Události 14.kola

Souboj celků na čele soutěže vyzněl pro papírové favority, Praha přehrála liberecký Pampuch, rozhodnuto do přestávky, rezerva libereckého FTZS také celkem přesvědčivě porazila rezervu mělnického Olympiku v závěru utkání, Kadaň má vysokou výhru z Dobřichovic, Česká Lípa si rozdělila body s Brandýskem. Brankové hody Kadaně vystřelily do čela aktivity Schreinera F., který má nyní na čele čtyřbodový náskok.

Statistiky: v tomto kole dopadl souboj domácí hosté lépe pro domácí tvrze v poměru 2 1 1. Favorité více méně potvrdili své role. Brankové hody přineslo jen utkání Dobřichovic s Kadaní, kde se hosté prosadili celkem 14x, padlo zde také zdaleka nejvíce branek, a to celkem 19. Nabito měl nejvíce kadaňský kanonýr Schreiner F., který si připsal 7 bodů do aktivity 4+3.K utkáním nastoupilo celkem 74 hráčů, nejvíce jich nominoval FTZS Liberec B, a to 11, nejméně jich nasadil Brandýsek, jen 7. Celkem bylo vstřeleno 39 branek, (průměr na zápas 9,75), domácí jich vstřelili 19 (průměr na zápas 4,75), hosté se trefili 20x (průměr na zápas 5,00). Toto kolo navštívilo celkem 97 diváků, nejvíce jich našlo cestu do pražské haly, a to 47. Uděleno bylo celkem 12 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíraly tři celky, a to po 11, Mělník B, Dobřichovice a Kadaň, nejslušnějšími celky v této činnosti byly Praha a Česká Lípa, se 6 fauly.

Přímý souboj o průběžné druhé místo tabulky vyzněl pro pražský Bohemians 1905, který přehrál liberecký Pampuch, domácí získali dostatečné vedení ještě do přestávky, hosté zabrali po změně stran, ale při dlouhé power-play dokázali již jen trochu zkorigovat nepříznivý stav, první dvě branky hostitele byly hodně šťastné. Pro hosty začalo utkání velice nešťastně, v 6 minutě při odkopu od vlastní branky trefili hlavu domácího Vejra T. a zanedlouho si vstřelili ještě vlastence. Z tohoto šoku se hosté odstávali celý první poločas, když ještě v jeho závěru domácí přidali další dvě branky, trefil se kapitán Ploc D. a těsně před poločasovým hvizdem ještě Hruška F. po změně stran se obraz hry podstatně změnil. Hosté si díky velmi dobré hře v power-play vytvořili trvalou převahu, ale několik výborných brankových příležitostí nedokázali zrealizovat. První branku vstřelili hosté až po 29 minutách hry Průchou M. Další branky, po dvou na obou stranách, přišly v samotném závěru, nejprve domácím vrátil čtyřbrankový náskok svým druhým zásahem Hruška F., soupeř kontroval dvěma góly kapitána Rumlera Š., poslední změna skóre přišla minutu před koncem, kdy se podruhé trefil i domácí kapitán Ploc D. Praha se vrátila na 2 místo tabulky, má jedno utkání k dobru, a bude bojovat o celkové prvenství s dalším libereckým celkem FTZS B, druhým hráčem aktivity je Hruška F. 36 (22+14), který je i po 11 utkání 100% v bodové aktivitě. Pampuch Liberec zůstává na devíti výhrách a dnešní pokořitel ho odsunul na třetí místo, nejlepším v aktivitě je nadále Rumler Š. 25 (14+11), celkově 6 hráč aktivity.

