17. 7. 2021

Futsalistkám začala příprava na kvalifikaci soustředěním na Kladně

Česká futsalová reprezentace žen se pod vedením trenéra Michala Odehnala připravuje od čtvrtka do neděle na Kladně. První soustředění nové sezony je startem do kvalifikačního cyklu o postup na EURO.

Po pár trénincích mluvil trenér Odehnal pozitivně. „Holky, které jsme vybrali, se jeví po technické stránce velmi šikovně. Některým chybí fyzická kondice, zřejmě měly výpadek během koronavirové pauzy. Na tom se však dá zapracovat,“ konstatoval trenér. Času je prý dost.

Na soustředění začal Odehnalův reprezentační výběr od začátku: „Půlka kádru je úplně nová. Máme spoustu nových holek, proto začínáme od nuly. Od základů. Ale jak jsem řekl, holky jsou technicky šikovné, takže základy zvládly relativně rychle. Už během prvních dvou tréninků. Nyní se začínáme soustředit na technicko-taktické věci. Výjezdy, signály a další situace.“

Příští soustředění bude mít česká futsalová reprezentace žen na začátku srpna. Konkrétně od 5. do 8. pravděpodobně na Moravě. „Místo stále řešíme. V úvahu připadá Brno. Důležité je, že se můžeme znovu sejít. Mám v plánu tam pozvat tři nebo čtyři jinačí hráčky, které nemohly nyní na Kladno. Opět budeme v modelu šestnáct hráček a čtyři gólmanky. Z druhého soustředění pak vznikne tým na Španělsko, což je dvanáct hráček a dvě brankářky. Následně budeme krátit na kvalifikaci,“ dodal Michal Odehnal.