18. 6. 2019

Ivan Šarközy: V Portugalsku chceme hrát jako proti Rusům

Český futsalový tým do 21 let se o víkendu utká v Portugalsku s domácím výběrem. Před oběma přípravnými duely odpověděl na otázky lídr týmu Ivan Šarközy.

Ivane, pro tebe byla letošní sezona celkem náročná, co se týká přestupů. Jak bys ji zhodnotil?

Byla to pro mě těžká sezona, během níž jsem prakticky hrál za tři týmy, kdybych počítal i tým juniorky Helasu.

Jak jsi zmínil, stíhal jsi hrát i za U19 Helasu Brno a získat titul. Jak moc to bylo časově náročné?

Náročné to moc nebylo. (smích) Když jsem přestoupil z Litoměric do Bazooky Uherské Hradiště, tak bylo na všechno víc času.

Teď vás s reprezentační U21 čekají dva přátelské zápasy v Portugalsku. Jaký budou Portugalci soupeř?

Vůbec nevím, co od Portugalců čekat. Nikdy jsem s nimi nehrál. Určitě se budeme soustředit na naši hru a předvedeme co nejlepší výkon.

Ty jsi měl možnost s U21 teď dva roky po sobě hrát zápasy proti Rusku. Odehráli jste s nimi celkem vyrovnané zápasy. Jakou hrou se chcete prezentovat v Portugalsku?

Určitě chceme v Portugalsku hrát nejméně to, co jsme hráli proti Rusům. (smích)

V nominaci na zápasy v Portugalsku jsou i hráči, co měli možnost odehrát přípravné zápasy s Portugalskem v dresu U19. Myslíš, že jejich postřehy vám mohou být k dobru?

Samozřejmě, že mohou být k dobru. Také je výhoda, že i naši trenéři už ví, co můžeme od soupeře čekat a řádně nás na to připravili. Teď je to jen na nás.

Před nějakým časem proběhla kvalifikace na EURO U19. Uniklo to věkově tobě a ještě pár klukům jen velmi těsně. Sledoval jsi zápasy?

Pro mě je to veliká škoda, mně to uniklo jen o tři měsíce. Ano, sledoval jsem každý zápas, byla to škoda, věřil jsem klukům, ale je to sport.

Zdroj: Lenka Šubčíková