V souboji rezervních celků potvrdil liberecký FTZS roli favorita nad mělnickým Olympikem, hostům defenzivní taktika body nepřinesla, domácí svou převahu v závěru dalšími góly, o domácích 6 branek se rovnoměrně podělili tři střelci. Domácí byli od začátku lepším celkem, ale hosté dobře bránili a nepouštěli svého hostitele moc do šancí, přesto se domácí ujali vedení po 4 minutách hry Hořákem D. Hosté jen ojediněle ohrožovali domácího brankáře střelami z dálky, a to k brankám nevedlo. Domácím se ještě jednou podařilo pokořit úpornou obranu soupeře kapitánem Francem J. a šli tak do poločasové přestávky spokojenější s dvoubrankovým náskokem. Hosté v zodpovědném bránění pokračovali i po změně stran a neustále drželi celkem přijatelné skóre, až do 30 minuty, kdy už soupeř začal trochu nestíhat. Další pojistku trefil Kazda M., a trio domácích střelců si branky ještě jednou zopakovali. Obrany již nebyly tak důsledné a hosté se dočkali čestného úspěchu až minutu před koncem, nulu smazal Babovák J. FTZS Liberec B si desátou výhrou pojistil vedení na čele (má ale o jeden zápas více než druhá Praha, která ztrácí jen tři body), nejlepším v aktivitě je Kazda M. 28 (18+10), který bodoval ve všech svých 8 vystoupeních. Mělník B zůstává s 21 body na pátém místě tabulky, nejlepším v aktivitě je Gabčo J. ml. 20 (12+8), stačilo mu k tomu šest účastí.

Českolipský Reas si na své palubovce rozdělil body s Brandýskem, obraty ve skóre, nekompletní sestavy, vyrovnaný průběh, spravedlivá remíza. Utkání dvou celků z druhé poloviny utkání bylo herně velmi vyrovnané, na obou stranách byla řada neproměněných dobrých šancí, kdy absence střelců na obou stranách byla znát. Jako první udeřili domácí po 4 minutách, kdy otevřel skóre Bican M. Další branky ale do přestávky hostitel již nepřidal, naopak soupeř dokázal zařídit v první polovině hry obrat ve skóre. Nejprve Kroc P. srovnal stav a tři minuty před poločasem posílá hosty do vedení kapitán Tesař T. Ani druhé dějství nenabídlo zlepšení v zakončení, jediná branka padla po půlhodině hry, kdy domácí kapitánem Klimentem D. trefili remízu. Brandýsek se ziskem 19 bodů zůstává šestý s minimálním odstupem na další dva soupeře, nejlepším v aktivitě je Tesař T. 25 (11+14), který bodoval ve všech svých deseti vystoupeních. Česká Lípa se ziskem 7 bodu v soutěži posunula na 7 místo tabulky, ofenzivu táhne třetí hráč celkové aktivity Sedláček V. 28 (19+9).

Kadaňský Betis si veze přesvědčivé a vysoké vítězství z Dobřichovic, rychlé vedení o tři branky si hosté udržovali po celé utkání, 5 branek trefili v závěrečných dvou minutách, kanonýr Schreiner F. si připsal 7 bodů (4+3), hattricky připojili Hrdinka P. a Krchník L. Utkání domácím moc nevyšlo, než se na své palubovce rozkoukali, prohrávali o 3 branky, brankostroj hosté začali po 5 minutách hry Kaidlem L. o minutu později přidal pojistku Hrdinka P., třetí úspěch hostů přišel od Schreinera F. Domácí sice brzy snížili Janouškem V., ale hosté si vrátili tříbrankové vedení Kozlíkem D. Domácím ještě jednou do přestávky svitla naděje v podobě snižovací branky kapitána Velebila V. a šli tak do druhého dějství jen s dvoubrankovým mankem. Hned v úvodu druhého poločasu dal o sobě vědět opět nejlepší střelec hostů Schreiner F., který přidal čistý hattrick během pěti minut a vzal hostiteli definitivně možnost na zdramatizování tohoto utkání. Skóre pro hosty pomalu nadále narůstalo, další branky přidali Krchník L. a Hrdinka P. připravil mečbol na desítku pro Kardose I. v závěru se s góly roztrhl doslova pytel, domácí se prosadili třikrát, postupně se trefil Kubata V., Štědroňský M. a podruhé Velebil V, soupeř v posledních dvou minutách ještě navýšil své vedení o další čtyři branky, Hrdinka P. s Krchníkem L. si zkompletovali hattricky a podruhé se ještě prosadil Kozlík D. Kadaň se sedmou výhrou v soutěži posunula na čtvrté místo tabulky, má vedoucího hráče aktivity 40 (30+10), který zároveň vede s velkým náskokem tabulku střelců a zůstává 100% v bodové aktivitě. Dobřichovice se 7 body klesly na 8 místo tabulky, nejlepší v aktivitě je Rada J. 15 (4+11).

