Události 12.kola

Menší trhák pražských Wizardů na čele soutěže, oba nejbližší pronásledovatelé klopýtli, Benešov přenechal body Ústí, a o největší překvapení se postarala Česká Lípa, která obrala domácí liberecký Pampuch o dva body, když favorit remízu vydoloval až 7 minut před koncem. Pražští Wizardi vyhráli zcela zaslouženě vysoko u kladenského Brazilu i díky hattricku Hodžiče D. Benešov sehrál trochu smolné utkání v Ústí, nevyužitá přesilovka, dva góly do prázdné, trefované tyče, ztráta klíčového hráče. Brandýsek zvládl lépe přestřelku po přestávce s libereckými Gazelami, hattricky na obou stranách, domácí Kroc P. jím přispěl k zisku všech bodů, libereckému celku tři trefy Abrháma R. nepomohly. Pražská Sapa zlomila domácí prokletí a konečně doma vyhrála, odnesla to rezerva mělnického Olympiku po změně stran. Změna na čele aktivity, kam se dostal Henzl F. z libereckých Gazel 29 (17+12), ve střelcích zůstává nejlepší benešovský Haas P. s 20 góly. Soutěž Fair – play zatím stále vedou dva celky, pražští Wizardi a Česká Lípa.

Statistiky: v dalším kole dopadl souboj domácí hosté lépe pro domácí celky v poměru 3 1 1, domů dokázali přivézt všechny body jen pražští Wizardi z Kladna a druhý bod v soutěži Česká Lípa od Pampuchu Lb (Česká Lípa je novodobým Jánošíkem, obrala o body dva dosavadní nejlepší celky soutěže soutěže a ostatním je většinou rozdává). Jediný dvouciferný výsledek se urodil na Kladně, kde řádili pražští Wizardi, trefili se 11x, zde také společně s utkáním Brandýsku proti Libereckým Gazelám padlo nejvíce branek, a to celkem po 13. K pěti utkáním nastoupilo 90 hráčů, nejvíce jich nominovalo opět Ústí, a to 12, nejméně naopak Česká Lípa, jen 6. Celkem bylo vstřeleno 50 branek, (průměr na zápas 10,00), domácí jich vstřelili 24 (průměr na zápas 4,80), hosté se trefili 26x (průměr na zápas 5,20). Toto kolo navštívilo celkem 185 diváků, nejvíce jich našlo cestu do kladenské haly na Brazil, a to 60. Tři celky zahrávaly dohromady po dvou PVK6AF, Česká Lípa se netrefila ani v jednom případě, Wizardi Praha a Brandýsek uspěly ze dvou pokusů jednou. Celkem bylo uděleno 15 žlutých karet (vyrovnaný smutný rekord). Na tvrdou hru i kritiku rozhodčích doplatili dva ústečtí hráči vyloučením, červené karty uviděli Dvořák M. a Seidl M. Nejvíce akumulovaných faulů nasbírali Liberecké Gazely, a to 12, nejslušnějším celkem v této činnosti byla pražská Sapa, jen se 2 fauly.

