Události 13.kola

Liberecké derby v přímém souboji o čelo tabulky přineslo všechny body rezervě FTZS Liberec, liberecký Pampuch kromě bodů přišel i o vyloučeného brankáře. Kadaňský Betis si připsal povinnou kontumační výhru s chomutovským Atleticem. Rezerva mělnického Olympiku potvrdila roli favorita s českolipským Reasem po přestávce, hosty doslova rozstřílel 6 góly Gabčo J. ml. Také Brandýsek přehrál svého soupeře, dobřichovické Sokoly, ve druhé části hry, hru režíroval domácí kapitán Tesař T. Na čele aktivity se nic nemění, vede dvojice Schreiner F. 33 (26+7) z Kadaně a Hruška F. 33 (20+13) z Prahy.

Statistiky: v tomto kole dopadl souboj domácí hosté zcela nerozhodně v poměru 2 0 2 (započítaná kontumace klubu Chomutova). Favorité více méně potvrdili své role. Žádné velké brankové hody se nekonaly, nejvíce branek nabídlo utkání Mělníku B a Českou Lípou a to celkem 12, polovinu z nich trefil mělnický snajpr Gabčo J. ml. K utkání nastoupilo celkem 68 hráčů, nejvíce jich nominoval Mělník B, a to 12, nejméně jich nasadil Brandýsek, jen 7. Celkem bylo vstřeleno 39 branek, (průměr na zápas 9,75), domácí jich vstřelili 25 (průměr na zápas 6,25), hosté se trefili 14x (průměr na zápas 3,50). Toto kolo navštívilo celkem 68 diváků, nejvíce jich našlo cestu do liberecké haly na derby, a to 48. Uděleno bylo celkem 8 žlutých karet, polovinu z nich obdržel Mělník B. Jediným červeným hříšníkem byl brankář Pampuchu Liberec Vik T. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíral Brandýsek, a to 10, nejslušnějšími celky v této činnosti byly Dobřichovice a FTZS Liberec B, s 5 fauly.

Brandýsek přehrál na své palubovce dobřichovický Sokol, domácím zajistil výhru po přestávky prakticky jediný hráč, Tesař T. 1+6, definitivní rozhodnutí přišlo až v závěrečné pětiminutovce, domácí Vokoun přidal čistý hattrick. Vyrovnané utkání v prvním poločase i díky absenci diváků bez většího náboje. Do vedení se dostalo po 8 minutách hry domácí Steinbachem, o chvilku později soupeř srovnal Němcem. Další změny skóre si oba celky nechaly do druhé části hry, a tak šly do poločasové přestávky za nerozhodného stavu. Druhé dějství vzal na své futsalky domácí kapitán Tesař, který byl u všech domácích branek, na prvních šest přihrával, poslední branku svého celku vstřelil sám. Ostatní spoluhráče strhl domácí kapitán k velice dobrému výkonu. Druhý poločas sice začali lépe hosté, když jim vedení zajistil Román J., ale začal úřadovat také domácí Vokoun M., který svým čistým hattrickem během 7 minut vrátil vedení na stranu hostitele. Hostující Román J. svým druhým zásahem ještě vykřesal naději, ale závěr utkání patřil domácím, Steinbach svým druhým gólem přidal pojistku, další branky ještě připojili Houha L. a nejlepší hráč utkání Tesař T. Hosté jen kosmeticky upravili nepříznivý stav v poslední minutě druhou trefou Němce J. Také hosté přispěli ke kvalitnímu druhému poločasu, ale nedokázali si poradit s famózním kapitánem domácího celku. Brandýsek si pátou výhrou v soutěži udržel šestou příčku, nejlepším v aktivitě je Tesař T. 24 (10+14), který bodoval ve svých devíti utkáních. Dobřichovice mají čtvrtou porážku v řadě a zůstávají sedmé, nejlepším v aktivitě je Rada J. 14 (4+10).

Kadaňský Betis si připsal povinnou kontumační výhru s chomutovským Atleticem.

