Statistiky: v šestém kole by měly radost remízový sázkaři, hned tři utkání skončily smírně v poměru 0 3 1, jediný, kdo se radoval ze zisku všech bodů bylo chomutovské Atletico u Slatiny, které se tak ujalo vedení v soutěži. Konečně se alespoň prvního bodu dočkala rezerva chomutovského Baníku, která dokázala zmazat tříbrankové manko u pražských Kobylis. Ústecký Combix vybojoval remízu v dramatickém utkání u slánského Hraslu. Turnovský Dalmach zlikvidoval dvoubrankovou ztrátu u kolínského SKP v závěrečných minutách. Střelci si tentokrát dali menší pauzu, hned ve třech zápasech padlo nejvíce branek, a to jen 12. K utkáním nastoupilo celkem 69 hráčů, nejvíce, 10, jich nominoval slánský Hrasl a kolínské SKP. Celkem bylo vstřeleno 46 branek, (průměr na zápas 11,50), domácí jich vstřelili 21 (průměr na zápas 5,25), hosté se trefili 25x (průměr na zápas 6,25). Toto kolo sledovalo pouhých 30 diváků, což je nový smutný rekord soutěže. Uděleno bylo celkem 11 žlutých karet, nový rekord. Jediným a prvním vyloučeným hříšníkem v soutěži byl Hajný V. z chomutovského Atletica. Nejvíce akumulovaných faulů posbíralo Atletico Chomutov, celkem 11, nejslušnějším celkem v této činnosti byly pražské Kobylisy, jen se 3 fauly.

Rezerva chomutovského Baníku se dočkala prvního bodu u pražských Kobylis, pomohla jí power-play, kdy dokázala obrátit tříbrankové manko, stejná činnost pomohla nakonec i domácím k remíze. Hostitelský pražský celek vlétl ihned od začátku na svého soupeře a odměnou mu bylo brzké vedení. Již v úvodní minutě otevřel skóre Slanina, za dalších 10 minut přišla pojistka od Doležala. Po čtvrthodině přidal další domácí branku Faltýnek, hosté dokázali smazat nulu na svém kontě až těsně před přestávkou Gedeonem Hosté se v prvním poločase nemohli vůbec dostat do hry, vliv na jejich výkon měla i cesta na utkání. Hned v úvodu druhé části hra domácí opět odskočili na rozdíl tří branek po trefě Váchy a vypadalo to, že si vítězství nenechají vzít. Hosté sice brzy snížili Dolechkem, ale Jančík vrátil domácím opět tříbrankové vedení Opak byl ovšem pravdou, hosté se rozhodli hrát power-play, která jim nadmíru vycházela. Během 11 minut vstřelili čtyři branky, v pořadí 2x Cicko, 2x Gedeon a obrat byl dokonán. Domácí si vzali oddechový čas a také hráli power-play, která jim v závěrečné minutě přinesla vyrovnání Doležalem. Remíza byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hrací ploše. Chomutovský Baník B nadále zůstává poslední, ale aspoň nenarostla ztráta na celky před ním, Gedeon tomu pomohl hattrickem. Pražské Kobylisy mají z posledních tří utkání pouze jediný bod, ale drží si pátou pozici, Faltýnek bodoval ve všech čtyřech odehraných zápasech.

