17. 6. 2021

Kolman nasadil laťku vysoko, tvrdí kandidát na jeho post Karel Kruliš

Na sobotní Valné hromadě Svazu futsalu ČR v Nymburce nakonec dojde jen k jedné volbě. Za odstoupivšího Daniela Kolmana z pozice předsedy Grémia klubů 1. ligy bude kandidovat Karel Kruliš. Trenér českolipských Démonů. Na tento post je jediným kandidátem.

Karle, proč jste se rozhodl kandidovat do Výkonného výboru SFČR?

Kandidovat do výkonného výboru jsem se rozhodl po rozhovoru s Danem Kolmanem, který mě oslovil, zda bych se nechtěl zapojit. Zapřemýšlel jsem a řekl si, proč ne? Je to nová výzva v mém futsalovém životě, proto jsem nabídku kandidovat přijal.

Futsal děláte mnoho let? Můžete prozradit své přednosti a silné stránky?

Prozradit přednosti? Myslím, že mou hlavní předností je komunikace, která je důležitá nejen u sportu, ale i v profesním životě. A silnými stránkami jsou mé manažerské schopnosti, které mě baví, a myslím, že se mi i daří. 

Vzpomenete si, proč jste historicky s futsalem začal a proč?

U futsalu jsem jedenáct let. Od té doby jsme se posunuli na klubové úrovni mezi stálice první ligy, i když letošní ročník se nám výsledkově nepovedl. Ale troufnu si říct, že kdyby nebyl Covid-19, nebyli bychom tam, kde jsme skončili. Do futsalu mě vtáhl náš prezident a můj dlouholetý kamarád Jirka Šubrt, se kterým futsal dělám. On chtěl, abych se zapojil, už když klub zakládal, ale v tu dobu jsem hrál velký fotbal a nic jiného jsem nechtěl. (směje se) Potom, když kluci stoupali soutěžemi nahoru, mě Jirka prosil o pomoc. Ta přišla v podání vedoucího mužstva v divizi. A po divizi přišla druhá liga, kde jsem v polovině soutěže oslovil Stanislava Bejdu a šlo o historicky postupovou sezonu do první ligy, kde už jsem převzal otěže týmu a společně s Bejdou jsme se snažili tým posouvat. Tím mě vše pohltilo, a tak jsem se stal součástí futsalového světa. 

Pokud budete zvolen předsedou ligového grémia, jak si představujete komunikaci s ligovými kluby?

Pokud mě delegáti zvolí, tak bych především chtěl navázat na práci, kterou odvádí nyní Dan Kolman. Myslím si, že činovníci prvoligových klubů budou očekávat kvalitní komunikaci. Troufnu si říct, že to bude dost těžké, jelikož Dan nasadil laťku vysoko. (směje se)

Co byste na 1. FUTSAL lize chtěl zlepšit?

Z mého pohledu si asi netroufnu říct, že já osobně chci měnit věci v lize. Je to o týmové práci všech prvoligových klubů a řešení problematiky, kterou ten, či onen klub trápí.

Naopak co je v 1. FUTSAL lize na velmi dobré úrovni?

Myslím, že se vše v soutěži posouvá, ale co bych vypíchl, je asi PR. Propagace se piluje rok od roku a fakt, že už všechny kluby měly přímé přenosy na internetu, je dobrá cesta do podvědomí fanoušků.

Dokázal byste být ve výkonném výboru nestranný a nebojovat jen za svůj klub?

Do výkonného výboru nechci pro to, abych upřednostňoval svůj klub. Chci být dobrým a nestranným manažerem ligy. To je věc, pro kterou bych tam chtěl být.

Mluvil jste s kluby o svém případném zvolení? Mám na mysli, zda z vaší strany proběhla nějaká předvolební kampaň?

Řekl bych, že se širším spektrem ligy jsem se o tom bavil. A hlavně, když má kandidatura spatřila světlo světa, tak jsem pár telefonů udělal, zda by nebyl problém s mou osobou ve výkonném výboru. Musím říct, že jsem se nesetkal s negativní odpovědí. A pokud by byla i negativní, tak ji přijímám a beru jako výzvu na zlepšení důvěry v mou osobu.