Rezerva mělnického Olympiku přehrála českolipský Reas zlepšenou koncovkou po přestávce, kdy začal opět kralovat domácí kanonýr Gabčo J. ml., který se prosadil celkem 6x, hosté již nestačili bránit, a nakonec nebyli daleko od nepopulární desítky. Utkání dobré úrovně hlavně v první půli, kdy hosté dokázali držet krok s domácím favoritem především v proměňování šancí. Oba celky se dostávaly do dobrých brankových příležitostí, ale samotné proměňování bylo pro oba celky velkým oříškem. Jako první se radovali ze vstřelené branky hosté po 8 minutách hry kapitánem Klimentem D. Domácí kontrovali dvěma zásahy kanonýra Gabča J. ml. Soupeř sice v té samé minutě srovnal stav Halbichem D., ale nakonec byli po první části hry přeci jen spokojenější domácí, kterým vrátil vedení zkompletovaným čistým hattrickem Gabčo J. ml. Po změně stran se domácí přeci jen častěji dostávali poměrně snadno do přečíslení a potvrdili to dalšími góly. Nejprve pojistku přidal po 3 minutách druhého poločasu Nečas L., a další zásahy si ponechal hostitel na závěrečnou osmiminutovku. Trefil se Martinec J., Nečas L. podruhé a závěr patřil opět Gabčovi J. ml., který stihl další čistý hattrick. Soupeř kontroval jedinou brankou, v poslední minutě se podruhé v tomto utkání trefil Halbich D. Mělník B se sedmou výhrou v soutěži posunul na čtvrté místo tabulky, nejlepším v aktivitě je Gabčo J. ml. 19 (12+7), který bodoval ve všech syých pěti utkáních. Česká Lípa posledních 5 kol nebodovala a je nadále osmá, nejlepším v aktivitě je Sedláček V. 28 (19+9).

Liberecké derby přineslo přímý souboj o čelo tabulky a spokojenější z něho odešla rezerva FTZS Liberec. Hráči FTZS B si vytvořili dostatečný náskok ještě do přestávky, když potrestali individuální chyby soupeře, zmar domácího Pampuchu podtrhnul vyloučením domácí gólman Vik T. v úvodu druhého poločasu. Od úvodu byli lepší hráči rezervního FTZS, kteří si vytvářeli více vyložených brankových šancí. Pozadu nebyl ani Pampuch, ale byl na štíru s koncovkou, a navíc dělal velké individuální chyby. První změna skóre nastala po 10 minutách hry a FTZS B šlo do vedení Šorsákem J., pak následovaly tři slepené branky v podání Žočka J., Hořáka D. a opět se trefil Šorsák J. Pro hráče Pampuchu zůstala branka FTZS B zakletá a museli o přestávce přemýšlet, jak likvidovat čtyřbrankové manko. Hned v úvodu druhé části hry však inkasovali pátou branku od Žočka J. a definitivně se jim vše zbortilo ve 26 minutě, kdy byl vyloučen jejich brankář Vik T. za hraní rukou mimo PÚ. Pampuch oslabení přečkal bez úhony, ale branky přišly pozdě až za rozhodnutého stavu v závěru utkání. Nulu smazal Rumler Š. z penalty, dvě branky trefil Rumler P. a mezi střelce se zapsal také Firman L. FTZS B si vrátili pětibrankové náskoky po trefách kapitána Patrmana P. a druhé branky Hořák D. FTZS B hrál od 32 minuty pod hrozbou PVK6AF, ale další fauly již nepřidal. FTZS Liberec B má pět výher v řadě a nyní je na čele, nejlepším v aktivitě zůstává Kazda M. 24 (16+8), který bodoval ve svých sedmi vystoupeních. Pampuch Liberec přerušil sérii 6 výher v řadě a nyní je druhý, nejlepším v aktivitě je Rumler Š. 22 (12+10), ve všech svých šesti utkáních bodoval Čeřovský L.

Střelcem kola se stal se 6 góly Gabčo J. ml z Mělníku B. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 6 branek, byl Tesař T. z Brandýsku.

Historické statistiky:

700 branku Mělníku B trefil v 6 sezóně Gabčo J. ml.

Svůj 100 bod aktivity, nyní 100 (54+46), vstřelil ve 4 sezóně Prejsa T. z Mělníku B.

čekatelé: Kroc P. (Brandýsek) – 1 branka do stovky, 8 sezóna, Škůrek L. (Kadaň) – 3 branky do stovky, 5 sezóna, Raichard J. (Brandýsek) – 5 bodů do dvoustovky, 195 (136+59), 9 sezóna, Vaněk J. (Brandýsek) – 7 bodů do stovky, 93 (62+31), 5 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 2 branky do stovky, 8 sezóna, Kroc L. (Brandýsek) – 12 branek do stovky, 10 sezóna, Obermajer L. (Dobřichovice) – 18 branek do stovky, 3 sezóna, Janouš M. (Dobřichovice) – 17 bodů do stovky, 83 (55+28), 3 sezóna, Gabčo J. ml. (Mělník B) – 6 bodů do stovky 94 (63+31), 3 sezóna, Kaválek M. (Brandýsek) – 19 bodů do stovky, 81 (50+31), 3 sezóna

Sestava 13.kola:

Plechatý T. (FTZS Lb B) – Tesař T. (Brandýsek) 3x, Gabčo J. ml. (Mělník B), Šorsák J. (FTZS Lb B) 3x, Vokoun M. (Brandýsek)

O1A1301 Bohemians Praha 1905 - volno

O1A1302 FC Betis Kadaň - FC Atletico Chomutov 5 : 0 kontumačně

O1A1303 Futsal Club Brandýsek - TJ Sokol Dobřichovice 7 : 4 (1 : 1)

