Události 5.kola

Pražský Bohemians 1905 drží stále plný bodový zisk, odváží si nyní výhru od nebezpečného libereckého Pampuchu. Střet rezervních celků dopadl daleko lépe pro liberecký FTZS, který nadělil domácímu mělnickému Olympiku desítku. Brandýsek si v domácím prostředí bezpečně poradil s českolipským Reasem. Kvalitnější koncovka přinesla tři body hostitelskému Betisu z Kadaně v souboji s dobřichovickými Sokoly, domácí kanonýr Schreiner se trefil celkem 4x. Aktivitu vede těsně liberecký Kazda M. z FTZS B. Ten vládne společně se Schreinerem F. z Kadaně i střelcům.

Statistiky: v pátém kole dopadl souboj domácí hosté nerozhodně v poměru 2 0 2, všichni papírový favorité splnili svoji povinnost. Jediný dvouciferný výsledek v podobě 10 vstřelených branek přišel z Mělnika, kde je nasbíral domácí Olympik B od liberecké rezervy FTZS, v tomto utkání, společně s duelem Brandýsek-Česká Lípa, také padlo nejvíce branek, a to po 13. K utkání nastoupilo celkem 78 hráčů, nejvíce jich nominovaly oba liberecké celky a Kadaň, a to po 11, nejméně jich nasadil Mělník B, jen 8. Celkem bylo vstřeleno 46 branek (průměr na zápas 11,50), domácí jich vstřelili 23 (průměr na zápas 5,75), hosté se trefili také 23x (průměr na zápas 5,75). Toto kolo navštívilo 130 diváků, nejvíce jich našlo cestu do kadaňské haly, a to 70. Uděleno bylo celkem 8 žlutých karet. Hrálo se slušně, opět bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíraly Dobřichovice, a to 10, nejslušnějším celkem v této činnosti byla Praha, jen se 3 fauly.

Pražský nováček, Bohemians 1905 si nadále drží neporazitelnost, veze si nejtěsnější výhru od libereckého Pampuchu, hosté otočili nepřiznivý stav až v samotném závěru utkání, měli dva dvougólový střelce Hrušku a Hořáka. Zajímavé, poměrně vyrovnané utkání dvou celků z popředí tabulky. Úvod vyšel skvěle hostiteli, když během 6 minuty vstřelil dvě slepené branky, jako první se trefil kapitán Čeřovský a pojistku přidal Gazguez. Zdálo se že domácí budou mít navrch, ale soupeř má dnes běhavé, mladé a perspektivní mužstvo. Nepřiznivý stav hosty nabudil, zvýšili tempo, hráli trpělivě, začali více běhat, kombinovat a včas přistupovali k libereckým hráčům, aby je dostali pod tlak. Tato taktika jim přinesla vyrovnání stavu, po 9 minutách hry vstřelil kontaktní branku kapitán Ploc a o chvilku později zařídil vyrovnávací branku Hruška. Také další, 16 minuta, přinesla dvě branky, tentokrát padly na obou stranách, nejprve si domácí vrátili vedení Firmanem, ale to mělo jepičí život, o který se postaral hostující Hořák. Oba celky šly tak do poločasové přestávky za nerozhodného stavu. I po změně stran se odehrávala na liberecké palubovce vyrovnaná bitva s velkým nasazením. Hostitel si bere další vedení po trefě Průchy, ale závěr patřil hostům. Pět minut před koncem se podruhé trefuje Hořák. Ke konci utkání hosté vyšachovali domácí obranu, na zadní tyč naběhl Hruška a trefou do prázdné přidal svůj druhý a zároveň vítězný gól. Závěrečné tři minuty hosté pod taktovkou svého trenéra již ubránili. 100 % bodovou si udržují dva hráči Bohemians, Hruška a Ploc.

