Futsalový svaz oblasti A

5. 2. 2020

14.kolo D 19-20

Události 14.kola

Lídr soutěže Perštejn měl volno. Pronásledovatelé, Kadaň z Ústím si ve šlágru kola rozdělily body, takže promarnily bodově se dotáhnout k lídrovi na který teď oba ztrácí dva body, aktivnější byli hosté z Ústí, ale domácí obrana byla neprůchodná, výborný byl i gólman. Další dva celky potvrdily roli favoritů, Mělník B připravil desítku České Lípě, střelecky se dařilo dvojici Prejza, Machytka a Slatina vyhrála ve Slaném lepším závěrem, 4 hattrick Beneše, 5 asistencí Paluky. Kolín si připsal vysokou výhru nad nekompletním Chomutovem, který se trápil v koncovce, dva domácí hattricky Navrátila a Kopeckého. V aktivitě se na vedoucího Holmana z Perštejna bodově dotáhl Paluka ze Slatiny, ve střelcích nadále dominuje Kýček z Ústí se 34 góly, který má šestibrankový náskok na Beneše ze Slatiny.

Statistiky: ve 14 kole měly mírně navrch domácí celky v poměru 2 1 1. Venku získal tři body jen Slatina ve Slaném a bod si přivezlo Ústí z Kadaně. Jediný dvouciferný výsledek přišel z Mělníka, kde desítku inkasovala Česká Lípa. Utkáním nejbohatší na branky bylo Slaný – Slatina, kde padlo celkem 14 branek. Další dva celky vstřelili po 9 brankách, Kolín a Slatina. K utkáním tohoto kola nastoupilo rekordních 79 hráčů, nejvíce, a to 11, jich nominovaly hned tři celky, Mělník B, Kadaň a Ústí, nejméně jich nasadilo Slaný a Chomutov, pouhých 6. Celkem bylo vstřeleno jen 41 branek, což je nový smutný rekord (průměr na zápas 10,25), domácí jich vstřelili 26 (průměr na zápas 6,50), hosté se trefili jen 15x, zatím nejméně (průměr na zápas 3,75). Toto kolo sledovalo celkem 150 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do kadaňské haly, a to 70. Celkem bylo uděleno 7 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů vyprodukoval Chomutov, celkem 12, nejslušnějšími týmy v této činnosti byly Kolín a Ústí, se 7 fauly.

Mělnická rezerva Olympiku celkem hladce přehrála českolipský Reas, kterému na domácí palubovce připravila desítku, aktivnější domácí si vytvořili rychlé vedení, a ještě do přestávky bylo rozhodnuto, řádila dvojice Prejza 4+2, Machytka 3+3. Domácí od začátku zahájili nátlakovou hru, která vedla k brzkému vedení. Již ve 2 minutě otevřel skóre Machytka, zanedlouho přidal pojistku kapitán Malinský. Hostům svitla naděje v podobě snížení Bednářem, ale hostitel neponechal nic náhodě, přišly dva slepené góly od Machytky a Prejsy, které vzaly hostům definitivně vítr z plachet. Po čtvrthodině přidal další svoji branku Prejza a těsně před přestávkou se mezi střelce zapsal i Šuba. Hosté kontrovali jedinou trefou Sixty a šli tak do kabin se čtyřgólovým mankem. Podobný průběh měl i druhý poločas, který začali lépe hosté brankou Kučery, ale to bylo od nich vše, hra byla bez náboje. Po dvou minutách druhého dějství si domácí Prejza zkompletoval hattrick, další branku přidal Lehner. V závěrečných osmi minutách hry si zkompletoval hattrick také Machytka a připravil mečbol na desítku pro čtvrtý úspěšný zásah Prejzy. Hosté se v závěru neprosadili ani ze zkráceného 10mPK. Mělník B má pátou dvoucifernou výhru v soutěži a drží si pátou příčku, Prejsa T. kraluje aktivitě i střelcům 43 (22+21), který bodoval v posledních 9 utkáních v řadě. Česká Lípa nevyhrála posledních 7 zápasů a zůstává předposlední, osmá, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Sedláček V. 26 (12+14).

