Plzeňský kraj

28. 2. 2019

Plzeňský kraj poprvé uspořádal přebor kategorie U13

Krajská komise futsalu Plzeňského kraje uspořádala pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje pana Bernarda 1. ročník Krajského přeboru futsalu v kategorii U-13 ročník 2018/2019. Tohoto turnaje se zúčastnilo 8 týmů - Košutka Plzeň, Mrákov, Interobal Plzeň, Bolevec Plzeň, Rokycany, Žákava, Spálené Poříčí a Klatovy.
V termínech 2.12.2018, 13.1. a 3.2.2019 se uskutečnily turnaje ve SH Šťáhlavy, ve kterých více jak 100 hráčů uvedených týmů odehrálo úžasná utkání. Trenéři i hráči se s futsalem setkali poprvé a  tak rozhodčí utkání museli hlavně při prvním turnaji vysvětlovat pravidla, ale ve druhém a třetím turnaji již vše běželo jako na drátkách. "Připravit Krajský přebor trvalo skoro dva roky a to hlavně z obavy předsedů a trenérů týmů, aby snad hráči nechtěli hrát jen futsal," říká předseda KKF PK Vomastek Daniel. "Nakonec se nechali přesvědčit a rozhodli se zimní přípravu fusalem vyplnit, za což jsem jim velice vděčný.  V Brazílii začínají fotbal hrát děti až ve dvanácti letech. Do té doby hrají jen futsal a asi to není špatně, jinak by přece nebyli pětinásobní mistři světa ve fotbale,"  pokračuje předseda KKF PK. 

Po odehrání třech turnajů se uskutečnilo 23.2. ve SH Lokomotivy Plzeň od 9:00  Final four, do kterého se probojovaly týmy Klatov, Poříčí, Žákavy a Košutky. " I díky dotacím z Plzeňského kraje a silnému partnerovi firmě Penalty si týmy ve Final four zahrály o hodnotné ceny.  Věřím, že to bude to propagace mládežnického futsalu v Plzeňském kraji a že se díky tomu do druhého ročníku Krajského přeboru  přihlásí  další týmy a hlavně se začne hrát i kategorie U-15," říká předseda KKF PK. "Mojí představou je hrát Krajský přebor ve všech mládežnických kategorií od přípravek až po U-19. Všechno je v dnešní době o penězích, ale věřím že se najdou i další partneři, kteří nám pomohou tento projekt uskutečnit," uzavírá předseda KKF PK. 

Vítězem prvního ročníku Krajského přeboru ve futsalu v kategorii U-13 se stal tým Košutky Plzeň.
 
Výsledná tabulka:
1. TJ Košutka Plzeň
2. FK Žákava
3. SK Klatovy
4. TJ Sokol Spálené Poříčí
 
Dále byly předány individuální ceny a to nejlepší hráč, brankař a střelec, o kterém rozhodl až dramatický rozstřel třech hráčů.  
 
Nejlepší střelec 
Pašek Daniel - Košutka
Nejlepší brankař
Paur Sebastian - Žákava
Nejlepší hráč
Pečenka Tomáš  - Košutka

Výsledky U13 ze základní části a Final Four najdou zájemci zde

Futsalové final four Krajského přeboru Plzeňska U13