Události 14.kola

Skončila základní část soutěže. Do semifinále play off si zajistily účast Turnov, Atletico Chomutov, Slatina a Praha. V tomto posledním kole základní části se rozhodovalo již jen o čtvrtém účastníku nadstavbové části, oba celky Praha i Ústí své duely prohrály a čtvrté postupové místo zůstalo Praze. Turnov smazal dvoubrankovou ztrátu ve Slaném a potvrdil roli lídra soutěže. Chomutovské Atletico otočilo zápas v Praze po změně stran a se stejným počtem bodů skončilo druhé. Další dva zápasy přinesly střelecké manévry, Kolín přidal torzu Ústí na cestu 17 branek, Slaný nekompletní rezervě chomutovského Baníku 18 gólů. Aktivitu základní části vyhrál Randák M. z Turnova 34 (25+9, druhý skončil Beneš J. ze Slatiny 31 (20+11) a třetí Paluka L. ze Slatiny 30 (19+11). Nejlepší střelcem byl Randák M. z Turnova s 25 góly.

Statistiky: ve čtrnáctém kole byly mírně úspěšnější domácí tvrze v poměru 2 1 1. Jediný, kdo si domů přivezl body bylo Atletico tři a Turnov jeden. Dva duely skončily divokým skórem, 18 gólů nadělil Slaný Baníku B a 17 branek připravil Kolín Ústí. Nejvíce branek viděli diváci v Kolíne, a to 22 (vyrovnaný rekord). K utkáním nastoupilo celkem jen 61 hráčů, (vyrovnaný smutný rekord) nejvíce, 11, jich nominova Turnov, nejméně, jen 6, Praha, Ústí a B. Chomutov B. Celkem bylo vstřeleno 59 branek, což je nový rekord (průměr na zápas 14,75), domácí jich vstřelili 41, nový rekord (průměr na zápas 10,25), hosté se trefili 18x (průměr na zápas 4,50). Toto kolo sledovalo jen 50 diváků (nový smutný rekord), nejvíce jich našlo cestu do pražsské haly, a to 20. Uděleno byly celkem jen4 žluté karty. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbíralo Ústí, 11, nejslušnějším celkem v této činnosti bylo A. Chomutov, se 3 fauly.

Chomutovské Atletico si veze všechny body z pražských Kobylis, když otáčelo nepříznivý stav až v závěrečných 4 minutách hry, kdy hostiteli hrajícímu jen s jediným hráčem na střídání již docházeli síly. Velice slušné a pouťové utkání, do kterého domácí nastoupili ve značně oslabené sestavě, přestože ještě museli zabojovat o play off. Soupeř již měl nadstavbovou část zajištěnou. Úvod utkání vyšel lépe hostitelskému celku, ve 3 minutě se prosadil Slanina a o minutu později přidal pojistku kapitán Vácha. Domácí hráči měli více ze hry, ale chomutovští nenechali svém soupeři nic zadarmo, nejprve trefil kontaktní branku Hajný a po 11 minutách bylo vyrovnáno po střele kapitána Moravce. Domácí to ale moc nerozhodilo a ihned si vrátili vedení druhou trefou Váchy a po čtvrthodině hry přidal čtvrtou pražskou branku Doležal. Hosté kontrovali jen snižovacím gólem Krále a šli tak do poločasové přestávky s jednogólovým mankem. Po změně stran se karta začala obracet, postupně začali přebírat aktivitu hosté, kteří měli daleko silnější lavičku, domácím hráčům začali ubývat síly, ale skóre se dlouho neměnilo. Až přišla závěrečná čtyřminutovka přinesla definitivní rozuzlení, ve které hosté čtyřmi góly v řadě strhli vedení na svoji stranu, vyrovnání připravil Naďal, Myšička poslal svůj celek do vedení, které ještě potvrdil Hajný svým druhým zásahem a gólový účet završil Vondráček. Atletico získalo v odvetách 16 bodů z možných 21 a potvrdilo svoji druhou příčku tabulky, nejpilnějšími sběrateli bodů v aktivitě byli Král, Hajný a Vondráček. Kobylisy v odvetách měly zápornou bilanci 2 2 3, ale nakonec to stačilo na čtvrté místo a také postup do play off, Vácha odehrál všechna utkání a nebodoval jen ve 2 a 4 kole.

