Události 5.kola:

Po tomto kole nasadily tři celky k trháku, vedoucí trio Turnov, Slatina a Atletico Chomutov si připsalo čtvrtou výhru a má šestibodový náskok před zbytkem soutěže. Další čtyři celky se bodově srovnaly se šesti body, Slaný, Praha, Kolín svá utkání nezvládly a dotáhlo se k nim Ústí. Na konci tabulky je stále bez bodu jen rezerva Baníku Chomutov. Tentokrát se ani moc střelci (kromě chomutovského Atletica) nevyznamenaly, dvě utkání skončila spíše fotbalovým výsledkem. Lídrem aktivity i králem střelců nadále zůstává Punčochář M. ze Slatiny 15 (12+3).

Statistiky: v pátém kole byly 100 % domácí celky v poměru 4 0 0, nejvíce se na výhru nadřel ústecký Combix, který zlomil odpor rezervy chomutovského Baníku až v posledních minutách utkání. Naopak nejjednodušší práci mělo chomutovské Atletico v souboji s kolínským SKP. Slatině i turnovskému Dalmachu stačily na zisk všech bodů tři vstřelené branky. Tentokrát přišel na svět jen jeden dvouciferný výsledek, Atletico Chomutov nadělilo SKP Kolín 11 branek a celkem 13 branek v tomto utkání bylo i nejvíce ze všech čtyřech duelů. K utkáním nastoupilo celkem 72 hráčů, nejvíce, 12, jich nominoval turnovský Dalmach. Celkem bylo vstřeleno jen 32 branek, což je nový smutný rekord (průměr na zápas 14,00), domácí jich vstřelili 24 (průměr na zápas 6,00), hosté se trefili pouze 8x (průměr na zápas 2,00), také další smutný rekord. Toto kolo sledovalo celkem 180 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do turnovské haly, a to 70. Uděleny byly jen 3 žluté karty. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbíralo Atletico Chomutov, celkem 10, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Hrasl Slaný jen se 3 fauly.

Slatina vyhrála nad pražskými Kobylisy, domácí měli lepší střeleckou mušku a ve své svatyni neprůstřelného gólmana Šídla, hosté se prosadili až v závěru z 10mPK. Herně celkem vyrovnané utkání, ale rozhodlo lepší proměňování hostitelského celku. Ten se ujal vedení v 8 minutě Benešem, ale další šance zůstaly nevyužity. Stejně tak se vůbec nedokázali střelecky prosadit hosté, které svým skvělým výkonem přiváděl do zoufalství domácí gólman. V úvodu druhé části hry si domácí pojistili vedení Palukou, který využil výhody klasické penalty. Zanedlouho se domácí kapitán trefil podruhé a definitivně utkání rozhodl. Hosté se sice snažili, měli i mnoho vyložených šancí, ale domácí gólman je dlouho bude strašit ve spaní. Střelecké prokletí zlomili hosté až v závěru utkání, kdy se z 10mPK trefil kapitán Vácha. Slatina si udržela druhou pozici, pravidelnými sběrateli bodů v aktivitě jsou Beneš, Punčochář a Paluka. Praha zůstává na pátém místě, ale bez střelce Faltýnka se jí moc nedaří.

Chomutovské Atletico si připsalo celkem snadnou výhru nad hostujícím kolínským SKP, hosté drželi přijatelný stav jen v úvodní desetiminutovce, utkání bylo prakticky rozhodnuto ještě do přestávky, Vondráček trefil hattrick. Utkání se hrálo za stálé převahy domácího celku, který se taky již po dvou minutách hry ujal vedení Vondráčkem, který zanedlouho přidal i svoji druhou trefu. Hosté sice kontrovali snížením Kovaříka, ale ve zbytku utkání tahali za kratší konec provazu a góly v jejich síti utěšeně narůstaly. Ještě do přestávky se domácí střelci prosadili 5x, v pořadí Hajný, Myšička, Bachor a 2x Kadlec. Tento exkluzivní náskok vnesl klid do domácích řad, jehož střelci po změně stran již tolik neřádili. Přidali jen čtyři branky, 2x se trefil Král, Vondráček si zkompletoval hattrick, jedenáctou poslední branku připravil Kopečný. Hosté se trefili jen jednou v samotném závěru Kopeckým. Atletico Chomutov má čtyři výhry v řadě a drží si třetí příčku, do střelecké formy se dostává Vondráček, který se trefil v posledních třech zápasech. Kolín venku ještě nebodoval a zůstává šestý, zatím si 100 % střeleckou mušku drží Kovařík, který se trefil ve všech odehraných utkáních.