Slatina si veze všechny body od slánské Čechie, dlouho vyrovnané utkání hosté rozhodli v závěrečné čtvrtině utkání, drtivou většinu branek připravil pro své spoluhráče kapitán Paluka, Beneš si vystřelil hattrick. Hosté bylo favoritem tohoto utkání a prakticky po celé utkání i vedli, domácím se podařilo dvakrát dotáhnout gólové manko, ale na závěrečné čtyři branky soupeře již nenašli odpověď. Hostům vyšel skvěle hned úvod již v první minutě přesně zamířil Tenkl a zanedlouho přidal pojistku Jeřábek. Domácí to však nerozhodilo, Danda P. vstřelil kontaktní branku a Mertlík ve 13 minutě srovnal stav. Další dvougólový únik připravila hostům dvojice Beneš, Paluka, který si přenesli do poločasové přestávky. V úvodu druhé části hry domácím svitla naděje v podobě snižovací branky Dandy L., o minutu později si ale hosté vrátili dvoubrankový náskok Palukou. Ani ten však nebyl ještě rozhodující, domácí bojovali a po půlhodině hry se jim podařilo opět srovnat skóre, nejprve se prosadil Řehák a nerozhodný stav připravil Paluba. Až třetí gólový únik přinesl hostům tři body, Beneš zkompletovaným hattrickem přinesl další vedení, které ještě pojistili dvěma góly Vondra a devátou branku vstřelil Klempt. Slatina má na domácí palubovce třetí dvoucifernou výhru (vše byly desítky) a ztrácí nyní na pódiová umístění jen dva body, nejlepším v aktivitě je Paluka L. 48 (22+26), nejlepší střelcem je Beneš J. s 28 góly. Slaný se v odvetách hledá, 5 zápasů, 5 porážek, a nadále je na dně tabulky, nejlepší v aktivitě i ve střelcích je Danda P. 21 (14+7).

Kolínský SKP nabírá formu, třetím poraženým v řadě se stalo chomutovské Atletico, které sice herně nezaostávalo, ale mělo vychýlenou mušku, nebo proti němu stál výborný domácí gólman, utkání rozhodl čistý hattrick Navrátila v polovině utkání, další si ve druhém poločase vystřelil Kopecký. Hosté přicestovali do Kolína jen s jediným náhradníkem, přesto skoro celý první poločas hráli vyrovnanou partii. Jako první se prosadili domácí již ve 3 minutě Kovaříkem, hosté kontrovali vyrovnávací brankou Moravce. Poté se skóre dlouho neměnilo, až před přestávkou hosté nabídli svému hostiteli 10mPK, který proměnil Navrátil. Ten samý hráč se o minutu později prosadil podruhé a přinesl tak svému celku dvoubrankové poločasové vedení. Navrátilovi se dařilo i v začátku druhé části, když si po jeho 4 minutách zkompletoval čistý hattrick. Nekompletní hosté se již v koncovce vůbec neprosazovali, sice měli několik šancí a zkorigování nepříznivého stavu, ale ty neproměnili, byl proti tomu domácí brankář nebo střely létaly vedle branky. Domácí byli daleko efektivnější, další hattrick si připravil Kopecký, mezi střelce se ještě zapsali Srba a v poslední minutě Seifert. Kolín má třetí výhru v řadě a utíká bodově se spodní části tabulky, je stále šestý, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Kovařík J. 26 (17+9). Chomutov je již šest zápasů bez výhry a zůstává sedmý, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Vondráček D. 26 (16+10).