Souboj rezerv mezi domácím mělnickým Olympikem a libereckým FTZS vyzněl jednoznačně pro hosty, kteří domácím nadělili nepopulární desítku, hosté kromě úvodní pasáže dominovali a zcela zaslouženě vyhráli, mezi střelce se zapsalo hned osm libereckých hráčů. Ve slušně hraném utkání hosté 2x udeřili po pár minutách hry, skóre otevřel Daněk a o minutu později navýšil vedení Hořák. Hostitele to ale nepoložilo a v 11 minutě dvěma slepenými góly srovnal stav, kontaktní branku trefil Špavelko a vzápětí vyrovnal Šubrt. Poté již začali v utkání dominovat hosté, kteří si dokázali vytvořit více střeleckých pokusů. Velice brzy si vrátili vedení Razákem, a další branka do přestávky od Dlaska přinesla hostům dvoubrankové vedení do poločasové pauzy. Ve druhé části se obraz hry nezměnil, domácím nepomohla ke zvratu ani hra bez brankáře. Hosté působili vyzrálejším dojmem a dařilo se jim vedení navyšovat. Po trefě Šorsáka a Hejla vedli již rozdílem čtyř branek a bylo prakticky rozhodnuto. Po půlhodině hry domácí vstřelili snižovací branku Kalabisem, ale to bylo vše. V závěrečné osmiminutovce se hosté prosadili ještě 4x a docílili dvouciferného vítězství. Šorsák se trefil podruhé, dále se mezi střelce zapsal Provazník a mečbol na desítku pro Provazníka, zařídil Kazda. Minimum faulů, pohledné akce, rozhodla lepší koncovka hostů. V bodové aktivitě zůstává 100 % liberecký Šorsák.

Bezpečná výhra domácího Brandýsku nad českolipským Reasem, domácí vedli od prvních minut, hosté udělali více chyb, které hostitel trestal, tři dvougólový střelci na domácí straně, L. Kroc, Houha a Erakovič, u hostů dva góly Sedláčka body nepřinesly. Začátek vyšel hostiteli perfektně, v úvodní minutě otevřel skóre L. Kroc a během krátké chvilky navýšil vedení Houha, ale pak dlouho nic. Až se hostům, po 12 minutách hry, podařilo snížit Dřevínkem. To probudilo domácí hráče k větší aktivitě, začali zase hrát a během dvou minut přidali dvě pojistky Vokounem a Erakovičem. Další šance na obou stranách zůstaly neproměněny, a tak šli do poločasové přestávky spokojenější domácí s tříbrankovým vedením. Úvod druhého dějství pro změnu vyšel lépe hostům snižovací brankou Bicana, ale více se svému hostiteli nedokázali přiblížit. Domácí postupně navyšovali své vedení až na rozdíl pěti branek, postupně se prosadili Zika, Erakovič podruhé a Houha také podruhé. Svůj druhý střelecký úspěch trefil také hostující Sedláček, ale to nestačilo. Hosté po chybách obrany ještě dvakrát lovili míč ze své svatyně po střelách Tesaře a L. Kroce (druhá trefa). Domácí hráči Tesař a Houha zůstávají v bodové aktivitě 100 %, Houha se i v každém utkání zapsal mezi střelce. Reas táhne zejména Sedláček, ale zatím to přineslo v soutěži jen jednu výhru.

Kadaňský Betis si na domácí palubovce poradil s dobřichovickými Sokoly, kvalitní divácká kulisa v podobě 70 diváků viděla celkem 11 branek a další výhru svého celku, kadaňský Schreiner se trefil celkem 4x, hosté marně dotahovali gólové manko, jen jednou se jim podařilo alespoň srovnat stav, utkání rozhodla efektivnější koncovka hostitelského celku. Od úvodu viděli diváci hezké akce a brzy se také mohli radovat z vedoucí branky Schreinera. Na další změnu skóre se muselo čekat celých 11 minut, než domácí navýšili vedení Frajtem a vzápětí ještě agilním Schreinerem. Zdálo se, že domácí mají utkání plně pod kontrolou, ale hosté hodně zlobili, bohužel ale nedokázali své šance proměňovat. Do poločasu se prosadil jen Němec a hosté šli do poločasové pauzy s dvoubrankovým mankem. Přestávka více prospěla hostům, možná důrazná domluva, určité zlepšená muška přinesly rychlé srovnání, po snižovací brance Seidlera trefil vyrovnání Chovan. Od tohoto stavu začali domácí opět hrát útočný futsal, Schreiner přidal další své dvě branky a přinesl potřebný klid pro svůj celek. Hosté sice ihned po rozehrání snížili Románem na rozdíl jediné branky, ale další nepřesnosti v zakončení neumožnili dohnat ztrátu. V závěrečné pětiminutovce domácí přidali ještě další pojistky Peineltem a penalty Kaidl. Domácí Schreiner boduje a střílí branky ve všech svých 4 vystoupeních.

