Statistiky: ve dvanáctém kole dopadl souboj domácí-hosté nerozhodně v poměru 2 1 2, nejpřesvědčivější dva stejné výsledky připravily Třebusice s Příbramí, shodně trefili 11x soupeřovu branku, což také byly nejvyšší brankové úrody kola, padlo v nich celkem po 14 brankách. K utkáním nastoupilo celkem 90 hráčů, nejvíce jich nominovala Přelouč, a to 12, nejméně, 7, Příbram. Celkem bylo vstřeleno je 53 branek (průměr na zápas 10,60), domácí jich vstřelili 31 (průměr na zápas 6,20), hosté se trefili 22x (průměr na zápas 4,40). Toto kolo sledovalo jen 75 diváků, nový smutný rekord, nejvíce si jich našlo cestu do příbramské haly, a to 35. Uděleno bylo celkem 8 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbírala Přelouč, 12, nejslušnějším celkem v této činnosti byla Čechie, s pouhým 1 faulem, což je nový rekord.

Třebusické PK zničilo na své palubovce přeloučské Mazáky 11 góly, tvořivá hra domácího celku vedeného dvojicí Šerák R., Hink přinesla devátou výhru v soutěži. Ve slušně hraném utkání byl od začátku aktivnější hostitelský celek, který se dostal do vedení po 7 minutách hry Šulcem R. Hosté na tento stav ještě stihli zareagovat vyrovnávací brankou kanonýra Janeckého, ale ve zbytku utkání již jen přihlíželi, jak se jim sypou další míče do branky. Hosté nebyli odevzdaným soupeřem, ale hraje se na góly a v této činnosti za domácí viditelně zaostávali. Domácí si velice brzy vrátili vedení Šerákem M. a do poločasu přidali ještě pojistky Hink s Čížkem. Když se hned v úvodu druhé části hry trefili domácí popáté Šerákem M., bylo definitivně rozhodnuto. Hosté jen kontrovali Vančurou, ale domácí zareagovali dalšími třemi góly v řadě, podruhé se trefili Čížek a Šulc R., mezi střelce se uvedl také Kala. Hostující Vančura si připsal druhý zásah, ale to bylo ze strany hostů v koncovce již vše, v závěru připravil mečbol na desítku pro Čížka (zkompletovaný hattrick) Šulc R. (též hattrick) a skóre uzavřel v poslední minutě ještě Šerák R. Třebusice mají tři přesvědčivé výhry v řadě a drží si stále jen dvoubodové manko na lídra soutěže, Šerák R. zůstává stále 100 % v aktivitě, Hink bodoval v 11 z dvanácti odehraných utkáních. Přelouč venku získala pouhé čtyři body a drží si pátou pozici, Janecký dokázal také bodovat ve všech utkáních, pomáhá mu i Vančura.

Brandýsek si odváží zaslouženě všechny body a přesvědčivou výhru od rakovnického Atlanticu, hosté si vypracovali rozhodující náskok během úvodní čtvrthodiny. V naprostém klidu hraný bezstarostný futsal od branky ke brance se spoustou šancí na obou stranách, které ale lépe zužitkovávali hosté. Kvalitní výkony ale podávali oba gólmani, přestože první poločas nabídl celkem 5 branek, z toho čtyři v síti domácího rakovnického celku, který nastoupil v kombinované sestavě. Hosté spustili kanonádu v 7 minutě Tomanem, ihned další branku přidal Houha. Ve 13 minutě to již bylo o tři branky, Toman se prosadil podruhé, další trefu si připravil Růžička. Hostitel smazal nulu na svém kontě až 17 minutách hry Tvrzem. Úvod druhého poločasu patřil opět hostům, kdy si hattrick zkompletoval Růžička. Další změny skóre nabídla až závěrečná pětiminutová pasáž, u hostů se trefil Toman potřetí a také Hora. U domácích trochu porážku Sklenka. Brandýsku se venku daří vyhrál již pátý duel ze šesti a posunul se na třetí místo tabulky, Tesař, Kroc P. a Růžička bodovali ve všech svých odehraných utkáních. Rakovník čeká na výhru již 5 kol, ale zůstává šestý, Sklenka s Benešem bodují také ve všech svých odehraných utkáních.

