Události 1.kola

Úvodní kolo 18. odehraného divizního ročníku přineslo hned tři dvouciferné hladké výhry. Pražský nováček Bohemians 1905 předvedl střelecký koncert u hostitelského českolipského Reasu, dominance po všech stránkách, střelecký koncert Peričeviče. Domácí Brandýsek si rozdělil body s kadaňským Betisem, přelévaná ve skóre, na spravedlivé remíze se podílel hattrickem hostující P. Hrdinka. Liberecký Pampuch připravil chomutovskému Atleticu těžkou dvoucifernou porážku, aniž by sám inkasoval, hattrickem přispěl Š. Rumler. Rezerva libereckého FTZS si smlsla na dobřichovickém Sokolu, který hrál v silně kombinované sestavě, na palubovce řádila dvojice Kazda, Kratochvíl, navíc domácí gólman udržel neprůstřelnost.

Statistiky: v úvodním kole dopadl na palubovkách souboj domácí hosté trochu lépe pro hostitelské celky v poměru 2 1 1, na cizí palubovce bodoval naplno jen nováček, pražský Bohemians, jeden bod si veze kadaňský Betis. K vidění byly hned tři dvouciferné výsledky, nadílky předvedly Bohemians Praha 1905, rezervní liberecký celek FTZS a další liberecký klub Pampuch. Navíc oba liberecké kluby udržely i čisté konto. Nejvíce branek se urodilo v duelu Reasu Česká Lípa a Bohemians Praha 1905, a to celkem 14. K utkání nastoupilo celkem 76 hráčů, nejvíce jich nominoval liberecký Pampuch, a to 12, nejméně naopak Dobřichovice a Chomutov, jen po 7. Celkem bylo vstřeleno 48 branek (průměr na zápas 12,00), domácí jich vstřelili 31 (průměr na zápas 7,75), hosté se trefili 17x (průměr na zápas 4,25). Úvodní kolo navštívilo celkem 100 diváků, hned polovina našla cestu kladenské haly, a to 50. Uděleno bylo celkem 7 žlutých karet, nejčastějším sběratelem byla Kadaň. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíraly, ve vzájemném duelu Brandýsek s Kadaní, po 11, nejslušnějšími celky v této činnosti byly Dobřichovice a Pampuch Liberec, jen se 4 fauly.

Bohemians 1905, pražský nováček, si veze drtivou výhru od českolipského Reasu, hosté svému hostiteli připravili nadílku 12 branek, na brankostroji se nejvíce podílel Peričevič, autor 5 branek, do role asistenta se vpasoval Ploc, který připravil 4 góly. Hosté byli od prvních minut lepším celkem, na palubovce o sobě věděli, předváděli hezký kombinační futsal s přesným zakončením. To domácí se potýkali s nepřesnou koncovkou, a i proto prohráli rozdílem 10 branek. První změna skóre přišla ve 4 minutě hry a hosté vedli po trefě Ploce. Dominantní hosté postupně navyšovali své vedení až na rozdíl čtyř branek, po dvou trefách Peričeviče a jedné brance Pitlouna. Domácí odčarovali neprůstřelnost pražského brankáře Rumla až po čtvrthodině hry Sedláčkem. To však rozjeté hosty nepřibrzdilo, Horák trefuje pátou branku svého celku a Peričevič si po 18 minutách hry zkompletovává hattrick. Do přestávky přišla již jen kosmetická úprava domácího Dřevínka. Ani druhé dějství nepřineslo žádnou změnu, snad jen tu, že domácí se již střelecky vůbec neprosadili a sami inkasovali druhou šestku branek. Peričevič byl při střelecké chuti a přidal svoji čtvrtou a pátou branku, dvakrát se prosadil Hruška, podruhé v utkání Pitloun a mezi střelce se zapsal také Lízálek.