Turnovský Dalmach si doma poradil se slánským Hraslem, hosté toho směrem dopředu moc nepředvedli, domácí hráči měli daleko více šancí a pár jich také proměnili. Od úvodu bylo zřejmé, že to bude velký taktický boj. Domácí hráči působili futsalovějším dojmem a vytvářeli si daleko více šancí, než jejich slánský soupeř. Poprvé se skóre měnilo po 8 minutách hry kdy hostitele poslal do vedení Špína, zanedlouho navýšil skóre Tvrdý. Spokojenější šli do poločasové přestávky domácí s tímto dvoubrankovým náskokem. Po změně stran hosté ohrožovali turnovskou branku zejména dalekonosnými střelami, a tak na jejich straně vstřelených branek stále svítila nula. To domácí měli několik 100 % příležitostí, ale trefili se jen jednou, svůj druhý zásah si schoval Špína na 31 minutu. Další tutovky zůstaly nevyužity a když už byla hostující obrana překonána tak míč skončil na tyči. Hosté nakonec vstřelili alespoň čestný úspěch v závěru, když využili jedno z mála zaváhání domácí obrany. Turnov má tři výhry v řadě a drží si pozici lídra soutěže, Špína se trefil ve všech čtyřech odehraných utkáních, ve všech svých třech vystoupení bodoval i střílel také Tvrdý. Hrasl dobře začal sezónu, ale nyní má tři porážky v řadě ale je stále pátý, ve všech pěti utkání bodoval i střílel Rossler.

Ústecký Combix v souboji s rezervou chomutovského Baníku, nechal soupeře nadále na dně tabulky s nulovým ziskem bodů, domácí utkání rozhodli až v samotném závěru hry, soupeř sice smazal tříbrankové manko, ale opět to na body nestačilo. Utkání bylo vyrovnané a mělo spád. Na obou stranách velice dobře zachytali brankáři, kteří zlikvidovali svými zákroky několik šancí, kdy útočníci si mysleli, že míč už musí skončit v brance soupeře. Lépe začal hostitelský celek, ve 4 minutě ho poslal do vedení Schmied, pojistky přidali Kubala a Kupka. Hosté hrající jen se dvěma náhradníky smazali nulu na svém kontě až tři minuty před poločasem. Také domácí se ještě jednou prosadili, podruhé přesně zamířil Kupka, a tak si přenesli do druhé části hry nadějné tříbrankové vedení. Hosté to však nezabalili a svojí pílí dokázali po půlhodině hry gólové manko vymazat. Nejprve se trefil brankář Šlégr V. a poté dvakrát Dolechek. Závěr však vyzněl pro domácí hráče, čtyři minuty před koncem vrátil vedení na domácí stranu Lácha, hosté otevřeli hru což domácím vyhovovalo a rychle vstřelili další dvě branky a definitivně rozhodli o zisku všech bodů. Ústí vyhrálo poslední dva duely a bodově se dotáhlo na tři celky před ním, je stále ale sedmé, nemá ale stálého střelce a také dost točí se sestavou. Rezerva Baníku Chomutov nasadila již 23 hráčů, ale stále hledá stabilní sestavu, jediný kdo pravidelně boduje je Dolechek, ale na body to zatím nestačí.

Střelci kola tentokrát stačil hattrick, který si vystřelil Vondráček D. z Atletica Chomutov. Nejlepším asistentem, připravil čtyři branky, byl Lácha P. z Ústí.

Historické statistiky:

čekatelé: Landvojtovič J. ml. (Hrasl Slaný) - 7 bodů v aktivitě do dvoustovky (192+101), 8 branek do stovky, 8 sezóna, Procházka D. (Hrasl Slaný) – 8 branek do stovky, 8 sezóna, Landvojtovič V. (Hrasl Slaný) – 11 bodů v aktivitě, 89 (50+39), 8 sezóna, Seifert L. (SKP Kolín) – 6 bodů v aktivitě do stovky 94 (50+44), 6 sezóna, Škopek Michal (SKP Kolín) – 10 bodů v aktivitě do stovky 90 (36+54), 10 sezóna, Kovařík J. (SKP Kolín) – 8 bodů v aktivitě do stovky 92 (61+31), 5 sezóna

Sestava 5.kola:

Šídlo K. (Slatina) – Vondráček D. (A. Chomutov), Kadlec P. (A. Chomutov), Lácha P. (Ústí), Špína M. (Turnov)

O1A0501 FC Slatina 2006 - FK Kobylisy Praha 3 : 1 (1 : 0)

Rozhodčí: Navrátilová Pavla (8,1), Cílek Martin (8,4) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 30 Místo konání: SH BIOS Kladno Datum konání: 2. 12. 2018 Výkop: 20:00 AF: D 3/6 – H 3/5
Branky (asistence): 8. Beneš Jan (Punčochář Michal), 24. Paluka Lukáš, 29. Paluka Lukáš (Tenkl Tomáš) - 39. Vácha Zdeněk
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Hanuščík Jakub, Kapitán Jakub, Tenkl Tomáš, Paluka Lukáš, Klempt Kamil, Beneš Jan, Tenkl Martin, Punčochář Michal, Hnízdil Dominik
FK Kobylisy Praha: Havelka Lukáš, Vácha Zdeněk, Novák Tomáš, Doležal Jan, Báňa Tomáš, Skirka Lukáš, Dobřanský Jindřich, Mareček Jakub Nejlepší hráči: Šídlo K., Beneš J. (oba Slatina), Vácha Z. (Praha)

