Události 4.kola

Po čtvrtém kole je bez bodové ztráty již jen jeden celek, a to pražský Bohemians 1905. Liberecké derby připravilo první porážku Pampuchu od rezervy FTZS, která otočila nepříznivý vývoj v závěru utkání. První výhra Kadaně přinesla dvouciferný debakl Chomutovu. Nulu na svém bodovém kontě smazaly Dobřichovice, ale získaly jen jeden od za remízu s Brandýskem. Poprvé se z výhry raduje také Česká Lípa, která trochu nečekaně vysoko smázla rezervu Mělníku B, pro hosty je to první ztráta v soutěži. Aktivitě i tabulce střelců vládne Kazda M. z FTZS Liberec B 11 (8+3).

Statistiky: ve čtvrtém kole měly v souboji domácí hosté mírně navrch domácí celky v poměru 2 1 1, jediný, kdo veze výhru zvenku, je Kadaň z Chomutova, bod po smazání dvoubrankové ztráty získal Brandýsek v Dobřichovicích. Dvě utkání přinesla brankové hody, 13 branek nadělila Česká Lípa Mělníku B, padlo zde také nejvíce branek v utkání, a to celkem 18, a 12 branek připravila Kadaň domácímu Chomutovu. K utkání nastoupilo rekordních celkem 86 hráčů, nejvíce jich nominovala rezerva FTZS Liberec, a to maximum 14, nejméně naopak Brandýsek a Česká Lípa, jen po 8. Celkem bylo vstřeleno 46 branek (průměr na zápas 11,50), domácí jich vstřelili 23 (průměr na zápas 5,75), hosté se trefili také 23x (průměr na zápas 5,75). Toto kolo navštívilo rekordních 151 diváků, nejvíce jich našlo cestu do chomutovské haly, a to 80. Uděleno bylo celkem 8 žlutých karet, nejvíce jich viděl Chomutov, a to 3. Hrálo se slušně, opět bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíral Chomutov, a to 11, nejslušnějším celkem v této činnosti byly Dobřichovice, jen se 3 fauly.

Kadaňský Betis rozstřílel po přestávce domácí chomutovské Atletico, hostitele zlobila koncovka, hosté mají dva hattricky, Schreiner F. a Skopal J., pět branek připravil Hrdinka P. Začátek utkání byl vyrovnaný. Jako první udeřili domácí již ve 2 minutě hry Lvem, ale z vedení se dlouho neradovalo. Hosté vyrovnali P. Hrdinkou a brzy strhl vedení na kadaňskou stranu Frajt. Krátce před poločasovým hostem se Frajt trefil podruhé a hosté tak šli do druhé části hry spokojenější s dvoubrankovým náskokem. Po změně stran si domácí vypracovali řadu slibných šancí, ale dokázali proměnit jen jednu před koncem zápasu Krásou. To soupeř si počínal k koncovce daleko lépe a neustále svůj náskok navyšoval. Pět různých střelců v pořadí Schreiner, Skopal, Kardos, Schreiner podruhé, Hrdinka V., Peinelt, připravili měčbol na desítku pro Skopala, který o minutu později zkompletoval i hattrick. Stejný kousek stihl trefit dvě minuty před koncem i Schreiner, který bodoval ve všech třech vystoupeních Kadaně. Chomutov zůstává na nule, potřebuje najít střelce.

Dobřichovický Sokol si rozdělil body s Brandýskem, vše podstatné stihly obě mužstva ještě do přestávky, prim hráli oba gólmani. Na první změnu skóre se muselo čekat celých 11 minut, než se trefil domácí Štědroňský. Po čtvrthodině hry se hostitel radoval podruhé, pojistku přidal Seidler. Závěr první půle ale patřil hostům, který dvěma slepenými góly Houhy a Erakoviče stal poločasový nerozhodný stav. Jak se později ukázalo, ve druhé polovině utkání byl zapisovatel celkem zbytečný, jedinou jeho činností byly dvě žluté karty udělené v poslední minutě utkání. Obě mužstva si vytvořila řadu šancí, ale oba gólmani předváděli famózní výkony a za svá záda již nic nepustili. Vzhledem k průběhu hry byla remíza velice spravedlivá. Dobřichovice si tak na první výhru musí ještě počkat, musí najít i nějaké střelce, zatím mají nejnižší počet vstřelených branek. Brandýsek ještě nepoznal hořkost porážky, ale má již druhou remízu.

Českolipský Reas naděli rezervě mělnického Olympiku 13 branek, pevná obrana a vydařené brejky slavily úspěch, rozhodnuto bylo ještě do přestávky, Kliment se trefil 4x, hattrick připojil Sedláček. Domácí od začátku dobře bránili a nepouštěli soupeře do zakončení. Díky využívání brejkových situací si od 9 minuty neustále navyšovali své vedení a kontrolovali vývoj utkání. Na sedmi brankách do poločasu se podílel Kliment hattrickem, Sedláček se prosadil dvakrát, další branky připojili Kašubiak a Bican. Hosté kontrovali jedinou brankou od Gabča ml. Druhé dějství začalo brankovou úrodou, která skončila 2:2, domácí Sedláček si zkompletoval hattrick, Bican se prosadil podruhé, u hostů se podruhé trefil Gabčo ml. a branku vstřelil i Svoboda. Desítku domácí stihli do 28 minuty hry Kašubiakem, další branky přidali ještě Kliment počtvrté a Karas završil skóre na domácí straně dvěma góly. Soupeř trochu zmírnil porážku Danielem a Vaculíkem. Česká Lípa se tak raduje z úvodní výhry v soutěži, rezerva Mělníku naopak poprvé padla.

