9. 3. 2018

II. liga východ: VŠB jde do finále v roli lídra

2. liga - východ nabídne v posledním kole opravdovou lahůdku. Zatímco se hodně mluví o utkání mezi Bazookou a Tangem, naše redakce se zaměřila i na názory dalších dvou týmů hrajících o postup.

 

Brněnský tým Atraps - Hombres Brno zajíždí na palubovku Baníku Ostrava. Vedoucí VŠB Ostrava doma hostí ve vysokoškolském derby Zlín. Přinášíme komentáře Martinů Brůny a Kapsy.

Hrající trenér Martin Brůna (Atraps - Hombres Brno)

Stále hrajete o prvenství ve druhé lize. V posledním kole zajíždíte na palubovku Baníku Ostrava. Nebojíte se, že hráče bude svazovat nervozita z důležitosti utkání?
Je sice pravda, že při souhře okolností se můžeme dostat až na první místo, ale je to nepravděpodobné. My se budeme snažit zakončit sezonu výhrou a pokusit se vyšplhat do první trojky. Jedeme do Ostravy zcela kompletní, chybět bude pouze stále zlepšující se Míra Kovář. Prozatím jsme neprohráli s žádným týmem 2. ligy dvakrát a chci, aby to takto bylo i po posledním utkání. Myslím, že do Ostravy pojedeme zcela uvolnění, protože není co ztratit a chtěl bych, aby dostali šanci všichni kluci co pojedou. Nepočítám, že bude utkání vyhrocené, Baník o nic nehraje a my chceme odehrát pěkné futsalové utkání ideálně s třešničkou v podobě 3 bodů pro Atraps -Hombres.

Tabulka na čele je neuvěřitelně vyrovnaná. Kdo je před posledním kolem vzhledem k losu dle Vás hlavním aspirantem?
Před sezonou jsem stejně jako většina trenérů avizoval, že zde nebude takový válec jako byl Jeseník minulý rok a o postup se popere větší počet týmů. Pokud VŠB přistoupí k utkání se Zlínem zodpovědně, mělo by získat 3 body, ale pozor, Zlín je velice nepříjemný mančaft a věřím, že nějaký ten bod z Ostravy přiveze. Dle informací by neměla chtít Ostrava postoupit a tak se schyluje k bitvě o postup v utkání Uherského Hradiště a Hodonína. Tango, pokud bude kompletní, bude po taktické stránce a z pohledu zkušeností jistě favoritem, ale na Bazooce bude plná hala, která vyhecuje velice kvalitní hráče Hradiště ke 100% výkonu. Pokud bude Bazooka zodpovědně bránit a připraví se na powerplay Tanga, věřím, že může uspět. Můj názor je, že tím, že Tango musí vyhrát a nestačí mu bod, toto utkání prohraje. Pokud se budu mýlit, popřeji Tangu k postupu, protože v druhé polovině soutěže předvedli nejlepší futsal ze všech.

Hrající trenér Martin Kapsa (VŠB Ostrava)

Kdo je dle Vás vzhledem k losu posledního kola favoritem na druholigový triumf?
Tak nejlépe to máme rozehrané my, to je bez debat. A nebudu tady říkat nic jiného, když to tak je. Na druhou stranu jednoznačně nejslabší soupeř čeká na Atraps v posledním kole. To je taky bez debat.

Hrajete doma se Zlínem. Co od utkání očekáváte?
Sílu Zlína známe a čeká nás nejtěžší zápas v sezóně. Chybět nám navíc bude Půda, který dostal osmou žlutou kartu, což znamená dva zápasy distanc. Kluci nicméně nachystáni na zápas jsou a buď to vyjde nebo ne.

zdroj: eFutsal.cz