Ústecký NY Tiradores porazil ve vyrovnaném utkání benešovský Arsenal, domácí si vytvořili více šancí k zakončení, 2x se trefili i do prázdné benešovské branky, hosté sehráli trochu smolný zápas, brzké zranění vyřadilo ze hry nejlepšího hráče aktivity i střelce Haase P., trefovali tyče a inkasovali při power-play. Utkání dvou celků z přední části tabulky přineslo kvalitní futsal hraný v rychlém tempu. V samotném úvodu si vypracovali dvě zakončení hosté, ale brankář Skála D. byl pozorný. Po několika minutách hry musel ze hry odstoupit pro nezaviněné zranění kotníku benešovský kanonýr Haas. P., který ovládal celkovou aktivitu i střeleckou tabulku. Benešovský brankář Dřevojan F. musel zasahovat až v 7 minutě, kdy hostitel dostal výhodu PVK. Blíže k úvodní brance měli hosté po 12 minutách hry, ale střelu Janušky J. ml. ze střední vzdálenosti zastavila tyč ústecké svatyně. V následných minutách musel několikrát prokazovat své brankářské umění benešovský gólman, ale držel čisté konto. V závěru prvního poločasu se domácím povedli dvě totožné akce, kdy po narážečkách přečíslili benešovskou obranu a střely Dvořáka M. a zanedlouho i Šmejkala P. skončily za zády benešovského gólmana. Slibné dvoubrankové vedení si hostitel přenesl do poločasové pauzy. Začátek druhého poločasu vyzněl pro domácí celek, ale ten nedokázal navýšit své vedení. Ve 24 minutě udeřili hosté, kontaktní branku do odkryté domácí branky trefil Čipera D. Ústečtí odpověděli gólovkou Seidla J., ale jeho střelu z otočky vytáhl skvělým reflexem Dřevojan F. V dalších dvou minutách byli blízko ke zkorigování stavu hosté ale střely Janušky J. ml. i Senfta T. opět skončily na tyčích ústecké branky. Další šance pro hosty přišla ve 28 minutě kdy dostali výhodu přesilové hry po vyloučení za 2 ŽK Dvořáka M. Po time-outu začali přesilovku podpořenou i brankářem. Dvě šance hostů zlikvidoval domácí brankář a jeden z klíčových momentů tohoto utkání nastal ke konci benešovské přesilovky, kdy se k odraženému míči dostal Guth P. a z vlastní poloviny trefil prázdnou benešovskou branku. Hosté se ještě nestačili oklepat z tohoto pro ně nepříznivého momentu a při pokračující hře s gólmanem v poli inkasovali další branku do prázdné od Švandy P. Oba brankáři předváděli v dalších minutách potřebné zákroky. Další změna skóre přišla 5 minut před koncem, kdy se domácí kanonýr Dvořák D. obtočil okolo benešovského obránce a vstřelil pátou branku svého celku. V závěru domácí ještě nastřelili tyč benešovské branky Dvořákem D. Hosté ještě trochu korigovali nepříznivý stav dorážkou z bezprostřední blízkosti Senftem T. a v posledních vteřinách gólem Janušky J. ml. V závěru ústečtí přišli o dalšího vyloučeného hráče kapitána Seidla M. a i na domácí straně bylo nahlášeno zranění Dvořáka D. (rameno), utkání však dohrál. Ústí se touto šestou výhrou v soutěži posunulo na čtvrté místo tabulky a snížilo bodovou ztrátu jak na Benešov, a i Liberecký Pampuch, má nyní třetího hráče celkové aktivity Dvořáka D. 23 (18+5), celkem v soutěži Ústí prostřídalo 16 hráčů. Benešovu nevyšel druhý zápas v řadě s celky z přední části tabulky a nyní je třetí, má nyní druhého hráče celkové aktivity Haase P. 26 (20+6), která nadále vládne střelcům, v popředí aktivity jsou ještě Čipera D. 22 (13+9) a Matoušek L. 18 (5+13), celkem v soutěži nastoupilo 17 hráčů.

Liberecký Pampuch si na své palubovce nedokázal poradit s českolipským torzem Reasu, hosté s jediným hráčem na střídání sahali po první výhře v soutěži, mátožně hrající domácí se sporadickou koncovkou zachránili alespoň bod v závěru utkání. Domácí nastoupili do utkání s vidinou snadné práce, hosté měli na lavičce náhradníků pouze jediného hráče. Favorit tohoto duelu se však svou hrou přizpůsobil oslabenému soupeři, který se pouze bránil, co nejdéle držel míč a vyrážel k protiútokům. Domácí hráči kombinovali neúčelně kolem půlící čáry a k ohrožení českolipské branky se dostávali pouze sporadicky. Po 7 minutách hry hosté jeden ze svých brejků využil k otevření skóre tohoto utkání, trefil se jejich osvědčený kanonýr Kýček D. Hostitel odpověděl po 4 minutách, vyrovnávací branku zařídil Beňo D. Ani tato branka však domácí hráče neprobudila ke zvýšené aktivitě, nadále hráli v uctivé vzdálenosti od branky českolipského gólmana Neumana R. a pokud se už dostali k zakončení, ztroskotávali na výborném gólmanovi. Ani po změn stran se obraz hry nezměnil. Hosté přišli o zraněného svého nejlepšího hráče Kýčka D. a dohrávali bez možnosti střídání. Hostitel se však ani po této další výhodě nepoučil a statečné bojující hosté je za to opět potrestali, opětovné vedení jim po dalším brejku trefil ve 28 minutě Hrdlička O. Domácí se sice snažili otočit nepřiznivý stav, ale stále naráželi na výborného gólmana Neumana R. a svou pomalou a bezzubou rozehrávkou usnadňovali hostům držení překvapivého výsledku. Domácí snaha nakonec byla korunována alespoň vyrovnávací brankou, když se 7 minut před koncem trefil z pomocí tyče Ryšavý A. Českolipští taktickou hrou udrželi nerozhodný stav za vydatného přispění nemohoucnosti domácích hráčů. Hosté měli v každém poločase výhodu PVK6AF, ale ty neproměňovali. Pampuch Lb zůstává druhý v tabulce, nejlepším v klubové aktivitě je nadále Lochman D. 12 (7+5), celkem soutěž hrálo 27 hráčů. Česká Lípa boduje většinou jen se špičkou soutěže, celkem už nasadila v soutěži 22 hráčů, klubové aktivitě nadále vládne Kliment D. 10 (5+5).