Duel Brandýsku s kadaňským Betisem nepoznal vítěze, oba celky se střídaly v těsném vedení, domácí vedl Houha, soupeře Hrdinka P., šest branek padlo v závěrečné pětiminutovce. V naprosto vyrovnaném utkání se jako první radovali z vedení domácí, když se po 8 minutách hry prosadil Houha. Radost z vedení však domácím vydržela jen pár minut, než srovnal hostující Schreiner, po samostatné akci. Šťastnější nakonec šli do poločasové přestávky hosté, kterým se krátce před poločasovým hvizdem podařilo vstřelit vedoucí branku P. Hrdinkou. Po změně stran padaly branky po sedmi minutách, nejprve se domácím podařilo srovnat stav Tesařem, ale hosté si vrátili vedení druhou trefou P. Hrdinky. Na gólové hody a velké drama si diváci museli počkat do závěrečných minut. První obrat vyšel hostitelskému celku, Vokoun připravil třetí nerozhodný stav a o minutu později zajistil další vedením domácím Steinbach. Soupeř odpověděl naprosto stejným způsobem. Ihned z rozehrávky srovnává stav Kardos a P. Hrdinka zkompletovaným hattrickem dává hostům naději na plný bodový zisk. Spravedlnost ale nebyla slepá, spravedlivou remízu zajištuje dvě minuty před koncem domácí Houha.

Návrat libereckému Pampuchu do třetí nejvyšší futsalové soutěže vyšel na jedničku, deklasoval chomutovské Atletico 13 góly, a udržel si neprůstřelnost, Š. Rumler střílel (hattrick), Moravec nahrával na 4 branky, hostům ve snaze pokořit domácí defenzivu nepomohla ani power-play. Hostitelské mužstvo bylo po celou dobu lepší, aktivně presovali hosty již od úvodního hvizdu a nepouštěli soupeře do větších šancí. Chomutovští tak většinou ohrožovali domácí svatyni střelami z větší vzdálenosti, ale to k úspěchu nevedlo. Domácí se poměrně lehce dostávali do zakončení a byli produktivní. Již v úvodní minutě otevřel skóre utkání Š. Rumler, zanedlouho připojili pojistky 2x Lochman a trefil se i Průcha. Do přestávky si hosté ještě sami vstřelili vlastence a šli tak do poločasové přestávky s pětibrankovým mankem. Hosté se sice snažili hrát otevřenou partii, ale domácího brankáře nepřekonali ani při hře power-play. Domácí pokračovali ve střeleckém koncertu i po změně stran a zatížili soupeře dalšími šesti góly. Po 7 minutách druhého dějství se prosadil Soukeník, poté i Gazguez, svůj druhý úspěch zaznamenal Průcha, a mečbol na desítku trefil Firman, závěr utkání patřil Š. Rumlerovi, který si dvěma slepenými góly zkompletoval hattrick.

Rezervní liberecký celek FTZS si v domácím prostředí defacto potrénoval s dobřichovickými Sokoly, hosté hrající se čtyřmi hráči rezervního celku na svého hostitele nestačili, duo Kazda (5+0), Kratochvíl (4+2) si otevřelo střelnici. Jednoznačné utkání v režii hostitelského celku, který byl minimálně o třídu lepším celkem, než soupeř z Dobřichovic. Dobřichovičtí nastoupili v silně kombinované sestavě, se čtyřmi hráči rezervního celku, a byla to prakticky jen otázka skóre. Ke cti hostů slouží poznamenat, že se i v této nekompletní sestavě snažili důstojně hrát, ale domácího brankáře překonat nedokázali. Ve velmi slušně oboustranně hraném utkání domácí zaveleli ke zteči hned v úvodní minutě, kdy své střelecké představení odstartoval Kratochvíl, vzápětí ho vydatně doplnil další kanonýr Kazda, který stihl čistý hattrick za 7 minut. Domácí byli při střelecké chuti, v minutových intervalech navýšili vedení Kratochvíl, Franc, Provazník, a tak šli domácí do poločasové přestávky s přesvědčivým sedmigólovým náskokem. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí navýšili své vedení o dalších šest branek, aniž by sami inkasovali, Kratochvíl s Kazdou pokračovali ve střeleckých dostizích, mezi střelce přibyli také Bína a Patrman.

Střelci kola se stali s 5 góly Peričevič V. z Prahy a Kazda M. z libereckého FTZF B. Nejlepšími asistenty, nahrávali celkem na 4 branky, byli Ploc D. z Prahy a Moravec D. z libereckého Pampuchu.