Příbramská Viva potvrdila roli favorita na své palubovce a vyprovodila slánskou Čechii dvouciferným výpraskem, hosté vydrželi hrát vyrovnanou partii jen do přestávky, Drašnar se trefil do slánské branky celkem 4x. Lépe vstoupili do utkání domácí, kteří se v 5 minutě ujali vedení Havelkou, pojistky zařídili slepenými góly Suchý s Rieglem. Soupeř stihl snížit jen Řehákem a přinesl si tak do poločasové přestávky dvoubrankové manko. Ve druhé části hry již na palubovce vládlo jen domácí mužstvo, ke bylo lepší po všech stránkách, pravidelně navyšovalo své vedení. Nejprve se podruhé prosadil Riegel, další střelci byli Kunc J. a Drašnar dvakrát. Hosté odpověděli jen trefou Hrůnka. Domácí střelci byli při chuti, osmou branku vstřelil Kunc J., další dvě si vystřelil Drašnar, u domácích měl poslední slovo Hausleitner, u soupeře Řehák. Příbram má již 10 zápasovou sérii výher v řadě, Řezáč s Kočím bodovali ve všech svých odehraných utkáních. Čechie Slaný venku kladnou bilanci 4 0 2 a nyní klesla na 4 příčku, nemá pravidelného sběratele bodů v aktivitě.

Slánské MCE se veze nejtěsnější výhru od dobřichovických Sokolů, domácí prospali úvod utkání a pak marně dotahovali náskok svého soupeře. Již ve 4 minutě svítil na ukazateli skóre stav 0:3, postarali se o něj Snovický s Pospíšilem M. ml., který se prosadil hned dvakrát. Domácí trochu probudila až snižovací branka Halenky, ještě do přestávky, ale inkasovali další dva góly od Říčky a Pospíšila M. ml., který si stihl zkompletovat hattrick za 12 minut hry. Domácí poté spustili stíhací jízdu v podobě tří branek, které vstřelili Janoušek, Plzák a Obermajer a šli tak do druhé části hry jen s jednogólovou ztrátou. Kvalitní utkání nabídlo i druhé dějství, i když se poměrně dlouho hrálo bez změny skóre. Až 7 minut před koncem se prosadili hosté Nyklem, domácí účet uzavřel vzápětí Rada L. MCE Slaný vyhrálo venku poprvé a posunulo se osmou pozici, také nemá pravidelného dodavatele bodů v aktivitě. Dobřichovice doma mají hodně těsné porážky a se čtyřmi body uzavírají tabulku, Šlapák, Janoušek a Obermajer bodovali ve všech svých odehraných utkáních.

Duel kladenského Brazilu s kralupským AFC nepoznal vítěze, branky byl k vidění až po přestávce, remízu hostům přinesl až gól 3 minuty před koncem. Domácí hráči byli v první půli herně lepší jenže prakticky nevystřelili na kralupskou branku. Vedení se tak ujali hosté v 8 minutě Všolákem. Až druhé dějství přineslo konečně góly i hostitelskému celku, vyrovnání trefil po třech minutách druhého poločasu brankář Doležal a po půlhodině hry poslal svůj celek poprvé do vedení Dlouhý. Vedení ale nedokázali udržet, tři minuty před koncem hry vyrovnal stav Vymětalík. Kladno čeká na výhru již 4 kola, ale zůstává sedmé, nemá žádného pravidelného přispěvatele bodů v aktivitě. Kralupy mají venkovní bilanci 1 2 3 a klesly nyní na 9 příčku, Vymětalík bodoval ve všech svých odehraných utkáních.

Střelcem kola se stal se 4 góly Drašnar O. z Příbrami. Nejlepšími asistenty, nahrávali celkem na 4 branky, byli Hink J. z Třebusic a Riegel J. z Příbrami.

Historické statistiky: Příbram odehrála svůj 100 zápas v 5 sezóně.

