2. 12. 2019

Jednadvacítka dotahovala marně. O gól prohrála

Česká futsalová reprezentace do 21 let prohrála v pondělí domácí přípravný zápas se Slovenskem. V ostravské Sareze čeští junioři padli po výsledku 2:3.

Slováci přežili úvodní tlak českého týmu a udeřili. První gól vstřelil v 16. minutě Marík. Odpověď našel díky šťastnému odrazu Hájek. Jenže těsně před přestávkou vrátil hostům vedení Medoň.

Po přestávce český celek znovu srovnal krok. Ve 22. minutě se radoval podruhé v zápase Hájek. Rozhodnutí duelu přišlo celkem brzy. Ve 29. minutě skóroval Kuruc a Slováci hubený náskok udrželi.

„Jak jsem předpokládal, odehráli jsme těžký a vyrovnaný zápas. Na začátku jsme neproměnili pološance. Zbytečně jsme si dávali přednost. Soupeř pak šel do vedení, což se ukázalo jako problém. Nebyl v týmu nikdo, kdy by vzal hru na sebe. Celý zápas jsme jenom doháněli,“ litoval trenér Marek Kopecký a pokračoval: „Do plné obrany se nám nedařilo dostat. Na druhou stranu kluci chtěli a bojovali. Slovensko také ukázalo svou kvalitu a o gól bylo lepší. Šli za výhrou víc než my. Naši kluci si alespoň uvědomí, že musí dál makat. Po zápasech s Ruskem a Portugalskem je každý chválil. Teď viděli, že musí ještě hodně pracovat.“

Sestřih utkání

Ohlas hráče

Česká republika – Slovensko 2:3 (1:2)

Branky: 18. Hájek (Šarközy), 22. Hájek (Žežulka) - 16. Marík (Keszei), 20. Medoň (Vaktor), 29. Kuruc (Vaktor).
Česká republika: Žežulka (Mykytjuk) – Fejl, Dziuba, Hájek, Klíma, Balog, Šarközy, Sznapka, Špička, Vébr, Bína, Daněk. Trenér Marek Kopecký.
Slovensko: Kušnír (Kollár) – Kucharovič, Druga, Bačo, Kuruc, Medoň, Marík, Laco, Vaktor, Keszi, Trojan, Novotný, Keszei.

Futsal U21: Česká republika - Slovensko 2:3 (2.12.2019)