8. 11. 2020

Kluby 1. FUTSAL ligy dostanou podporu od státu

Národní sportovní agentura ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu vypsala výzvu na podporu sportovních soutěží v rámci podpory programu COVID – Sport 2. Ta pomůže sportovním soutěžím ve fotbale, hokeji, basketbale, volejbale, házené a nově i florbalu a futsalu.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Národní sportovní agentura ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu vypsala výzvu na podporu sportovních soutěží v rámci podpory programu COVID – Sport 2. Ta pomůže sportovním soutěžím ve fotbale, hokeji, basketbale, volejbale, házené a nově i florbalu a futsalu. 

Program Národní sportovní agentury na podporu sportovních soutěží je vypsán ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, poněvadž většina profesionálních klubů jsou obchodní společnosti, které patří do gesce MPO. „Sportovní kluby, které jsou obchodní společnosti, budou žádat na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Ty kluby, jež jsou neziskovými organizacemi, budou žádat u Národní sportovní agentury,“ vysvětluje místopředseda Národní sportovní agentury Ivo Lukš. 

Oproti původně schváleným soutěžím se seznam rozrostl o mužské nejvyšší soutěže ve florbale a futsalu, které rovněž budou moci žádat o finance v rámci programu. „Vypsání programu COVID – Sport 2 je skvělá zpráva pro profesionální kluby, které v nově obnovených soutěžích budou mít zvýšené náklady kvůli pravidelnému testování na COVID – 19. Na tyto testy budou moci využít finance z programu,“ vysvětluje předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

„Ve spolupráci s NSA jsme připravili program pro sportovní odvětví, kde se v souvislosti s opatřeními rušila utkání a sportovní akce. V programu je alokováno 500 milionů korun a výše maximální dotace se lidí dle úrovně soutěže a konkrétního sportu. NSA bude žádosti přijímat a hodnotit, MPO bude dotace vyplácet,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.

Příjem žádostí o podporu bude zahájen dne 12. 11. 2020 a ukončen 7. 12. 2020. Podpora prostřednictvím tohoto Programu bude poskytována v režimu Dočasného rámce Evropské komise , v rámci bodu sekce 3.1 Dočasného rámce (podpora do výše 800.000 EUR pro jeden podnik na řešení naléhavých potřeb likvidity) podle podmínek notifikace Evropské komise.

Výzva realizuje 2 oblasti podpory:

  • oblast A je zaměřena na podporu podnikatelských subjektů, které se účastní některé z Výzvou definovaných profesionálních mistrovských sportovních soutěží
  • oblast B je zaměřena na podporu podnikatelských subjektů pořádajících či spolu pořádajících sportovní akce, které byly vlivem opatření vlády ČR vůči COVID-19 zrušeny.

Alokace pro Oblast podpory A. je stanovena ve výši 425 000 000 Kč a alokace pro Oblast podpory B. je stanovena ve výši 75 000 000 Kč. Dotace poskytnutá příjemci může pokrýt nejvýše 50 % celkových uznatelných nákladů, maximální absolutní dotace činí 12 500 000 Kč (pro futsalové kluby 500.000 Kč) pro oblast podpory A a 10 000 000 Kč pro oblast podpory B.

zdroj: NSA