Pražští Wizardi potvrdili roli favorita i na kladenské palubovce u Brazilu, převaha hostů s pravidelným střílením branek, hattrick Hodžiče D., domácí smazávají nulu na svém kontě až po 24 minutách hry. Od začátku hry se hrálo pod taktovkou hostujícího celku, který svou převahu náležitě zúročoval i střelecky. Po 5 minutách hry otevřel skóre Blažek M., brzy následovaly pojistky od Váchy Z. a Nováka T. Domácí v koncovce nic nepředvedli, a navíc ke konci první půle ještě dvakrát tahali míč ze své sítě, Blažek M. se prosadil podruhé, mezi střelce se zapsal také Chalupa L. Hosté si tak přenesli do poločasové přestávky dostatečné pětibrankové vedení. Hosté ani za tohoto již prakticky rozhodnutého stavu nepolevili v útočné aktivitě. Jako první se po změně stran sice trefili domácí, střelecké prokletí odstranil Čičmanec L. z klasické penalty, ale v závěrečné čtvrtině hry Wizardi připravili svému hostiteli dvoucifernou porážku. Nejprve navýšil vedení svoji druhou trefou Chalupa L., pak se 2 prosadil Hodžič D., jednou z klasické penalty a jednou z PVK6AF, který tak připravil mečbol na desítku pro Urycha Š. V poslední minutě si dokonal svůj hattrick Hodčič D. Na domácí straně se ještě mezi střelce zapsal také Neuman R. Zcela zasloužená výhra hostů přinesla vytvoření mírného náskoku na čele soutěže. Wizardi z Prahy se nyní trochu bodově na čele utrhli, celkem v tomto ročníku nastoupilo 22 hráčů, Hodžič D. se posunul na páté místo celkové aktivity 20 (15+5), stejný počet bodů získal i Vácha Z. 20 (14+6). Kladno si připsalo čtvrtou porážku v soutěži a je nadále sedmé, má v popředí aktivity dva hráče s 19 body, Havlíček R. 11+8 a Čičmanec L. 10+9, Kladno prozatím nasadilo v soutěži nejméně hráčů, a to celkem 13.

Přetahovanou ve skóre po změně stran zvládl nakonec lépe o jedinou branku v samotném závěru domácí Brandýsek v duelu Libereckými Gazelami, vyhecované utkání plné zvratů vyhrál hostitel díky vítězné brance z PVK6AF minutu před koncem, hattricky na obou stranách, trefily je domácí Kroc P. a liberecký Abrhám R. V úvodní části hry se dvakrát prosadili gólově domácí hráči, v 7 minutě otevřel skóre Kroc P. a zanedlouho připojil pojistku Toman M. Hostitel měl první poločas ve své režii, jen nezvládl poslední minutu před přestávkou, kdy soupeř během 25 vteřin smazal gólové manko. Nejprve trefil kontaktní branku kapitán Henzl F. a za pár vteřin udeřil jeho spoluhráč Abrahám R., do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Drama s velkými obraty skóre přišlo po změně stran. Nejprve domácím vrátil vedení svoji druhou trefou Toman M., ale po další minutě hry bylo opět srovnáno, zařídil to další brankou Henzl F. Dalších celkově sedm branek si hráči obou celků schovali na závěrečnou osmiminutovku. Hosté se dostávají do vedení po brankách Abraháma R. a Bohaty T. Domácí odpovídají třemi góly v řadě a opět vedou, snižovací branku trefil Kroc P. a obrat zařídil dvěma slepenými góly Erakovič A. 3 minuty před koncem hosté díky zkompletovanému hattricku Abraháma R. hosté sahali po remíze, ale hostiteli nabídli dva PVK6AF, který jeden proměnil, vítěznou branku střílí Kroc P., také si navíc dokonal hattrick. Brandýsek má v odvetách první výhru a nadále si drží devátou pozici, dosud nasadil v soutěži 14 hráčů, do čela klubové aktivity se nyní dostal Kroc P. 13 (11+2). Gazely Liberec po čtvrté porážce v soutěži si pohoršili na 5 místo tabulky, dosud nasadili v soutěži celkem 17 hráčů, mají nyní lídra celkové aktivity Henzla F. 29 (17+12).

