31. 10. 2019

Futsalový večer v Plzni klepe na dveře

Pátek 1. 11. přinese do haly TJ Lokomotivy očekávanou futsalovou show. Po sezonní pauze proti sobě opět nastoupí rezerva Interobalu s městským rivalem Jerigem. Souboj je o to pikantnější, že na straně Jeriga nastoupí několik bývalých hráčů právě Interobalu. Tímto utkáním ovšem večer rozhodně končit nebude. Ihned po skončení druholigového duelu je na programu utkání VARTA futsal ligy, kdy Plzeň přivítá Českou Lípu.

Zápas mezi Jerigem a Interobalem "B" má karty jasně rozdané. Do utkání vstoupí v lepší náladě žlutočerná strana, která se minulý týden díky výhře v Turnově vyšvihla do středu tabulky. Ta modrobílá je stále po čtyřech odehraných zápasech na dně tabulky a bez bodu. První body byly blízko v posledním utkání, kdy za rezervu nastoupila řada hráčů "A" týmu, ovšem ani hattrick Jaroslava Slavíka na Kladno nestačil a utkání skončilo 5:4 pro Kladno. Jak se ale říká, derby je úplně jiný zápas, který nemá favorita! Oba týmy se spolu ve 2. lize potkali předminulou sezonu a lépe si vedl Interobal, který jedno utkání dokázal vyhrát 7:1 a druhé skončilo remízou 5:5.

FC JERIGO PLZEŇ - SK INTEROBAL PLZEŇ "B", 17:30, HALA LOKOMOTIVA 1

Ve třetím domácím představení v sezoně přivítá ligový celek Plzně hráče z České Lípy. Hosté během reprezentační přestávky dohrávali ligové utkání s Vysokém Mýtem na svém hřišti, které ovšem výsledkově nezvládli a prohráli 2:3. Po vcelku dobrém startu do soutěže si tak Českolipští připsali první nečekanou ztrátu, jelikož v utkání byla Lípa jasným favoritem.

Domácí hráči budou chtít prodloužit šňůru šesti výher. Tým je v dobrém rozpoložení, po zranění dres opět oblékne kapitán slovenské reprezentace Peter Kozár, do tréninku se navíc vrátil i jeho krajan Martin Zdráhal. „Po reprezentační pauze přijede velmi kvalitní tým, který je sehraný. My budeme chtít navázat výsledkově na těch prvních 6 zápasů a půjdeme do utkání stejně jako do ostatních a to je s cílem vyhrát. Hlavně v domácích zápasech chceme vyhrávat a ukázat soupeřům naší sílu na domácím hřišti,“ nechává se před utkáním slyšet Michal Štrajt.

V minulé sezóně si Plzeň se severočechy dvakrát poradila. Doma vyhrála vysoko 7:0, na hřišti soupeře poté 6:2. V obou těchto utkáních vstřelil Lukáš Rešetár dohromady 5 branek. Pokud se trefí i zítra, připíše si svůj 300. gól v nejvyšší české soutěži!

SK INTEROBAL PLZEŇ - FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA, 20:00, HALA LOKOMOTIVA 1

Jako obykle u vstupu každý návštěvník dostane bulletin, který vznikl ve spolupráci s klubem FC Jerigo Plzeň. Dočtete se v něm několik důležitých novinek, rozloučíme se s legendou a o poločase vám nabídneme neobvyklé vystoupení. Vstup na obě utkání bude činit 50,-.

zdroj: futsalplzen.cz