Střelcem kola se stal se 4 góly Schreiner F. z Kadaně. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 3 branky, byl opět Schreiner F. z Kadaně.

Historické statistiky:

čekatelé: FTZS Liberec B - 5 branek do premiérové stovky, Dobřichovice – 8 branek do čtyřstovky, 4 sezóna, Kroc P. (Brandýsek) – 1 branka do stovky, 8 sezóna, Škůrek L. (Kadaň) – 3 branky do stovky, 5 sezóna, Raichard J. (Brandýsek) – 5 bodů do dvoustovky, 195 (136+59), 9 sezóna, Vaněk J. (Brandýsek) – 7 bodů do stovky, 93 (62+31), 5 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 1 branka do stovky, 8 sezóna, Kroc L. (Brandýsek) – 12 branek do stovky, 10 sezóna, Obermajer L. (Dobřichovice) – 18 branek do stovky, 3 sezóna, Janouš M. (Dobřichovice) – 17 bodů do stovky, 83 (55+28), 3 sezóna, Gabčo J. ml. (Mělník B) – 5 bodů do stovky 95 (63+31), 3 sezóna, Kaválek M. (Brandýsek) – 19 bodů do stovky, 81 (50+31), 3 sezóna

Sestava 14.kola:

Neuman R. (Česká Lípa) 3x – Schreiner F. (Kadaň) 7x, Hrdinka P. (Kadaň) 2x, Kazda M. (FTZS Liberec B) 4x, Ploc D. (Praha)

O1A1401 Bohemians Praha 1905 - Pampuch Liberec 6 : 3 (4 : 0)

Rozhodčí: Laštovička Stanislav (8,3), Říha Jaroslav (8,3) Delegát: Ing. Hora Jan Diváků: 47 Místo konání: SH JM KV Chodov Datum konání: 5.2.2022 Výkop: 19:05 AF: D 5/1 – H 5/3 Fair-play: D 36 – H 37
Branky (asistence): 6. Vejr Tomáš, 9. Vlastní, 16. Ploc David (Hruška Filip), 20. Hruška Filip (Veselovský Matěj), 33. Hruška Filip (Peričevič Václav), 39. Ploc David - 29. Průcha Michal (Rumler Štěpán), 35. Rumler Štěpán (Průcha Michal), 37. Rumler Štěpán (Čermák Lukáš)
ŽK: Ploc David, Hořák Jan - Čermák Lukáš
Bohemians Praha 1905: Ruml Matěj, Ploc David, Fotr Adam, Hořák Jan, Hruška Filip, Peričevič Václav, Pitloun Stanislav, Vejr Tomáš, Veselovský Matěj, Vávra Andreas
Pampuch Liberec: Svinka Pavel, Rumler Štěpán, Průcha Michal, Moravec Dalibor, Rumler Pavel, Čermák Lukáš, Firman Lukáš, Čeřovský Lukáš, Andrš Michal Nejlepší hráči: Ploc D. (Praha), Rumler Š., Čeřovský L. (oba Pampuch Lb)

O1A1402 FTZS Liberec B - SK Olympik Mělník B 6 : 1 (2 : 0)

