27. 3. 2020

I futsalisté pracující jako OSVČ nemusí šest měsíců platit zálohy

Nařízení Vlády České republiky týkající se placení zdravotního a sociálního pojištění mohou využít i futsalisté, které si vydělávají jako OSVČ, ať už na vedlejší nebo hlavní pracovní činnost! Informoval o tom v součinnosti s FAČR Výkonný výbor SFČR. To platí nejen pro hráče, ale i funkcionáře, trenéry a další funkce.

„Vláda rozhodla o šestiměsíčních prázdninách v placení zdravotního a sociálního pojistného pro všechny živnostníky. Cílem opatření je stabilizovat zejména nejohroženější, tedy nízkopříjmové OSVČ. Zároveň ale částečně uleví i těm, kteří na pojistném odvádějí více než zákonem stanovené minimum. Živnostníci a podnikatelé z řad OSVČ nebudou muset v období března až srpna 2020 platit měsíční zálohy na pojistné. Následně, ve vyúčtování za rok 2020 bude jejich odvod snížen o těchto šest měsíců, a to částku ve výši minimálních pojistných,“ stojí v prohlášení Ministerstva financí.

„To konkrétně znamená, že OSVČ, které mají podnikání jako hlavní činnost, za těchto 6 měsíců ušetří 29 376 Kč, tedy šestinásobek minimálních pojistných (4 896 Kč). Toto opatření jim nejenom zlepší cash-flow v období nouzového stavu, ale odpadne jim také administrativa spojená s placením pojistných,“ píše se v prohlášení.