čekatelé: Atlantic Rakovník – 3 výhry do stovky a 5 branek do dvanáctistovky (10 sezóna), Viva Příbram – 8 branek do osmistovky (5 sezóna), Brazil Kladno – 6 branek do dvoustovky (2 sezóna), MCE Slaný – 10 branek do jednoho tisíce dvou set branek (11 sezóna), Průcha J. (Čechie Slaný) – 4 branky do dvoustovky (10 sezóna), Moravec L. (AFC Kralupy) – 7 branek do dvoustovky (13 sezóna), Mára M. (AFC Kralupy) – 3 branky do stovky (13 sezóna), Zlata R. (MCE Slaný) – 5 branek do stovky (7 sezóna), Obermajer L. (Sokol Dobřichovice) – 4 branky do stovky (3 sezóna), Tvrz P. (Atlantic Rakovník) – 11 branek do stovky (8 sezóna)

Sestava 12. kola:

Grubner J. (Brandýsek) 2x – Drašnar O. (Příbram), Pospíšil M. ml. (MCE Slaný) 3x, Růžička J. (Brandýsek) 3x, Riegel J. (Příbram)

O1A1201 PK Třebusice - FC Mazáci Přelouč 11 : 3 (4 : 1)

Rozhodčí: Říha Jaroslav, Smreček Ladislav Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 25. 1. 2019 Výkop: 19:15 AF: D 4/4 – H 5/7
Branky (asistence): 7. Šulc Richard (Šerák Radek), 11. Šerák Martin (Šerák Radek), 15. Hink Jaroslav (Sedlák Michal), 18. Čížek František (Šerák Radek), 22. Šerák Martin (Hink Jaroslav), 23. Čížek František, 30. Šulc Richard (Hink Jaroslav), 35. Kala Lukáš (Hink Jaroslav), 38. Šulc Richard (Sedlák Michal), 39. Čížek František (Hink Jaroslav), 40. Šerák Radek - 10. Janecký Josef (Novák Jakub), 23. Vančura Václav (Novák Jakub), 37. Vančura Václav (Machačný Luboš)
ŽK: Hink Jaroslav, Čížek František - Rokyta Václav, Machačný Luboš
PK Třebusice: Sedlák Michal, Hink Jaroslav, Čížek František, Šulc Richard, Kala Lukáš, Šerák Radek, Šerák Martin, Kubín Pavel
FC Mazáci Přelouč: Záruba Marek, Rokyta Václav, Hajn David, Novák Jakub, Březina Milan, Pokorný Jan, Vančura Václav, Jedlička Martin, Janecký Josef, Rokyta Vojtěch, Jirka Michal, Machačný Luboš Nejlepší hráči: Šerák R., Hink J.(oba Třebusice), Vančura V. (Přelouč)

O1A1202 TJTZ Atlantic Rakovník - Futsal Club Brandýsek 2 : 8 (1 : 4)

Rozhodčí: Polák Ivo, Cichra David Diváků: 10 Místo konání: SH Stochov Datum konání: 25. 1. 2019 Výkop: 20:20 AF: D 4/5 – H 2/6
Branky (asistence): 17. Tvrz Petr (Sklenka Jakub), 36. Sklenka Jakub (Červený Jaroslav) - 7. Toman Matěj (Růžička Jiří), 10. Houha Lukáš (Růžička Jiří), 13. Toman Matěj (Kroc Lukáš), 16. Růžička Jiří (Houha Lukáš), 21. Růžička Jiří (Houha Lukáš), 30. Růžička Jiří, 37. Toman Matěj (Hora Petr), 38. Hora Petr (Růžička Jiří)
ŽK: 0 - Růžička Jiří
TJTZ Atlantic Rakovník: Řepka Zdeněk, Sklenka Jakub, Karnafel Matuš, Vodrážka Tomáš, Vild Daniel, Tvrz Petr, Hamouz Robert, Tvrz Marek, Červený Jaroslav
Futsal Club Brandýsek: Grubner Jan, Hora Petr, Kroc Lukáš, Toman Matěj, Klempt Robin, Ruprich Tomáš, Houha Lukáš, Růžička Jiří Nejlepší hráči: Grubner J., Růžička J. (oba Brandýsek), Tvrz M. (Rakovník)

O1A1203 FK VIVA Příbram - R. S. C. Čechie Slaný 11 : 3 (3 : 1)