Střelcem kola se stal se 4 góly Schreiner F. z Kadaně. Nejlepším asistentům tentokrát stačili dvě nahrávky na góly, Houhovi L. z Brandýsku, Hrdinkovi P. z Kadaně a Hejl Š. z FTZS Liberec B.

Historické statistiky:

čekatelé: Kroc P. (Brandýsek) – 3 branky do stovky, 8 sezóna, Škůrek L. (Kadaň) – 3 branky do stovky, 5 sezóna, Raichard J. (Brandýsek) – 5 bodů do dvoustovky, 195 (136+59), 9 sezóna, Prejsa T. (Mělník B) – 3 body do stovky, 97 (54+43), 4 sezóna, Vaněk J. (Brandýsek) – 7 bodů do stovky, 93 (62+31), 5 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 10 branek do stovky, 8 sezóna, Kroc L. (Brandýsek) – 12 branek do stovky, 10 sezóna, Hrdinka P. (Kadaň) – 9 bodů do stovky, 91 (48+43), 3 sezóna, Obermajer L. (Dobřichovice) – 18 branek do stovky, 3 sezóna, Janouš M. (Dobřichovice) – 18 bodů do stovky, 82 (54+28), 3 sezóna, Gabčo J. ml. (Mělník B) – 14 bodů do stovky 85 (55+31), 3 sezóna, Kaválek M. (Brandýsek) – 19 bodů do stovky, 81 (50+31), 3 sezóna

Sestava 5.kola:

Živnůstka D. (Kadaň) – Hruška F. (Praha) 2x, Houha L. (Brandýsek) 2x, Schreiner F. (Kadaň) 2x, Šorsák J. (FTZS Liberec B)

O1A0501 Pampuch Liberec - Bohemians Praha 1905 4 : 5 (3 : 3)

Rozhodčí: Nagy Zdeněk (8,4), Čurda Michal (8,4) Delegát: Houška Zbyněk Diváků: 30 Místo konání: SH Liberec, Aréna Datum konání: 20.11.2021 Výkop: 19:30 AF: D 3/5 – H 1/3 Fair play: D 37 – H 38
Branky (asistence): 6. Čeřovský Lukáš (Průcha Michal), 7. Gazquez Joaquín (Firman Lukáš), 16. Firman Lukáš (Lochman David), 28. Průcha Michal - 9. Ploc David (Lízálek Kryštof), 12. Hruška Filip (Pitloun Stanislav), 16. Hořák Jan, 35. Hořák Jan (Hruška Filip), 37. Hruška Filip (Hořák Jan)
ŽK: Gazquez Joaquín - 0
Pampuch Liberec: Vik Tadeáš, Čeřovský Lukáš, Moravec Dalibor, Firman Lukáš, Lochman David, Čermák Lukáš, Průcha Michal, Gazquez Joaquín, Blaschke Jan, Rumler Štěpán, Rumler Pavel
Bohemians Praha 1905: Ruml Matěj, Ploc David, Hořák Jan, Hruška Filip, Lízálek Kryštof, Pitloun Stanislav, Vejr Tomáš, Veselovský Matěj, Tuček Adam Nejlepší hráči: Pitloun S., Hruška F. (oba Praha), Čeřovský L. (Pampuch Liberec)

O1A0502 SK Olympik Mělník B - FTZS Liberec B 3 : 10 (2 : 4)