Vyrovnaný a bojovný duel mezi domácím slánským Hraslem a ústeckým Combixem nepoznal vítěze, hosté po většinu utkání vedli, ale nakonec museli zabojovat v závěru, aby neodjeli s nulou, k vidění byly hattricky na obou stranách. Toto utkání nenabídlo mnoho pohledných akcí, hráči spíše bojovali o každý metr palubovky. V utkání bylo hodně osobních soubojů a střetů, oba brankáři předvedli několik hezkých zákroků. Skóre se vyvíjelo rovnoměrně a žádné mužstvo nemělo trvalejší převahu. První otevřeli skóre hosté, již ne 2 minutě přesně zamířil Schmied. Domácí sice brzy srovnali Procházkou, ale minutu poté již opět vedli hosté po trefě Láchy. Hosté ještě navýšili vedení o další dvě branky, na kterých se podíleli opět Schmied a Lácha. Těsně před poločasovým hvizdem se domácím podařilo snížit dvěma zásahy, Krivákem a Kubou a šli tak do přestávky jen s jednogólovým mankem. V úvodu druhé části hry se domácí dočkali i vyrovnání Kozákem. Soupeř odpověděl Láchou (zkompletovaný hattrick). Toto opětovné vedení ale netrvalo dlouho, přišly dvě trefy Procházky, dokonaný hattrick a první vedení hostitelského celku. Ústeckým hráčům se nakonec podařilo 4 minuty vyrovnat Kupkou. Hrasl čeká na výhru již 4 kola a drží si nadále pátou příčku, Rossler bodoval v pěti zápasech (mimo 6 kola), ve všech čtyřech odehraných utkáních bodoval Kozák. Ústí navázalo na předchozí dvě výhra dalším bodovým ziskem a zůstává sedmé, v pěti utkání bodoval Kupka (bez bodu zůstal jen ve třetím kole).

Utkání plné obratů bylo k vidění na kolínské palubovce, kde SKP hostil turnovský Dalmach, trefované tyče, bod nakonec hosté zachraňovali při power-play. Ve velmi slušném utkání na obou stranách bylo k vidění několik pěkných akcí, ve kterých často brankářům pomohla branková konstrukce. Tu nastřelili domácí celkem 3x, hosté pak ještě o jednu navíc. Utkání začali lépe domácí a v 7 minutě šli také do vedení Linhartem. Postupně ale hosté převzali iniciativu a potvrdili to i střelecky po čtvrthodině hry. Nejprve srovnal Randák a o minutu později hosty poslal do vedení Pařízek. Tak také skončil první poločas. Hned na začátku druhé části hry vyrovnal Hejduk a dvě slepené branky, Bory a Linharta vrátili vedení na domácí stranu. Hosté ale bojovali a vstřelili kontaktní branku Šimkem. Když ve 37 minutě domácí navýšili své vedení Kovaříkem, zdálo se všechny body zůstanou v Kolíně, ale soupeř se odhodlal k power-play, a dvěma góly, od Randáka a Krejčíka, si zajistil celkem spravedlivou remízu. Turnov touto dvoubodovou ztrátou přišel o pozici lídra soutěže a je druhý, ve všech svých čtyřech odehraných utkání bodovali Tvrdý a Špína. Kolín boduje výhradně v domácím prostředí a drží si 6 místo tabulky, 100 % bodovou aktivitu má stále Kovařík.

Chomutovské Atletico si veze všechny body od Slatiny, domácí drželi výsledkově vyrovnané skóre jen v úvodní desetiminutovce, hosté ukázali pevnou obranu a nebezpečné brejky. Utkání lídrů Divize A přineslo dramatický souboj vedený chlapsky, s otevřeným hledím a v duchu fair-play. Již v 1 minutě, z prvního útoku, se hosté dostali do vedení kapitánem Váchou. Domácí vzápětí kontrovali Kapitánem. Když chomutovský Kopečný neproměnil klasickou penaltu (brankář Slatiny ji vyrazil), udeřili domácí kapitánem Palukou. Poté přišli ke slovu hosté, kteří v rozpětí dvou minut vstřelili hned tři branky, Valtou, Kadlecem a Kopečným. Hosté tak získali do přestávky dvoubrankové vedení. Po změně stran přišel nápor hostitelského celku, ale byl to chomutovský Kopečný, který s přispěním domácího brankáře navýšil vedení svého celku na rozdíl dvou branek a další si dali sami domácí. Po půlhodině hry dostali výhodu klasické penalty také slatinští a ti ji proměnili Benešem ke snížení. Hned poté začali domácí hrát power-play, ale neúspěšně. Naopak po brejcích soupeře, trefili se Kadlec s Naďalem a hosté vedle již o 4 branky. Domácí již jen kontrovali Benešem a Hanuščíkem. Poslední slovo měli hosté Valtou. Slatinští v 1. poločase úspěšně eliminovali hru hostí vysunutou osobní obranou, ale nedůsledně bránili, a hlavně nepřesně stříleli. Ve 2 poločase zatlačili Atletico do defenzivy, ale výborně chytajícího brankáře Chomutova nepřekonali ani při power-play (po vyloučení hostujícího Hajného). Hosté těžili z výborně organizované obrany v čele s brankářem Miklovičem a z brejků, které proměňovali v branky, jež byly pro Slatinu smrtící. Atletico má sérii pěti výher v řadě a již je v čele soutěže, těží s vyrovnanosti, nemá žádného pravidelného střelce. Slatina doma padla poprvé a klesla na třetí místo, má také 100 % bodového hráče Beneše, ve všech pěti odehraných utkání bodoval Paluka.