Rozhodčí: Velebil Tomáš, Peták Jan Diváků: 35 Místo konání: SH Příbram Datum konání: 26. 1. 2019 Výkop: 20:15 AF: D 3/4 - H 0/1
Branky (asistence): 5. Havelka Lukáš (Riegel Jan), 10. Suchý Martin (Drašnar Ondřej), 11. Riegel Jan (Drašnar Ondřej), 26. Riegel Jan (Kunc Jakub), 28. Drašnar Ondřej (Suchý Martin), 29. Kunc Jakub (Drašnar Ondřej), 30. Drašnar Ondřej (Riegel Jan), 34. Kunc Jakub, 35. Drašnar Ondřej (Suchý Martin), 36. Drašnar Ondřej (Riegel Jan), 39. Hausleitner Jakub (Riegel Jan) - 11. Řehák Zdeněk (Jiránek Jakub), 33. Hrůnek Miroslav (Řehák Zdeněk), 36. Řehák Zdeněk (Hrůnek Miroslav)
ŽK: Havelka Lukáš - 0
FK VIVA Příbram: Solnař Martin, Drašnar Ondřej, Riegel Jan, Kunc Jakub, Suchý Martin, Havelka Lukáš, Hausleitner Jakub
R. S. C. Čechie Slaný: Křivánek Radim, Mrština Bohumil, Jiránek Jakub, Hrůnek Miroslav, Moravec Rudolf, Náprstek Radek, Řehák Zdeněk, Tylšar Ondřej, Volgner Petr Nejlepší hráči: Drašnar O., Riegel J., Solnař M. (všichni Příbram)

O1A1204 Sokol Dobřichovice - MCE Slaný 5 : 6 (4 : 5)

Rozhodčí: Vážan Radek, Šnýdr Miroslav Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 25. 1. 2019 Výkop: 20:00 AF: D 3/5 – H 4/2
Branky (asistence): 7. Halenka Jakub (Šlapák Marcel), 15. Janoušek Václav (Rada Lukáš), 16. Plzák Michal (Rada Lukáš), 19. Obermajer Ladislav (Šlapák Marcel), 34. Rada Lukáš (Geissler Jiří) - 1. Snovický Jan (Volf Libor), 2. Pospíšil Miroslav ml. (Říčka Jiří), 4. Pospíšil Miroslav ml. (Říčka Jiří), 10. Říčka Jiří (Volf Libor), 12. Pospíšil Miroslav ml. (Nykl Michal), 33. Nykl Michal (Pospíšil Miroslav ml.)
ŽK: Šlapák Marcel, Onderka Adam - 0
Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Šlapák Marcel, Černý Daniel, Janoušek Václav, Obermajer Ladislav, Onderka Adam, Rada Lukáš, Halenka Jakub, Plzák Michal
MCE Slaný: Pustai Simon, Snovický Jan, Pospíšil Miroslav ml., Zlata René, Nykl Michal, Volf Libor, Říčka Jiří, Říčka Jiří ml., Kalous Lukáš Nejlepší hráči: Říčka J., Pospíšil M. ml. (oba MCE Sl), Rada L. (Dobřichovice)

O1A1205 FC Brazil Kladno - AFC Kralupy n/Vl 2 : 2 (0 : 1)

Rozhodčí: Bázler Jiří, Svoboda Richard Diváků: 10 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 27. 1. 2019 Výkop: 20:15 AF: D 3/2 – H 4/5
Branky (asistence): 23. Doležal Jan (Dlouhý Pavel), 31. Dlouhý Pavel (Zelenka Martin) - 8. Všolák Zbyněk (Moravec Lukáš), 37. Vymětalík Vladimír (Moravec Lukáš)
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Neumann Radislav, Zelenka Martin, Nachtigal Lukáš, Nachtigal Ladislav, Havlíček Robin, Dlouhý Pavel, Šašek David, Čampulka David, Kott Tomáš
AFC Kralupy n/Vl: Prosický Jaroslav, Koláček Libor, Karas Roman, Kaňka Jan, Bednárik Jan, Moravec Lukáš, Ševčík Patrik, Všolák Zbyněk, Vymětalík Vladimír Nejlepší hráči: Dlouhý P. (Kladno), Moravec L. (Kralupy), Nachtigal Lukáš (Kladno)