Slatina si na domácí palubovce rozdělila body s turnovským Dalmachem, ve vyrovnaném utkání hráli dominantní roli oba gólmani. Vyrovnané utkání dvou celků z čela tabulky přineslo zajímavou podívanou. Dlouho hráli hlavní roli oba brankáři. V první půli se prosadili jen domácí, nejprve v 11 minutě otevřel skóre Tenkl M. a za dalších 5 minut hry potvrdil vedení hostitelského celku ještě Kapitán. Poločasová přestávky prospěla více hostům, kteří ihned po začátku druhého dějství snížili kanonýrem Randákem. Ten samý hráč se trefil ještě jednou po 28 minutách hry a bylo vyrovnáno. Domácí tým během zápasu hrál několikrát power-play, ale s negativním výsledkem. Nerozhodný stav vydržel až do konce utkání, remíza byla naprosto spravedlivá. Dalmach touto čtvrtou remízou v soutěži potvrdil roli lídra soutěže, celek se mohl opřít o dobové zisky Randáka, Pařízka a Špíny. Slatina v odvetách má kladnou bilanci 3 2 2 a potvrdila třetí místo v tabulce, Paluka bodoval ve všech svých odehraných utkání (vynechal jen tři kola), Beneš nastoupil do všech utkáních a bodoval ve dvanácti vystoupeních.

Kolínské SKP deklasovalo torzo ústeckého Combixu 17 góly, hosté přijeli s jediným náhradníkem utkání odehrát jen z povinnosti, přestože mohli ještě zabojovat o play off, 8 tref si připravil Navrátil. Jednoznačné utkání v režii hostitelského celku. Přes velmi dobrý výkon ústeckého brankáře (mnoho skvělých zákroků, dokonce vstřelená branka) bylo od počátku jasno, že výsledek bude jen otázkou skóre, o kolik domácí tým hosty porazí. Ústečtí vzdorovali pouze úvodní čtvrthodinu, pak si již hostitel otevřel střelnici. Střelecké manévry začal dvěma góly Kovařík, zanedlouho se k němu přidali, Funda, Navrátil a Slezák. Navrátil měl střelecký apetit a po 18 minutách měl na svém kontě již hattrick. Až za stavu 0:7 hosté překonali i domácího brankáře Vondráčkem. Domácí Navrátil stihl ještě do přestávky svoji čtvrtou branku a zajistil svému celku sedmigólové vedení. Domácí nepolevovali ani za tohoto nerozhodného stavu a nadále si vylepšovali klubové i individuální statistiky. Kovařík svým zkompletovaným hattrickem připravil mečbol na desítku pro Navrátila, který pokračoval ve střeleckých manévrech. Mezi střelce se zapsal také Navrátil, Vyhnánek, podruhé přesně zamířili Slezák z Fundou. Hosté kontrovali jen čtyřmi góly po změně stran, trefil se brankář Reischer, Friedl, Vondráček podruhé a Čech. SKP se dočkalo výhry po 9 utkáních a zakončilo sezónu na 7 místě, nejvíce se body v aktivitě starala dvojice Slezák, Kovařík. Combix zůstal na 16 bodech a klesl na 6 místo tabulky, nejvíce bodů v aktivitě zajistil Kupka.

Slánský Hrasl rozstřílel rezervu chomutovského Baníku 18 góly, hosté hrající s jediným náhradníkem vzdorovali hostiteli jen v prvním poločase, Rossler se trefil 6x. Nekompletní hosté trápili svého soupeře jen v první části hry, kdy dvakrát dokázali srovnat stav. V 5 minutě se trefil domácí Landvojtovič J. ml, v té samé minutě vyrovnává Boček. O minutu později je na napodobila dvojice Klusáček, Stádník. Po 10 minutách hry vrátil vedení domácímu celku Rossler, které již nepustil. Do přestávky si stihl zkompletovat hattrick Landvojtovič J. ml., hosté kontrovali jedinou trefou Koutníka. Po změně stran již bylo na slánské palubovce již jen jedno mužstvo. Hosté působili odevzdaně a jen čekali na závěrečný hvizd rozhodčích. Domácí se ve druhé části hry trefili celkem 13x, Rossler 5x, Klusáček s Kubou 2x, mezi střelce se přidali Peška, Dlouhý a Eichler a Landvojtovič J. ml. počtvrté. Hosté se prosadili jen jednou, Tremlem. Hrasl získal pátou výhru v soutěži a zakončil sezónu na 5.místě, nejvíce bodů v aktivitě zajistili Kuba, Landvojtovič J. ml. a Rossler. Baník B v premiérovém ročníku získal jen 6 bodů a skončil na poslední 8 pozici, nejvíce bodů v aktivitě posbíral Dolechek.