Střelcům kola i tentokrát stačil hattrick, který si vystřelili Lácha P. z Ústí, Procházka D. ze Slaného a Gedeon F. z Baníku Chomutov B. Nejlepšími asistenty, připravil tři branky, byli Kupka R. z Ústí a Jančík D. z Prahy.

Historické statistiky:

čekatelé: Landvojtovič J. ml. (Hrasl Slaný) - 7 bodů v aktivitě do dvoustovky (192+101), 8 branek do stovky, 8 sezóna, Procházka D. (Hrasl Slaný) – 5 branek do stovky, 8 sezóna, Landvojtovič V. (Hrasl Slaný) – 10 bodů v aktivitě, 90 (50+40), 8 sezóna, Seifert L. (SKP Kolín) – 5 bodů v aktivitě do stovky 95 (50+45), 6 sezóna, Škopek Michal (SKP Kolín) – 10 bodů v aktivitě do stovky 90 (36+54), 10 sezóna, Kovařík J. (SKP Kolín) – 7 bodů v aktivitě do stovky 93 (62+31), 5 sezóna

Sestava 6.kola:

Miklovič L. (A. Chomutov) – Gedeon F. (B. Chomutov), Kadlec P. (A. Chomutov) 2x, Lácha P. (Ústí) 2x, Procházka D. (Slaný)

O1A0601 FK Kobylisy Praha - FC Baník Chomutov B 6 : 6 (3 : 1)

Rozhodčí: Orálek Kamil (8,4), Lafek David (8,3) Delegát: Polák Ivo Diváků: 10 Místo konání: SH VŠE Praha Datum konání: 9. 12. 2018 Výkop: 19:20 AF: D 2/1 – H 4/4
Branky (asistence): 1. Slanina Richard (Jančík David), 11. Doležal Jan (Mareček Jakub), 14. Faltýnek Tomáš (Jančík David), 22. Vácha Zdeněk (Jančík David), 24. Jančík David, 40. Doležal Jan (Karafiát Jiří) - 20. Gedeon Filip (Tykal Tomáš), 24. Dolechek Danyil (Gedeon Filip), 28. Cicko Tomáš (Gedeon Filip), 31. Cicko Tomáš (Tykal Tomáš), 34. Gedeon Filip (Nejedlý Jan), 39. Gedeon Filip (Šlégr Patrik)
FK Kobylisy Praha: Havelka Lukáš, Vácha Zdeněk, Novák Tomáš, Slanina Richard, Mareček Jakub, Faltýnek Tomáš, Jančík David, Doležal Jan, Karafiát Jiří
FC Baník Chomutov B: Šlégr Václav, Šlégr Patrik, Cicko Tomáš, Nejedlý Jan, Tykal Tomáš, Gedeon Filip, Dolechek Danyil Nejlepší hráči: Vácha Z. (Praha), Gedeon F. (B. Chomutov), Doležal J. (Praha)

O1A0602 HRASL Slaný - Gold Combix Ústí n/L 6 : 6 (3 : 4)

