13. 9. 2021

Je pro mě pocta dorovnat Dlouhého, přiznal Seidler

Snový začátek mistrovství světa pro českého futsalistu Michala Seidlera. Hattrickem do sítě Panamy dorovnal v historické tabulce nejlepších střelců reprezentace Martina Dlouhého. Oba mají na svém kontě 104 gólů.

Michale, co pro vás znamená, že jste dorovnal nejlepšího střelce Martina Dlouhého na sto čtyřech brankách?

Pro mě to je obrovská pocta, protože jsem měl Martina vždycky za vzor. Když jsem byl mladý, tak mě fascinoval. Jsem moc rád, že jsem si s ním mohl na konci jeho kariéry zahrát i v reprezentaci. To že jsem ho dorovnal? Před deseti lety, když jsem začínal v reprezentaci, tak bych nikdy neřekl, že můžu dát padesát gólů, natož sto čtyři.

Před utkáním jste se necítil moc dobře, jak moc vám pomohlo, že jste dal hattrick a že jste vyhráli? Jak jste se cítil během zápasu?

Abych řekl pravdu, tak na zápase jsem se necítil vůbec dobře, protože jsem nemohl pořádně dýchat. Nevím, čím to bylo. Ale jsem rád, že jsme utkání jako tým zvládli, a že jsme vyhráli. Teď se budeme soustředit na Brazílii.

Čím si tu první desetiminutovku vysvětlujete? Byl to neskutečný vstup do zápasu.

Bylo to výborné, plnili jsme to, co nám řekl trenér. Výborně jsme je presovali a nenechali jsme je hrát, protože víme, že jsou Panamci šikovní. Tím, že jsme je presovali, jsme si vytvářeli šance a dávali jsme z toho góly.

Na Brazílii půjdete s vítězstvím 5:1 v zádech, je o to větší šance, že můžete favorita překvapit?

Nevím, jestli nás podcení. Oni s námi hráli před třemi lety dvakrát a odehráli jsme s nimi velmi dobré zápasy. Myslím si, že se na nás dobře připraví. Ale my budeme chtít hrát co nejlepší futsal a udělat nějaké překvapení, nebo zázrak a vyhrát.

Nejlepší reprezentační střelci

104 | Martin Dlouhý, Michal Seidler
83 | Lukáš Rešetár
52 | Michal Mareš, Roman Mareš
47 | Tomáš Sluka, Michal Belej

Michal Pavlík, Ondřej Zlámal
Foto: Ivana Hošková