Střelcem kola se stal s 8 góly Navrátil J. z Kolína. Nejlepším asistentem, připravil čtyři branky, byl Peška J. ze Slatiny.

Historické statistiky: 1000 branku Slaného v 8 sezóně trefil Kuba O. 1200 branku Kolína vstřelil v 11 sezóně Kovařík J.

čekatelé: Slatina – 9 branek do čtyřstovky (3 sezóna), Procházka D. (Hrasl Slaný) – 2 branky do stovky, 8 sezóna, Landvojtovič V. (Hrasl Slaný) – 5 bodů v aktivitě do stovky, 95 (53+42), 8 sezóna, Škopek Michal (SKP Kolín) – 10 bodů v aktivitě do stovky 90 (36+54), 10 sezóna, Paluka L. (Slatina) – 7 branek do stovky (3 sezóna), Navrátil J. (Kolín¨- 9 branek do stovky (8 sezóna)

Sestava 14. kola:

Hyka M. (Turnov) – Navrátil J. (Kolín) 2x, Landvojtovič J. ml. (Slaný) 2x, Slezák L. (Kolín) 3x, Peška J. (Slaný)

O1A1401 FK Kobylisy Praha - FC Atletico Chomutov 4 : 7 (4 : 3)

Rozhodčí: Lafek David (8,4), Černý Ondřej (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 20 Místo konání: SH Jedenáctka Praha Datum konání: 16. 2. 2019 Výkop: 20:20 AF: D 2/3 – H 2/1
Branky (asistence): 3. Slanina Richard (Havelka Lukáš), 4. Vácha Zdeněk (Havelka Lukáš), 11. Vácha Zdeněk (Doležal Jan), 15. Doležal Jan (Mareček Jakub) - 7. Hajný Vladimír (Farář Martin), 11. Moravec Miloslav (Vondráček Denis), 16. Král Jan (Farář Martin), 36. Naďal Michal (Myšička Karel), 37. Myšička Karel (Otáhal Václav), 38. Hajný Vladimír (Vondráček Denis), 39. Vondráček Denis
FK Kobylisy Praha: Havelka Lukáš, Vácha Zdeněk, Mareček Jakub, Slanina Richard, Báňa Tomáš, Doležal Jan
FC Atletico Chomutov: Otáhal Václav, Moravec Miloslav, Naďal Michal, Vondráček Denis, Farář Martin, Prokopec Lukáš, Hajný Vladimír, Myšička Karel, Král Jan Nejlepší hráči: Král J., Vondráček D. (oba A. Chomutov), Slanina R. (Praha)

O1A1402 FC Slatina 2006 - TJ FC Dalmach Turnov 2 : 2 (2 : 0)

Rozhodčí: Laštovička Stanislav (8,4), Cichra David (8,4) Delegát: Košťál Milan Diváků: 10 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 16. 2. 2019 Výkop: 20:30 AF: D 3/5 – H 5/4
Branky (asistence): 11. Tenkl Martin (Tenkl Tomáš), 16. Kapitán Jakub (Paluka Lukáš) - 21. Randák Matěj (Krejčík Aleš), 28. Randák Matěj (Pařízek Michal)
ŽK: Klempt Kamil - Vítek Pavel
FC Slatina 2006: Hnízdil Dominik, Paluka Lukáš, Kapitán Jakub, Tenkl Tomáš, Klempt Kamil, Beneš Jan, Tenkl Martin
TJ FC Dalmach Turnov: Hyka Miroslav, Krejčík Aleš, Bangha Marek, Vítek Pavel, Randák Matěj, Pařízek Michal, Špína Marcel, Tvrdý Vojtěch, Kalousek Zdeněk, Pecka Tomáš, Lamač Štěpán Nejlepší hráči: Hyka M. (Turnov), Hnízdil D., Tenkl M. (Slatina)

