3. 7. 2020

Futsalové soutěže na Sokolovsku dohrány

Ihned po uvolnění vládních opatření v souvislosti s šířením onemocnění Covid-19 se Výkonný výbor Okresního svazu futsalu Sokolov rozhodl, že obě okresní soutěže, konkrétně Okresní přebor a Okresní soutěž – 1. třídu futsalu okresu Sokolov dohrají. 

Jarní část se rozběhla v polovině května, a aby se obě soutěže stihly dohrát do konce června roku 2020, bylo jasné, že týmy v období šesti týdnů čeká pěkná porce víkendových zápasů. Vzhledem k absenci fotbalových soutěží tak mohly být ty futsalové příjemným sportovním zpestřením pro všechny hráče, kteří byli nuceni v důsledku přijatých vládních opatření pověsit na nějakou dobu, jak se říká, kopačky na hřebík.

I když byla vynucená několikaměsíční přestávka znát na všech, za nějakou dobu se bylo opět s přibývajícími zápasy na co koukat. Nejlépe se se vším nakonec vyrovnali hráči týmu Raptors Sokolov, když jejich A - tým ovládl okresní přebor a B - tým se stal vítězem první třídy.

V okresním přeboru se dále na druhém místě umístila rezerva týmu 1. FK Josefov a bronzovou příčku obsadila rezerva týmu Termiti Loket.

V 1. třídě se za suverénním týmem Raptors Sokolov „B“ umístili na stříbrné pozici mladíci z týmu SKP Detektiv Sokolov a bronz získal tým La Koruna Sokolov.

Nejlepším střelcem okresního přeboru se stal hráč týmu Raptors Sokolov Tomáš Bereczký s 52 vstřelenými brankami a v 1. třídě si střeleckou mušku nejlépe srovnal hráč týmu FC Chodov Lukáš Pražák, kterému se podařilo vsítit celkem 46 branek.

Tým Raptors Sokolov získal putovní pohár pro vítěze okresního přeboru již potřetí za sebou a v soutěži jen těžko hledá přemožitele. Je tak na místě, aby svoji suverenitu konečně proměnil v postup do Krajského přeboru futsalu Karlovarského kraje, pro který by byl vzhledem ke svým futsalovým kvalitám obrovským přínosem.