Historické statistiky:

čekatelé: Brandýsek – 3 branky do čtrnáctistovky, 13 sezóna, Kroc P. (Brandýsek) – 3 branky do stovky, 8 sezóna, Škůrek L. (Kadaň) – 3 branky do stovky, 5 sezóna, Raichard J. (Brandýsek) – 5 bodů do dvoustovky, 195 (136+59), 9 sezóna, Prejsa T. (Mělník B) – 6 bodů do stovky, 94 (51+43), 4 sezóna, Vaněk J. (Brandýsek) – 7 bodů do stovky, 93 (62+31), 5 sezóna, Česká Lípa – 8 branek do stovky, 2 sezóna, Kadaň – 9 branek do šestistovky, 6 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 11 branek do stovky, 8 sezóna, Kroc L. (Brandýsek) – 14 branek do stovky, 10 sezóna, Hrdinka P. (Kadaň) – 17 bodů do stovky, 83 (47+36), 3 sezóna, Obermajer L. (Dobřichovice) – 18 branek do stovky, 3 sezóna, Janouš M. (Dobřichovice) – 18 bodů do stovky, 82 (54+28), 3 sezóna, Gabčo J. ml. (Mělník B) – 18 bodů do stovky 82 (53+29), 3 sezóna, Kaválek M. (Brandýsek) – 19 bodů do stovky, 81 (50+31), 3 sezóna

Sestava 1.kola:

Vik T. (Pampuch Liberec) – Peričevič V. (Praha), Kazda M. (FTZS Liberec B), Kratochvíl V. (FTZS Liberec B), Moravec D. (Pampuch Liberec)

O1A0101 Reas Česká Lípa - Bohemians Praha 1905 2 : 12 (2 : 6)

Rozhodčí: Lutka Josef (8,4), Macháček Jiří (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 10 Místo konání: SH Nový Bor Datum utkání: 23.10.2021 Výkop: 20:00 AF: D 3/3 – H 5/2 Fair play: D 36 – H 36
Branky (asistence): 15. Sedláček Václav (Neuman René), 18. Dřevínek Petr (Kašubiak Jakub) - 4. Ploc David, 7. Peričevič Václav (Ploc David), 9. Pitloun Stanislav (Hruška Filip), 13. Peričevič Václav (Ploc David), 16. Hořák Jan (Hruška Filip), 18. Peričevič Václav, 25. Pitloun Stanislav (Peričevič Václav), 29. Lízálek Kryštof (Ploc David), 34. Hruška Filip (Hořák Jan), 35. Peričevič Václav (Ploc David), 37. Hruška Filip (Fotr Adam), 40. Peričevič Václav (Pitloun Stanislav)
ŽK: Sedláček Václav - Ruml Matěj, Peričevič Václav
Reas Česká Lípa: Neuman René, Kliment Dan, Podešva Jiří, Nevrlý Ladislav, Sedláček Václav, Halbich David, Hrdlička Ondřej, Dřevínek Petr, Kašubiak Jakub, Kučera Petr, Bican Martin
Bohemians Praha 1905: Ruml Matěj, Fotr Adam, Hruška Filip, Hudousek Matěj, Pitloun Stanislav, Ploc David, Veselovský Matěj, Peričevič Václav, Hořák Jan, Lízálek Kryštof, Vávra Andreas Nejlepší hráči: Peričevič V., Hruška F. (oba Praha), Neuman R. (Česká Lípa)

O1A0102 FTZS Liberec B - TJ Sokol Dobřichovice 13 : 0 (7 : 0)

