VŠB Ostrava – UTB Zlín 5:3

Branky: 16. Pánek, 18. P. Kundrátek, 24. Janita, 35. Janita, 39. Pánek – 20. Slobodian, 35. Huťka, 38. Juhas

Souboj mezi vysokoškolskými týmy patřil k nejočekávanějším střetnutím patnáctého kola. Nedávno se oba celky proti sobě utkaly a úspěšnější byli zlínští futsalisté. VŠB má ve druhé částí sezóny dobrou formu a tu ukázala i tentokrát.
První čtvrt hodina zápasu gól nenabídla. Dlouhé čekání přerušil domácí Pánek, jenž prostřelil hostujícího brankáře. V osmnácté minutě zabojoval Kundrátek a zvýšil vedení domácího celku. Ještě do poločasu stačil snížit Slobodian.
Na začátku druhé půle si však domácí berou dvougólové vedení zpět. Poprvé v utkání se prosazuje Janita. Ve 35. minutě se stejný hráč trefí podruhé a stav zápasu je rázem 4:1. Hosté zbraně nepoložili a ještě v téže minutě rozvlnil síť Huťka. Zlínští poté sáhli k oddechovému času a v 38. minutě snižují na rozdíl jediné branky. Další gól už „baťovci“ vstřelit nedokázali, naopak do prázdné brány se trefil Pánek a uzavřel tak střelecký stav na konečný poměr 5:3.
VŠB se díky výhře drží na čtvrtém místě a táhne za sebou vláček středu tabulky. Zlín i přesto, že vstřelil druhý nejvíce branek v soutěži okupuje předposlední místo. UTB se pokusí dostat do hry o lepší umístění příští týden proti Atraps – Hombres, VŠB cestuje do Jeseníku.

Atraps – Hombres Brno – Nasan Brno 4:3

Branky: 5. Šidla (Prokeš), 26. Brůna (Šidla), 31. Prokeš (Šidla), 34. Šidla (Huňáček) – 9. Burian (Rampula), 15. Rampula (Jaša), 37. Kocourek

Velké drama nabídlo brněnské derby mezi Atraps – Hombres a Nasanem.
Skóre otevřel v páté minutě domácí Šidla, jenž zužitkoval Prokešovu přihrávku. Hráči Atraps – Hombres ovládali úvod zápasu a lepším pohybem i kombinacemi ukazovali, kdo je v utkání favoritem. Ovšem příliš poklidná hra se jim nevyplatila. Hosté v deváté minutě vyrovnávají díky přesné trefě Buriana.
Zápas nabral okamžitě jiný obraz. V patnácté minutě zahrál Nasan signál z rohu, na jehož konci byl Rampula a ten se trefil přesně. Nasan skóre otočil a do druhého poločasu vcházel výhodněji postaven.
Na začátku druhého dějství mohli hosté navýšit svůj náskok. Opět po dobře zahraném rohu zůstal na zadní tyči volný hráč, který však vůbec netrefil míč a nerozjásal příznivce svého celku. Tento moment byl možná rozhodujícím faktorem celé hry.
Domácí tým zvýšil tempo a ve 26. minutě bylo vyrovnáno. O dalších pět minut později se svěřenci Martina Brůny dostali poprvé do vedení, když střelu Šidly jemně tečoval Prokeš.
Ve 33. minutě se do obrovské šance dostal Nasan, ovšem skvělý Večeřa vychytal. Proto přišel zákonitě trest. O minutu později využil Šidla své příležitosti a zvýšil na 4:2. Ondřej Šidla se v utkání gólem či asistencí zapsal u všech branek svého týmu!
Ve 37. minutě snižuje Kocourek na 4:3 a závěrečné minuty slibují obrovské drama. To také nastalo, avšak bez gólového efektu. Domácí tak urvali důležité tři body, hosté možná trochu smolně opět prohráli a vzhledem ke ztrátě jakou nyní mají se z posledního místa již dostat nemohou.
Nasan se v následujícím kole utká s Vyškovem, Atraps – Hombres zajíždí do Zlína.

Žabinští Vlci Brno – Baník Ostrava 11:5

Branky: 5x Hansl, 2x Starý, Choust, Černý, Pšurný, Svoboda – Stebel, Ferenc, Manďák, Romaněnko, Polášek

Něco nevídaného bylo k vidění na palubovce v Brně, kam přijel druhý tým tabulky Baník Ostrava. Snadno by se to dalo nazvat i jako lehké vraždění neviňátek, jelikož to, co se dělo na palubovce v prvním poločase to při nejmenším připomínalo.
Vlci vstoupili do zápasu naprosto famózně. Již po 26 vteřinách se dokázal prosadit Hansl a zahájil tak své povedené gólové vystoupení. Na další branku se čekalo až na začátek sedmé minuty. Od této chvíle během chvilky padlo dalších osm branek, a to do jediné sítě.
Domácí dokázali proměnit snad vše, co si vypracovali. Jejich produktivita byla až neuvěřitelná a svého soupeře v prvním poločase zcela zastínili. Druhý tým tabulky odcházel do kabin poražen v poměru 9:0!
Druhý poločas dokázali hosté snížit. V prvních devíti minutách vstřelil Baník tři branky. Ve třicáté minutě si svůj pátý gól připsal hráč kola Ladislav Hansl. Poté se dvěma brankami připomněl Baník, ale poslední slovo měli domácí, kteří uzavřeli gólový účet na 11:5.
Vlci v příštím kole stojí, Baník doma přivítá Hodonín „B“.

Tango Hodonín „B“ – Gamaspol Jeseník 5:2

Branky: 18. a 39. Čeněk Cenek, 25. a 40. David Šebesta, 13. Bohumír Doubravský – 6. Daniel Schneider, 26. David Macura

Trenér hostujícího týmu Milan Novák se po utkání nechal slyšet, že chtěli celou soutěž vyhrát bez prohry. To se ovšem nepodařilo díky skvělému výkonu hodonínského Tanga „B“.
Favorit z Jeseníku šel sice do vedení Schneiderem, ale domácí do konce poločasu skóre otočili brankami Doubravského a Cenka.
Ve druhém poločase se prosadil kapitán hodonínské rezervy David Šebesta, jenž zažíval svůj povedený debut mezi muži. Macura dokázal snížit na 3:2, ale poté se dokázali trefit už jen domácí. V závěru utkání dokázali další dvě branky vstřelit hráči Tanga.
Hodonín se tak stal letos prvním týmem, který Gamaspol dokázal porazit. Hosty to však tolik mrzet nemusí, jelikož díky prohře Baníku jsou již zcela jasným vítězem 2. ligy – východ!
Hodonín „B“ příští kolo zajíždí k dalšímu těžkému soupeři, na Baník Ostrava. Jeseník doma přivítá VŠB Ostrava.

zdroj: eFutsal.cz