Rozhodčí: Vrtal Bohumil (8,4), Nagy Zdeněk (8,4) Delegát: Poppr Zbyněk Diváků: 30 Místo konání: SH Liberec, Dobiášova Datum konání: 6.2.2022 Výkop: 20:00 AF: D 2/5 – H 3/8 Fair-play: D 37 – H 34
Branky (asistence): 4. Hořák Dominik (Franc Jan), 14. Franc Jan (Kazda Matyáš), 31. Kazda Matyáš (Dvořák Miroslav), 32. Franc Jan (Janáček Tomáš), 35. Kazda Matyáš, 37. Hořák Dominik - 39. Babovák Jan (Gabčo Josef ml.)
ŽK: Janáček Tomáš - Martinec Jakub, Prejsa Tomáš
FTZS Liberec B: Plechatý Tomáš, Franc Jan, Dvořák Miroslav, Kazda Matyáš, Kratochvíl Vít, Hořák Dominik, Šorsák Jakub, Razák Filip, Patrman Petr, Janáček Tomáš, Dlask Jakub
SK Olympik Mělník B: Bouška Martin, Frýzek Lukáš, Šanda Martin, Gabčo Josef ml., Martinec Jakub, Prejsa Tomáš, Šmejkal Radek, Babovák Jan, Kalabiška Petr, Koubek Martin Nejlepší hráči: Prejsa T. (Mělník B), Franc J., Kazda M. (oba FTZS Liberec B)

O1A1403 Reas Česká Lípa - Futsal Club Brandýsek 2 : 2 (1 : 2)

Rozhodčí: Hanzlík Jiří (8,4), Šmíd Jiří (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 10 Místo konání: SH Česká Lípa Datum konání: 5.2.2022 Výkop: 20:00 AF: D 2/4 – H 3/5 Fair-play: D 37 – H 36
Branky (asistence): 4. Bican Martin (Neuman René), 31. Kliment Dan (Bican Martin) - 13. Kroc Patrik (Dvořák Pavel), 17. Tesař Tomáš
ŽK: Hrdlička Ondřej - Tesař Tomáš, Basel Jonáš
Reas Česká Lípa: Neuman René, Kliment Dan, Hrdlička Ondřej, Bican Martin, Nevrlý Ladislav, Heptner Milan, Kučera Petr, Dřevínek Petr
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Kroc Patrik, Kroc Lukáš, Basel Jonáš, Zíka Jan, Toman Matěj Nejlepší hráči: Bican M. (Česká Lípa), Tesař T. (Brandýsek), Neuman R. (Česká Lípa)

O1A1404 TJ Sokol Dobřichovice - FC Betis Kadaň 5 : 14 (2 : 4)

Rozhodčí: Orálek Kamil (8,3), Novotný Lukáš (8,2) Delegát: Vaněk Václav Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 4.2.2022 Výkop: 20:00 AF: D 5/6 – H 4/7 Fair-play: D 34 – H 38
Branky (asistence): 12. Janoušek Václav (Román Jiří), 17. Velebil Václav (Rada Jan), 35. Kubata Vojtěch (Meloun Jan), 36. Štědronský Martin, 37. Velebil Václav (Janoušek Václav) - 5. Kaidl Lukáš (Hrdinka Patrik), 6. Hrdinka Patrik (Kardos Imrich), 11. Schreiner Filip, 16. Kozlík David (Kaidl Lukáš), 22. Schreiner Filip (Kozlík David), 25. Schreiner Filip (Kaidl Lukáš), 27. Schreiner Filip (Kozlík David), 30. Krchník Lukáš (Schreiner Filip), 35. Hrdinka Patrik, 38. Kardos Imrich (Škůrek Ladislav), 39. Hrdinka Patrik, 41. Krchník Lukáš, 41. Krchník Lukáš (Schreiner Filip), 41. Kozlík David (Schreiner Filip)
ŽK: Němec Aleš, Román Jiří, Štědronský Martin - 0
TJ Sokol Dobřichovice: Kubata Karel, Velebil Václav, Němec Aleš, Román Jiří, Kubata Vojtěch, Štědronský Martin, Babiak Matyáš, Janoušek Václav, Rada Jan, Meloun Jan
FC Betis Kadaň: Živnůstka David, Škůrek Ladislav, Hrdinka Patrik, Hrdinka Valter, Kaidl Lukáš, Kozlík David, Kardos Imrich, Schreiner Filip, Krchník Lukáš Nejlepší hráči: Schreiner F., Hrdinka P. (oba Kadaň), Velebil V. (Dobřichovice)