Rozhodčí: Orálek Kamil (8,1), Polák Ivo (8,1) Delegát: Houška Zbyněk Diváků: 20 Místo konání: SH Liberec (Dobiášova) Datum utkání: 24.10.2021 Výkop: 20:00 AF: D 3/4 – H 3/1 Fair play: D 38 – H 38
Branky (asistence): 1. Kratochvíl Vít (Jelínek David), 3. Kazda Matyáš (Jelínek David), 8. Kazda Matyáš (Bína Marek), 10. Kazda Matyáš (Bína Marek), 11. Kratochvíl Vít (Razák Filip), 12. Franc Jan, 17. Provazník Kryštof (Kratochvíl Vít), 21. Kratochvíl Vít (Hořák Dominik), 23. Kazda Matyáš (Šorsák Jakub), 27. Bína Marek (Franc Jan), 37. Kratochvíl Vít (Hořák Dominik), 39. Patrman Petr (Kratochvíl Vít), 40. Kazda Matyáš (Franc Jan)
FTZS Liberec B: Yerasov Dmitriy, Provazník Kryštof, Bína Marek, Franc Jan, Jelínek David, Kazda Matyáš, Kratochvíl Vít, Patrman Petr, Razák Filip, Šorsák Jakub, Hořák Dominik
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Rada Jan, Román Jiří, Velebil Václav, Ryšavý Filip, Kalvoda Ondřej, Němec Aleš Nejlepší hráči: Kazda M., Kratochvíl V., Jelínek D. (všichni FTZS Liberec B)

O1A0103 Pampuch Liberec - FC Atletico Chomutov 11 : 0 (5 : 0)

Rozhodčí: Nagy Zdeněk (8,3), Čurda Michal (8,3) Delegát: Černý Martin Diváků: 20 Místo konání: SH Liberec (Aréna) Datum utkání: 23.10.2021 Výkop: 19:30 AF: D 2/2 – H 2/3 Fair play: D 38 – H 38
Branky (asistence): 1. Rumler Štěpán (Průcha Michal), 3. Lochman David (Pekař Petr), 4. Průcha Michal (Rumler Štěpán), 6. Lochman David (Moravec Dalibor), 17. Vlastní, 27. Soukeník Petr (Rumler Štěpán), 29. Gazquez Joaquín (Moravec Dalibor), 32. Průcha Michal (Pekař Petr), 33. Firman Lukáš (Moravec Dalibor), 36. Rumler Štěpán (Moravec Dalibor), 37. Rumler Štěpán (Vik Tadeáš)
Pampuch Liberec: Vik Tadeáš, Moravec Dalibor, Soukeník Petr, Průcha Michal, Firman Lukáš, Pekař Petr, Čermák Lukáš, Lochman David, Gazquez Joaquín, Rumler Štěpán, Rumler Pavel, Svinka Pavel
FC Atletico Chomutov: Otáhal Václav, Moravec Miloslav, Naďal Michal, Matoušek Daniel, Mohyla Zbyněk, Zrebňák David, Horáček Jiří Nejlepší hráči: Moravec D., Lochman D. (oba Pampuch Liberec), Horáček J. (Chomutov)

O1A0104 SK Olympik Mělník B - volno

O1A0105 Futsal Club Brandýsek - FC Betis Kadaň 5 : 5 (1 : 2)

Rozhodčí: Říha Jaroslav (8,4), Bázler Jiří (8,4) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 50 Místo konání: SH Kladno Datum utkání: 23.10.2021 Výkop: 20:00 AF: D 5/6 – H 4/7 Fair play: D 37 – H 34
Branky (asistence): 8. Houha Lukáš (Kroc Lukáš), 27. Tesař Tomáš (Houha Lukáš), 35. Vokoun Martin, 36. Steinbach Vojtěch (Tesař Tomáš), 39. Houha Lukáš (Tesař Tomáš) - 11. Schreiner Filip, 18. Hrdinka Patrik (Frajt Lukáš), 34. Hrdinka Patrik (Schreiner Filip), 36. Kardos Imrich (Kaidl Lukáš), 38. Hrdinka Patrik (Schreiner Filip)
ŽK: Tesař Tomáš - Hrdinka Valter, Kardos Imrich, Schreiner Filip
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Kroc Lukáš, Kroc Patrik, Vokoun Martin, Zíka Jan, Steinbach Vojtěch, Houha Lukáš
FC Betis Kadaň: Šinágl Ladislav, Škůrek Ladislav, Hrdinka Patrik, Hrdinka Valter, Kardos Imrich, Peinelt Jan, Schreiner Filip, Kaidl Lukáš, Frajt Lukáš Nejlepší hráči: Tesař T. (Brandýsek), Hrdinka P. (Kadaň), Houha L. (Brandýsek)