Pražská Sapa získala zaslouženě první domácí výhru v soutěži, díky zlepšené koncovce po přestávce, hra na protiútoky ze zabezpečené obrany slavila úspěch, mělnická rezerva Olympiku vzdorovala jen první dějství, její závěrečná power-play zvrat nepřivodila. Domácí prokázali větší touhu po vítězství, soupeř se tentokrát nemohl spolehnout na áčkové posily. Hostitel zvolil taktiku rychlých protiútoků, ale ty mu v prvním poločase moc nevycházely. Sice se dvakrát ujal vedení, ale soupeř dokázal v obou případech kontrovat vyrovnávací brankou. První se trefil domácí kapitán Tran H.A. v 5 minutě, vyrovnání zařídil Frýzek L. Radost domácím z opětovného vedení vrátil Bělčický M., ale těšně před přestávkou srovnává Nedostup A., a tak jdou oba celky do přestávky za nerozhodného stavu. Pauza prospěla více domácím hráčům, kteří byli efektivnější v zakončení a postupně si vytvořili až čtyřbrankové vedení. Třetí vedení v tomto utkání trefil Nguyen D.N., pojišťovací branky připojili Nguyen T.A., Nguyen S.M. a Bělčický M. Soupeř kontroval jedinou trefou od Frýzka L. V samotném závěru domácí přidali ještě tři branky, z toho jednou ale zamířili do vlastní sítě, Sedmou branku vstřelil Nguyen S.M. a střelecký účet tohoto utkání završil minutu před závěrečným hvizdem Trun H.A. Sapa Praha zůstává osmá, ale bodově se přiblížila ke Kladnu a Mělníku B, celkem za ní v soutěži hrálo 15 hráčů, nejlepším v klubové aktivitě je stále Tran H.A. 15 (10+5). Mělník B zůstává na 14 bodech v tabulce šestý, zatím nasadil nejvíce hráčů v tomto ročníku, a to 30, nejlepšími hráči klubové aktivity jsou s 11 body Machytka P. 6+5 a Gabčo J. ml. 4+7.

Střelcům kola opět stačili hattricky, trefili je Abrhám R. z libereckých Gazel, Kroc P. z Brandýsku a Hodžič D. z pražských Wizardů. Ani asistenti se moc nevyznamenali, na 3 branky nahrávali Henzl F. z libereckých Gazel, Tran H.A. z pražské Sapy a a Imlauf T. z pražských Wizardů.

Historické statistiky:

300 branku pražských Wizardů trefil ve 3 sezóně Blažek M.

čekatelé:

Česká Lípa – 4 branky do dvoustovky, 3 sezóna, Kroc Lukáš (Brandýsek) – 10 branek do stovky, 12 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 10 bodů aktivity do dvoustovky 190 (107+83), 10 sezóna

Sestava 12. kola:

Neuman R. (Česká Lípa) 3x – Kroc P. (Brandýsek), Henzl F. (Gazely Lb) 3x, Vácha Z. (Wizards Praha) 2x, Nguyen T.A. (Sapa Praha)

O1A1201 FC NY Tiradores Ústí n/L - Arsenal Benešov 5 : 3 (2 : 0)