Liberecké derby druholigové úrovně rozhodla pro sebe rezerva FTZS až v závěru utkání, když nejprve smazala dvoubrankové vedení Pampuchu, aby pak připravila hostům první porážku v soutěži. Utkání velmi dobré úrovně. Hosté ze začátku byli překvapeni vysokým tlakem na obranu a již v 1 minutě inkasovali od Hejla. Po vstřelené brance se hra postupně začala vyrovnávat a hosté se začali dostávat do zakončení. Po individuálních chybách nastal obrat ve skóre, na vyrovnávací branku P. Rumlera ještě domácí zareagovali Šorsákem, ale další vyrovnání zařídil kapitán Čeřovský a vzápětí Čermák poslal hosty poprvé i do vedení, které si přenesli do druhé části hry. Pokračovalo se ve vysokém tempu, jedna akce následovala druhou na obou stranách. Byli to hosté, kteří si navýšili vedení Soukeníkem, ale hostitel se nenechal rozhodit a postupně začal náskok soupeře smazávat. Kontaktní branku trefil Daněk, poté přidal dvě branky Kazda a tím dokonal obrat. Tři minuty před koncem ještě přišla pojistka od druhé trefy Daňka. Domácí Šorsák si udržuje 100 % bodovou aktivitu (3+1).

Střelcem kola se stal se 4 góly Kliment D. z České Lípy. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 5 branek, byl Hrdinka P. z Kadaně.

Historické statistiky: 600 branku Kadaně trefil v 6 sezóně trefil Schreiner F. 100 branku České Lípy vstřelil ve 2 sezóně Kašubiak J.

čekatelé: Kroc P. (Brandýsek) – 3 branky do stovky, 8 sezóna, Škůrek L. (Kadaň) – 3 branky do stovky, 5 sezóna, Raichard J. (Brandýsek) – 5 bodů do dvoustovky, 195 (136+59), 9 sezóna, Prejsa T. (Mělník B) – 3 body do stovky, 97 (54+43), 4 sezóna, Vaněk J. (Brandýsek) – 7 bodů do stovky, 93 (62+31), 5 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 11 branek do stovky, 8 sezóna, Kroc L. (Brandýsek) – 14 branek do stovky, 10 sezóna, Hrdinka P. (Kadaň) – 11 bodů do stovky, 89 (48+41), 3 sezóna, Obermajer L. (Dobřichovice) – 18 branek do stovky, 3 sezóna, Janouš M. (Dobřichovice) – 18 bodů do stovky, 82 (54+28), 3 sezóna, Gabčo J. ml. (Mělník B) – 15 bodů do stovky 85 (55+30), 3 sezóna, Kaválek M. (Brandýsek) – 19 bodů do stovky, 81 (50+31), 3 sezóna

Sestava 4.kola:

Dvořák p. (Brandýsek) – Kliment D. (Česká Lípa), Sedláček V. (Česká Lípa), Schreiner F. (Kadaň), Hrdinka P. (Kadaň)

O1A0401 Bohemians Praha 1905 - volno

O1A0402 FC Atletico Chomutov - FC Betis Kadaň 2 : 12 (1 : 3)

Rozhodčí: Macháček Jiří (8,2), Pašek Lukáš (8,3) Delegát: Vaněk Václav Diváků: 80 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 14.11.2021 Výkop: 18:15 AF: D 5/6 – H 5/4 Fair play: D 31 – H 38
Branky (asistence): 2. Lev Matyáš, 37. Krása Filip - 8. Hrdinka Patrik (Kardos Imrich), 10. Frajt Lukáš (Peinelt Jan), 18. Frajt Lukáš (Schreiner Filip), 26. Schreiner Filip (Frajt Lukáš), 28. Skopal Jaromír (Hrdinka Patrik), 29. Kardos Imrich (Hrdinka Patrik), 31. Schreiner Filip, 32. Hrdinka Valter, 35. Peinelt Jan (Hrdinka Patrik), 36. Skopal Jaromír (Hrdinka Patrik), 37. Skopal Jaromír (Hrdinka Patrik), 38. Schreiner Filip (Kozlík David)
ŽK: Schejbal Patrik, Moravec Miloslav, Krása Filip - Peinelt Jan
FC Atletico Chomutov: Schejbal Patrik, Moravec Miloslav, Matoušek Daniel, Krása Filip, Folwarczny David, Myšička Karel ml., Zrebňák David, Žorna Zbyněk, Lev Matyáš, Myšička Karel, Reiner Denis, Chaloupecký Václav, Naďal Michal
FC Betis Kadaň: Živnůstka David, Hrdinka Patrik, Hrdinka Valter, Kardos Imrich, Kozlík David, Schreiner Filip, Frajt Lukáš, Skopal Jaromír, Peinelt Jan, Janeček David, Trnka Lukáš Nejlepší hráči: Schreiner F., Skopal J. (oba Kadaň), Myšička K. ml. (Chomutov)