Utkání dvou předních celků soutěže mezi domácí kadaňským Betisem a ústeckou Bocou Juniors přineslo kvalitní futsal, který nepoznal vítěze, hosté byli aktivnější, ale naráželi na výbornou domácí obranu a byli to nakonec hosté, kteří zachraňovali alespoň bod ke konci utkání, může je ale mrzet neproměněný 10mPK po půlhodině hry. Ve šlágru 14.kola se od první minuty ujali iniciativy hosté, kteří zatlačili domácí do defenzivy a vytvořili si mírnou převahu. Hostitel výborně organizovaně bránil a z ojedinělého brejku se ve 14 minutě ujal vedení střelou Kadlece po přihrávce Hrdinky P. Za minutu ale hosté srovnali Urbanszkým, který doklepl přihrávku Jelena. Minutu před poločasovým hvizdem, po kopu z rohu si vrátili vedení Hrdinkou P. Hosté pouze nastřelili břevno kadaňské branky. Druhý poločas začal opět náporem hostí, kteří vyvinuli na domácí tým enormní tlak a zatlačili jej do hluboké defenzivy. Snažili se vytvořit si střelecké šance i při power-play, ale bezúspěšně. Výborně organizovaná obrana domácích v čele s brankářem Živnůstkou, který po přestávce vystřídal Šinágla, se překonávala v obětavých obranných zákrocích a podlehla hostím až ve 36 minutě, kdy přihrávku Memetiho doklepl do branky Kýček. Hosté neproměnili ve 31 minutě 10mPK, kdy střelu Kýčka brankář Živnůstka vyrazil. Herní kvalitou mělo utkání druholigovou úroveň. Ústí má venku kladnou bilanci 3 2 1 a drží si druhou příčku, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Kýček D. 38 (34+4). Kadaň doma tratila první dva body a je stále třetí v tabulce, nejlepší v aktivitě je Hrdinka P. 32 (16+16), ve střelcích je na čele Schreiner F. s 18 góly.

Střelcem kola se stal se 4 góly Prejsa T. z Mělníku B. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 5 branek, byl Paluka L. ze Slatiny.

Historické statistiky:

600 branku Mělníku B, ve 4 sezóně, trefil Prejsa T.

600 branku Slaného, ve 4 sezóně, vsítil Paluba J.

čekatelé:

Kolín – 6 branek do třináctistovky, 11 sezóna, Chomutov – 12 branek do třístovky, 2 sezóna, Navrátil J. (Kolín) – 2 branky do stovky, 9 sezóna, Škopek M. (Kolín) – 6 bodů v aktivitě do stovky, 94 (36+58), 11 sezóna, Jeřábek J. (Slatina) – 7 branek do stovky (5 sezóna), Škůrek L. (Kadaň) – 8 branek do stovky (5 sezóna), Paluka L. (Slatina) – 5 bodů do dvoustovky 195 (118+77), 4 sezóna

Sestava 14. kola:

Živnůstka D. (Kadaň) 2x – Prejsa T. (Mělník B) 3x, Machytka P. (Mělník B), Paluka L. (Slatina) 2x, Kovařík J. (Kolín) 3x

O1A1401 SK Olympik Mělník B - REAS Česká Lípa 10 : 3 (6 : 2)

Rozhodčí: Řeháček Lubomír (8,4), Zlatník Jakub (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 20 Místo konání: SH Mělník Datum konání: 2. 2. 2020 Výkop: 18:00 AF: D 3/6 – H 4/4 Fair play: D 27 – H 25
Branky (asistence): 2. Machytka Patrik (Prejsa Tomáš), 6. Malinský Dominik (Šuba Pavel ml.), 8. Machytka Patrik (Malinský Dominik), 9. Prejsa Tomáš (Machytka Patrik), 14. Prejsa Tomáš (Machytka Patrik), 20. Šuba Pavel ml. (Malinský Dominik), 22. Prejsa Tomáš (Machytka Patrik), 25. Lehner Lukáš (Prejsa Tomáš), 32. Machytka Patrik (Malinský Dominik), 35. Prejsa Tomáš (Tajč Tomáš) - 8. Bednář Patrik (Heptner Milan), 19. Sixta Mirek (Bednář Patrik), 21. Kučera Petr (Nevrlý Ladislav)
ŽK: 0 - Kliment Dan, Sixta Mirek
SK Olympik Mělník B: Hnízdil Dominik, Malinský Dominik, Lehner Lukáš, Tajč Tomáš, Prejsa Tomáš, Tampír Roman, Gombáš Jakub, Šuba Pavel ml., Martinec Jakub, Bonaventura Filip, Machytka Patrik
REAS Česká Lípa: Szabo Milan, Nevrlý Ladislav, Kliment Dan, Bednář Patrik, Heptner Milan, Lebduška Petr, Kučera Petr, Sixta Mirek Nejlepší hráči: Prejsa T., Machytka P. (oba Mělník), Bednář P. (Česká Lípa)

O1A1402 R.S.C. Čechie Slaný - FC Slatina 2006 5 : 9 (2 : 4)