Rozhodčí: Vlašič Jiří (8,4), Lutka Josef (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 40 Místo konání: SH Krásné Březno Datum konání: 21.1.2023 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Brzák Daniel Časoměřič: Komárek David Zdravotník: Šikl Rudolf AF: D 4/3 – H 2/4 Fair-play: D 31 – H 36
Branky (asistence): 17. Dvořák Martin (Dvořák Dominik), 18. Šmejkal Patrik (Dvořák Dominik), 30. Guth Petr, 32. Švanda Pavel, 35. Dvořák Dominik (Skála Dušan) - 24. Čipera David (Senft Tomáš), 39. Senft Tomáš (Rataj Ondřej), 40. Januška Jiří ml. (Rataj Ondřej)
ŽK: Dvořák Dominik - Rataj Ondřej, Senft Tomáš ČK: Seidl Milan, Dvořák Martin - 0
FC NY Tiradores Ústí n/L: Skála Dušan, Seidl Milan, Štengel Zdeněk, Seidl Jakub, Novák Vojtěch, Šmejkal Patrik, Dvořák Dominik, Guth Petr, Švanda Pavel, Maňkoš Dominik, Dvořák Martin, Lotz Radek
Arsenal Benešov: Dřevojan Filip, Haas Petr, Čipera David, Kouklík Josef ml., Mašek Jan, Januška Jiří ml., Rataj Ondřej, Senft Tomáš Nejlepší hráči: Dřevojan F. (Benešov), Dvořák D., Skála T. (oba Ústí)

O1A1202 Pampuch Liberec - Reas Česká Lípa 2 : 2 (1 : 1)

Rozhodčí: Zlatník Jakub (8,4), Čurda Michal (8,4) Delegát: Trlida Zdeněk Diváků: 45 Místo konání: SH Arena Liberec Datum konání: 21.1.2023 Výkop: 19:30 Hlavní pořadatel: Engelhart Robin Časoměřič: Košteyn Petr Zdravotník: Žáčková Tina AF: D 6/6 – H 1/2 Fair-play: D 33 – H 37
Branky (asistence): 11. Beňo Daniel (Čermák Lukáš), 33. Ryšavý Adam (Zelený Vratislav) - 7. Kýček Daniel, 28. Hrdlička Ondřej (Jantač Petr)
ŽK: Vik Tadeáš, Zelený Vratislav, Pekař Petr, Novotný Dominik - Kučera Petr
Pampuch Liberec: Vik Tadeáš, Vyhlídko Luboš, Firman Lukáš, Gazquez Joaquín, Beňo Daniel, Zelený Vratislav, Ryšavý Adam, Pekař Petr, Čermák Lukáš, Novotný Dominik, Bukhvak Vitaliy
Reas Česká Lípa: Neuman René, Nevrlý Ladislav, Kučera Petr, Kýček Daniel, Jantač Petr, Hrdlička Ondřej Nejlepší hráči: Neuman R. (Česká Lípa), Ryšavý A. (Liberec), Kýček D. (Česká Lípa)

O1A1203 FC Brazil Kladno - Wizards DDM Praha 10 2 : 11 (0 : 5)

Rozhodčí: Svoboda Richard (8,4), Horák Matěj (8,4) Delegát: Stádník Vladimír Diváků: 60 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 22.1.2023 Výkop: 18:15 Hlavní pořadatel: Tygl David Časoměřič: Fořt Jan Zdravotník: Havlíček Robin AF: D 3/7 – H 4/5 Fair-play: D 38 – H 37
Branky (asistence): 24. Čičmanec Lukáš, 34. Neumann Radislav (Čičmanec Lukáš) - 5. Blažek Michal (Tomek Jiří), 7. Vácha Zdeněk, 10. Novák Tomáš (Urych Šimon), 17. Blažek Michal (Vácha Zdeněk), 19. Chalupa Lukáš (Imlauf Tomáš), 29. Vácha Zdeněk (Imlauf Tomáš), 34. Chalupa Lukáš (Blažek Michal), 36. Hodžič Dino, 37. Hodžič Dino, 38. Urych Šimon (Tomek Jiří), 40. Hodžič Dino (Novák Tomáš)
ŽK: 0 - Koudelka Luboš
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Čampulka David, Zelenka Martin, Čičmanec Lukáš, Danylych Denys, Nesládek Aleš, Havlena Tomáš, Neumann Radislav, Dlouhý Pavel
Wizards DDM Praha 10: Koudelka Luboš, Tomek Jiří, Blažek Michal, Hodžič Dino, Chalupa Lukáš, Urych Šimon, Vácha Zdeněk, Novák Tomáš, Pospíšil Martin, Imlauf Tomáš Nejlepší hráči: Vácha Z., Imlauf T. (oba Praha), Čičmanec L. (Kladno)