O1A0403 TJ Sokol Dobřichovice - Futsal Club Brandýsek 2 : 2 (2 : 2)

Rozhodčí: Chyba Michal (8,4), Vala Luboš (8,3) Delegát: Kudrna Ladislav Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 12.11.2021 Výkop: 20:00 AF: D 1/2 – H 2/3 Fair play: D 34 – H 38
Branky (asistence): 11. Štědronský Martin (Rada Lukáš), 16. Seidler Zdeněk (Rada Lukáš) - 19. Houha Lukáš (Tesař Tomáš), 20. Eraković Aleksandar (Kroc Patrik)
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Rada Jan, Halenka Jakub, Velebil Václav, Seidler Zdeněk, Štědronský Martin, Rada Lukáš, Román Jiří, Němec Aleš, Kubata Vojtěch
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Kroc Patrik, Dermek Martin, Houha Lukáš, Eraković Aleksandar, Vokoun Martin, Basel Jonáš Nejlepší hráči: Dvořák P. (Brandýsek), Geissler J. (Dobřichovice), Tesař T. (Brandýsek)

O1A0404 Reas Česká Lípa - SK Olympik Mělník B 13 : 5 (7 : 1)

Rozhodčí: Zlatník Jakub (8,3), Čurda Michal (8,3) Delegát: Poppr Zbyněk Diváků: 21 Místo konání: SH Česká Lípa Datum konání: 13.11.2021 Výkop: 20:00 AF: D 4/5 – H 6/1 Fair play: D 36 – H 38
Branky (asistence): 9. Kliment Dan, 11. Sedláček Václav (Karas Tomáš), 15. Kliment Dan (Sedláček Václav), 17. Kašubiak Jakub (Sedláček Václav), 18. Kliment Dan, 19. Bican Martin (Kliment Dan), 20. Sedláček Václav (Sixta Miroslav), 21. Sedláček Václav, 23. Bican Martin (Kliment Dan), 28. Kašubiak Jakub, 33. Kliment Dan (Bican Martin), 36. Karas Tomáš, 40. Karas Tomáš (Sedláček Václav) - 18. Gabčo Josef ml. (Šuba Pavel ml.), 22. Gabčo Josef ml. (Šuba Pavel ml.), 23. Svoboda David (Gabčo Josef ml.), 31. Daniel Ivan (Vaculík Jan), 34. Vaculík Jan
ŽK: Podešva Jiří - 0
Reas Česká Lípa: Podešva Jiří, Kliment Dan, Sixta Miroslav, Sedláček Václav, Bican Martin, Kašubiak Jakub, Karas Tomáš, Nevrlý Ladislav
SK Olympik Mělník B: Rusak Pavlo, Frýzek Lukáš, Bouška Martin, Gabčo Josef ml., Svoboda David, Merta Matěj, Daniel Ivan, Šuba Pavel ml., Vaculík Jan Nejlepší hráči: Kliment D., Sedláček V. (oba Česká Lípa), Rusak P. (Mělník B)

O1A0405 FTZS Liberec B - Pampuch Liberec 6 : 4 (2 : 3)

Rozhodčí: Vlašič Miroslav (8,4), Vlašič Jiří (8,4) Delegát: Černý Martin Diváků: 50 Místo konání: SH Liberec, Dobiášova Datum konání: 14.11.2021 Výkop: 20:00 AF: D 6/4 – H 4/3 Fair play: D 37 – H 38
Branky (asistence): 1. Hejl Šimon (Kazda Matyáš), 12. Šorsák Jakub (Jelínek Tomáš), 27. Daněk Jakub (Jelínek Tomáš), 32. Kazda Matyáš (Dvořák Miroslav), 36. Kazda Matyáš, 37. Daněk Jakub (Franc Jan) - 11. Rumler Pavel (Rumler Štěpán), 15. Čeřovský Lukáš, 18. Čermák Lukáš, 25. Soukeník Petr (Čeřovský Lukáš)
ŽK: Franc Jan - 0
FTZS Liberec B: Plechatý Tomáš, Provazník Kryštof, Daněk Jakub, Dvořák Miroslav, Franc Jan, Hejl Šimon, Hořák Dominik, Jelínek Tomáš, Kazda Matyáš, Kratochvíl Vít, Patrman Petr, Razák Filip, Šorsák Jakub, Yerasov Dmitriy
Pampuch Liberec: Vik Tadeáš, Čeřovský Lukáš, Soukeník Petr, Průcha Michal, Rumler Štěpán, Gazquez Joaquín, Rumler Pavel, Firman Lukáš, Čermák Lukáš, Pekař Petr, Svinka Pavel, Moravec Dalibor, Jilemnický Jan Nejlepší hráči: Vik T. (Pampuch Lb), Hořák D. (FTZS Lb B), Rumler Š. (Pampuch Lb)