Rozhodčí: Prágl Martin (8,4), Vlašič Miroslav (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 40 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 1. 2. 2020 Výkop: 11:00 AF: D 5/4 – H 5/4 Fair play: D 27 – H 26
Branky (asistence): 11. Danda Petr, 13. Mertlík Jan (Paluba Jan), 23. Danda Lukáš (Danda Petr), 28. Řehák Zdeněk (Danda Petr), 30. Paluba Jan (Řehák Zdeněk) - 1. Tenkl Martin (Paluka Lukáš), 4. Jeřábek Jan, 14. Beneš Jan (Paluka Lukáš), 16. Beneš Jan (Paluka Lukáš), 24. Paluka Lukáš (Klempt Kamil), 31. Beneš Jan (Jeřábek Jan), 35. Vondra Jan (Paluka Lukáš), 38. Vondra Jan (Paluka Lukáš), 40. Paluka Lukáš (Klempt Kamil)
ŽK: 0 - Tenkl Martin
R.S.C. Čechie Slaný: Dvořák Pavel, Řehák Zdeněk, Paluba Jan, Danda Petr, Danda Lukáš, Mertlík Jan
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Paluka Lukáš, Vondra Jan, Klempt Kamil, Beneš Jan, Tenkl Martin, Suchánek Ondřej, Jeřábek Jan Nejlepší hráči: Beneš J., Kovařík J., (oba Slatina), Dvořák P. (Slaný)

O1A1403 SKP Kolín - FC Atletico Chomutov 9 : 1 (3 : 1)

Rozhodčí: Polák Ivo (8,3), Orálek Kamil (8,4) Delegát: Vaněk Václav Diváků: 20 Místo konání: SH Kolín Datum konání: 31. 1. 2020 Výkop: 20:15 AF: D 4/3 – H 7/5 Fair play: D 27 – H 23
Branky (asistence): 3. Kovařík Jakub (Slezák Lukáš), 18. Navrátil Jakub, 19. Navrátil Jakub (Slezák Lukáš), 24. Navrátil Jakub (Slezák Lukáš), 28. Kopecký Miroslav (Kovařík Jakub), 34. Srba Martin (Kovařík Jakub), 36. Kopecký Miroslav (Kovařík Jakub), 37. Kopecký Miroslav (Kovařík Jakub), 40. Seifert Lukáš (Kopecký Miroslav) - 7. Moravec Miloslav (Mohyla Zbyněk)
ŽK: 0 - Moravec Miloslav, Vondráček Denis
SKP Kolín: Černý Jiří, Slezák Lukáš, Škopek Michal, Kopecký Miroslav, Srba Martin, Kovařík Jakub, Navrátil Jakub, Seifert Lukáš, Kašpar Jiří
FC Atletico Chomutov: Otáhal Václav, Moravec Miloslav, Myšička Karel ml., Treml Lukáš, Mohyla Zbyněk, Vondráček Denis Nejlepší hráči: Kopecký M., Kovařík J. (oba Kolín), Moravec M. (Chomutov)

O1A1405 FC Betis Kadaň - BOCA Juniors Ústí n/L 2 : 2 (2 : 1)

Rozhodčí: Laštovička Stanislav (8,4), Plzák Daniel (8,4) Delegát: Ing. Bydžovský Zdeněk Diváků: 70 Místo konání: SH Kadaň Datum konání: 31. 1. 2020 Výkop: 19:30 AF: D 4/6 – H 3/4 Fair play: D 25 – H 26
Branky (asistence): 14. Schreiner Filip (Hrdinka Patrik), 19. Hrdinka Patrik (Kozlík David) - 15. Urbánszký Alexandr (Jelen Karel), 36. Kýček Daniel (Memeti Adrian)
ŽK: Kozlík David - Slepčík Dalibor
FC Betis Kadaň: Šinágl Ladislav, Hrdinka Patrik, Škůrek Ladislav, Hrdinka Valter, Kardos Imrich, Peinelt Jan, Schreiner Filip, Grund Milan, Kozlík David, Křesák Robert, Živnůstka David
BOCA Juniors Ústí n/L: Sidor Martin, Knor Vasil, Formánek Jiří, Jelen Karel, Memeti Adrian, Slepčík Dalibor, Urbánszký Alexandr, Kýček Daniel, Cibrík Michal, Čisár Jan, Pirkopulo Petr Nejlepší hráči: Živnůstka D., Hrdinka P., (oba Kadaň), Slepčík D. (Ústí)