O1A1204 FC Sapa Praha - SK Olympik Mělník B 8 : 4 (2 : 2)

Rozhodčí: Ježek Ondřej (8,4), Lafek David (8,4) Delegát: Kudrna Ladislav Diváků: 20 Místo konání: SH Děkanka Praha Datum konání: 20.1.2023 Výkop: 20:15 Hlavní pořadatel: Látalová Nataša Časoměřič: Štípek Michal Zdravotník: Doležalová Zuzana AF: D 1/1 – H 4/1 Fair-play: D 38 – H 36
Branky (asistence): 5. Tran Huy Anh (Nguyen Tung Anh), 15. Bělčický Martin, 24. Nguyen Dinh Nam (Tran Huy Nam), 26. Nguyen Tung Anh (Nguyen Sy Martin), 29. Nguyen Sy Martin (Nguyen Tung Anh), 32. Bělčický Martin (Nguyen Dinh Nam), 35. Nguyen Sy Martin (Tran Huy Nam), 39. Tran Huy Anh (Tran Huy Nam) - 12. Frýzek Lukáš (Nedostup Alexandr), 20. Nedostup Alexandr (Ciolek Zdislav), 34. Frýzek Lukáš (Babovák Jan), 36. vlastní
ŽK: 0 - Babovák Jan
FC Sapa Praha: Le Xuan Trung Kien, Tran Huy Anh, Látal Marek, Nguyen Dinh Nam, Nguyen Tung Anh, Nguyen Xuan Huy, Tran Huy Nam, Bělčický Martin, Nguyen Sy Martin
SK Olympik Mělník B: Bouška Martin, Machytka Patrik, Nedostup Alexandr, Ciolek Zdislav, Babovák Jan, Havel Matěj, Frýzek Lukáš, Martinec Jakub Nejlepší hráči: Nguyen T.A., Tran H.A., Látal M. (všichni Praha)

O1A1205 Futsal Club Brandýsek - Liberecké Gazely 7 : 6 (2 : 2)

Rozhodčí: Bázler Jiří (8,4), Říha Jaroslav (8,4) Delegát: Čikara Petr Diváků: 20 Místo konání: SH Arena Liberec Datum konání: 21.1.2023 Výkop: 20:45 Hlavní pořadatel: Ciniburg Miroslav Časoměřič: Ciniburg Miroslav ml. Zdravotník: Grubner Jan AF: D 5/5 – H 5/7 Fair-play: D 34 – H 35
Branky (asistence): 7. Kroc Patrik (Houha Lukáš), 9. Toman Matěj (Zíka Jan), 23. Toman Matěj (Zíka Jan), 34. Kroc Patrik, 35. Eraković Aleksandar (Kroc Patrik), 36. Eraković Aleksandar (Houha Lukáš), 39. Kroc Patrik - 19. Henzl Filip (Rajchman Michal), 20. Abrahám Radek (Henzl Filip), 24. Henzl Filip (Bohata Tomáš), 32. Abrahám Radek (Henzl Filip), 34. Bohata Tomáš (Rajchman Michal), 37. Abrahám Radek (Henzl Filip)
ŽK: Houha Lukáš - Henzl Filip, Pokorný Adam
Futsal Club Brandýsek: Vaněk Oliver, Kroc Patrik, Toman Matěj, Kroc Lukáš, Zíka Jan, Eraković Aleksandar, Houha Lukáš
Liberecké Gazely: Lukeš Jan, Henzl Filip, Abrahám Radek, Bohata Tomáš, Drzymala Lukáš, Gschwentner Roman, Hrdlička Štěpán, Kordík Jakub, Pokorný Adam, Rajchman Michal Nejlepší hráči: Kroc P. (Brandýsek), Henzl F. (Liberec), Erakovič A. (Brandýsek)