V první půli začali lépe Němci, kteří se zásluhou Kliegela dostali do vedení. Jenže pak už na palubovce dominovali Češi. Do přestávky se ukázal novic v českém dresu Jan Křemen, který vyrovnal na 1:1 a do pauzy ještě na dva góly nahrál.

Svoje vedení Češi vystupňovali po přestávce, kdy Němce od začátku nešetřili. Debutant Křemen dokonce ve 28. minutě zkompletoval hattrick, a to už na tabuli svítil výsledek 9:1. „Plzeňská“ formace s Holým, Vnukem a Křemenem se v zápase podílela na devíti gólech. Reprezentační kanonýr Seidler dokonce rozvlnil síť soupeře čtyřikrát. Oblíbený desátý gól vstřelil druhý nováček v českém dresu Patrik Levčík, který skóre na konci zápasu také završil z desítky. Češi nakonec rozstříleli Německo vysoko 13:2.

Podle českého trenéra Tomáše Neumanna zápas zase tak jednoznačný nebyl: „Ze začátku, kdy jsme neběhali a nebyli jsme důrazní na míči, tak utkání nebylo jednoduché.“ Kouč národního týmu řekl, že rozhodla česká zkušenost. „Pomohly nám i nové herní situace, které jsme zkoušeli na třech trénincích. Otevřeli jsme obranu soupeře a Němci na náš systém nenašli do konce utkání obranu, proto jsme skóre navýšili. Je pravda, že po sedmi gólech soupeř odpadl fyzicky a my jsme si na hřišti dělali, co chtěli,“ prohlásil Neumann. Podle něj výsledek i tak neodpovídá kvalitě Německa a úterní odveta v Drážďanech bude o něčem jiném.

Ze statistického hlediska zápas řídila formace s plzeňskými hráči, kteří byli u devíti branek Čechů. Jejich výkon podtrhnul debutant Křemen třemi góly a třemi asistencemi. „Kluci hráli jednoduše. Hráli futsal. Říkal jsem, že když budeme mít dobrý pohyb a budeme rychle odevzdávat míče, tak můžeme být úspěšní. Až na první dvě střídání se klukům dařilo,“ pochválil trenér.

V úterý se hraje odveta v drážďanské Ballsport aréně od 18.30 hodin.

Česká republika – Německo 13:2 (4:1)

Branky a nahrávky: 6. Křemen (Holý), 10. Seidler, 13. Holý (Křemen), 20. Hrdina (Křemen), 21. Holý (Vnuk), 22. Křemen, 26. Vnuk (Holý), 27. Seidler (Vnuk), 28. Křemen (Seidler), 30. Levčík (Hrdina), 32. Seidler (Křemen), 33. Seidler, 40. Levčík (10 m pk) – 2. Kliegel (Heinze), Piga (Jurado). Diváci: 600.

Sestavy:

Česká republika: Vahala (21. Kubíček) – Holý, Záruba, Levčík, R. Mareš, Hrdina, Slováček, Koudelka, Seidler, D. Drozd, Kovács, Vnuk, Křemen. Trenér Tomáš Neumann.