Rozhodčí: Bázler Jiří (8,4), Prágl Martin (8,4) Delegát: Milner Michal Diváků: 10 Místo konání: SH Mělník Datum konání: 21.11.2021 Výkop: 18:00 AF: D 3/2 – H 2/3 Fair play: D 37 – H 37
Branky (asistence): 11. Špavelko Kevin (Šanda Martin), 12. Šubrt Dominik (Gabčo Josef ml.), 30. Kalabis Jan (Šubrt Dominik) - 3. Daněk Jakub (Kazda Matyáš), 4. Hořák Dominik, 12. Razák Filip (Franc Jan), 19. Dlask Jakub, 22. Šorsák Jakub, 25. Hejl Šimon, 32. Šorsák Jakub (Dlask Jakub), 35. Provazník Kryštof (Hejl Šimon), 39. Kazda Matyáš (Daněk Jakub), 40. Provazník Kryštof (Hejl Šimon)
ŽK: Frýzek Lukáš - Kazda Matyáš
SK Olympik Mělník B: Šanda Martin, Frýzek Lukáš, Gabčo Josef ml., Babovák Jan, Špavelko Kevin, Kalabis Jan, Šubrt Dominik, Boušek Pavel
FTZS Liberec B: Dlask Jakub, Provazník Kryštof, Daněk Jakub, Franc Jan, Hejl Šimon, Hořák Dominik, Kazda Matyáš, Kratochvíl Vít, Patrman Petr, Razák Filip, Šorsák Jakub Nejlepší hráči: Kazda M., Šorsák J. (oba FTZS Liberec B), Kalabis J. (Mělník B)

O1A0503 Futsal Club Brandýsek - Reas Česká Lípa 9 : 4 (4 : 1)

Rozhodčí: Lutka Josef (8,4), Laštovička Stanislav (8,4) Delegát: Vaněk Václav Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Kladno Datum konání: 21.11.2021 Výkop: 15:00 AF: D 6/3 – H 3/4 Fair play: D 38 – H 34
Branky (asistence): 1. Kroc Lukáš (Vokoun Martin), 2. Houha Lukáš (Kroc Lukáš), 13. Vokoun Martin (Houha Lukáš), 15. Eraković Aleksandar (Kroc Patrik), 22. Zíka Jan (Houha Lukáš), 25. Eraković Aleksandar, 32. Houha Lukáš (Zíka Jan), 36. Tesař Tomáš, 39. Kroc Lukáš (Tesař Tomáš) - 12. Dřevínek Petr (Sedláček Václav), 21. Bican Martin (Nevrlý Ladislav), 33. Sedláček Václav (Dřevínek Petr), 34. Sedláček Václav (Neuman René)
ŽK: 0 - Polák Miroslav Jos, Sedláček Václav
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Kroc Lukáš, Kroc Patrik, Zíka Jan, Basel Jonáš, Houha Lukáš, Eraković Aleksandar, Vokoun Martin
Reas Česká Lípa: Neuman René, Hrdlička Ondřej, Hřeben Jiří, Polák Miroslav Jos, Pavlovec Petr, Dřevínek Petr, Nevrlý Ladislav, Sedláček Václav, Bican Martin Nejlepší hráči: Dvořák P., Houha L. (oba Brandýsek), Dřevínek P. (Česká Lípa)

O1A0504 FC Betis Kadaň - TJ Sokol Dobřichovice 7 : 4 (3 : 1)

Rozhodčí: Macháček Jiří (8,4), Pašek Lukáš (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 70 Místo konání: SH Kadaň Datum konání: 19.11.2021 Výkop: 19:30 AF: D 6/3 – H 4/6 Fair play: D 36 – H 37
Branky (asistence): 2. Schreiner Filip (Peinelt Jan), 13. Frajt Lukáš (Hrdinka Patrik), 14. Schreiner Filip (Živnůstka David), 26. Schreiner Filip, 30. Schreiner Filip, 35. Peinelt Jan (Hrdinka Patrik), 38. Kaidl Lukáš - 18. Němec Aleš, 21. Seidler Zdeněk (Rada Jan), 22. Chovan Michal, 30. Román Jiří (Seidler Zdeněk)
ŽK: Hrdinka Patrik, Kaidl Lukáš - Němec Aleš
FC Betis Kadaň: Živnůstka David, Škůrek Ladislav, Hrdinka Patrik, Hrdinka Valter, Kardos Imrich, Schreiner Filip, Frajt Lukáš, Kaidl Lukáš, Peinelt Jan, Skopal Jaromír, Roub Adam
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Halenka Jakub, Velebil Václav, Plzák Michal, Seidler Zdeněk, Němec Aleš, Román Jiří, Ryšavý Filip, Rada Jan, Chovan Michal Nejlepší hráči: Živnůstka D. (Kadaň), Němec A. (Dobřichovice), Hrdinka P. (Kadaň