O1A0502 FC Atletico Chomutov - SKP Kolín 11 : 2 (7 : 1)

Rozhodčí: Macháček Jiří (8,4), Menšík Jaroslav (8,3) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 60 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 2. 12. 2018 Výkop: 18:15 AF: D 4/6 – H 6/1
Branky (asistence): 2. Vondráček Denis (Moravec Miloslav), 5. Vondráček Denis (Kadlec Petr), 13. Hajný Vladimír (Kadlec Petr), 14. Myšička Karel (Vondráček Denis), 17. Bachor Filip, 18. Kadlec Petr (Hajný Vladimír), 19. Kadlec Petr (Vondráček Denis), 22. Král Jan (Bachor Filip), 25. Král Jan (Bachor Filip), 31. Vondráček Denis (Kadlec Petr), 33. Kopečný Patrik (Valta Jakub) - 8. Kovařík Jakub (Navrátil Jakub), 39. Kopecký Miroslav (Štítkovec Jan)
ŽK: 0 - Štítkovec Jan
FC Atletico Chomutov: Novotný Petr, Moravec Miloslav, Bachor Filip, Kadlec Petr, Kopečný Patrik, Myšička Karel, Hajný Vladimír, Král Jan, Valta Jakub, Vondráček Denis
SKP Kolín: Černý Jiří, Slezák Lukáš, Škopek Michal, Navrátil Jakub, Kovařík Jakub, Štítkovec Jan, Kopecký Miroslav Nejlepší hráči: Vondráček D., Novotný P., Kadlec P. (všichni A. Chomutov)

O1A0503 TJ FC Dalmach Turnov - HRASL Slaný 3 : 1 (2 : 0)

Rozhodčí: Čurda Michal (8,4), Vrtal Bohumil (8,4) Delegát: Milner Michal Diváků: 70 Místo konání: SH Turnov Datum konání: 2. 12. 2018 Výkop: 19:00 AF: D 4/5 – H 3/0
Branky (asistence): 8. Špína Marcel (Tvrdý Vojtěch), 11. Tvrdý Vojtěch (Pařízek Michal), 31. Špína Marcel (Pařízek Michal) - 33. Rössler Lukáš
ŽK: 0 - Procházka David
TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Tvrdý Vojtěch, Šimek Jiří, Špína Marcel, Pařízek Michal, Vítek Pavel, Randák Matěj, Hurt Daniel, Pecka Tomáš, Fedorko Jan, Semenský Martin
HRASL Slaný: Dlouhý Michal, Peška Jan, Klusáček Petr, Landvojtovič Vít, Procházka David, Rössler Lukáš, Krivák Patrik, Eichler Tomáš Nejlepší hráči: Špína M., Tvrdý V. (oba Turnov), Rossler L. (Slaný)

O1A0504 Gold Combix Ústí n/L - FC Baník Chomutov B 7 : 4 (4 : 1)

Rozhodčí: Hanzlík Jiří (8,4), Lutka Josef (8,4) Delegát: Košťál Milan Diváků: 20 Místo konání: SH WHC Ústí n/L Datum konání: 30. 11. 2018 Výkop: 20:20 AF: D 5/3 – H 5/2
Branky (asistence): 4. Schmied Lukáš (Lácha Patrik), 8. Kubala David (Lácha Patrik), 14. Kupka Radek (Lácha Patrik), 18. Kupka Radek (Čermák Dominik), 36. Lácha Patrik (Al-Eraidi Samir), 37. Schmied Lukáš (Lácha Patrik), 40. Čermák Dominik - 17. Šlégr Patrik (Kibal Radek), 27. Šlégr Václav (Šlégr Patrik), 29. Dolechek Danyil (Šlégr Václav), 30. Dolechek Danyil (Kibal Radek)
ŽK: Barnat Petr - 0
Gold Combix Ústí n/L: Čermák Dominik, Valta Petr, Sláma Vít, Lácha Patrik, Barnat Petr, Vondráček Michal, Kubala David, Schmied Lukáš, Kupka Radek, Al-Eraidi Samir
FC Baník Chomutov B: Šlégr Václav, Kibal Radek, Treml Lukáš, Šlégr Patrik, Cicko Tomáš, Rulf Daniel, Dolechek Danyil Nejlepší hráči: Čermák D. (Ústí), Šlégr V. (B. Chomutov), Kupka R. (Ústí)