29. 11. 2019

Futsalista Michal Seidler: Holanďané budou nepříjemní

Česká futsalová reprezentace hraje v pondělí  v Sareze (19:00) a v úterý v Karviné (18:30) proti Nizozemsku. V týmu nechybí ani nejlepší střelec, velký moravskoslezský patriot odchovanec Bílovce Michal Seidler.

Michale, jak vzpomínáte na své futsalové začátky ve svém městě?

S futsalem jsem začal u nás v Bílovci v klubu Jistebník a dodnes na to vzpomínám jen v dobrém. Je jen škoda, že klub zanikl. Bylo zde spousta skvělých futsalistů.

Kdy přišel ten zlom a uvědomil jste si, že se budete futsalem živit?

Zlom přišel v momentě, kdy mi končil dorostenecký věk v Baníku Ostrava, konkrétní nabídky do ligy nebyly, poté přišla možnost a nabídka Tanga Brno. Jednání s panem Kubíčkem bylo pro mě velice sympatické a natolik přesvědčivé, že jsem se rozhodl pro futsal.

Na koho ze svého rodného města a futsalového prostředí nejvíce vzpomínáte?

Tak nemám asi konkrétně nikoho, na koho bych úplně vzpomínal, spíše vzpomínám na celé krásné období, kdy jsem futsalově vyrůstal vedle hráčů jako je např. Radek Korený, Peťa Krayzel, Tomáš Sluka, Rosťa Brož a spousta dalších velkých futsalistů. To byly začátky, na které nejde zapomenout.

S Nizozemskem hrajeme blízko vašeho domova. Jak se těšíte na zápasy v Ostravě a v Karviné?

Samozřejmě se na zápasy doma těším. Ostravsko žije fotbalem, doufám že i futsalem a věřím, že obě haly budou naplněné k prasknutí.

Budou pro vás oba zápasy výjimečné tím, že vás podpoří mnoho známých?

Určitě to pro mě bude zážitek a myslím si, že i pro lidi na Moravě. Dlouho se v Ostravě nehrálo, tak jsem velmi rád, že se to konečně povede. Mně už psalo strašně moc lidí o lístek, takže doufám, že tam nezklameme a že se tam reprezentace opět objeví.

Zápasy s Nizozemskem jsou přípravou před únorovou kvalifikací v Brně. Jak vidíte šance Čechů postoupit přes Kazachstán, Rumunsko a Slovinsko na MS 2020?

Skupina samozřejmě nebude a není jednoduchá, ale budeme chtít udělat vše pro to, abychom postup vybojovali.

A co očekáváte od Nizozemců i s ohledem na zkušenost z loňských přípravných zápasů na půdě soupeře?

Holanďani budou nepříjemný soupeř, jsou to výborně technicky i fyzicky vybavení futsalisté. Bude to velmi vyrovnané utkání. Doufám, že ho zvládneme a připravíme se na únorovou kvalifikaci.

zdroj: Moravskoslezský deník