601 TJ Sokol Dobřichovice - N.P.C. Kutná Hora 8 : 5 (2 : 1)

Rozhodčí: Čikara Petr, Kalík Michal Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 11.3.2023 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Velebil Radek Časoměřič: Suchomel Marcel Zdravotník: Žídková Klára AF: D 4/6 – H 2/4 Fair-play (trestné body): D 14 – H 6
Branky (asistence): 5. Onderka Adam (Rada Jan), 7. Obermajer Ladislav (Šírl Lukáš), 25. Onderka Adam (Suchomel Marcel), 30. Šírl Lukáš (Onderka Adam), 33. Rada Jan (Román Jiří), 34. Velebil Václav (Obermajer Ladislav), 38. Román Jiří (Velebil Václav), 39. Onderka Adam (Obermajer Ladislav) - 6. Biroš Martin (Mukařovský David), 26. Mukařovský David, 31. Biroš Martin (Pacák Martin), 38. Jeřábek Radim (Vokoun Radek), 39. Biroš Martin
ŽK: Janouš Martin, Velebil Václav - 0
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Janouš Martin, Halenka Jakub ml., Halenka Jakub, Rada Jan, Román Jiří, Šírl Lukáš, Chadima Miroslav, Obermajer Ladislav, Onderka Adam, Plzák Michal, Suchomel Marcel, Velebil Václav
N.P.C. Kutná Hora: Vokoun Radek, Pacák Martin, Mukařovský David, Jeřábek Radim, Biroš Martin, Dostál Lukáš Nejlepší hráči: Onderka A., Román J. (oba Dobřichovice), Vokoun R. (Kutná Hora)

O1C0602 MCE Slaný: volno