O1A1403 SKP Kolín - Gold Combic Ústí/L 17 : 5 (8 : 1)

Rozhodčí: Orálek Kamil (8,4), Vážan Radek (8,4) Delegát: Rybka Zdeněk Diváků: 10 Místo konání: SH Kolín Datum konání: 16. 2. 2019 Výkop: 19:15 AF: D 4/5 – H 6/5
Branky (asistence): 2. Kovařík Jakub (Slezák Lukáš), 11. Kovařík Jakub (Slezák Lukáš), 12. Funda Ladislav (Jehlička Aleš), 13. Navrátil Jakub (Vyhnánek Jakub), 14. Slezák Lukáš (Linhart Matěj), 15. Navrátil Jakub (Kovařík Jakub), 18. Navrátil Jakub, 20. Navrátil Jakub (Jehlička Aleš), 24. Kovařík Jakub (Navrátil Jakub), 25. Navrátil Jakub (Linhart Matěj), 26. Navrátil Jakub (Jehlička Aleš), 30. Navrátil Jakub (Kovařík Jakub), 31. Linhart Matěj (Navrátil Jakub), 35. Navrátil Jakub, 36. Slezák Lukáš (Linhart Matěj), 39. Vyhnánek Jakub (Slezák Lukáš), 40. Funda Ladislav (Vyhnánek Jakub) - 18. Vondráček Michal (Martínek Jan), 26. Reischel Ondřej (Martínek Jan), 27. Friedl Tomáš (Martínek Jan), 35. Vondráček Michal (Friedl Tomáš), 37. Čech Hynek (Friedl Tomáš)
SKP Kolín: Pluhař Michal, Slezák Lukáš, Navrátil Jakub, Jehlička Aleš, Kovařík Jakub, Vyhnánek Jakub, Funda Ladislav, Linhart Matěj
Gold Combic Ústí/L: Reischel Ondřej, Friedl Tomáš, Čech Hynek, Martínek Jan, Vondráček Michal, Kubala David Nejlepší hráči: Navrátil J. (Kolín), Reischel O. (Ústí), Slezák L. (Kolín)

O1A1404 HRASL Slaný - FC Baník Chomutov B 18 : 4 (5 : 3)

Rozhodčí: Čikara Petr (8,4), Dragoun Radek (8,4) Delegát: Trlida Zdeněk Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 16. 2. 2019 Výkop: 20:00 AF: D 3/2 – H 2/2
Branky (asistence): 5. Landvojtovič Jan ml. (Kuba Ondřej), 6. Klusáček Petr (Kuba Ondřej), 10. Rössler Lukáš (Eichler Tomáš), 12. Landvojtovič Jan ml. (Eichler Tomáš), 13. Landvojtovič Jan ml. (Rössler Lukáš), 23. Klusáček Petr (Peška Jan), 24. Kuba Ondřej (Peška Jan), 25. Rössler Lukáš, 27. Rössler Lukáš (Peška Jan), 29. Landvojtovič Jan ml. (Peška Jan), 30. Kuba Ondřej (Klusáček Petr), 31. Rössler Lukáš, 32. Peška Jan (Landvojtovič Jan ml.), 33. Klusáček Petr, 34. Dlouhý Michal (Rössler Lukáš), 35. Rössler Lukáš (Kuba Ondřej), 36. Rössler Lukáš, 39. Eichler Tomáš (Dlouhý Michal) - 5. Boček Jan (Koutník David), 6. Stádník Lukáš (Koutník David), 16. Koutník David (Zrebňák David), 35. Treml Lukáš (Kulhánek Tomáš)
ŽK: Klusáček Petr - Boček Jan
HRASL Slaný: Dlouhý Michal, Peška Jan, Kuba Ondřej, Landvojtovič Jan ml., Eichler Tomáš, Rössler Lukáš, Klusáček Petr, Kozák Petr
FC Baník Chomutov B: Kulhánek Tomáš, Koutník David, Boček Jan, Treml Lukáš, Zrebňák David, Stádník Lukáš Nejlepší hráči: Landvojtovič J. ml. (Slaný), Kulhánek T. (B. Chomutov B), Peška J. (Slaný)