Rozhodčí: Vlašič Miroslav (8,4), Prágl Martin (8,4) Delegát: Švagr Roman Diváků: 5 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 7. 12. 2018 Výkop: 19:15 AF: D 4/5 – H 3/5
Branky (asistence): 4. Procházka David (Kozák Petr), 18. Krivák Patrik (Peška Jan), 19. Kuba Ondřej, 25. Kozák Petr, 30. Procházka David (Kozák Petr), 31. Procházka David (Landvojtovič Vít) - 2. Schmied Lukáš (Kupka Radek), 5. Lácha Patrik (Schmied Lukáš), 9. Schmied Lukáš (Kupka Radek), 11. Lácha Patrik (Schmied Lukáš), 29. Lácha Patrik (Kupka Radek), 36. Kupka Radek (Lácha Patrik)
ŽK: 0 - Čermák Dominik
HRASL Slaný: Dlouhý Michal, Peška Jan, Kuba Ondřej, Procházka David, Klusáček Petr, Landvojtovič Vít, Rössler Lukáš, Kozák Petr, Krivák Patrik, Eichler Tomáš
Gold Combix Ústí n/L: Sláma Vít, Kubala David, Čermák Dominik, Schmied Lukáš, Kupka Radek, Lácha Patrik, Friedl Tomáš Nejlepší hráči: Kupka R. (Ústí), Dlouhý M. (Slaný), Sláma V. (Ústí)

O1A0603 SKP Kolín - TJ FC Dalmach Turnov 5 : 5 (1 : 2)

Rozhodčí: Černý Martin (8,4), Velebil Tomáš (8,4) Delegát: Rybka Zdeněk Diváků: 10 Místo konání: SH Kolín Datum konání: 8. 12. 2018 Výkop: 19:15 AF: D 1/5 – H 4/5
Branky (asistence): 7. Linhart Matěj (Černý Jiří), 21. Hejduk Zdeněk (Bora Aleksandr), 25. Bora Aleksandr (Linhart Matěj), 26. Linhart Matěj (Seifert Lukáš), 37. Kovařík Jakub (Hejduk Zdeněk) - 15. Randák Matěj, 16. Pařízek Michal (Tvrdý Vojtěch), 31. Šimek Jiří (Vítek Pavel), 37. Randák Matěj (Tvrdý Vojtěch), 39. Krejčík Aleš (Vítek Pavel)
ŽK: Černý Jiří - Semenský Martin, Tvrdý Vojtěch, Šimek Jiří, Vítek Pavel
SKP Kolín: Černý Jiří, Škopek Michal, Hejduk Zdeněk, Funda Ladislav, Seifert Lukáš, Bora Aleksandr, Linhart Matěj, Kovařík Jakub, Kopecký Miroslav, Šváb Tomáš
TJ FC Dalmach Turnov: Semenský Martin, Krejčík Aleš, Randák Matěj, Fedorko Jan, Bangha Marek, Tvrdý Vojtěch, Šimek Jiří, Pařízek Michal, Vítek Pavel Nejlepší hráči: Linhart M., Černý J. (oba Kolín), Semenský M. (Turnov)

O1A0604 FC Slatina 2006 - FC Atletico Chomutov 4 : 8 (2 : 4)

Rozhodčí: Říha Jaroslav (8,7), Laštovička Stanislav (8,6) Delegát: Bydžovský Zdeněk Diváků: 5 Místo konání: SH BIOS Kladno Datum konání: 9. 12. 2018 Výkop: 20:00 AF: D 6/3 – H 6/5
Branky (asistence): 2. Kapitán Jakub (Klempt Kamil), 4. Paluka Lukáš (Ludvík Jan), 32. Beneš Jan, 37. Hanuščík Jakub (Beneš Jan) - 1. Váňa Marcel, 10. Valta Jakub (Hajný Vladimír), 12. Kadlec Petr (Kopečný Patrik), 13. Kopečný Patrik (Hajný Vladimír), 29. vlastní, 35. Kadlec Petr (Valta Jakub), 37. Naďal Michal (Miklovič Lukáš), 40. Valta Jakub (Kadlec Petr)
ŽK: Šídlo Kamil, Hanuščík Jakub, Beneš Jan - Kopečný Patrik ČK: 0 - Hajný Vladimír
FC Slatina 2006: Šídlo Kamil, Paluka Lukáš, Kapitán Jakub, Ludvík Jan, Tenkl Tomáš, Hanuščík Jakub, Klempt Kamil, Beneš Jan, Tenkl Martin
FC Atletico Chomutov: Miklovič Lukáš, Váňa Marcel, Kadlec Petr, Naďal Michal, Valta Jakub, Hajný Vladimír, Kopečný Patrik, Farář Martin Nejlepší hráči: Kadlec P., Valta J. (oba A. Chomutov), Beneš J. (Slatina)