Rozhodčí: Svoboda Richard (8,4), Říha Jaroslav (8,4) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 10 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 28.1.2022 Výkop: 20:30 AF: D 5/5 – H 1/4 Fair-play: D 36 – H 36
Branky (asistence): 8. Steinbach Vojtěch (Tesař Tomáš), 23. Vokoun Martin (Tesař Tomáš), 27. Vokoun Martin (Tesař Tomáš), 30. Vokoun Martin (Tesař Tomáš), 35. Steinbach Vojtěch (Tesař Tomáš), 38. Houha Lukáš (Tesař Tomáš), 39. Tesař Tomáš (Dvořák Pavel) - 10. Němec Aleš (Rada Jan), 22. Román Jiří (Rada Jan), 32. Román Jiří (Plzák Michal), 40. Němec Aleš (Román Jiří)
ŽK: Vokoun Martin - Babiak Matyáš
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Kroc Patrik, Houha Lukáš, Steinbach Vojtěch, Basel Jonáš, Vokoun Martin
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Císař Jakub, Rada Jan, Román Jiří, Babiak Matyáš, Kubata Vojtěch, Halenka Jakub, Němec Aleš, Plzák Michal Nejlepší hráči: Tesař T., Vokoun M. (oba Brandýsek), Román J. (Dobřichovice)

O1A1304 SK Olympik Mělník B - Reas Česká Lípa 9 : 3 (3 : 2)

Rozhodčí: Vlašič Jiří (8,4), Prágl Martin (8,3) Delegát: Černý Martin Diváků: 10 Místo konání: SH Mělník Datum konání: 28.1.2022 Výkop: 20:00 AF: D 5/3 – H 4/3 Fair-play: D 33 – H 38
Branky (asistence): 7. Gabčo Josef ml., 13. Gabčo Josef ml. (Nečas Lukáš), 19. Gabčo Josef ml. (Nečas Lukáš), 23. Nečas Lukáš (Prejsa Tomáš), 32. Martinec Jakub (Rypka Lukáš), 33. Nečas Lukáš (Prejsa Tomáš), 34. Gabčo Josef ml., 36. Gabčo Josef ml. (Prejsa Tomáš), 40. Gabčo Josef ml. (Rypka Lukáš) - 6. Kliment Dan, 16. Halbich David (Sedláček Václav), 40. Halbich David (Kliment Dan)
ŽK: Gabčo Josef ml., Nečas Lukáš, Prejsa Tomáš, Rypka Lukáš - 0
SK Olympik Mělník B: Bouška Martin, Šanda Martin, Gabčo Josef ml., Machytka Patrik, Nečas Lukáš, Prejsa Tomáš, Frýzek Lukáš, Kubáč Martin, Rypka Lukáš, Merta Matěj, Martinec Jakub, Rusak Pavlo
Reas Česká Lípa: Neuman René, Kliment Dan, Nevrlý Ladislav, Halbich David, Kučera Petr, Bican Martin, Kašubiak Jakub, Sedláček Václav, Heptner Milan Nejlepší hráči: Gabčo J. ml. (Mělník B), Halbich D. (Česká Lípa), Kubáč M. (Mělník B)

O1A1305 Pampuch Liberec - FTZS Liberec B 4 : 7 (0 : 4)

Rozhodčí: Nagy Zdeněk (8,4), Čurda Michal (8,4) Delegát: Milner Michal Diváků: 48 Místo konání: SH Dukla Liberec Datum konání: 30.1.2022 Výkop: 20:30 AF: D 1/5 – H 0/5 Fair-play: D 35 – H 37
Branky (asistence): 32. Rumler Štěpán, 36. Rumler Pavel (Stýbal Michal), 39. Firman Lukáš, 40. Rumler Pavel (Rumler Štěpán) - 10. Šorsák Jakub (Bína Marek), 15. Žoček Jakub (Bína Marek), 16. Hořák Dominik (Žoček Jakub), 17. Šorsák Jakub, 23. Žoček Jakub (Hořák Dominik), 35. Patrman Petr (Šorsák Jakub), 37. Hořák Dominik
ŽK: 0 - Plechatý Tomáš, Bína Marek ČK: Vik Tadeáš - 0
Pampuch Liberec: Vik Tadeáš, Moravec Dalibor, Průcha Michal, Soukeník Petr, Rumler Štěpán, Čermák Lukáš, Firman Lukáš, Rumler Pavel, Svinka Pavel, Stýbal Michal
FTZS Liberec B: Plechatý Tomáš, Patrman Petr, Šorsák Jakub, Hořák Dominik, Kratochvíl Vít, Franc Jan, Díl Jan, Žoček Jakub, Bína Marek, Bína Pavel, Yerasov Dmitriy Nejlepší hráči: Šorsák J., Hořák D. (oba FTZS Lb B), Rumler P. (Pampuch Lb)